Povecati raspon glasa - KAKO????

Post Reply
Milos_Mitrovski
Posts: 46
Joined: 05 Apr 2009, 01:47
Location: Zajecar

Povecati raspon glasa - KAKO????

Post by Milos_Mitrovski » 14 Apr 2009, 22:16

POzdrav,
Danas sam hteo da vidim koliki je raspon mog glasa i najnizi ton koji mogu da odpevam je G a najvisi F2 ( F2 U FALSU ) .Mene zanima kako da povecam raspon glasa ako mi je PLAFON F2, radim one vezbe sviram na klavijaturi C D E F G F E D C i pevam neki samoglasnik a, e, i , u vec neko vreme ali nema teoretske sanse da odpevam G2 pa makar u falsu :(
sta da radim?????? hvala na pomoci :)

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Povecati raspon glasa - KAKO????

Post by Wolf » 14 Apr 2009, 22:58

mada se ne bavim pevanjem mislim da znam odgovor...
practice, practice, practice...
because practice makes perfect :)

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Povecati raspon glasa - KAKO????

Post by cccira » 14 Apr 2009, 23:17

Ja sam u poslednje vreme poceo intenzivno da pevam, najcesce nesvesno uz slusanje muzike, i raspon mi se dosta povecao i imam mnogo vecu kontrolu nad glasom. Znaci kao sto wolf rece vezba, vezba i samo vezba, sto je cesce moguce :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Povecati raspon glasa - KAKO????

Post by Duane » 14 Apr 2009, 23:43

kastracijom... cuh da je ta metoda proverena...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Povecati raspon glasa - KAKO????

Post by sinisake » 14 Apr 2009, 23:45

Duane wrote:kastracijom... cuh da je ta metoda proverena...
:rlol:

Milos_Mitrovski
Posts: 46
Joined: 05 Apr 2009, 01:47
Location: Zajecar

Re: Povecati raspon glasa - KAKO????

Post by Milos_Mitrovski » 14 Apr 2009, 23:48

Slazem se da se vezbom mnogo postize, do skoro nisam mogao ni F2 ali vezba je pokazala svoje, ali ovde mi se sve cini da nema sanse da odem koji ton vise :s a sto se pevanja tice, pevam i kad slusam muziku, i dok sviram, cak i kad nema muzike vec onako suvo, do negde imam kontrolu a vec od toga D2 "mislim" da nemam kontrolu, deluje mi da nikako ne odpevam pravilno, tj upadam u fals, dernjam se nekako, nije mi ton cist kao neki od nizih tonova.A jel zna neko mozda neku vezbu za ravnomerno ispustanje vazduha, da mi ton bude ravnomeran posto meni cesto tonovi nekako trepere, krce, mozda jos nisam izaso iz mutacije pa zbog toga, imam 18 god ( za koj mesec 19 ).Kolika je sansa da za 3-4 meseca intezivnog vezbanja povecam svoj raspon bar za jos 2-3 tona i da formiram malo glas, bar da to bude dovoljno da polako mogu da krenem da radim po klubovima i kaficima jer sviram klavijature vec 12 god, isao sam u privatnu muzicku ali moj program je obuhvatio samo svirku jer me tad pevanje nije zanimalo, poceo sam da pevam pre godinu dana skoro ali do pocetka ove godine to je sve bilo mozda 2-3 puta nedeljno :)

Milos_Mitrovski
Posts: 46
Joined: 05 Apr 2009, 01:47
Location: Zajecar

Re: Povecati raspon glasa - KAKO????

Post by Milos_Mitrovski » 14 Apr 2009, 23:48

Duane wrote:kastracijom... cuh da je ta metoda proverena...
To iz iskustva dajes savet ili...?
izvinjavam se na double post ;)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Povecati raspon glasa - KAKO????

Post by Duane » 15 Apr 2009, 20:07

Milos_Mitrovski wrote:
Duane wrote:kastracijom... cuh da je ta metoda proverena...
To iz iskustva dajes savet ili...?
izvinjavam se na double post ;)
da :roll: zato sam presao na gitaru... nisam mogao vise da povecavam vokalne sposobnosti jer je ponestalo materijala...

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Povecati raspon glasa - KAKO????

Post by KirilStipsa » 16 Apr 2009, 11:06

Milos_Mitrovski wrote:Slazem se da se vezbom mnogo postize, do skoro nisam mogao ni F2 ali vezba je pokazala svoje, ali ovde mi se sve cini da nema sanse da odem koji ton vise :s a sto se pevanja tice, pevam i kad slusam muziku, i dok sviram, cak i kad nema muzike vec onako suvo, do negde imam kontrolu a vec od toga D2 "mislim" da nemam kontrolu, deluje mi da nikako ne odpevam pravilno, tj upadam u fals, dernjam se nekako, nije mi ton cist kao neki od nizih tonova.A jel zna neko mozda neku vezbu za ravnomerno ispustanje vazduha, da mi ton bude ravnomeran posto meni cesto tonovi nekako trepere, krce, mozda jos nisam izaso iz mutacije pa zbog toga, imam 18 god ( za koj mesec 19 ).Kolika je sansa da za 3-4 meseca intezivnog vezbanja povecam svoj raspon bar za jos 2-3 tona i da formiram malo glas, bar da to bude dovoljno da polako mogu da krenem da radim po klubovima i kaficima jer sviram klavijature vec 12 god, isao sam u privatnu muzicku ali moj program je obuhvatio samo svirku jer me tad pevanje nije zanimalo, poceo sam da pevam pre godinu dana skoro ali do pocetka ove godine to je sve bilo mozda 2-3 puta nedeljno :)
Generalno, muski glas pocinje da rezonuje "iznad" grudi oko tona E (nije obavezno)... sto znaci da izlazi iz "rezonatora" svakodnevnog govora (grudi) i prelazi u head voice... tu se oseca prekid, tj. "rupa" izmedju visokih falseta (koji rezoniraju u glavi) i nizih tonova koji rezoniraju u grudima... kada uspes da povezes chest i head tonove sa vazdusnim stubom kojim proizvodis glas, tada pevas MIX ili MIDDLE, i rezonira ti, prvenstveno vrat, a i celo telo! To je PRAVI glas, i tada mozes sebe smatrati pevacem! Glas je najpipljiviji instrument, i vezbaj ga sa oprezom... nema naprezanja i stezanja, cim zategne, pushtaj! i VEZBAJ SVAKI DAN!

Ja malo to seljacki objasnjavam... moras naci nekoga ko ce ti odgovoriti na licu mesta na sva pitanja, i usmeravati te... najgore je da naucis pogresno!

Moje skromno misljenje je da bi trebalo da platis par casova... samo da shvatis sta se tu zapravo desava, i gde se nalaze ti tonovi koje zelis... i kako doci do njih!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest