Molim za savet - Problemi sa sluhom :-(

Post Reply
Musicgirl-Lana
Posts: 28
Joined: 11 Oct 2008, 01:26
Location: Slovenija

Molim za savet - Problemi sa sluhom :-(

Post by Musicgirl-Lana » 07 Feb 2009, 14:44

Zdravo svima.Opet ja sa problemima......vec dugo vreme mi kazu da mi sluh nije najbolji:(.Al ja ko da osecam kako mi se glas iz dan u dan kvari. :cry: Kod fonijatra nisam jos stigla na red.Al muci me jako ovo oko sluha....znam da sam cisti pocetnik nije mi ni tehnika disanja kako treba ni visine al najvise me muci sluh.Pricala sam sa profesorkom i rekla mi je da ne veruje da cu se moci baviti solo pevanjem karierno. :( Rekla mi je da sam za hor super ali onako nije ok znaci da iz toga sledi samo dvoje:il je hor tako slab ili me samo tesi sa time.A sad vas pitam-moze li se taj sluh toliko popraviti da bi se mogla baviti solo pevanjem?Jako me boli to posto imam osecaj da mi se kvari,da ga gubim da ne umem vise da pevam.Sta da radim?Dal da odustanem ili ne? :?:
Vec unapred hvala svima za odgovore

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Molim za savet - Problemi sa sluhom :-(

Post by Rocket Roll » 07 Feb 2009, 17:24

"Problemi sa sluhom" u smislu "ne mogu da pogodim tonalitet" ili u smislu "ljudi moraju da viču da bih ih čula, a moja najčešća reč je 'šta?'"

Musicgirl-Lana
Posts: 28
Joined: 11 Oct 2008, 01:26
Location: Slovenija

Re: Molim za savet - Problemi sa sluhom :-(

Post by Musicgirl-Lana » 07 Feb 2009, 18:24

Ne mogu da pogodim tonalitet :(

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Molim za savet - Problemi sa sluhom :-(

Post by sinisake » 07 Feb 2009, 18:27

Ma, moze se to delimicno uvezbati.
Ako bas opasno fulas tonove, tu je melodyne. :mrgreen:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Molim za savet - Problemi sa sluhom :-(

Post by Rocket Roll » 07 Feb 2009, 18:29

To može da se vežba. Postoji više audio-kurseva za vežbanje sluha (u tom smislu), i uglavnom se zovu "Perfect Pitch" (ovo-ili-ono). Pokušaj negde da ih nađeš?

Proguglaj "perfect pitch" ili klikni ovde: www.perfectpitch.com

Musicgirl-Lana
Posts: 28
Joined: 11 Oct 2008, 01:26
Location: Slovenija

Re: Molim za savet - Problemi sa sluhom :-(

Post by Musicgirl-Lana » 07 Feb 2009, 19:54

Ma ne znam....kadkad mi dodje dan kad uopste ne mogu da pevam....
hvala na savetima a samo nesto....jel ima neki program preko youtuba ili onako da je bezplatan ili barem u europi?Gledala na netu kod nas nista nema o tome jesam skinula demo al to je samo jedan dio

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Molim za savet - Problemi sa sluhom :-(

Post by Шмајсер » 07 Feb 2009, 20:21

вежба, вежба, вежба...
кад спортиста добије упалу, он још јаче тренира како би је превазишао, кад кларинетиста има слабу амбажуру он је вежбањем јача, тако и ти кад имаш дане кад не можеш да певаш, вежбај мало за себе уз винамп или тако нешто, тако ја радим кад год дођем до баријере...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Molim za savet - Problemi sa sluhom :-(

Post by Duane » 07 Feb 2009, 20:24

Шмајсер wrote:вежба, вежба, вежба...
кад спортиста добије упалу, он још јаче тренира како би је превазишао, кад кларинетиста има слабу амбажуру он је вежбањем јача, тако и ти кад имаш дане кад не можеш да певаш, вежбај мало за себе уз винамп или тако нешто, тако ја радим кад год дођем до баријере...
apsolutno...

Musicgirl-Lana
Posts: 28
Joined: 11 Oct 2008, 01:26
Location: Slovenija

Re: Molim za savet - Problemi sa sluhom :-(

Post by Musicgirl-Lana » 07 Feb 2009, 20:28

hvala :D znaci ima nade za moj glas?mozete li mi jos preporuciti kave dobre linkove ili vezbice tako da si ne bih unistavala glas u vjeri da vezbam pravilno.Ebg ipak sam cista pocetnica u tome iako me pevanje interesuje vec odkako znam za sebe

User avatar
milosch
Posts: 95
Joined: 15 Mar 2008, 15:49
Location: u magnovenju :P
Contact:

Re: Molim za savet - Problemi sa sluhom :-(

Post by milosch » 13 Feb 2009, 12:22

Nadji u nekoj od prethodnih tema link koji je neko postavio za "Brett Manning's Singing Success", to je po meni sasvim super.
I uopste nemoj da se uzrujavas, koliko sam ja shvatio citajuci postove na ovom forumu kod pevanja je isti slucaj kao i kod bilo kog drugog posla, 5% talenta (ako ga imas, ako ne, nema veze :D ) i 95% truda, rada i znoja.Moras da vezbas da bi uspela.
Samo ne gubi veru u sebe :D .

Musicgirl-Lana
Posts: 28
Joined: 11 Oct 2008, 01:26
Location: Slovenija

Re: Molim za savet - Problemi sa sluhom :-(

Post by Musicgirl-Lana » 15 Feb 2009, 19:44

Miloshe hvala ti od srca.Znaci radi i rad i rad.To mi je jasno samo se bojim jedne stvari posto sam samouka da sta ne pogresim...Al pokusacu oko ovog linka :D hvala jojs jednaput
pozz

noldor
Posts: 22
Joined: 25 Nov 2007, 18:22
Location: bg

Re: Molim za savet - Problemi sa sluhom :-(

Post by noldor » 17 Feb 2009, 22:33

ako imas na cemu,sviraj ovako:krenes sa npr: c-d-e-d-c,pa otpevas,pa za pola stepena vise i tako,pa onda recimo uzmi c-f,cis-fis.....znaci kvarte,pa kvinte... pa probaj da otpevas,slusaj se ili pitaj nekog dal si potrefila pravi ton....onda uzmi i sviraj neku kracu melodiju i otpevaj je pa vidi dal si potrefila....mozda ti pomogne :)

noldor
Posts: 22
Joined: 25 Nov 2007, 18:22
Location: bg

Re: Molim za savet - Problemi sa sluhom :-(

Post by noldor » 17 Feb 2009, 22:35

ps a vezbaj i disanje to ti je jako bitno

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest