LJUDI,POMOZITE!!!!!!

Post Reply
*Tamara*
Posts: 5
Joined: 20 Sep 2008, 14:16

LJUDI,POMOZITE!!!!!!

Post by *Tamara* » 21 Sep 2008, 23:24

Zdravo svima! Ja sam novi clan ovde i odusevljena sam forumom,zaista je fenomenalan,ne znam sta da kazem! Prezadovoljna sam svime,mogu naci sve sto me interesuje. Super su sva objasnjenja. Posebno sam odusevljena Tenebrom,njenim odgovorima i poznavanjem svega sto se tice muzike. Tenebra,SVAKA CAST!
Vasa pomoc mi treba oko sledeceg: prijavila sam se na jedno lokalno takmicenje u pevanju,u pitanju je matrica. Nikada pre nisam pevala pre publikom i zaista bi mi znacio bilo kakav savet o nastupu,prevazilazenju treme i svega ostalog. Molim vas, pomozite mi! Sve vas puno pozdravljam!

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: LJUDI,POMOZITE!!!!!!

Post by sinisake » 21 Sep 2008, 23:40

Popij jednu rakiju, ili dve, ali ne vise, jerbo ces onda pevati lose, a bices ubedjena da pevas odlicno.
Ondak, dobro uvezbaj pesmu. PrimetiJo sam da je trema manja ukoliko je materijal dobro uvezban.
I tako, nadam se da sam pomog'o...

*Tamara*
Posts: 5
Joined: 20 Sep 2008, 14:16

Re: LJUDI,POMOZITE!!!!!!

Post by *Tamara* » 21 Sep 2008, 23:44

He,he,naravno,svaki savet je od pomoci!:) Da,pesmu sam dobro uvezbala i jos cu je vezbati. Thanks:)

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: LJUDI,POMOZITE!!!!!!

Post by musiclover » 22 Sep 2008, 18:36

Nemoj ni slucajno da uzimas alkohol, jer ti lose utice na glas i uopste te nece opustiti vec ces se osecati konfuzno. Mogu samo da te utesim da trema nikad ne prestaje, koliko god godina da pevas i nastupa da imas. Onaj koji nema tremu verovatno ne zna da peva pa ga nije ni briga sta ce publika misliti, jer je svakom pevacu jako stalo da se publici svidi kako peva, a to znaci da moras da imas neku vrstu treme.
Moj savet ti je da se sto vise opustis i da kad izadjes na scenu zamislis da si u kupatilu ili na mestu gde si najopustenija kad pevas. Bice ti jako tesko, znam, ali to je jedini nacin da negativnu tremu prebacis u onu pozitivnu koja te podstices da sto bolje pevas.
Zelim ti puno srece na takmicenju.

*Tamara*
Posts: 5
Joined: 20 Sep 2008, 14:16

Re: LJUDI,POMOZITE!!!!!!

Post by *Tamara* » 22 Sep 2008, 21:24

musiclover wrote:Nemoj ni slucajno da uzimas alkohol, jer ti lose utice na glas i uopste te nece opustiti vec ces se osecati konfuzno. Mogu samo da te utesim da trema nikad ne prestaje, koliko god godina da pevas i nastupa da imas. Onaj koji nema tremu verovatno ne zna da peva pa ga nije ni briga sta ce publika misliti, jer je svakom pevacu jako stalo da se publici svidi kako peva, a to znaci da moras da imas neku vrstu treme.
Moj savet ti je da se sto vise opustis i da kad izadjes na scenu zamislis da si u kupatilu ili na mestu gde si najopustenija kad pevas. Bice ti jako tesko, znam, ali to je jedini nacin da negativnu tremu prebacis u onu pozitivnu koja te podstices da sto bolje pevas.
Zelim ti puno srece na takmicenju.

Hvala ti punoooooooo,zaista mi je od pomoci tvoj savet. Znam da trema uvek postoji i da ce verovatno prvih 20-aki sekundi biti strasno :) ali,dacu sve od sebe,pokusacu da se opustim i samo napred:) Nekako,ne znam zasto,tripujem se da necu otpevati dobro,da lose zvucim..... U svakom slucaju,obavesticu te kako sam prosla i poslusacu tvoj savet,hvala jos jednom!:) Ako imas jos neki koristan savet,slobodno reci.pozz

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: LJUDI,POMOZITE!!!!!!

Post by dejankuki » 22 Sep 2008, 21:39

Evo jednog "saveta" kako sam ja "lecio" tremu... ne mora da znaci da ce i tebi pomoci... ali probaj..


Pre nastupa... izadji na binu/scenu/pozornicu i samo gledaj publiku. u oci!!! direktno, kao da nekog trazis... sedi tako nekoliko minuta... i udji u back stage..ili sta vec imas... a onda izadji i "kao isprobavas" akustiku. nekoliko sekundi... i "zadovoljno" opet izadji tj. sidji sa pozornice...
i onda kuliraj. ali skroz se opusti... i ne misli na nastup... misli o nekom konkretnom problemu... tipa kucni problem, skola, decko/muz... i trebalo bi da treme nema...


Sa druge strane. pitaj sebe koliko si spremna, ako si 100% spremna i zns sta treba da sviras ili pevas... mislim da bi trebalo da se opustis i samo pustis glas sam!!!



BTW. trema ce uvek postojati, ali bi vremenom trebala da naucis da je kontrolises, a kreativna trema je najbolja... ali ne umeju svi da je prepoznaju i iskoriste...

Jos jedna stvar, ne dozvoli da te trema oduzme... sta god da se desi, nastavi "kao da to treba tako da bude" i sve ce na kraju biti dobro... u smislu publika ume da prepozna tremu i neznanje... tremu ce oprostiti... neznanje NECE!!!


eto tako ja "lecim" temu... nekada na sebi, a kasnije kod drugih... probaj mozda i tebi uspe...

*Tamara*
Posts: 5
Joined: 20 Sep 2008, 14:16

Re: LJUDI,POMOZITE!!!!!!

Post by *Tamara* » 22 Sep 2008, 23:52

Hvala,bas mi se dopao tvoj odgovor i nacin na koji se opustas:) Probacu,zasto da ne?! Svesna sam toga da ce treme uvek biti,samo mi je bitno da vidim kako je to ovaj prvi put. Hvala sto si izdvojio vreme da mi odg.,bas mi se svidjaju ovi profi saveti!:) Imam jos vremena do nastupa,jos bolje cu uvezbati,dakle,u tehnickom pogledu sve ce biti dobro,samo da se opustim. Verujem da ce dalje krenuti samo od sebe. Boze moj,svi moraju proci jednom kroz to.:) Hvala jos jednom,kiss

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: LJUDI,POMOZITE!!!!!!

Post by vasko » 23 Sep 2008, 00:32

ma ja ne znam cemu tolka frka,ako je vec tolki stres daj ja cu da stavim periku da otpevam mesto tebe

kad sam iso u osnovnu i bila kao audicija za hor,a hor je bio valjda dvaput nedeljno ali pre casova znaci negde oko pola 7,tako da smo svi pevali na audiciji sto je gore moguce da ne bi morali tolko rano da ustajemo,i komsa peva ispred mene uz klavir i cedi nesto pomalo,kaze dve ipo reci pa se utisa,pa opet,i kao ajde vozi ne znas da pevas i on juhu i ode...

i posle njega ja poceo zutaaaaaaa kucicaaaaaaaaa,zuta kucica,najgore sto sam mogo i ovaj profa (a zvali smo ga zoki cetvorooki) kaze "super ,drugi glas", i ja kao daj covece odjebi koj drugi glas...jok,drugi glas i drugi glas i jebiga prime me u hor

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: LJUDI,POMOZITE!!!!!!

Post by pipistrello » 23 Sep 2008, 11:24

Pre nastupa...ako ti nije previse uska garderoba...cucni 2-3 puta i razgibaj se...meni to uvek pomogne...a tremu ces vremenom da naucis da kontrolises...samo treba da nastupas sto cesce pred ljudima...kad god imas priliku da mozes da pevas pred vise osoba ti pevaj...ako ti drugarice traze da im nesto pevas,ako te roditelji maltretiraju pa moras da pevas pred nekim gostima PEVAJ...svaki nastup-bio on pred 2 ili 200 osoba-je takodje jedna vrsta vezbe...dakle jedan izvodjac,pored toga sto mora da nauci da svira/peva on mora da nauci da se bori sa tremom...Ja sam,da bih pobedila tremu jedno vreme bila u pozorisnoj radionici,sa kojom sam imala nastupe svake nedelje,a posle sam najavljivala i rok grupe na nekim koncertima-jasno je da to nije pomoglo mom pevanju,ali naucila sam djene-djene,da kontrolisem tremu :)

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: LJUDI,POMOZITE!!!!!!

Post by Funkomat » 24 Sep 2008, 03:50

Odgledaj ovo:


*Tamara*
Posts: 5
Joined: 20 Sep 2008, 14:16

Re: LJUDI,POMOZITE!!!!!!

Post by *Tamara* » 24 Sep 2008, 22:32

He,he,zanimljivo..... Hvala vam,ljudi,super ste!:)

User avatar
milosch
Posts: 95
Joined: 15 Mar 2008, 15:49
Location: u magnovenju :P
Contact:

Re: LJUDI,POMOZITE!!!!!!

Post by milosch » 25 Sep 2008, 02:01

vasko wrote:ma ja ne znam cemu tolka frka,ako je vec tolki stres daj ja cu da stavim periku da otpevam mesto tebe

kad sam iso u osnovnu i bila kao audicija za hor,a hor je bio valjda dvaput nedeljno ali pre casova znaci negde oko pola 7,tako da smo svi pevali na audiciji sto je gore moguce da ne bi morali tolko rano da ustajemo,i komsa peva ispred mene uz klavir i cedi nesto pomalo,kaze dve ipo reci pa se utisa,pa opet,i kao ajde vozi ne znas da pevas i on juhu i ode...

i posle njega ja poceo zutaaaaaaa kucicaaaaaaaaa,zuta kucica,najgore sto sam mogo i ovaj profa (a zvali smo ga zoki cetvorooki) kaze "super ,drugi glas", i ja kao daj covece odjebi koj drugi glas...jok,drugi glas i drugi glas i jebiga prime me u hor
:lol: :lol: :lol:
I ja sam mrzeo hor u osnovnoj.
Sorry za :off-topic:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest