Rep pevanje

User avatar
Ezraeil
Posts: 43
Joined: 06 Aug 2008, 20:33
Location: Qla :D
Contact:

Re: Rep pevanje

Post by Ezraeil » 16 Nov 2008, 12:07

ma brate... prati kick[bass] hat[ono sto zvoni^^] i prati sner,dobosh, clap, zvono bilo sta... kick da je takt za tempo kojim peva , hat ispunjava prostor izmedju dva kick-a... dobosh clap i ta sranja davaju znak za kraj ili jednostavno, prekid jednog loopa, bukvalno kao tachka kod recenice... kada napravis beat, znaci [drum, bass, hat, evnetualno neki efekti mada nije potrebno] uglavnom slusas, slusas, vidis kako ide ritam i uvatis da bacas rimu... moras uvek da pratis ritam tog kicka.. on ti odredjuje brzinu pevanja[flow-a] vatever... ugl. tek posle kada skontas kako sta ide ritam,takt... onda uvatis da nasadis neku melodiju na beat da bude melodichniji, i nikada ne pratis melodiju... nju mozes pratiti na refrenu cisto da bude lepse, ali nikada tokom nekog flowa ne pratis... ali ako radis hip hop bilo bi pozeljno da si sluhista da mozes na osnovu melodije da gradis lepsi zvuk, znaci pevanje... mozda nije tacno, ali ja kada sam radio s nekim "mc"-em tako mi je objashnjavao... i nije lako, treba vremena da se skonta... barem meni ^^

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Rep pevanje

Post by Doolio » 16 Nov 2008, 13:21

to sto ti pricas naravno da postoji i to mu dodje prosto neko 'pojanje uz muziku', znaci ti pricas, ne pevas, ali pricas u tonalitetu pesme.

User avatar
Ezraeil
Posts: 43
Joined: 06 Aug 2008, 20:33
Location: Qla :D
Contact:

Re: Rep pevanje

Post by Ezraeil » 18 Nov 2008, 23:39

pa da... mislim, realno, hteo sam da uvatim da bacam rime i to.. "vezbao sam", jebeno je jako i ne znam kako funkcionise...
meni su jedno pricali, pokusavao sam pa reko da pomognem tako sto cu preneti mozda lik ukapira... ali, ne mozes samo "recitovati", ima neka shema, ima i stajanja tj pauza, pa prelazi na slogovima i kojekakvim pichkama krompirachama...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Rep pevanje

Post by Doolio » 19 Nov 2008, 00:50

to o cemu pricas je cist pocetni skill + iskustvo, tj praksa. znaci, osnovno je da ti recitujes u ritmu i to je to. to mozes da usavrsavas tipa da recitujes u tonalitetu matrice, pa onda da stavljas naglasak na odredjenom delu beata radi jaceg dejstva, pa jos trista cuda, ali tu vec svako ima svoj fazon, uporedi method mana i recimo tupaka, nema veze s vezom.

User avatar
Ezraeil
Posts: 43
Joined: 06 Aug 2008, 20:33
Location: Qla :D
Contact:

Re: Rep pevanje

Post by Ezraeil » 19 Nov 2008, 22:23

k... :D nemam sta da pisem u growl i scream pevanju pa se trpam ovde ko shljiva u dupe :P

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Rep pevanje

Post by Doolio » 21 Nov 2008, 01:41

ahaha, pa pisi bre u growl i scream, ja uzo zen of screaming i uspeo sam da radim samo onaj 'fry' sto je sranje jer ne sluzi nicemu, to valjda treba da bude neka polazna tacka, nikako da ukapiram ni growl ni scream ni distorziju, a da nije fakd ap za grlo:)

User avatar
Ognjen
Posts: 16
Joined: 11 Nov 2008, 19:10

Re: Rep pevanje

Post by Ognjen » 23 Nov 2008, 02:10

Doolio wrote:ahaha, pa pisi bre u growl i scream, ja uzo zen of screaming i uspeo sam da radim samo onaj 'fry' sto je sranje jer ne sluzi nicemu, to valjda treba da bude neka polazna tacka, nikako da ukapiram ni growl ni scream ni distorziju, a da nije fakd ap za grlo:)
Jeste da nema veze s rep pevanjem, ali ovaj kratki, mali, nekvalitetni klip je nesto najbolje na tu temu sto sam video (za one koji su uvezbali fry):
http://www.youtube.com/watch?v=ByzSRn8m7y8

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Rep pevanje

Post by Doolio » 24 Nov 2008, 02:28

super je video, ali ja i dalje ne mogu da skontam, ne moze da me 'klepi' eureka kako da 'add vocal fry to a yell', znaci nema sanse da ga uradim glasno. radim glasnije nego u pocetku, ali jednostavno, sam koncept mi izmice. al dobro, valjda cu skontati repeticijom. fala za vid:)

User avatar
Ezraeil
Posts: 43
Joined: 06 Aug 2008, 20:33
Location: Qla :D
Contact:

Re: Rep pevanje

Post by Ezraeil » 24 Nov 2008, 23:27

aa tek sada vidoh ovo sve... good good.. ojdo na grAwl and scream da bacim mishljenja i neki tip :E

[M.R.K.]
Posts: 5
Joined: 03 Jan 2009, 17:51

Re: Rep pevanje

Post by [M.R.K.] » 03 Jan 2009, 20:13

Critical wrote:Pa dobro u Rock-u cujes da pevaju ljudi, ajde neka neko napise malo vise o tom pevanju u repu ,bas me zanima :D
Eno ako te zanima, idi preslusaj one pesme sto sam okacio u podforumu hip hop... I nije ni pevanje ni recitovanje vec repovanje... pozz

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest