Da li je kasno?

Unique
Posts: 10
Joined: 31 Oct 2008, 18:45

Re: Da li je kasno?

Post by Unique » 16 Nov 2008, 14:03

Imam jedno pitanjce...
Ranije dok sam pevala u horu, pevala sam sva tri glasa. U međuvremenu sa sazrevanjem i promenom muzičkog ukusa prešla sam na Arethu Franklin, Barry White-a, Stevie Wondera, Alicia Keys i samim tim promenila i način pevanja. Počela sam izuzetno nisko da pevam i to je trajalo godinama. Sad imam problem sa pevanjem visokih tonova koje sam ranije sa lakoćom izvodila. Na koji način povratiti glas i ponovo pevati visoke tonove?

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: Da li je kasno?

Post by Tenebra » 16 Nov 2008, 17:29

pocni polako sa raspevavanjem tih tonova - vezbaj upevanice do tona cija ti je visina udobna (za koji nema naprezanja ili nesto slicno) + zlatno pravilo - bez forsiranja! Od jednom nece doci, ali redovnom vezbom ces ubrzati - ako si aktivan pevac, doci ce jos brze..pitanje je samo koliko ces moci tj. do kog tona da prosiris opseg na gore..

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Da li je kasno?

Post by sinisake » 16 Nov 2008, 17:45

Zensko si, a pevas Beri Vajta? Imas neki snimak? :D

Unique
Posts: 10
Joined: 31 Oct 2008, 18:45

Re: Da li je kasno?

Post by Unique » 16 Nov 2008, 18:24

Nemam snimak ali napraviću ga ovih dana pa ću vam postaviti. Pevam niže od pojedinih muških izvođača na našoj sceni.

User avatar
milosch
Posts: 95
Joined: 15 Mar 2008, 15:49
Location: u magnovenju :P
Contact:

Re: Da li je kasno?

Post by milosch » 16 Nov 2008, 22:29

Tenebra wrote:pocni polako sa raspevavanjem tih tonova - vezbaj upevanice do tona cija ti je visina udobna (za koji nema naprezanja ili nesto slicno) + zlatno pravilo - bez forsiranja! Od jednom nece doci, ali redovnom vezbom ces ubrzati - ako si aktivan pevac, doci ce jos brze..pitanje je samo koliko ces moci tj. do kog tona da prosiris opseg na gore..
Ej a koliko je otprilike vremena potrebno da bismo zapazili neke rezultate sto se prosirenja opsega tice?

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: Da li je kasno?

Post by Tenebra » 17 Nov 2008, 23:49

uh..na ovo pitanje tesko mogu da ti dam neki konkretan odgovor..sve zavisi od tvoje anatomije, sposobnosti, vezbanja i toga kako vezbas..

..par meseci redovnog vezbanja..moj konacan odgovor ;)

Gaga83
Posts: 2
Joined: 14 Nov 2010, 21:31

Re: Da li je kasno?

Post by Gaga83 » 15 Nov 2010, 00:01

Poz raja :D very sam happy sto nabasah na ovaj forum ali vidim da vas svi hvale, pa necu i ja mnogo na tu temu jer je fakat da ste fenomenalni :ma bravo: skoro sve sto me interesuje ste napisali, nema cega nema, treba mi samo vremena da sve procitam.
"Da li je 28. kasno" je bilo moje prvo pitanje na koje ste odgovorili ali me zanima jos ponesto sto je glupo za pitati ali nisam iz sveta muzike, pa nemam veze o tome.
Npr. AKO i naucim da pevam, da li mogu da zivim od toga, pod uslovom da se ne skidam gola i ne pevam u onim najgorim kafancugama? Ne znam sta znaci "profesionalno", a sta "amatersko" bavljenje muzikom ali moja zelja je da pevam u nekim normalnim lokalima, po mogucstvu pop muziku ali moze i narodnjaci neki (jer za leba mora da se ima) ali da nije ona bas teska seljana iliti legalizovana prostitucija tipa Seka i sl. vec normalna, pristojna svirka. Na nekoj temi nadjoh pitanje "Zasto neko zeli da peva?", pa evo... ja zelim jer me nista drugo u zivotu ne zanima :lol: da pojasnim: ne vidim svoj zivot u obavljanju nekog redovnog posla u nekoj dosadnoj firmi medju ljudima koji ti ubijaju i ono malo volje za zivotom koju je danas i bez njih tesko sacuvati. Muzika je oduvek bila jedino sto me istinski zanimalo (pored ljubavi naravno :) ) i oduvek zelim da se bavim muzikom ali nisam, iz milion i jednog razloga, da ne davim jer je to vama nebitno.
Imam sluha ali imam i hiljadu kocnica i stvari koje moram da savladam ali o tome vec postoje teme na forumu, pa ovde necu govoriti, dakle zanima me samo ovo prvo sto sam pitala: da li ima smisla i sanse da se od toga zivi ili da batalim tu zamisao i okrenem se nekom "konkretnom" svakidasnjem, ovozemaljskom zanimanju, a pevam samo u kupatilu i iz hobija?
Izvinjavam se ako davim, znam da je pitanje vrlo cudno i ne znam ni sama sta ocekujem kao odgovor, niste vidovnjaci ali eto bar neko vase misljenje ili primeri. Godinama se vec gubim po pitanju posla, od kafica, prodavnica, preko njive, kuvanja i sl. ali nigde se ne pronalazim i sve me vuce ka tome da se posvetim pevanju ali nije uvek sve kao na filmu, da samo treba pratiti svoj san, mozda je san ponekad samo zaludjivanje? Ne znam da li sam vam dovoljno jasno docarala moj osecaj ali ako nisam evo, da rezimiram - ocajna sam, pomagajteee! ::ranting:: :cry:
P.S. Bolje vas nasla :ziveli: :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest