Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post Reply
Radost_Gradiska
Posts: 39
Joined: 16 Jun 2008, 13:49

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Radost_Gradiska » 07 Mar 2009, 16:07

I da... Za solo pjevanje nema nize skole, nego samo pripremne dvije godine ili kako vec ide kod vas tamo...

Radost_Gradiska
Posts: 39
Joined: 16 Jun 2008, 13:49

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Radost_Gradiska » 07 Mar 2009, 16:17

Za Noldor!!! Ja sam srednja muzicka - solo pjevanje. Predmeti su ti : pjevanje,kamerna,citanje s lista,solfeggio,teorija,muz.instrumenti,hor,klavir od strucnih, a od opsteobrazovnih : istorija,fizika,srpski, engleski ili njemacki,italijanski,informatika,fizicko... To je za 1.godinu... U 2.-oj imas ist.muzike,harmoniju,muzicke oblike,a nemas teoriju i instrumente...I imas sociologiju! U 3.-em: kontrapunkt,etnomuzikologiju i sve ostale iz 2.-og razreda osim sociologije i jos psihologiju... 4. : sve navedeno i filozofiju i audio-vizuelne tehnike... Mislim da nisam nista izostavila!
P.S. Pjevanje mozes upisati u dobi od 15-28 godina.... Kod nas ima cura koja je upisala pjevanje s 27.... Samo trebas na prijemni i ako te prime... :)))))

Jockail
Posts: 2
Joined: 06 Mar 2009, 21:12

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Jockail » 08 Mar 2009, 00:26

Hvala!!! POzdrav.. :D
Pitacu ja ako mi jos nesto zatreba... :D

User avatar
CrownlessPhoenix
Posts: 7
Joined: 08 Mar 2009, 11:47
Location: Autobus-Pozarevac/Kumane/VelikoGradiste

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by CrownlessPhoenix » 08 Mar 2009, 12:17

U avgustu cu napuniti 17. godina i jaaako bih zelela da upisem olo pevanje. E sad, postoji "problemcic"... Nikada nisam isla u muzicku skolu, ali znam dovoljno teoriju muzike... U slobodno vreme (citaj: preko raspusta) sviram klavijature, tako da imam nesto od sluha Naucila sam da pevam iz stomaka i jos sto sta. Problem je sto se nisam spremala za prijemni u muzicku, i prilicno sam sigurna da sam vec malko zamatorela... sta bi se desilo kada bih tek sa 18. upisala muizicku, da li je to prekasno?

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by musiclover » 08 Mar 2009, 13:52

Sad samo jedno pitanje: da li zelis da upises nizu solo pevanje ili srednju? Bez obzira da li si zavrsila nizu ili nisi ti mozes da upises srednju, ali je to malo teze, jer moras da polazes diferencijalne ispite, ali ni to nije neka posebna nauka, dakle moguce je. Ako zelis da upises nizu koja traje samo 2 godine, mozes da upises i ove godine, jer ti za prijemni treba samo neka pesma uglavnom narodna ili starogradska i to je to.

Upisala sam nizu sa 16 godina, ali ni tebi nije kasno, jer znam ljude koji su upisali nizu sa 20 i vise godina. Mogu da ti kazem iz licnog iskustva da nista nije posebno tesko. Trenutno idem na ekonomski fakultet u Beogradu i u srednju muzicku, solo pevanje. Pre nego sto sam krenula na solo pevanje, nisam imala ni dan muzickog obrazovanja, pa guram nekako. Zelim ti puno srece. Pozz

User avatar
CrownlessPhoenix
Posts: 7
Joined: 08 Mar 2009, 11:47
Location: Autobus-Pozarevac/Kumane/VelikoGradiste

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by CrownlessPhoenix » 09 Mar 2009, 22:00

ne znam, mislim da ne mogu da se spremim za srednju :D mozda je bolkje da upisem nizu, pa da je zavrsim paralelno sa gimnazijiom, a kad krenem na fax da upisem srednju? Ne znam, stvarnmo sam zbunjena... a i roditelji mi ne pomazu bas najbolje. Sta je vazno znati za prijem u nizu muzicku?

Radost_Gradiska
Posts: 39
Joined: 16 Jun 2008, 13:49

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Radost_Gradiska » 15 Mar 2009, 19:31

Mozda je najbolje da upises nizu,pa poslije srednju... Slazem se! Pozdrav!

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by musiclover » 20 Mar 2009, 13:34

Za upis u nizu muzicku, solo pevanje ti je bitno da imas dobar glas, da imas sluh i da znas neku starogradsku ili narodnu pesmu i nista vise. Sto se tice roditelja, potpuno te razumem, moji su mi branili da upisem muzicku, pa sam ja opet upisala bez njihovog znanja. Ako to stvarno zelis, nemoj nikog da slusas i samo guraj. Pozdrav

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by La Divina » 21 Mar 2009, 22:28

CrownlessPhoenix wrote:U avgustu cu napuniti 17. godina i jaaako bih zelela da upisem olo pevanje. E sad, postoji "problemcic"... Nikada nisam isla u muzicku skolu, ali znam dovoljno teoriju muzike... U slobodno vreme (citaj: preko raspusta) sviram klavijature, tako da imam nesto od sluha Naucila sam da pevam iz stomaka i jos sto sta. Problem je sto se nisam spremala za prijemni u muzicku, i prilicno sam sigurna da sam vec malko zamatorela... sta bi se desilo kada bih tek sa 18. upisala muizicku, da li je to prekasno?
17-18 godina su najbolje godine za upis na solo pevanje, tako da - ne moras da brines! :) Koju muzicku skolu bi upisala?

User avatar
CrownlessPhoenix
Posts: 7
Joined: 08 Mar 2009, 11:47
Location: Autobus-Pozarevac/Kumane/VelikoGradiste

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by CrownlessPhoenix » 22 Mar 2009, 10:00

Pa upisala bih u pozarevcu jerf mi je to najblize, a srednju posle tamo gde i faks :D

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by La Divina » 22 Mar 2009, 12:15

Pa fino... :) Trebalo bi da odes kod profesorke kod koje bi isla da te cuje... I ona ce ti reci kad da dodjes na prijemni! :mrgreen: Puno srece! :ziveli:

User avatar
angel_of_light
Posts: 43
Joined: 26 Sep 2007, 20:56

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by angel_of_light » 01 Apr 2009, 17:54

zna li neko do koliko godina je granica za upis srednje,solo-pevanje?

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by La Divina » 01 Apr 2009, 19:19

angel_of_light wrote:zna li neko do koliko godina je granica za upis srednje,solo-pevanje?
Granica za devojke je 27, a za momke 29!

User avatar
angel_of_light
Posts: 43
Joined: 26 Sep 2007, 20:56

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by angel_of_light » 01 Apr 2009, 19:34

hvala :) ja sam cula da je granica 23,a ako si tezi glas tipa mezzo i ultra talenat 24 :(

Anolino
Posts: 1
Joined: 02 Apr 2009, 19:26

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Anolino » 02 Apr 2009, 19:42

Jel moze neko da mi preporuci dobrog profesora/ku solo pevanja a da to nisu maja odzaklijevska i aleksandra radovic i ostale "zvezde"...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest