Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post Reply
User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by La Divina » 11 Jul 2009, 23:51

Kornjachica wrote:Dobar dan! Imam i ja jedno pitanje za vas: da li neko moze da mi kaze kakva je procedura upisivanja akademije na solo pevanje? Da li se akademija zaista moze upisati bez zavrshene srednje muzichke shkole polaganjem diferencijalnog ispita, i shta to uopshte podrazumeva? Ja sam zavrshila gimnaziju, nizu muzichku i nizu za solo pevanje, i sada prvu godinu fakulteta i zelim da nastavim sa pevanjem i upishem direktno akademiju, ali volela bih ako mogu nekako da preskochim tu srednju.. :?
Posle završene samo niže muzičke škole pevanja nema nikakve šanse da ideš direktno na Fakultet Muzičke Umetnosti! Diferencijalne ispite iz ostalih predmeta srednje muzičke škole možeš polagati i to uz uložen ogroman trud! A da ne komentarišem da je polaganje samo jednog diferencijalnog ispita 10.000 RSD!!! A ti prebroj koliko ima ispita u celoj srednjoj muzičkoj školi!
A sad da pređemo na pevanje! Da li znaš da se pevači posle završene srednje muzičke škole, imaju časove pevanja još godinu dana ili dve kod svojih profesora iz srednje muzičke, a istovremeno idu na takozvane "konsultacije" kod profesora pevanja sa akademije GODINU dana? Da li znaš koji program se uopšte polaže za prijemni? Evo ja ću ti napisati:
1. jedna pesma ili arija XVII ili XVIII veka
2. jedna arija iz oratorijuma ili kantate
3. jedna pesma autora XIX veka
4. jedna pesma autora XX veka
5. jedna pesma jugoslovenskog ili slovenskog autora
6. jedna operska ili koncertna arija po slobodnom izboru
A u nižoj školi peva se samo: stari majstor i pesma! Prema tome, imaš ti još puno da učiš o pevanju i ako zaista želiš jednog dana da upišeš FMU i da se baviš pevanjem, srednja škola ti je neophodna, a uz to i mnooogooo rada i truda! Srećno!

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Tiga » 16 Jul 2009, 23:37

Da li postoji septembarski rok u školama? Ove godine je bila velika navala, a ja sam se malo zj...(ne bih o tome), ali ne odustajem!
Samo ne bih da čekam do sledećeg proleća... Zna li neko?
Zanima me niža muzička, u Beogradu, samo da napomenem.

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by La Divina » 04 Aug 2009, 19:28

Tiga wrote:Da li postoji septembarski rok u školama? Ove godine je bila velika navala, a ja sam se malo zj...(ne bih o tome), ali ne odustajem!
Samo ne bih da čekam do sledećeg proleća... Zna li neko?
Zanima me niža muzička, u Beogradu, samo da napomenem.
Možeš polagati prijemni i u avgustu, samo se raspitaj oko datuma... (septembarski rok ne postoji) Srećno i pozdrav! 8)

Mladen*
Posts: 2
Joined: 19 Aug 2009, 04:34
Location: Tu negde*-*

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Mladen* » 19 Aug 2009, 05:28

cao jel moze neko da mi kaze?dali moze da se upise srednja skola muzicka ako nisam zavrsio osnovnu......i dali ja sa 14 godina mogu ici u osnovnu ako je to potrebno?pS unapred xvala.....Ss :D

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by La Divina » 19 Aug 2009, 10:00

Mladen* wrote:cao jel moze neko da mi kaze?dali moze da se upise srednja skola muzicka ako nisam zavrsio osnovnu......i dali ja sa 14 godina mogu ici u osnovnu ako je to potrebno?pS unapred xvala.....Ss :D
Ne može se upisati srednja, ako nemaš završenu nižu muzičku školu!
Muškarci mogu upisati nižu školu sa minimum 18 godina ili više. (u zavisnosti od zrelosti glasa)

P.S. Zašto ljudi ne čitaju prethodne postove na ovoj temi??? Zar sve moram stalno da ponavljam!?!? :krstise:

Lena94
Posts: 1
Joined: 22 Aug 2009, 20:39

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Lena94 » 22 Aug 2009, 20:53

Cao svima!Ja imam 14 i po god i imam zelju da lepshe pevam tj da imam chasove solo pevanja,ali ne u muzichkoj shkoli nego privatno..jel ima neko iskustva sa tim?i gde bih mogla da potrazim profesorku koja bi mi drzala chasove?Ja sam vec bila kod jedne zene koja je ozbiljan muzichar i koja mi je rekla da imam tako-tako sluha ali da cu super pevati samo moram mnogo da vezbam...Ako vec ne mogu da imam privatno jel moze neko da mi kaze kad je poslednji rok za upis u muzichke shkole..? :O.o:

User avatar
ogisha007
Posts: 47
Joined: 18 Sep 2008, 19:45
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by ogisha007 » 24 Aug 2009, 18:07

A da kažeš odakle si? Koja vrsta muzike? Mi treba u pasulj da ti gledamo...

kwi
Posts: 10
Joined: 16 Nov 2008, 22:16

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by kwi » 03 Sep 2009, 21:51

koje predmete bi trebalo da imam u prvoj godini nize muzicke solo pevanje ako sam pocetnik?

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Tiga » 04 Sep 2009, 00:55

La Divina wrote:
Možeš polagati prijemni i u avgustu, samo se raspitaj oko datuma... (septembarski rok ne postoji) Srećno i pozdrav! 8)
Samo da se javim...Nisam ništa uradila jer profesori ne drže prijemne u nekim školama jer nema mesta...
A u onim kojima ima sam stekla utisak da njih mrzi da uzimaju još đaka ako ne moraju....Sve u svemu, nisam ni dobila priliku da polažem. :grummel_2:
Tako da sam osuđena na privatne časove. :cry:
P.S.Pričam o državnim školama u Beogradu.

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by musiclover » 04 Sep 2009, 07:42

kwi wrote:koje predmete bi trebalo da imam u prvoj godini nize muzicke solo pevanje ako sam pocetnik?
Solfedjo i teoriju, uporedni klavir i pevanje

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by musiclover » 04 Sep 2009, 07:45

Tiga wrote:
La Divina wrote:
Možeš polagati prijemni i u avgustu, samo se raspitaj oko datuma... (septembarski rok ne postoji) Srećno i pozdrav! 8)
Samo da se javim...Nisam ništa uradila jer profesori ne drže prijemne u nekim školama jer nema mesta...
A u onim kojima ima sam stekla utisak da njih mrzi da uzimaju još đaka ako ne moraju....Sve u svemu, nisam ni dobila priliku da polažem. :grummel_2:
Tako da sam osuđena na privatne časove. :cry:
P.S.Pričam o državnim školama u Beogradu.
Trebala si da ides direktno kod nekog profesora da te cuje, a ne da juris po muzickim skolama. Pronadji nekog profesora i pricaj sa njim. Mnogo ti je bolje da ides u drzavnu skolu, nego da bzv dajes pare za casove. Nikad nije kasno poceti sa pevanjem. Srecno.

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Tiga » 04 Sep 2009, 10:59

musiclover wrote: P.S.Pričam o državnim školama u Beogradu.
Trebala si da ides direktno kod nekog profesora da te cuje, a ne da juris po muzickim skolama. Pronadji nekog profesora i pricaj sa njim. Mnogo ti je bolje da ides u drzavnu skolu, nego da bzv dajes pare za casove. Nikad nije kasno poceti sa pevanjem. Srecno.[/quote]

Išla sam, kažem ti, ali u avgustu nisu zainteresovani da primaju učenike.
Svi kažu da dođem, pa da me spreme za prijemni na proleće.
Ko bi rekao da je taj upis u muzičku toliki problem... Verovatno zato što sam malo prematora.
Velika mi je želja da unapredim svoje pevanje na pravi način, ali nikako...

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by musiclover » 04 Sep 2009, 14:42

Ma nisi matora. Moja profesorka je pocela pevanje sa 25, pa joj nista ne fali. Mogla si da preko nekog potrazis profesora, pa mozda i da preskocis nizu muzicku i odmah krenes u srednju. Ako si stvarno talentovana, nece biti problema sigurno.

kwi
Posts: 10
Joined: 16 Nov 2008, 22:16

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by kwi » 04 Sep 2009, 15:45

musiclover wrote:
kwi wrote:koje predmete bi trebalo da imam u prvoj godini nize muzicke solo pevanje ako sam pocetnik?
Solfedjo i teoriju, uporedni klavir i pevanje
izvini totalno sam neupucena. koliko sam shvatila u muzickoj imacu cas sa profesorkom solo pevanja i treba da se javim jos jednoj za casove solfedja. znaci 2 predmeta?
ovo me je bunilo -> uporedni klavir i pevanje je zapravo jedan predmet...

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by La Divina » 04 Sep 2009, 16:10

kwi wrote:
musiclover wrote:
kwi wrote:koje predmete bi trebalo da imam u prvoj godini nize muzicke solo pevanje ako sam pocetnik?
Solfedjo i teoriju, uporedni klavir i pevanje
izvini totalno sam neupucena. koliko sam shvatila u muzickoj imacu cas sa profesorkom solo pevanja i treba da se javim jos jednoj za casove solfedja. znaci 2 predmeta?
ovo me je bunilo -> uporedni klavir i pevanje je zapravo jedan predmet...
Treba da se javiš profesorki pevanja da te čuje i da ti kaže da li može da te primi, a solfeđo, teorija muzike i uporedni klavir su zasebni predmeti i zna se ko predaje te predmete i ne možeš da biraš profesore.
Slobodno pitaj ako ti nešto nije jasno!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest