Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post Reply
Musicgirl-Lana
Posts: 28
Joined: 11 Oct 2008, 01:26
Location: Slovenija

Re: solo pjevanje

Post by Musicgirl-Lana » 15 Oct 2008, 22:35

pipistrello wrote:znas kako...mi solo pevaci,mnogo se oslanjamo na profesore...znaci...gledaj ovako:
racunaj da ti u ovom poslu niko nece pomagati i da samo ti sebi mozes pomoci.Pokusaj da slusas druge pevace ili pevacice,uoci sta je dobro u njihovoj tehnici,kradi od drugih znanje,slusaj sto vise cd-ova razne muzike,ako od svakog pevaca-nevazno da li je on bolji ilil gori od tebe-znaci ako od svkog pevaca ukrades truncicu znanja uspeces da izgradis svoju tehniku,svoj glas i dobices svoju muziku.

ako budes racunala na to onda ti pomoc i nece trebati :wink:

hvala,imali koji pevac koji ga posebno preporucujes?evo ja slusam whitney houston,pa proeskija,mariju serifovic,andrea bocceli al nekako ne znam da usvojim sve njihove tehnike...:(((

xho
Posts: 18
Joined: 21 Sep 2008, 13:46

Re: solo pjevanje

Post by xho » 16 Oct 2008, 22:50

xho wrote:
Nina 92 wrote:Da li znas neku knjigu sa tehnikama pevanja, a da je super?
Nadji knjigu nikole cvejica pr solo pjevanja muz biserke cvejic tamo sve lepo pise veoma poucno.
Takodje imas knjigu Branka Djurkovica horsko isolo pjevanje izuzetna za pocetnike.Esad bajtal iz bosne nadji to.

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: solo pjevanje

Post by pipistrello » 18 Oct 2008, 17:08

Musicgirl-Lana wrote:
pipistrello wrote:znas kako...mi solo pevaci,mnogo se oslanjamo na profesore...znaci...gledaj ovako:
racunaj da ti u ovom poslu niko nece pomagati i da samo ti sebi mozes pomoci.Pokusaj da slusas druge pevace ili pevacice,uoci sta je dobro u njihovoj tehnici,kradi od drugih znanje,slusaj sto vise cd-ova razne muzike,ako od svakog pevaca-nevazno da li je on bolji ilil gori od tebe-znaci ako od svkog pevaca ukrades truncicu znanja uspeces da izgradis svoju tehniku,svoj glas i dobices svoju muziku.

ako budes racunala na to onda ti pomoc i nece trebati :wink:

hvala,imali koji pevac koji ga posebno preporucujes?evo ja slusam whitney houston,pa proeskija,mariju serifovic,andrea bocceli al nekako ne znam da usvojim sve njihove tehnike...:(((
pa sve zavisi kojom muzikom zelis da se bavis-moras izabrati odredjeni pravac...a ako hoces da budes svestrana pevacica...onda tu ima puuuuno da ti pisem i nabrajam...Dobro bi bilo da imas i njihove video snimke...da li ti zelis da se usmeris odr.tipu muzike ili zelis da sve pevas?

Musicgirl-Lana
Posts: 28
Joined: 11 Oct 2008, 01:26
Location: Slovenija

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Musicgirl-Lana » 18 Oct 2008, 21:12

Pa onako dobro je kad je pevac/ica svestranska.....meni se inace najvise svidja stil pevanja kosto ga ima whitney houston(hahaha sanja svinja o kukuruzu....)ili kosto ga je imao proeski...
sad neznam dal je ovo pop ili ne....jer ako slusas sad ovaj pop sto je na top listi mtvja...jednostavno taj stil mi se svidja najvise,kako puste glas u visinama,kad pevaju sa takom snagom,takav raspon...bogami kad jih slusam imam osjecaj da ja nemam pojma sa pevanjem....

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by pipistrello » 19 Oct 2008, 00:19

Uf...pa za taj stil mogu ti reci -treba se pomuciti,ni malo nije lako pevati pesme od Whitney Houston...ja sam imala potpuno drugo misljenje o tome sve dok nisam pokusala da skidam te pesme...Mislila sam kao,to je samo pevusenje,to moze svako ko ima iole glasa i talenta,ali ispostavilo se da nije tako...Za to ti je potreban jak glas,pre svega!Najbolje je da pocnes prvo da radis na tehnici,da pokusas da ukombinujes dve vrste pevanja...dubine koje pevas pevaj vise glasom,a manje stomakom,a visine pokusaj da dobijes stomacnim misicima...e sad tu ces naleteti na jedan problem,a to je, da ce ti se cuti taj prelaz izmedju visina i dubina...taj prelaz koji ti bude pravio problem pokusaj da pevas pola pola-tj.da jednako ucestvuje i stomak i glas...takodje trebas da pazis da ti pri tom usta,usna supljina,cela glava budu opusteni...ukoliko dodje do grca upropastices pesmu i tvoje pevanje ce vise liciti razmazivanje i njakanje :?: ...znaci sve treba da je opusteno,a tonove unapred smisli u glavi...postavi glas kako treba pre nego sto zapevas.Ne znam da li ti imas osecaj dok pevas da zaista imas instrument,a ne organ...dakle mislim na to da kad sviras npr.klavir,ti ces pre nego sto zasviras,postaviti prste na dirke,pa tek onda odsvirati...e tako je isto i sa glasom,pre nego sto nesto otpevas treba da postavis glas za odr.visinu,znaci da zamislis da je tvoj glas instrument i da pokusas unapred da smislis poziciju glasa za svaki ton...naravno u pocetku moras da mislis na svaki ton da bude savrseno izveden i u pocetku ne mozes da dobijes nista osim tacne melodije,...tek kasnije pocnes da vezbas po frazama...a kad i fraze budu dovedene u red,onda misli na celokupnu melodiju i na tvoj osobeni muzicki pecat u izvodjenju.Dobro bi bilo da ne preterujes ni u cemu-znaci da nemas previse ukrasa,trilera...da pazis da ti ne bude svaka rec u pesmi naglasena,dobro bi bilo cak da pesmu pre nego sto otpevas procitas i prevedes ukoliko je na stranom jeziku,da bi shvatila njeno znacenje,jer posle za scenski nastup,potrebna je i gluma...a u pesmu se neces uvuci ukoliko ne budes znala koju pricu ona nosi...i naravno vazan je posle tvoj kontakt sa publikom,publika uglavnom dolazi da bi osetila neke emocije,a ne muziku...muzika je samo poklon za izvodjaca

Musicgirl-Lana
Posts: 28
Joined: 11 Oct 2008, 01:26
Location: Slovenija

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Musicgirl-Lana » 19 Oct 2008, 12:10

uh znaci mozda je to i prevelik zalogaj....ali pokusacu mada toliko jos imam problema sa svojim glasom...od pravilne tehnike disanja do visina.....a sta si mislila oko njakanja?to ne razumem jel to slicno kao kod britney spears kad kaze jejejej ili onako ko da bi pevao kroz nos?

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by pipistrello » 19 Oct 2008, 16:06

pa da... slicno britney spears :)
mislim... kad previse ukocimo usta, grlo...onda zvucimo vise kao deca i ton koji se dobije bude previse rasplinut,a to je neukusno...
a sto se tice pevanja kroz nos...to moze da daa jaci ton,ali treba da pazis da ne preduvas vazduh,onda ruzno zvuci...
nos pevacu ima svrhu rezonatora-dakle,vazduh ne treba tokom pevanja da izlazi iz njega,ali da bi bolje bila ,,ozvucena" onda je potrebno da vazduh prolazi kroz nosnu supljinu,pa iz nje u usnu s. a iz usta napolje,dakle vazno je da ti bude jasan taj kruzni tok dok pevas.

Musicgirl-Lana
Posts: 28
Joined: 11 Oct 2008, 01:26
Location: Slovenija

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Musicgirl-Lana » 19 Oct 2008, 22:35

zvuci komplikovano....vise puta se mi ucini da dok pevam da pevam kroz nos i to se mi ne cini lepo....mada pokusam da otvorim ovu cev da bi glas mogao da izadje....al ipak..
uh koliko toga jos ima da se naucim!!!!!

User avatar
milosch
Posts: 95
Joined: 15 Mar 2008, 15:49
Location: u magnovenju :P
Contact:

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by milosch » 20 Oct 2008, 21:31

E ljudi a jel moze neko ko ima iskustva sa upisom u muzicku skolu da mi kaze sta se peva na upisu, da li sami odaberemo pesmu ili nam je oni "zadaju", a ako sami biramo kakvu vrstu muzike je najbolje odabrati i da li je vazno da je pesma jako zahtevna?Ja planiram da se upisem u nizu muzicku (ako me prime :wink: ) pa bih vec poceo polako da se pripremam za prijemni.I da, umalo da zaboravim, da li se upis vrsi samo jedan dan ili imamo i sansu za popravni (zlu ne trebalo) ako nesto zakrmacim na tom prijemnom :lol: (cisto sumnjam da ce mi se bas ovo desiti, ali ko zna).

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by pipistrello » 26 Oct 2008, 00:04

Pa uglavnom se pevaju starogradske ili izvorne narodne...ali u principu mozes da pevas sta 'oces samo pazi da izaberes kompoziciju koja ce tvoj glas da prikaze u najboljem svetlu :)
znaci nemoj da odaberes pretesko...aaa naravno nemoj bas da pevas ni Na kraj sela zuta kuca :)
...Ja mislim da imas fore da pevas samo taj jedan dan,pa ako te ne prime onda mozes pokusati tek za godinu dana...ne znam...davno je to bilo kad sam ja isla na prijemni za nizu...

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by pipistrello » 26 Oct 2008, 00:06

Musicgirl-Lana wrote:zvuci komplikovano....vise puta se mi ucini da dok pevam da pevam kroz nos i to se mi ne cini lepo....mada pokusam da otvorim ovu cev da bi glas mogao da izadje....al ipak..
uh koliko toga jos ima da se naucim!!!!!
:) ma polako...niko nije rodjen naucen...do muzike se postepeno dolazi

xho
Posts: 18
Joined: 21 Sep 2008, 13:46

Re: solo pjevanje

Post by xho » 04 Nov 2008, 22:17

LUCIA wrote:Ne znam da li sam na pravoj strani (iskreno se nadam da jesam) :D
Da li neko moze da mi preporuci profesore solo pevanja u BG-U?
Videla sam za ovog Zorana Popova, ali me zanima da li neko zna za nekog proverenog (citaj da nije samouk i sl.) kod koga cu sigurno nauciti tehniku disanja jer mi ona bas predstavlja problem...
Unapred zahvalna...
Pa lucia da ti pomognem oko disanja 5sek dises, 5sek zadrzavas vazduh 7sek ispustash ,i5sek izdrzis bez vazduha i tako vise puta dnevno kolko mozes.napomena obavezno disanje kroz nos sa malo otvorenim ustima.

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Tenebra » 04 Nov 2008, 23:01

uh, nije to bas tako jednostavno - disi toliko i toliko sekundi i kraj..maaaaalo treba obratiti paznju i na to KAKO dises. najbitnije je nauciti disati, pa posle vezbaj kapacitet i kontrolu koliko hoces (to se odnosi na sekundazu).

jako je vazno da ti se pri uzdisaju siri stomak a ne podize grudni kos, a pri izdisaju da vazduh ispustas koristeci stomak. Tako ces nauciti kontrolistati kolicinu vazduha koja ti je potrebna pri pevanju odredjenog tona i naravno, jacine tog tona (piano-forte relacija)
Najpravilnije disanje je ono kada lezis. Lezi, obrati paznju na to sta ti se desava u organizmu i ponovi isto u sedecem polozaju. Naravno, bitno je kako sedis! Ovo je jedan od najboljih polozaja: sedi na kraj stolice, rasiri malo noge i postavi ih pod ugao od 90 stepeni (i kolena i kukovi). ledja ispravi, a ruke stavi na kolena, ili malo iznad.
Kada si se namestila, kreni polako sa udisanjem. Skoncentrisi se samo na sirenje stomaka, ali i na sirenje dela ledja u nivou bubrega. Da bi to osetila najbolje je da stavis sake na ledja, u nivo bubrega i da skoncentrisano dises. Ako osetis da se i taj deo siri, znaci da je disanje pravilno. U pocetku mozes tu stalno drzati ruke, dok ne uvezbas, a kasnije ih vrati na noge.

Disanje na nos je u redu, ali nije obavezno. Ja vezbam disanje otvorenih usta, sa maksimalno otvorenim grlom jer mi se u bas tom polozaju nalazi vokalni aparat kada pevam (podignuto zadnje nepce i spusten koren jezika).

Ima raznih vezbi za kapacitet i kontrolu vazduha. jednu od njih je napisao xho (prethodan post) a ima ih jos par napisanih na forumu..procitaj i nacices :)))

xho
Posts: 18
Joined: 21 Sep 2008, 13:46

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by xho » 06 Nov 2008, 22:43

potpuno se slazem sa tenebrom,ali ja sam se dosta namucio dok nisam otkrio neke cake oko disanja od mene su puno krili .ali ja nisam cicija pa otkrivam neke stvari i volim da pomognem,onima koji hoce da rade,ipak sam mislenja da je disanje kroz nos najbole ali kad ne mozez onda pola pola.Poznati italijanski Istoricar Kresentini je rekao ako neznas disati neznas pjevati,i zato prvo disanje,zamislite koliko ne mozete zivjeti bez hrane,vode,a pogotovo bez vazduha?Koja je to razlika?
Last edited by xho on 06 Nov 2008, 22:59, edited 1 time in total.

xho
Posts: 18
Joined: 21 Sep 2008, 13:46

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by xho » 06 Nov 2008, 22:55

Ja ponovo priznajem Tenebra je najbolja i najstrucnija i treba podrzati njen savjet,ali i mi trudimo se da nesto pomognemo i da naucimo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest