molim vas pomozite :)

Post Reply
psihomehanicar
Posts: 1
Joined: 03 Sep 2008, 22:08

molim vas pomozite :)

Post by psihomehanicar » 04 Sep 2008, 12:09

znaci ovako ukratko o meni :
imam 19 godina,studiram,nisam imao pojma da znam da pevam dok me dirigent gimnazijskog hora nije otkrio i nahvalio moj sluh i postavio me da pevam baritona mada mi je uvek lakse isao tenor al ajde.posle skole sam pevao u krsmancu i posle prvog koncerta sam batalaio jer nisam ima vremena faxa.inace nemam nikakvo muzicko obrazovanje mada sam se sam nesto edukovao.najvise me zanima prica oko falseta jer stvarno imam problem da predjem iz osnovnog glasa u falset pogotovu ako pevam pesmu koja je u sustini niska pa bih tim falsetom zeleo da je ulepsam obavezno pogresim.Ako npr. pvam pesmu koja je bas visoka lako predjem u falset.hteo bih da mi neko objasni tehniku pevanja falseta i koliko visoko on treba da zvuci u odnosu na osnovni ton u tonalitetu koji pevamo. ako me je neko razumeo neka odgovri ,znacilo bi mi :)

Uragan Katrina
Posts: 42
Joined: 21 Dec 2008, 22:07
Location: Zrenjanin

Re: molim vas pomozite :)

Post by Uragan Katrina » 07 Jan 2009, 00:02

Nadam se da nije kasno za odgovor.Nisam bas najstrucnija za ovu temu,ali znam par stvarcica.Falsetom nikad neces moci da pevas dublje tonove,jer je falset tanak i visok i kad ga pevas zvucis kao dete.Normalno je da na visim tonovima predjes u falset.On nikako ne moze lepse zvucati od tvog prirodnog glasa,pa ga zato nemoj ni forsirati.Bilo bi dobro da,ako si zaista tenor sve te vise tonove izvezbas pravim,punim glasom.Falset zvuci vise od punog glasa,ali realno nije tako.U stvari je boja ta koja zavarava.Logicno je da on nekad zvuci lepse,ali ako budes imao prilike,poslusaj kastrate i falsetiste kako pevaju,veruj mi ZGADICE TI SE!
Puno pozdrava!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest