Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by Tenebra » 16 Dec 2008, 12:26

idi u drugu skolu i pitaj njih

User avatar
milosch
Posts: 95
Joined: 15 Mar 2008, 15:49
Location: u magnovenju :P
Contact:

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by milosch » 16 Dec 2008, 13:12

Oliwera wrote:E pa ovako, prijemni je u Aprilu, tako da sad nestrpljivo odbrojavam, i to je to... :)
'El znas mozda datum, orijentaciono ne mora tacan?

User avatar
angel_of_light
Posts: 43
Joined: 26 Sep 2007, 20:56

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by angel_of_light » 23 Dec 2008, 16:42

musiclover wrote:Angel, kod koje si profesorke u Jenku?
kod Smiljane Ruzic :)

kwi:ja imam 24 godine i koliko znam,granica za srednju je 25 godina i ja se nadam da cu ove godine uspeti da upisem srednju inace ode voz :D

kwi
Posts: 10
Joined: 16 Nov 2008, 22:16

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by kwi » 28 Dec 2008, 02:12

onda javi jesi li :D

User avatar
angel_of_light
Posts: 43
Joined: 26 Sep 2007, 20:56

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by angel_of_light » 28 Dec 2008, 11:23

hocu,hwaja :**

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by musiclover » 31 Dec 2008, 00:32

Pitam zato sto sam i ja u Jenku, ali kod druge prof. Ja sam 1. srednje. :D

isus
Posts: 1
Joined: 01 Jan 2009, 00:10

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by isus » 01 Jan 2009, 01:36

Pozdrav svima i srecna vam Nova Godina!
Imam 28 godina i tek pre dva meseca sam pustio glas.
Slusam muziku non stop otkad znam za sebe, ali drugi su mi uvek govorili da ne znam da pevam,
pa sam zato sve drzao u sebi. Medjutim bio sam na karaokama u kaficu skoro
i prvi put pustio glas koliko god mogu i bili su ekstra komentari.
Iako pre toga nisam mogao ni vibrato da pustim, odjednom sam poceo da pevusim
i neke stvari od Cole Generacije 5, Bjelog Dugmeta i sl.
Krenuo sam od tada da pevusim po kuci sve cesce i primecujem ogromnu promenu.
Balasevic mi je bio najzahtevniji za pevanje pre dva meseca, a sad pokusavam
da skunem Colu. Naravno neke lakse stvari. Svirao sam gitaru ranije, i mislim da imam malo sluha.
Volim Pop-Rok, Cola, deep Purple, Smak i sl. Ranije sam sve pokusavao duboko da otpevam!?!
Medjutim od tih karaoka, krenuo sam da slusam pesme prvo, a ne da se samo derem uz njih, i da skidam deonice.
Ali i dalje imam problem jer se gubim u tonalitetima, ne znam da li da pevam pesmu duboko ili visoko,
i onda pokusavam da imitiram pevace. Otprilike pogodim tehniku, ali mogu i dublje i vise da otpevam,
pa pesmu svaku put otpevam drugacije. Zivim u stanu, pa ne mogu da vezbam neke visoke tonove, zbog komsija.
A zeleo bih da otpevam Child in Time, ali predaleko sam od toga.
Imate li neke savete za mene povodom ovih mojih problema?
Zanima me da li mi mozete preporuciti neke profesore solo pevanja.

User avatar
angel_of_light
Posts: 43
Joined: 26 Sep 2007, 20:56

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by angel_of_light » 04 Jan 2009, 19:57

musiclover wrote:Pitam zato sto sam i ja u Jenku, ali kod druge prof. Ja sam 1. srednje. :D
kod koga si ti?

sandrabuvica
Posts: 2
Joined: 11 Apr 2009, 20:04

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by sandrabuvica » 11 Apr 2009, 20:19

Cao ljudi! Imam 17 god i pre jedno godinu dana sam pocela da pevusim po kuci (slusam symphonic/gothic/power metal :D ) i primecujem veliku razliku u pevanju kako vreme prolazi... s tim sto ja nemam pojma kako zvucim jer dok pevam sebi zvucim ok,a kad sam jednom snimila svoj glas bilo je katastrofa...kako god bilo,dobila sam veliku zelju da naucim da pevam,ili da pohadjam muzicku (inace sviram i gitaru)... Inace ne mogu da se nagledam ovog ovde sto ste pisali jer sam ja mislila da se u muzicku krece samo do 6-7 god!!! Volela bih da mi preporucite nesto...sta da radim...ako bi mogli da me uputite kod nekog u Bg-u ko drzi casove pevanja...i da li postoji mogucnost upisivanja muzicke od jeseni,a preko leta bih isla na ove privatne!!! 8)

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by musiclover » 12 Apr 2009, 08:26

Ako vec hoces da upises muzicku, nema potrebe da ides na privatne casove. Profesor na prijemnom ce te cuti i ako misli da ima prostora za rad, nije mu bitno kako trenutno pevas. Za upis od jeseni, znam da je moglo ranije, ali kako su doneseni ovi novi zakoni, nisam sigurna, bolje ti je da odes do neke muzicke sad i pitaj nekog profesora. Sad su u toku upisi, pa moguce da si za ovu godinu zakasnila. Sto se tice solo pevanja, uvek pre prijemnog treba otici kod nekog profesora, jer ako ne odes, zapadnu ti na kraju oni najlosiji, jedino oni imaju mesta u klasi.

User avatar
angel_of_light
Posts: 43
Joined: 26 Sep 2007, 20:56

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by angel_of_light » 12 Apr 2009, 12:31

nije tako uvek ;) mene moja sadasnja profesorka nikada nije cula pre dolaska u njenu klasu,a zena je fenomenalna :) mada je sigurnije fino otici da te cuje profesorka :) na kojoj si teritoriji Beograda?pitam da znam koja ti je muzicka najbliza ;)

sandrabuvica
Posts: 2
Joined: 11 Apr 2009, 20:04

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by sandrabuvica » 12 Apr 2009, 14:54

Ja sam na Novom Beogradu! Ja definitivno nemam sad vremena za muzicku zbog skole i putujem,nego sam mislila ako ima nesto od jeseni ili mozda preko leta! A hocu na privatne zato sto me drugovi teraju da napravimo bend,pa sam mislila da bar malo doteram glas....

User avatar
cupakabra
Posts: 1
Joined: 15 Sep 2009, 14:29

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by cupakabra » 15 Sep 2009, 14:36

e ovako ljudi.
ja sam ove godine pokusala da upisem nizu za solo pevanje, medjutim bila je tolika navala da to nije bilo normalno! primili su 18 ucenika a nas 18 je polozilo ispit a nije upalo zbog prevelike zainteresovanosti.
na ispitu treba da otpevas pesmu po svom izboru i malo te oni "prosetaju" kroz skale.
ostaje mi sledeca godina..

lolita
Posts: 6
Joined: 15 Sep 2009, 13:53

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by lolita » 17 Sep 2009, 14:05

Ako ima neko da mi kaže gde da nađem privatnog profesora pevanja u NS-u bila bih mu veoma zahvalna! :)

Oliwera
Posts: 4
Joined: 07 Dec 2008, 20:28

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by Oliwera » 27 Mar 2010, 01:05

Da li bi mogla da mi preporucis nekog profesora iz NS-a za solo pevanje? S tim da sam ja vise u fazonu jazz pevanja nego operskog...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest