Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post Reply
kwi
Posts: 10
Joined: 16 Nov 2008, 22:16

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by kwi » 04 Sep 2009, 16:32

uh :)
pa jedino u ponedeljak da pitam profesorku solo pevanja da mi kaze na sta sve da idem.
jer nigde ne postoji konkretan raspored casova nego treba ko kreten da idem od jedne osobe do druge i pitam da me uputi bas sam se smorila :(
jedna devojka mi je rekla da treba da idem samo na solo pevanje i solfedjo i da treba da se javim jednoj od postojece 4 profesorke kod koje zelim da idem.
posle toga mi neka profesorka koju sam slucajno pitala nesto na hodniku kaze da treba da idem na solo pevanje, solfedjo i klavir....
sve mi izgleda jako neozbiljno i neorganizovano. kao da se to podrazumeva da ja znam, a nikad nisam isla u muzicku skolu, nije fer.

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by musiclover » 05 Sep 2009, 06:35

kwi wrote:uh :)
pa jedino u ponedeljak da pitam profesorku solo pevanja da mi kaze na sta sve da idem.
jer nigde ne postoji konkretan raspored casova nego treba ko kreten da idem od jedne osobe do druge i pitam da me uputi bas sam se smorila :(
jedna devojka mi je rekla da treba da idem samo na solo pevanje i solfedjo i da treba da se javim jednoj od postojece 4 profesorke kod koje zelim da idem.
posle toga mi neka profesorka koju sam slucajno pitala nesto na hodniku kaze da treba da idem na solo pevanje, solfedjo i klavir....
sve mi izgleda jako neozbiljno i neorganizovano. kao da se to podrazumeva da ja znam, a nikad nisam isla u muzicku skolu, nije fer.
Nesto mi je to malo cudno da nema raspored. U kojoj si skoli? Prof. klavira i pevanja moras da se javis, jer ti sa njima pravis raspored kako tebi odgovara, ali solfedjo je predmet koji pohadja cela grupa, tako da to ne mozes da biras kad ces. Odnosno mozes, jer ima 2 smene, ali moras ici u okviru rasporeda.

kwi
Posts: 10
Joined: 16 Nov 2008, 22:16

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by kwi » 06 Sep 2009, 14:16

resila sam problem.
bilo je kako si rekao hvala :)

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Tiga » 14 Nov 2009, 12:52

Moze li neko da mi kaze nesto o vanrednom skolovanju u osnovnoj skoli?
Sta je potrebno i kada se upisuje?

tamara11
Posts: 26
Joined: 29 Dec 2006, 07:10
Location: bg

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by tamara11 » 14 Jan 2010, 22:58

za solo pevanje najbolje je da se ide u stankovic , njihov kadar je najstrucniji . mislim da imaju sajt i sve o vandrednom upisu ,sto se kaze nikad nije kasno 8)

Margo
Posts: 1
Joined: 01 May 2010, 15:42

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Margo » 01 May 2010, 16:16

Pozdrav svima na forumu. Mozda je glupo da prvi post bude pitanje, ali nema mi druge..pre svega iskreno se nadam da tema nije zamrla i da jos uvek neko postoji ko mi moze odgovoriti na pitanje(mada mi datumi govore suprotno:(( ). Moj problem je sledeci - zavrsavam nizu muzicku(solo pevanje) i pripremam se za upis u srednju. Sto se tice mog pevanja otkako znam za sebe govore mi da imam kvalitetan i lep glas, sluh takodje. Na prijemnom za nizu bili su prilicno odusevljeni. ..moje pevanje je (bar po recima moje profesorke teklo dobro, i podrazumevalo se da cu nastaviti - )..e onda je nastao problem, od pre jedno mesec dana, jer doticna pocinje da govori da mi je tehnika dobra, ali ne savrsena, i da nemam sanse za srednju. Jos pre par meseci mi je govorila da treba da idem na takmicenje i da ce mi naci mesto u srednjoj..i jos mnogo tu protivrecnosti ima..da stvar ne bih prepustila glupom slucaju, odlucila sam da odem kod nekog profesora u neku srednju skolu i da pitam da mi proceni glas. A sada konacno dolazi moje pitanje koje glasi - da li ima neko da mi preporuci srednju u koju bih mogla da odem i eventualno nekog dobrog profesora u toj srednjoj? (Inace iz Beograda sam.) Koliko na prijemnom za srednju skolu gledaju tehniku, a koliko kvalitet glasa? Unapred zahvalna,

M.

ladyday
Posts: 1
Joined: 24 May 2010, 21:18

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by ladyday » 24 May 2010, 21:26

Imam 26 godina prosle godine sam vanredno upisala solo pevanje imam zavrsenu nizu muzicku za violinu ali profesorica koja me je primila nije imala vremena da radi samnom!samo zato sto sam vanredni ucenik jako sam potistena jer znam da imam talenta i ne bih ulozila vreme i novac u sve to iz cistog hira. Sta da radim

Rara avis
Posts: 21
Joined: 21 Jan 2007, 21:30
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Rara avis » 28 May 2010, 19:51

ladyday wrote:Imam 26 godina prosle godine sam vanredno upisala solo pevanje imam zavrsenu nizu muzicku za violinu ali profesorica koja me je primila nije imala vremena da radi samnom!samo zato sto sam vanredni ucenik jako sam potistena jer znam da imam talenta i ne bih ulozila vreme i novac u sve to iz cistog hira. Sta da radim
Kako to nije imala vremena?

Blesava mala
Posts: 35
Joined: 05 May 2010, 00:23

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Blesava mala » 24 Sep 2010, 14:29

Hej, imam par pitanja, nadam se da ce neko moci da mi odgovori, ako je tema još uvek aktuelna :)
Ovako - imam 21 god., uskoro upisujem 4.godinu faxa, nisam zavrsila muzičku školu, ali bih volela da sada nadoknadim to, jer sam to oduvek želela, ali nije bilo mogućnosti. Koliko sam shvatila, prijemni je negde u maju - junu, sto znaci da skola normalno krece od septembra, pa, posto cu ja tada vec biti pri kraju faxa, verujem da mi nece biti toliki problem da uskladim i muzičku školu i fax, tj.da idem paralelno. Interesuje me da li moram najpre da pohadjam nižu muzičku, tj.da polažem prijemni za nju, ili mogu direktno u srednju (naravno, da polažem diferencijalne ispite), naravno - vanredno, pošto verovatno sada ne mogu da pohađam redovnu nastavu? Ukoliko bih i mogla da upišem srednju, s obzirom na to da nisam završila nižu, šta mislite, da li bih mogla da pratim nastavu, pošto je ipak drugačije, lakše kada već imaš neko predznanje, a ja ga nemam? Oduvek sam pomalo sviruckala sintisajzer, ali onako, na sluh, a uskoro planiram da sama počnem da učim malo ozbiljnije, pa bi mi to možda malo pomogne. E, sad, još nešto - da li postoje kao posebni odsek za solo pevanje i odsek za klavir, pošto mene zanima i jedno i drugo, ako bih morala da se odlučim za jedno, ne bih baš znala šta da izaberem. :shock:
Pretpostavljam da se za prijemni sprema neka pesma po izboru, a posto od pre par godina imam uuužasnu tremu i gotovo da nisam ni glas pustila, verovatno bih pre prijemnog išla na par privatnih časova, kako bih se malo oslobodila. Uostalom, upravo zbog razbijanja te treme bih želela da upišem školu jer mi je žao da zbog nje prestanem da radim nešto što stvarno mnogo volim :oops: :?
Nadam se da nisam mnogo ugnjavila, i da postoji neko ko bi mi resio nedoumice :) :cao: :wink:

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Fibonacci » 24 Sep 2010, 23:16

Ovako: postoje odvojeni odseci za klavir i pevanje; morala bi da zavrsis nizu skolu, o kojem god odseku da se radi. Jedini nacin da ne zavrsis nizu skolu jeste da polazes vanredno svaku godinu, ali to znaci da moras da placas ispite. Kod pevanja je to mnogo lakse no kod klavira. Klavir traje 6 godina u nizoj skoli i 4 u srednjoj. Pevanje traje 2 godine u nizoj i 4 u srednjoj. Pevanje upisuju ljudi, koji nisu videli note u zivotu, tako da ne bi trebalo to da te brine, ali s obzirom da niza traje samo dve godine i da pevanje mozes da upises najranije sa navrsenih 17 god za muskarce i 16 god za devojke, to ti je mnogo bolja opcija. Ja sam zavrsio klavirski, teoretski, a trenutno idem i na solo-pevanje, tako da se meni vecina predmeta priznaje. Tebi bi se priznala opste-obrazovna nastava, i eventualno teoretski predmeti, ako si zavrsila nizu.
Naravno, preporucujem Stankovic. :D

Blesava mala
Posts: 35
Joined: 05 May 2010, 00:23

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Blesava mala » 25 Sep 2010, 02:29

Prvo - blago teeeebi :ma bravo:
E, sad. Nisam završila nižu, dakle, nema šta da mi se prizna, krenula bih ispočetka. :) Interesuje me, ukoliko bih upisala kao vanredni student, to bi značilo da bih izlazila samo na ispite? Ili imam prava da slušam nastavu kada mogu? Pošto ne znam kako bih spremala ispite ako ne slušam nastavu :) I još nešto - koliko se razlikuju smerovi za klavir i solo pevanje? Mislim, deluje kao glupo pitanje, ali zar nije na svakom smeru obavezan i predmet klavir? Hm, i ne znam tačno gde sam pročitala na forumu da postoji mogućnost direktnog upisa u srednju muzičku, ali ako se polože neki diferencijalni ispiti? Hm, da li je to moguće za apsolutnog početnika? Pošto ne znam šta se polaže...?

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Fibonacci » 25 Sep 2010, 11:30

Tesko da ce bilo ko poloziti prijemni za srednju, bez nize . . .
Ako bi bila vanredna, mogla bi da dolazis na casove, ako se dogovoris sa profesorima. Ako to uspes da izdejstvujes i ako dolazis dovoljno, onda profesor na osnovu tvojih dolazaka ima pravo da te oslobodi ispita. Na svakom odseku koji nije klavirski imas predmet uporedni klavir (ovo se odnosi na srednju skolu). Mislim da bi to zadovoljilo tvoje potrebe, jer, veruj mi, prosao sam tih deset godina skolovanja za klavir - ako ti se oko klavira ne vrti ceo svet, onda moze biti jako tesko . . . . . . meni se ceo svet vrteo oko pevanja i teoretskog :D . . .

Blesava mala
Posts: 35
Joined: 05 May 2010, 00:23

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Blesava mala » 25 Sep 2010, 13:22

Ok, hvala puno! :)
Znaci, koliko sam shvatila, bolje da ipak upisem nizu, solo pevanje, a za kasnije cemo vec videti :) :wink:

Blesava mala
Posts: 35
Joined: 05 May 2010, 00:23

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Blesava mala » 25 Sep 2010, 14:18

Ups, opet ja, sad sam nesto cackala po netu, pa videh. Hm, ako neko hoce da upise bez zavrsene osnovne muzicke, polaze dif.ispite koji su na nivou zavrsnog razreda osnovne - solo pevanje, solfedjo i teoriju muzike, u srednjoj se priznaju se svi ispiti iz obicne srednje (opsteobrazovni), osim sto je italijanski verovatno obavezan. A tek onda se polaze prijemni za srednju muzicku. Ukoliko bi se neko spremao, isao kod privatnih profesora, kakve su sanse da uspe do prijemnog da savlada ono sto se za dve godine ucilo u osnovnoj? I koliko sam shvatila, primaju samo po 15-ak ucenika :( Onda mi upis deluje prosto nemoguce...

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Fibonacci » 25 Sep 2010, 15:08

Ja, iskreno ne znam da je neko na taj nacin upisao srednju skolu. Da ti kazem nesto - niza skola nije tu bez razloga i to je jedan bitan korak, koji ne bi trebala propustiti. S obzirom da traje samo 2 godine, to je stvarno iluzorno. Italijanski se dobija tek od 1. srednje.
Ako bas zelis da polazes diferencijalne, stvarno mislim da nivo solfedja i teorije, koji se tu trazi nije neki; em se uci dve godine, em se radi o pevacima . . .

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest