Pomoc oko glasa

Post Reply
aLeXusS
Posts: 1
Joined: 07 Jan 2009, 00:37

Pomoc oko glasa

Post by aLeXusS » 07 Jan 2009, 00:46

E ovako imam jedno pitanje,koje me muci...Imam svoj bend,sjajan bend,imali smo razne svirke,sve je extra ispalo,cak imamo i 3 nase autorske pesme,e sad do problema je doslo kad smo trebali snimiti te pesme,meni glas uzivo i preko mikrofona deluje jako dobro,mnogi me ljudi hvale,kako publika,tako i razni muzicari i poznavaoci muzike,ali kad smo trebali da snimimo pesmu,meni je glas bio previse tanak,nekako detinjast,sto je i normalno mozda,jer imam nepunih 16 godina,da li se ikako moze uticati na to da imam malo grublju boju glasa,ili bar dal ima neki program koji moze to da popravi...hvala unapred....

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Pomoc oko glasa

Post by La Divina » 21 Mar 2009, 22:18

Normalno je da ti glas zvuci "detinjasto", jer imas 16 godina... Pravilnom postavkom glasa, uz puno vezbanja i strpljenja, kako bude prolazilo vreme, glas ce ti se produbiti i postace zreliji...

Ne treba da tezis da ti glas zvuci grublje, jer ces na taj nacin istegnuti svoje glasnice i pojavice se veliki tremolo u tvom glasu koji nikako neces moci da ispravis!

Pozdrav! :ziveli:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Pomoc oko glasa

Post by Doolio » 22 Mar 2009, 14:27

Ne treba da tezis da ti glas zvuci grublje, jer ces na taj nacin istegnuti svoje glasnice i pojavice se veliki tremolo u tvom glasu koji nikako neces moci da ispravis!
pa toooo! :mrgreen:

sprite032
Posts: 4
Joined: 22 Mar 2009, 22:37

Re: Pomoc oko glasa

Post by sprite032 » 22 Mar 2009, 22:40

Hteo sam da pitam da li hubertet cini svoje oko menjanja glasa?Ja sam sad u tom dobu volim da pevam ali ja ne znam imam problema oko izgovaranja vokala npr na a,e ne cuju se jasno pa bi trazio da mi odgovorite da li ima utice hubertet na to ? Da li ce mi se precistiti glas ?

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Pomoc oko glasa

Post by La Divina » 22 Mar 2009, 23:15

sprite032 wrote:Hteo sam da pitam da li hubertet cini svoje oko menjanja glasa?Ja sam sad u tom dobu volim da pevam ali ja ne znam imam problema oko izgovaranja vokala npr na a,e ne cuju se jasno pa bi trazio da mi odgovorite da li ima utice hubertet na to ? Da li ce mi se precistiti glas ?
Da, u dobu puberteta glas se menja, glasnice postaju jace i boja glasa postaje oblija, "ozbiljnija"! Kod devojaka mutiranje prestaje sa 16-17 godina, a kod momaka sa 18-19, sto su i najbolje godine za pocetak ozbiljnog bavljenja pevanjem!

sprite032
Posts: 4
Joined: 22 Mar 2009, 22:37

Re: Pomoc oko glasa

Post by sprite032 » 22 Mar 2009, 23:35

Hvala brate :)))

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Pomoc oko glasa

Post by La Divina » 22 Mar 2009, 23:39

sprite032 wrote:Hvala brate :)))
Brate?!?! :lol:

User avatar
pianogirl
Posts: 4
Joined: 26 Mar 2009, 12:23

help meeee

Post by pianogirl » 26 Mar 2009, 12:33

Caoooss....paa...imam jedno pitanje...koje mi predstavlja problem...zelim da upisem muzicku skolu, sviram klavir dosta dugo i imam puno nagrada, ali imam mali problem sa glasom, kada tiho pevam zvuci dobro ali ne mogu tako tiho da pevam u skoli, ali kada opustim glas pocinjem da mutiram i ne zvuci bas najbolje.... :( : :cry:
kako mogu da popravim moj glas i kako da vezbam.......? unapred se zahvaljujem
BTW imam 15 godina
ps. prijemni mi je u maju mesecu da li imam fore da do tada ispravim glas...? :? :? :?

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: help meeee

Post by La Divina » 26 Mar 2009, 15:48

pianogirl wrote:Caoooss....paa...imam jedno pitanje...koje mi predstavlja problem...zelim da upisem muzicku skolu, sviram klavir dosta dugo i imam puno nagrada, ali imam mali problem sa glasom, kada tiho pevam zvuci dobro ali ne mogu tako tiho da pevam u skoli, ali kada opustim glas pocinjem da mutiram i ne zvuci bas najbolje.... :( : :cry:
kako mogu da popravim moj glas i kako da vezbam.......? unapred se zahvaljujem
BTW imam 15 godina
ps. prijemni mi je u maju mesecu da li imam fore da do tada ispravim glas...? :? :? :?
Nemoj da se brines, ne treba ti nista da ispravljas, profesor o tome brine, a ne ti! Ti samo treba da odes na prijemni i da otpevas neku lepu pesmicu! :) Znas, svi pocetnici imaju takozvane prelaze u glasu koji se godinama ispravljaju na casovima solo pevanja... Ti ne treba da razmisljas o tome! Opusti se i pevaj od srca... Pozdrav! :ziveli:

User avatar
pianogirl
Posts: 4
Joined: 26 Mar 2009, 12:23

Re: help meeee

Post by pianogirl » 26 Mar 2009, 21:00

La Divina wrote:
pianogirl wrote:Caoooss....paa...imam jedno pitanje...koje mi predstavlja problem...zelim da upisem muzicku skolu, sviram klavir dosta dugo i imam puno nagrada, ali imam mali problem sa glasom, kada tiho pevam zvuci dobro ali ne mogu tako tiho da pevam u skoli, ali kada opustim glas pocinjem da mutiram i ne zvuci bas najbolje.... :( : :cry:
kako mogu da popravim moj glas i kako da vezbam.......? unapred se zahvaljujem
BTW imam 15 godina
ps. prijemni mi je u maju mesecu da li imam fore da do tada ispravim glas...? :? :? :?
Nemoj da se brines, ne treba ti nista da ispravljas, profesor o tome brine, a ne ti! Ti samo treba da odes na prijemni i da otpevas neku lepu pesmicu! :) Znas, svi pocetnici imaju takozvane prelaze u glasu koji se godinama ispravljaju na casovima solo pevanja... Ti ne treba da razmisljas o tome! Opusti se i pevaj od srca... Pozdrav! :ziveli:

Hvala ti za savet....pao mi je kamen sa srca....mnogo mi je lakse sada, jer sam se stvarno uplasila, pomislila sam da ne umem da pevam ali mi je opet bilo cudno jer imam sluh i talenat za klavir.... :ziveli:

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: help meeee

Post by La Divina » 26 Mar 2009, 22:40

Nema na chemu! :) Sve najbolje! :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest