Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by Doolio » 07 Sep 2009, 19:01

rage, mislim da bi dosta ljudi aprisijejtovalo te linkove, tako da, aj leba ti nadji to, pa stavi ili, jos bolje, otvori novi topic.

User avatar
Rage
Posts: 22
Joined: 17 Aug 2009, 14:25
Location: Doboj,Republika Srpska

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by Rage » 07 Sep 2009, 20:54

Doolio wrote:rage, mislim da bi dosta ljudi aprisijejtovalo te linkove, tako da, aj leba ti nadji to, pa stavi ili, jos bolje, otvori novi topic.
http://www.deeper-voice.com/an-exercise ... und-deeper
Evo ljudi pa gledajte i pratite upustva...ona upozorenja da neradite ovo više od dva do tri puta na dan shvatite ozbiljno, ja sam probao i deluje stvarno, glas postane neverovatno dublji i hrapaviji ako želite....
Ukoliko nešto neshvatate slobodno pitajte :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by Doolio » 07 Sep 2009, 20:58

fala za link:)
al meni licno ne treba da produbim glas, ionako zvucim ko bajaga na bromazepamima, meni vise treba to za hrapavljenje, distorziju, scream, growl, nesto kao oni melisini cedeovi...

nego, komentari su sjajni:
collegestudent4peace: “Thank you so much for this. It actually WORKS! See, I’m a female to male transsexual, but even with testosterone, my voice is still slightly feminine sounding. I still get “maam” on the phone and it’s so frustrating, but this is actually getting me called “sir” more often. Thanks! :)

User avatar
Rage
Posts: 22
Joined: 17 Aug 2009, 14:25
Location: Doboj,Republika Srpska

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by Rage » 07 Sep 2009, 21:08

ma neka oni komentarišu šta hoće...nek ono samo radi :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by Doolio » 07 Sep 2009, 21:10

to jeste, ali ovaj komentar je steta da se ne podeli sa drugarima :mrgreen:

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by kide » 10 Sep 2009, 01:29

Doolio wrote:meni vise treba to za hrapavljenje, distorziju, scream, growl, nesto kao oni melisini cedeovi...
doole, može jedno intimno pitanje? kad bi u nastupu nekontrolisanog besa mogao da se pretvoriš u neku životinju koja bi to bila?
pazi poželjno je da to bude neka koja ima prirodnio jak skrim i graul, recimo kad bi mogo da prodreš do svog unutarnjeg majmuna ili pantera/ opciono vuka, i da ga izbaciš na površinu, mislim da i ti to pomoglo. evo jednog primera gde Billy arlauče kao mešavina uspaljenog majmuna i pume:



poenta je da nije dovoljno samo savladati tehniku. taj vrisak i režanje, ili što kažeš dist u glasu, mora da ima psihičku osnovu da bi zvučao ubedljivo, što će reći mora da se oslanja na primalne nagone i sirove emocije u čoveku. npr. rokenrol pevači tipa Bili Ajdol povlače energiju iz sex drajva, u metaleri uglavnom iz death drajva, u alter roku grandžu itd, iz socijalnih frustracija detinjih trauma itd. kapiraš šta oću da kažem? 8)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by Doolio » 10 Sep 2009, 02:33

da, ali to ide spontano, ako si kreativan i oces da kazes nesto, mislim da nemas problema sa takvom vrstom prezentacije i da ona ide sama po sebi. u svakom slucaju, to je onda individualno i svako to gleda sam sa sobom, odakle vuce taj neki 'rejdz' ili agresiju, energiju, autenticnost, zovi to kako oces. sa druge strane, ako nemas adekvatnu tehniku, ode grlo u penziju za sat vremena pevanja, pa ti budi primalan:)

dakle, slazem se da moras imati neku autenticnost, ali to je neki emotivni element jednacine distorziranog pevanja, a mene ovde zanima tehnicki.

sto se zivotinje tice, panter sto posto i to onaj crni:)

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by kide » 10 Sep 2009, 02:55

Doolio wrote:dakle, slazem se da moras imati neku autenticnost, ali to je neki emotivni element jednacine distorziranog pevanja, a mene ovde zanima tehnicki.
naravno jer se i pdf zove "... i tehnike pevanja" ali lično ne volim kad se glas tretira tako suvoparno tehnički, kao bilo koji pravljeni instrument. mislim da ta patina na glasnicama treba da dođe kroz životno iskustvo i da ga odražava u samom pevanju i muzici, a ne da bude još samo jedna od tehnika tipa sad ću malo da učim graul kao što bi gitarista hteo da savlada taping ili šta drugo. ne znam, možda sam ja staromodan ali glas vidim kao neodvojivi deo ličnosti pevača, ne kao puki instrument koji se može tehnički istrenirati da izvede ovo ili ono.

e sad, drugo je cilj da se sačuva glas koji je već distorziran, to je ok.
sto se zivotinje tice, panter sto posto i to onaj crni:)
black panther? hehe nisam ni sumnjao 8)

dogfighter13
Posts: 127
Joined: 27 Jan 2010, 22:04
Location: Opstina Pirot

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by dogfighter13 » 27 Jan 2010, 22:24

Omlati za par godina otprilike tonu piva
Otpevaj svakog dana po 3-4 sati
i za godinu dana ti bog podari tu boju^^
cigarete , veruj mi , ne pomazu nista^^
prvo ce ti se ciniti da ti pomazu prvih par nedelja ali kasnije se naviknes na njih i nije neka bitna razlika...
pokusaj da popijes malo piva prenego sto zapevas...Znam da je tesko ali probaj...Ima rezultata^^

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by cccira » 27 Jan 2010, 22:50

dogfighter13 wrote:cigarete , veruj mi , ne pomazu nista^^
Moje iskustvo kaze drugacije... A cigarette a day keeps the doctor... ovaj... promukne glas :mrgreen:

dogfighter13
Posts: 127
Joined: 27 Jan 2010, 22:04
Location: Opstina Pirot

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by dogfighter13 » 28 Jan 2010, 22:58

ImaM druga koji samo zbog toga propusio i pusio 2 pakle dnevno i samo mu je puko glas... vise ni crni leptir ne moze da ispeva.
ali ipak pivo da :ziveli:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by cccira » 28 Jan 2010, 23:25

[Analogija]Imam i ja druga koji zbog toga propio i pio 2 gajbe dnevno i samo mu je pukla jetra[\analogija]

2 pakle su stvarno previse

dogfighter13
Posts: 127
Joined: 27 Jan 2010, 22:04
Location: Opstina Pirot

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by dogfighter13 » 29 Jan 2010, 00:28

hahahaha :lol: :lol: :lol:
pa dobrom mislim sad^^
ne valja preterivati^^

User avatar
Helena
Posts: 50
Joined: 12 Mar 2010, 01:26
Location: Valjevo

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by Helena » 15 Apr 2010, 23:07

Ima li neko mozda download verziju "The Zen of Screaming"?
Ja sam sopran i nisam narocito srecna zbog toga, mogu duboko da pevam i oduvek sam vise volela dublje glasove, odusevljava me Edit Piaf, ima nekako grub glas, pokusavam da joj se bar malomalomalomalo priblizim, ali no way..
http://www.youtube.com/watch#!v=lAxdd_E ... re=related

Storm
Posts: 108
Joined: 28 Apr 2009, 14:53

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by Storm » 16 Apr 2010, 16:29

Helena wrote:Ima li neko mozda download verziju "The Zen of Screaming"?
Ja sam sopran i nisam narocito srecna zbog toga, mogu duboko da pevam i oduvek sam vise volela dublje glasove, odusevljava me Edit Piaf, ima nekako grub glas, pokusavam da joj se bar malomalomalomalo priblizim, ali no way..
http://www.youtube.com/watch#!v=lAxdd_E ... re=related
Instaliraj mali programcic koji se zove Utorrent.Pa onda googlaj: Bittorrent Monster, na tom sajtu ima sve sto ti treba..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest