gomila pitanja

Post Reply
User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

gomila pitanja

Post by MICKEY » 05 Mar 2009, 17:57

Posto sam uvideo da da ovde ima veoma strucnih ljudi, molim za odgovor na nekoliko pitanja vezana za pevanje:

- Primetio sam da kad je dobra atmosfera "uz malo alkohola" raspon mog glasa se daleko povecava. Zasto?
- Cime je najbolje negovati glas?
- Kako da povecam svoj raspon? Ako neko moze neka mi da neki link vezan za ovu temu.

I poslednja najbitnija pitanja:
Kako da moj falseto dobije masu i
Kako da naucim da pevam scream???

Hvala u napred...

User avatar
milosch
Posts: 95
Joined: 15 Mar 2008, 15:49
Location: u magnovenju :P
Contact:

Re: gomila pitanja

Post by milosch » 07 Mar 2009, 21:36

Ej ja bas nisam neki strucnjak uzevsi u obzir znanje pojedinih clanova ovog foruma, ali eto i ja se bavim pevanjem, jeste da je za sada amaterski, ali cu kao "kolega" pokusati da ti pomognem :) .

Sto se tice prvog pitanja, mislim da se varas zato sto je alkohol ono sto skodi glasnicama, mislim da je bas upitanju ta dobra atmosfera razlog zato jer sto se opustenije osecas, bolje ces pevati, a recimo meni se tako desava da kada pevam malo duze nekako "dobro zagrejem" glasnice pa mogu da pevam dosta visoko, mozda je i to u pitanju, ali svakako mislim da nije zbog alkohola :) .

Sad prelazim na trece (jer bez njega ne mogu da ti odgovorim na drugo :lol: ).Koliko sam ja shvatio Tenebru, najbolji nacin da povecas raspon je da vezbas upevanice, sednes za neki instrument i sviras npr. C-E-G-E-C (ili nesto drugo kombinacije su razne), ili skini sa neta negde ako budes mogao da nadjes "Brett Manning's Singing Success" to je neki projekat za vezbanje glasa i sadrzi dosta korisnih saveta a izmedju svega ostalog vezbi u obliku raznih upevanica pa moze da ti bude korisno.Ako ne uspes da nadjes javi mi se preko poruke pa cu ti poslati link , ustvari mislim da imas u jednoj temi link za skidanje.

E sad drugo :D , ako budes skinuo "Singing Success" naci ces i jednu knjizicu u pdf formatu, tu imas, izmedju ostalog, neke savete o tome sta je dobro za glas, kakve namirnice su dobre za glas kakve ne i slicno.

Za ova poslednja dva pitanja moraces da sacekas nekog strucnijeg od mene :lol: .

Nadam se da sam pomogao 8) .

User avatar
MICKEY
Posts: 201
Joined: 16 May 2008, 20:42
Location: ...to ti je tamo, jedno selo kod G.Milanovca, zove se Cacak

Re: gomila pitanja

Post by MICKEY » 08 Mar 2009, 13:59

Hvala, kolega, bas cu potraziti ovaj link da vidim o cemu se radi.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest