Treba mi par saveta

Post Reply
Seraph
Posts: 1
Joined: 12 Oct 2008, 03:15

Treba mi par saveta

Post by Seraph » 12 Oct 2008, 03:38

2 god sam vokal u trash metal bendu...anyway,nisam muzicki obrazovan,imam 19 god.
I hteo bih da se muzicki obrazujem,oblikujem glas i stil kojim bih se vodio dalje.
Citao sam dosta teoretskih delova za pevanje,ali to nije to,treba mi praxa.
Well,prvo pitanje je : jel moze neko da mi preporuci neku osobu koja drzi casove u bgu s obzirom da moram da naucim vezbe disanja itd.?
Drugo,glas mi nije raspad,nisam nesluhista,ali imam problema sa npr. pevanjem nekim normalnim glasom a da to zvuci lepo i melodicno.S obzirom da se 2 god mlatim sa skidanjem Kreatora i Slayera hteo bih da odem dalje i sire od toga.Oba ova 'pevam' iz grla,nisam uvideo potrebu da forsiram dijafragmu u vecini slucajeva.
Znam da bi me vecina metalaca bojkotovala zato sto sam fan Corey Taylora(slipknot,stone sour vokalist) ali ja se jednostavno divim njegovom glasu.Takodje lik iz Opetha je veoma dobar.
E sad,drugo pitanje : poceo sam da kreiram neki svoj stil u glavi za bend s obzirom da se bavimo autorskim pesmama,zelim da to zvuci dobro,ne zelim da kopiram nikog ali bih hteo da ukradem par stvari koje poseduje Corey.Jel to ikako moguce iako nemam tako dubok i ostar prirodan glas(ne kazem da zvucim kao devojcica,nego jednostavno mi je malo visi glas :) ) i jel postoji neki profesor koji bi drzao casove iz takvog nekod stila ?
Sto se tice normalnog pevanja samo bih hteo da izvucem ono sto tip iz Opetha radi k'o od sale.Da napomenem da mi Hetfield uglavnom nije pretstavljao ni najmanji problem kada sam skidao Metallicu.
Znam da je sve ovo sto sam napisao smesno,ali drugacije ne znam kako bih mogao da kazem ono sto mislim....svaka pomoc bi mi dobrodosla

Hvala

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: Treba mi par saveta

Post by Tenebra » 03 Nov 2008, 09:43

ne mogu da ti kazem da li mozes da pevas kao neko ako te nisam cula x) a i onda je malo teze :))

prosvrljaj malo po vokalima, videces dosta vezbica za razvoj glasa i uopste pevackog izrazaja.
zaboravi na pevanje iz glra, i kreni sa vezbanjem disanja i koriscenja stomaka. Druge nema :/ ovde imas sve pocetne vezbe..

U Bg-u, nazalost, ne znam nikog :/

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest