Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post Reply
User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by musiclover » 02 Apr 2009, 20:48

Koja te vrsta muzike interesuje?

xho
Posts: 18
Joined: 21 Sep 2008, 13:46

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by xho » 02 Apr 2009, 22:53

Pjevanje se moze uciti cak i do 45 god, ako imate jaku volju samo napred.

Milos_Mitrovski
Posts: 46
Joined: 05 Apr 2009, 01:47
Location: Zajecar

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Milos_Mitrovski » 18 Apr 2009, 23:43

mene zanima sledece:
1.da li sa 19 godina moze da se upise REDOVNA niza muzicka skola odsek solo pevanje
2.koliko bi kostala godisnja skolarina i da li moze da se placa u rate
3.da li bi bilo potrebe da se uzimaju neki casovi mimo skole ili bi skola obuhvatila sve potrebno

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by La Divina » 19 Apr 2009, 11:25

Milos_Mitrovski wrote:mene zanima sledece:
1.da li sa 19 godina moze da se upise REDOVNA niza muzicka skola odsek solo pevanje
2.koliko bi kostala godisnja skolarina i da li moze da se placa u rate
3.da li bi bilo potrebe da se uzimaju neki casovi mimo skole ili bi skola obuhvatila sve potrebno
1. Da
2. Skolaraina ne postoji, postoji djacki fond koji mozes i ne moras da uplatis pri upisu, iznosi do 10.000 din. i placa se u 2 rate
3. Ne

Marijana94
Posts: 3
Joined: 26 May 2009, 20:00

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Marijana94 » 27 May 2009, 17:10

Molim vas pomozite mi! 30- og maja mi je prijemni ispit u muzickoj -Kraljevo- je u pitanju! E treba da odlucim izmedju SOLO ili ETNO odseka! Sad neko prica da upisem jedno a neki drugo! Mozete mi reci u cemu je razlika i sta od ta dva smera BOLJE PROLAZI !Nikako se ne mogu odmuciti ETNO -izvorna muzika- ili SOLO
Zna li neko uopste sta je bolje i koje bolje prolazi! Molim vas,vi sto znate malo vise o muzici POMOZITE
Moj e-mail marijana_1994@ptt.yu
:!:

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by musiclover » 27 May 2009, 18:35

Znas sta... To su skroz dve razlicite tehnike pevanja. Nije pitanje sta je bolje, nego sta ti vise volis... Solo pevanje je u stvari opersko pevanje(nije samo opera, ali ta je tehnika). Sve zavisi od toga sta bi ti da pevas... Moje je misljenje da bi trebalo da upises solo pevanje, jer ti ono daje osnovu i za pevanje zabavnih pesama, jer tamo otkrivas svoju boju glasa, postajes malo sigurnija u svoj glas itd. Etno pevanje te usmerava vise na samo tu vrstu muzike. Ako zelis da upises solo pevanje u KV, javi mi da ti preporucim profesorku. Odluka je na tebi...

Marijana94
Posts: 3
Joined: 26 May 2009, 20:00

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Marijana94 » 28 May 2009, 15:29

Sve u swemu hvala ti ... Evo danas sam isla da se raspitam i neka profesorka solo pevanja mi je pomogla da se odlucim! Upisacu SOLO i u subotu mi je polaganje prijemnog ... Pozdrav i hvala punoooooo! :D

Luna
Posts: 6
Joined: 10 Apr 2009, 19:09

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Luna » 04 Jun 2009, 11:53

ja imam jedno pitanje. . .:D. . .Jel kad se upisuje u muzichku(solo pevanje) da li neko mora da ima talenta za pevanje...msm koji su kriterijumi ?shta sve se gleda kod upisa ???

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by musiclover » 04 Jun 2009, 12:58

Luna wrote:ja imam jedno pitanje. . .:D. . .Jel kad se upisuje u muzichku(solo pevanje) da li neko mora da ima talenta za pevanje...msm koji su kriterijumi ?shta sve se gleda kod upisa ???
Pa moras da imas glas, ali to moze samo profesorka da cuje da li imas talenat ili ne. Za upis u nizu muzicku ti je bitno da imas sluh i glas, ali kao sto sam vec rekla, samo profesor moze da ti kaze da li si za to ili ne.

Luna
Posts: 6
Joined: 10 Apr 2009, 19:09

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Luna » 04 Jun 2009, 19:02

axa.....ok. . . .a koliko ljudi obichno bude u prostoriji kad je prijemni??? poshto sam ja veeeliki tremarosh i pochne da mi drhti glas kad ima mnoogo ljudi...:(((

Marijana94
Posts: 3
Joined: 26 May 2009, 20:00

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Marijana94 » 04 Jun 2009, 19:25

Jaoj PREZIVELA SAM ... Isla sam na prijemni i rezultate ce objaviti 22 juna! Pa meni je u komisiji bilo preko 10 profesora! Ima treme al sta da s radi! Sad cekam rezultate i jako bih volela da prodjem! PRIJEMNI UOPSTE NIJE TEZAK ! pOzZ sViMA :XD:

DeeDee
Posts: 4
Joined: 08 May 2009, 15:43
Location: Novi Sad/Subotica

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by DeeDee » 05 Jun 2009, 19:11

Da li ce biti mozda jos jedan termin za polaganje, ili je to to za ovu god? I to je prijemni za osnovnu skolu? Uopste, placa se samo skolovanje, mislim, s obzirom da sam ja '89? Cini mi se da sam gore, u par redaka, procitala da ne, i da moze ko hoce da se upise, mada mi to pomalo sumljivo... :)

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by musiclover » 05 Jun 2009, 21:58

DeeDee wrote:Da li ce biti mozda jos jedan termin za polaganje, ili je to to za ovu god? I to je prijemni za osnovnu skolu? Uopste, placa se samo skolovanje, mislim, s obzirom da sam ja '89? Cini mi se da sam gore, u par redaka, procitala da ne, i da moze ko hoce da se upise, mada mi to pomalo sumljivo... :)
Ovo smo komentarisali 1.000.000 puta, ali evo i 1.000.001 put da kazem. Solo pevanje mozes da upises do svoje 22-23 godine redovno nizu. Jedna moja drugarica sad zavrsava filoloski fax i upisuje srednju muzicku, tako da je to moguce. Placas samo godisnju skolarinu koja od ove god kosta 10.000, malo su je povecali za srednju, a za nizu ne znam, valjda je isto. Kada sam ja upisivala muzicku mogao si da izadjes i u avgustu na prijemni, ali to je bilo davno, pa ne znam da li se nesto promenilo sto se toga tice. U svakom slucaju, najbolje je otici kod nekog prof solo pevanja i konsultovati se sa njim.

DeeDee
Posts: 4
Joined: 08 May 2009, 15:43
Location: Novi Sad/Subotica

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by DeeDee » 07 Jun 2009, 12:38

musiclover wrote:
DeeDee wrote:Da li ce biti mozda jos jedan termin za polaganje, ili je to to za ovu god? I to je prijemni za osnovnu skolu? Uopste, placa se samo skolovanje, mislim, s obzirom da sam ja '89? Cini mi se da sam gore, u par redaka, procitala da ne, i da moze ko hoce da se upise, mada mi to pomalo sumljivo... :)
Ovo smo komentarisali 1.000.000 puta, ali evo i 1.000.001 put da kazem. Solo pevanje mozes da upises do svoje 22-23 godine redovno nizu. Jedna moja drugarica sad zavrsava filoloski fax i upisuje srednju muzicku, tako da je to moguce. Placas samo godisnju skolarinu koja od ove god kosta 10.000, malo su je povecali za srednju, a za nizu ne znam, valjda je isto. Kada sam ja upisivala muzicku mogao si da izadjes i u avgustu na prijemni, ali to je bilo davno, pa ne znam da li se nesto promenilo sto se toga tice. U svakom slucaju, najbolje je otici kod nekog prof solo pevanja i konsultovati se sa njim.
Znam, al je i to (komentarisanje) bilo davno! :D
Hvala puno na info! ;))

Kornjachica
Posts: 3
Joined: 11 Jul 2009, 18:49

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Kornjachica » 11 Jul 2009, 19:00

Dobar dan! Imam i ja jedno pitanje za vas: da li neko moze da mi kaze kakva je procedura upisivanja akademije na solo pevanje? Da li se akademija zaista moze upisati bez zavrshene srednje muzichke shkole polaganjem diferencijalnog ispita, i shta to uopshte podrazumeva? Ja sam zavrshila gimnaziju, nizu muzichku i nizu za solo pevanje, i sada prvu godinu fakulteta i zelim da nastavim sa pevanjem i upishem direktno akademiju, ali volela bih ako mogu nekako da preskochim tu srednju.. :?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest