Vezbe za glasnice????

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Vezbe za glasnice????

Post by KirilStipsa » 15 May 2009, 02:41

Pevati moze nauciti svako,sve je stvar vezbe i koliko brzo kontas u glavi ono sto ti se prica.
Upravo... ali je dobar sluh neophodan... da bi znao gde je koji ton, moras i da ga cujes :)

Storm
Posts: 108
Joined: 28 Apr 2009, 14:53

Re: Vezbe za glasnice????

Post by Storm » 15 May 2009, 03:06

KirilStipsa wrote:
Pevati moze nauciti svako,sve je stvar vezbe i koliko brzo kontas u glavi ono sto ti se prica.
Upravo... ali je dobar sluh neophodan... da bi znao gde je koji ton, moras i da ga cujes :)
Yes. :bravo:
Kod ovog decka je problem dikcija,sluha ima.Slusam njegove niske tonove i..on falsira.Kako?Ajd u visokim,razumem.Na kraju skontah da ne razdvaja dobro reci na slogove,nego pogresno i zato ulazi u fals.Poslusaj njegov snimak jos jednom.
Najjednostavniji je primer onaj iz skole: NA KRAJ SE-LA ZU-TA KU-CA, ZU-TA KU-CA TRA-LA-LA svaki slog je nota.Treba vezbati takve banalne primere dok ne razbije barijeru koju je stvorio u glavi pevajuci skroz pogresno.
Miloshe.Za ovo imam :bambi: -ja i pivo :ziveli:

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Vezbe za glasnice????

Post by KirilStipsa » 15 May 2009, 12:24

Nisam slusao ovaj novi, ali sam sve cuo u prethodnom... glas falsira kad ne zna gde je nota, ili koja je nota... treba mu "pokazati", i uvezbati PRAVU notu...
Sluh je presudan zato sto, ako ne cujes pravi ton (pitch), ne mozes ni da ga reprodukujes...

Falisiranje je falsiranje, bez obzira na visinu note... kada falsiras u "visinama", to moze da bude posledica limitiranog raspona, a naravno da moze da se isfalsira bilo gde u lagi, samo sto si "psihicki" stabilniji kad ti prija intonacija...

Jos jednom cu reci, i to cu boldovati!

UVEK se trudite da pevate PRAVU notu, TACAN ton... misici pamte sve, pa i falseve!!! Kada jednom naucis pogresno, posle imas dupli posao!!!

Milos_Mitrovski
Posts: 46
Joined: 05 Apr 2009, 01:47
Location: Zajecar

Re: Vezbe za glasnice????

Post by Milos_Mitrovski » 15 May 2009, 13:15

Jedan lik mi je rekao isto da je u pitanju dikcija, ali ja sam mislio da mlati gluposti jer covek nema blage veze sa muzikom, pre svirke pokazuju mu kako da odsvira pesmu, akorde znaci sve....Ovo sto ste rekli za sluh, dzabe ja cujem gde je ta nota kad ne mogu da je odpevam jer mi glas ne dozvoljava i onda upadam u fals, to se odnosi na visoke tonove, a za niske je moguce sto pevam kroz nos, i ne odvajam dobro slogove pa upadam u fals....ne razumem sto kazete da ne cujem notu...pa da je ne cujem kako bih je odsvirao jer ne mogu ja sad praviti novu pesmu od vec postojece pa da mlatim note...
problem nije u sluhu shvatite vec u mom glasu i sposobnosti mog glasa....

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Vezbe za glasnice????

Post by KirilStipsa » 15 May 2009, 13:44

Pod 1.
ne razumem sto kazete da ne cujem notu...pa da je ne cujem kako bih je odsvirao
Klavir (klavijatura) je najmanje zahtevan sa stanovista sluha... nota je tu gde pritisne prst, i nema levo-desno... za razliku od violine, trube, chela... GLASA kao pevackog instrumenta.
Pod 2.
dzabe ja cujem gde je ta nota kad ne mogu da je odpevam jer mi glas ne dozvoljava i onda upadam u fals, to se odnosi na visoke tonove, a za niske je moguce sto pevam kroz nos, i ne odvajam dobro slogove pa upadam u fals
Uvek postoji razlog zasto falsiras... ako su razlozi "zato sto je visoko, zato sto je nisko, zato sto su teske reci...", onda bi mogao ozbiljno da razmislis o privatnim casovima... "bug" pravis falsiranjem nece nestati sam od sebe... ne treba da trazis razloge i opravdanja, nego da gledas kako da izbegnes te anomalije...

Inace, nisam rekao da ti NE CUJES notu... niti da to ima veze sa tim da li imas dobar sluh... nego da li ga koristis na pravi nacin!
Mnogo puta si (na ovim snimcima) izleteo po pola stepena, a o manjim izletima +- i da ne pricamo...
Ako ti cujes PRAVI TON... ako ZNAS gde je ton, i mozes da ga pogodis, gadjaj, Baki, dok se ne "podklobuchi" (pesnicki receno)... dok ti se ne naviknu glasnice na pravu poziciju...

Ja pokusavam da ti objasnim da dikcija nema veze sa intonacijom, mozes pesmu i da odzvizdis, i da je pevas naNanaNanaNana... a da treba i dikcija da se vezba - TREBA, ali to nije vezano za INTONIRANJE!

p.s. Svakome se desi, pre ili kasnije, da promasi ton, da isfalsira... ima "onih i ovih" dana... na glas uticu mnogi pritisci (npr. nervoza, neispavanost, glad, zedj, sitne cestice u vazduhu... ima dana kada, jednostavno, glas nece da te slusa... i najveci pevaci se raspevavaju po sat vremena pre nastupa...
Jedini lek za sve "sabotezere glasa" je redovan trening, i dobra forma... samo VEZBAJ i samo NAPRED!!!

Milos_Mitrovski
Posts: 46
Joined: 05 Apr 2009, 01:47
Location: Zajecar

Re: Vezbe za glasnice????

Post by Milos_Mitrovski » 15 May 2009, 14:26

Ne trazim opravdanja, a razloge trazim da bih znao sta da popravljam i na sta da se fokusiram.Razmisljao sam o privatnim caovima i odustao kada sam cuo da moze da se upise redovna niza muzicka skola sa 18 godina i ja lepo odem u muzicku i sekretarica ko sekretarica dok mene slusa prica sa nekim drugim tamo i na kraj mi kaze da to ne moze da se upise...e sad koliko je to tacno ne znam jer posle toga nisam ni iso da ne bude posle " vec sam ti rekla da nema" nego provericu opet pa ako bude raspolozna da me saslusa upisacu lepo solo pevanje i sredicu glas a ne ovako da rizikujem da unistim glas.
Kazu treba da se peva mix glasom, a ja jos nisam uhvatio taj mix :s kao da je to nesto nedostizno...
Videcu jos mesec dana kako budem napredovao jer sam ja relativno skoro bas propevao da tako kazem, jer do skoro sam sve pevusio sam sebi u bradu nesto mrmljao sve da me neko ne cuje, a sada kad sam poceo aktivno da vezbam nadam se da ce neki napredak da se napravi :)
hvala na savetima i pomoci

Storm
Posts: 108
Joined: 28 Apr 2009, 14:53

Re: Vezbe za glasnice????

Post by Storm » 15 May 2009, 14:35

KirilStipsa wrote:Pod 1.
ne razumem sto kazete da ne cujem notu...pa da je ne cujem kako bih je odsvirao
Klavir (klavijatura) je najmanje zahtevan sa stanovista sluha... nota je tu gde pritisne prst, i nema levo-desno... za razliku od violine, trube, chela... GLASA kao pevackog instrumenta.
Pod 2.
dzabe ja cujem gde je ta nota kad ne mogu da je odpevam jer mi glas ne dozvoljava i onda upadam u fals, to se odnosi na visoke tonove, a za niske je moguce sto pevam kroz nos, i ne odvajam dobro slogove pa upadam u fals
Uvek postoji razlog zasto falsiras... ako su razlozi "zato sto je visoko, zato sto je nisko, zato sto su teske reci...", onda bi mogao ozbiljno da razmislis o privatnim casovima... "bug" pravis falsiranjem nece nestati sam od sebe... ne treba da trazis razloge i opravdanja, nego da gledas kako da izbegnes te anomalije...

Inace, nisam rekao da ti NE CUJES notu... niti da to ima veze sa tim da li imas dobar sluh... nego da li ga koristis na pravi nacin!
Mnogo puta si (na ovim snimcima) izleteo po pola stepena, a o manjim izletima +- i da ne pricamo...
Ako ti cujes PRAVI TON... ako ZNAS gde je ton, i mozes da ga pogodis, gadjaj, Baki, dok se ne "podklobuchi" (pesnicki receno)... dok ti se ne naviknu glasnice na pravu poziciju...

Ja pokusavam da ti objasnim da dikcija nema veze sa intonacijom, mozes pesmu i da odzvizdis, i da je pevas naNanaNanaNana... a da treba i dikcija da se vezba - TREBA, ali to nije vezano za INTONIRANJE!

p.s. Svakome se desi, pre ili kasnije, da promasi ton, da isfalsira... ima "onih i ovih" dana... na glas uticu mnogi pritisci (npr. nervoza, neispavanost, glad, zedj, sitne cestice u vazduhu... ima dana kada, jednostavno, glas nece da te slusa... i najveci pevaci se raspevavaju po sat vremena pre nastupa...
Jedini lek za sve "sabotezere glasa" je redovan trening, i dobra forma... samo VEZBAJ i samo NAPRED!!!
U pravu si i ti potpuno,ali shvati.Za one najgore falseve gde masi ne pola tona,nego za ceo,krivo je njegovo spelovanje i to sto je na kraju navikao glas tako.Ne mozes spelovati drugacije nego sto ide.Probaj pa ces isfalsirati kao on.

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Vezbe za glasnice????

Post by KirilStipsa » 15 May 2009, 14:57

Probaj pa ces isfalsirati kao on.
Ja ne falsiram :P NIKADA 8)
Za one najgore falseve gde masi ne pola tona,nego za ceo,krivo je njegovo spelovanje i to sto je na kraju navikao glas tako
Nije mi jasno bas sta hoces da kazes... mozes da otpevas pesmu i unazad, ako treba, u intonaciji, mozes i drugi tekst... i drugu melodiju...

Storm
Posts: 108
Joined: 28 Apr 2009, 14:53

Re: Vezbe za glasnice????

Post by Storm » 15 May 2009, 16:20

Ja ne falsiram :P NIKADA 8) [/quote]

Vecu laz u zivotu nisam cuo :krstise:
Mozda si progutao sintisajzer kad si bio mali :)

Nije mi jasno bas sta hoces da kazes... mozes da otpevas pesmu i unazad, ako treba, u intonaciji, mozes i drugi tekst... i drugu melodiju...[/quote]

Shvatices jednom.Sto vise znas,videces koliko ne znas.
A to sto pevas unazad,da nisi i turntable :D
Sala mala :ziveli:
Pozz

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Vezbe za glasnice????

Post by KirilStipsa » 15 May 2009, 16:39

Vecu laz u zivotu nisam cuo :krstise:
Salio sam se, ok?

Odjavljujem se...
Poz

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Vezbe za glasnice????

Post by Duane » 15 May 2009, 17:25

mozda bi trebalo uvesti neki sarkazam smajli :D

User avatar
VoxPopuli
Posts: 107
Joined: 06 Sep 2008, 11:16

Re: Vezbe za glasnice????

Post by VoxPopuli » 16 May 2009, 10:17

Pa mozes da falsisras i kada ti kapacitet nije bas najbolji. Kad se naprezes da nesto otpjevas mislis samo kako da izvuces ton, a ton se gubi jer nemas vise kontrolu nad glasom, izgubi snagu tj. nisi u mogucnosti da kontrolises glas bez snage.

Rockman.68
Posts: 19
Joined: 18 Sep 2009, 15:20
Location: Novi Kneževac
Contact:

Re: Vezbe za glasnice????

Post by Rockman.68 » 28 Nov 2009, 15:51

Da se ne bih ponavljao, ovde sam postavio par linkova. Vredi pogledati...

viewtopic.php?f=47&t=8093&p=140470#p140470

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest