Pevanje iz dijafragme(stomaka)

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: Pevanje iz dijafragme(stomaka)

Post by Djole_BB » 27 Sep 2009, 16:32

chasovi...

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Pevanje iz dijafragme(stomaka)

Post by Tiga » 27 Sep 2009, 18:52

Djole_BB wrote:chasovi...
Jedino i pravo rešenje!

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Pevanje iz dijafragme(stomaka)

Post by frkadela » 27 Sep 2009, 21:37

Tiga wrote:
Djole_BB wrote:chasovi...
Jedino i pravo rešenje!
Ma sve se to može vježbom kod kuće postići, vjeruj mi. Zašto davati pare na časove? Šta misliš kako su ti što daju časove to naučili? Lijepo, vježbali su satima kod kuće i eto. "C'est la vie", što kažu Njemci.

Pozdrav,
gitarista
:ziveli:

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Pevanje iz dijafragme(stomaka)

Post by Tiga » 28 Sep 2009, 01:48

frkadela wrote:
Tiga wrote:
Djole_BB wrote:chasovi...
Jedino i pravo rešenje!
Ma sve se to može vježbom kod kuće postići, vjeruj mi. Zašto davati pare na časove? Šta misliš kako su ti što daju časove to naučili? Lijepo, vježbali su satima kod kuće i eto. "C'est la vie", što kažu Njemci.

Pozdrav,
gitarista
:ziveli:

Profesori pevanja ne preporučuju da se vežba sam, kod kuće, iz prostog razloga što je početnicima koji nisu savladali tehniku pevanja iz stomaka teško da odrede da li pevaju pravilno ili ne.
Onda se peva iz grla i uništava se glas.
Drugo, kada početnik nauči da peva pogrešno, može samo da se slika, jer je užasno teško ispraviti loše naučeno pevanje.
Reci narodnjaku da peva bez trilera-neće moći, jer je tako naučio.

Glas je najteži instrument koji treba brižljivo čuvati.

Gde su naučili?
Na Akademiji, gde bi drugde.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Pevanje iz dijafragme(stomaka)

Post by Tiki the Boyler » 01 Oct 2009, 21:23

Najteža faza u radu sa učenicima mi je uvijek bila Odvikavanje Od Loših Manira Koje Su Stekli u Samostalnom Radu.

Budući da sam i sam svojevremno prolazio tu fazu (ratne 93. godine kada sam počinjao nisam imao od koga da učim) kada mi je došlo iz guzice u glavu, u potpunosti sam svjestan prijeke potrebe početnika da radi sa kompetentnim instruktorom. Bio to glas, instrument ili automobil u pitanju...

bojanvukosavljevic
Posts: 4
Joined: 11 Jul 2009, 07:21

Re: Pevanje iz dijafragme(stomaka)

Post by bojanvukosavljevic » 17 Mar 2010, 19:56

musiclover wrote:
bojanvukosavljevic wrote:
musiclover wrote:Imam ja da dodam jos jednu vezbicu, jako je delotvorna. Legnes na ledja i uzmes neku vecu knjigu koju stavis na deo stomaka ispod pupka. Udahnes vazduh i ispustas ga govoreci sssssssssss, ali toliko da kada stavis ruku ispred usta ne osetis vazduh kako ti izlazi. Dok ispustas vazduh knjigu treba da guras stomakom da se podize. Nadam se da sam bila jasna, nisam bas najvestija u objasnjavanju.
Verovatno meni ovde nesto nije najjasnije.Prilikom izduvavanja vazduha,stomak ide unutra,tako da knjiga moze ici samo na dole,u suprotnom ne bi bilo pravilno disanje.Ispravite me ako gresim,veoma je bitno.
Ne. Knjiga mora da ide na gore, da se podize. Kao kad se napnes u WC, ti misici treba da ti se pomeraju ili kad se smejes. Proveri sledeci put pa ces ukapirati sta ti pricam. :D
Iskreno sve dok nisam poceo sa casovima disanja,nisam razumeo tvoje objasnjenje,i tacno je naravno,ali mi je ipak trebao neko ko ce mi pokazati na primeru,a ujedno da proverava da li pravilno radim vezbe,sto se direktno odnosi i na ovu temu.Obzirom na to i ja savetujem (iz licnog iskustva) uzimanje casova,jer zaista je tesko ispravljati lose stecenu naviku.

WULENCE
Posts: 4
Joined: 19 May 2010, 20:39

Re: Pevanje iz dijafragme(stomaka)

Post by WULENCE » 19 May 2010, 20:54

Nije da sam bez sluha,ali bih voleo da pevam sto je pravilnije moguce,iz stomaka...sa trilerima.......da li mi neko moze malo pomoci u tome,jako bih bio zahvalan..........!!! :O.o: :D

Bubnjar
Posts: 21
Joined: 26 Mar 2010, 17:10

Re: Pevanje iz dijafragme(stomaka)

Post by Bubnjar » 03 Jun 2010, 15:43

meni nikako nemoze da se napumpa donji deo stomaka neznam da li da udahnem vazduh kroz ili kroz usta

niksinger
Posts: 6
Joined: 26 Jun 2010, 11:46

Re: Pevanje iz dijafragme(stomaka)

Post by niksinger » 28 Jun 2010, 19:23

Zdravo svima!Posto me jako interesuje da sacuvam svoj glas i interesuje me da ga sto bolje izvebam,pitao sam se da li bi mi neko od vas mogao reci kako da vezbam disanje iz stomaka i trilere,i da li je moguce da kada ne pevate narodnjake,moguce da naucite da ih pevate?Bio bih veoma zahvalan,i izvinite ako davim... :)
Imate moj video na ovom linku:http://www.youtube.com/watch?v=h3WnYAtHHpc
i jos dva pored ovog,pa mi recite za greske koje pravim,i na koji nacin ih mogu ispraviti...Linkovi:http://www.youtube.com/watch?v=GssswU8Cy4o
http://www.youtube.com/watch?v=ISudXdsj ... re=related


HVALA!!!!! :D

nixx94
Posts: 1
Joined: 05 Oct 2010, 17:26

Re: Pevanje iz dijafragme(stomaka)

Post by nixx94 » 05 Oct 2010, 17:33

A sta ja da radim...Imam glas da pevam..i sve to....samo je problem sto ne znam da kazem slovo R i L... sta da radim?

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Pevanje iz dijafragme(stomaka)

Post by vasko » 05 Oct 2010, 17:54

Bubnjar wrote:meni nikako nemoze da se napumpa donji deo stomaka neznam da li da udahnem vazduh kroz ili kroz usta
free sig :bambi:

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Pevanje iz dijafragme(stomaka)

Post by Tiga » 05 Oct 2010, 22:40

Bubnjar wrote:meni nikako nemoze da se napumpa donji deo stomaka neznam da li da udahnem vazduh kroz ili kroz usta
Kroz nos.

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Pevanje iz dijafragme(stomaka)

Post by Fibonacci » 05 Oct 2010, 22:45

Tiga wrote:
Bubnjar wrote:meni nikako nemoze da se napumpa donji deo stomaka neznam da li da udahnem vazduh kroz ili kroz usta
Kroz nos.
Ako znas gde da posaljes vazduh, kada ga udahnes, nema razlike da li udises na nos ili usta . . .
Profesori preporucuju u pocetku udisanje na nos, jer su vece sanse da ces pravilno udahnuti.

Fakiii
Posts: 2
Joined: 29 Apr 2011, 19:10

Re: Pevanje iz dijafragme(stomaka)

Post by Fakiii » 29 Apr 2011, 19:19

Pozdrav svima imam 21 god i nemam veze sa pevanjem...ali volim da pevusim...non stop-svaki dan nemoze da prodje a da nepevusim nesto dok radim..i hteo bih da to svoje pevusenje usavrsim cisto za svoju dusu...volim kad cujem a da neko dobro peva...i hteo bih i ja..pa me zanima dali ima neka skola pevanja gde bih ja mogao to da naucim ili sad sa mojih 21 god kasno...i zanima me i to dali i kad ja naucim dali ce to zvucati dobor ili ako se vec nisam rodio sa tim onda nemogu ni da naucim da pevam dobro...HVala u napred.. :O.o:

music-how
Posts: 1
Joined: 24 Dec 2011, 22:26

Re: Pevanje iz dijafragme(stomaka)

Post by music-how » 24 Dec 2011, 22:34

Eee :) pozz ljudi... Kad pevam vibrato imam osecaj da pomeram jabucicu...I kada stavim ruku na pluca osecaj "trenje" Da li to treba tako ili ? ... mozete li mi dati neke jednostavnije vezbe za pevanje iz stomaka,vibrato itd... :S... za pocetak :) ..Nisam bas muzicki obrazovan...Pokusajte da me razumete :) Please :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest