Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Milos_Mitrovski
Posts: 46
Joined: 05 Apr 2009, 01:47
Location: Zajecar

Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by Milos_Mitrovski » 22 Apr 2009, 01:29

Pozdrav,
Veliki sam fan Vlado Georgieva i njegov glas me odusevljava.U pocetku sam bio ubedjen da mu je majka priroda dala promukli glas i da je to nesto sto ne odredjujemo mi.
Ali, onda se pojave Zeljko Vasic, Bojan Marovic, Sasa Kovacevic, Brat Sase kovacevica ( ne znam kako se zove) i vidim da svi imaju promukli glas dok pevaju ali im nije takav i kada pricaju i poceo sam da se dvoumim da ne postoji neka tehnika...mozda nacin ispustanja vazduha, polozaj jabucice u grlu...ne znam sta je u pitanju ali ne verujem da je nekom priroda dala promukli glas kada peva a normlana kada prica?

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by La Divina » 22 Apr 2009, 14:58

Milos_Mitrovski wrote:Pozdrav,
Veliki sam fan Vlado Georgieva i njegov glas me odusevljava.U pocetku sam bio ubedjen da mu je majka priroda dala promukli glas i da je to nesto sto ne odredjujemo mi.
Ali, onda se pojave Zeljko Vasic, Bojan Marovic, Sasa Kovacevic, Brat Sase kovacevica ( ne znam kako se zove) i vidim da svi imaju promukli glas dok pevaju ali im nije takav i kada pricaju i poceo sam da se dvoumim da ne postoji neka tehnika...mozda nacin ispustanja vazduha, polozaj jabucice u grlu...ne znam sta je u pitanju ali ne verujem da je nekom priroda dala promukli glas kada peva a normlana kada prica?
Ne postoji tehnika, cigarete chine chuda.. :lol: :lol: :lol:

Milos_Mitrovski
Posts: 46
Joined: 05 Apr 2009, 01:47
Location: Zajecar

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by Milos_Mitrovski » 22 Apr 2009, 15:17

Nemaju valjda takav glas zbog cigareta :P

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by vasko » 22 Apr 2009, 16:55

odakle znam,kupi 2 paklice pa probaj

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by nemanjavelimirovic » 22 Apr 2009, 17:05

Cigarete su ti SAFE MOD

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by sinisake » 22 Apr 2009, 17:07

vasko wrote:odakle znam,kupi 2 paklice pa probaj
:bow: :lol: :lol: :lol: :bow:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by Doolio » 22 Apr 2009, 19:18

treba da naucis distorziju, a to valjda mozes kod likova koji uce pevanje ili da se snalazis, trazis po netu dvdove i slicno...

User avatar
nexus_g
Posts: 105
Joined: 07 Apr 2008, 22:35

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by nexus_g » 19 May 2009, 15:21

Zaj... to sa cigaretama. Pušim više od 40 godina (i to 2 paklice dnevno) i ništa od promuklog glasa. Kažu da je Vlada iz nekadašnjih Srebrnih krila, putujući na koncert držao glavu kroz prozor automobila i otvorenih usta gutao vazduh...
:lol: :lol: :lol:

Milos_Mitrovski
Posts: 46
Joined: 05 Apr 2009, 01:47
Location: Zajecar

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by Milos_Mitrovski » 19 May 2009, 15:31

nexus_g wrote:Zaj... to sa cigaretama. Pušim više od 40 godina (i to 2 paklice dnevno) i ništa od promuklog glasa. Kažu da je Vlada iz nekadašnjih Srebrnih krila, putujući na koncert držao glavu kroz prozor automobila i otvorenih usta gutao vazduh...
:lol: :lol: :lol:
ma to sa cigaretama je mlatnuo neko kome dosadno pa bzvz ostavlja komentare :D

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by ness » 19 May 2009, 19:05

:rlol: :rlol: :rlol: Sorry,ali nisam mogao da odolim kada sam procitao postove,hahahahahahaaah,kupi dve paklice pa probaj,aahaahahhhahahahah!

User avatar
dobrota
Posts: 19
Joined: 24 May 2009, 00:59
Location: Jagodina
Contact:

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by dobrota » 24 May 2009, 12:39

Milos_Mitrovski wrote:Pozdrav,
Veliki sam fan Vlado Georgieva i njegov glas me odusevljava.U pocetku sam bio ubedjen da mu je majka priroda dala promukli glas i da je to nesto sto ne odredjujemo mi.
Ali, onda se pojave Zeljko Vasic, Bojan Marovic, Sasa Kovacevic, Brat Sase kovacevica ( ne znam kako se zove) i vidim da svi imaju promukli glas dok pevaju ali im nije takav i kada pricaju i poceo sam da se dvoumim da ne postoji neka tehnika...mozda nacin ispustanja vazduha, polozaj jabucice u grlu...ne znam sta je u pitanju ali ne verujem da je nekom priroda dala promukli glas kada peva a normlana kada prica?
Moze da se nauci... i to veoma vrzo.... Postoji DVD Zen of Screaming od Melisse Cross. Ona uci vokale metal bendova kako da se deru... Tebi naravno ne treba sve to, nadji njen CD Scream Extra (Audio lekcije, traje oko 25min). Na njemu imas objasnjeno u detelje kako da pravis zvukove kojima se deres a da ne gubis glas... To naravno ne zvuci kao Vlado Georgijev, ali ces imati predstavu kako da namestis grlo kad hoces da pevas promuklim glasom. Posebno obrati paznju na deo kad objasnjava heat, to je najblize onome sto ti hoces, samo mnogo tvrdje.
Pozdrav.

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by Wolf » 24 May 2009, 13:10

e taj zen of screaming je stvarno dobra stvar... jes' da se osecas kao debil dok radis te vezbe i molis se da te niko ne cuje, ali da imaju efekta, imaju... :)

User avatar
Rage
Posts: 22
Joined: 17 Aug 2009, 14:25
Location: Doboj,Republika Srpska

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by Rage » 19 Aug 2009, 13:26

Postoji jedna tehnika(puno puno jednostavnija no što možeš zamisliti) ako te idalje interesuje ovo pošalji mi PP pošto treba da nađem linkove(ili čak u detalj objasnim) a za to trenutno nemam vremena.......

User avatar
sevastokrator
Posts: 204
Joined: 26 Oct 2008, 00:00

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by sevastokrator » 27 Aug 2009, 23:05

:ziveli: alkohol cini cuda

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Da li postoji tehnika pevanj promuklim glasom?

Post by million dollar baby » 07 Sep 2009, 17:56

alkohol, pljuge, dranje.... mada, veoma je lako a i jeftino ako uzmes pljugu povuces dim i dok izbacujes dim probas da otpevas nesto.... dere grlo, promuklost 100% zagarantovana :) a ne moras cak ni da pevas glasno :) a alkohol je naravno potreban da dezinfikuje grlo:D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest