Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

kwi
Posts: 10
Joined: 16 Nov 2008, 22:16

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by kwi » 16 Nov 2008, 23:20

aham pa zbunilo me ovde recimo pise da upisuju ispod 20 godina :) ->http://www.mokranjac.edu.yu/Osnovna%20skola.htm


da li mislite da se moze postici studiranje neceg levog i zavrsavanje nize muzicke uporedo , konkretno ja zelim da se muzicki edukujem ne verujem da cu se time baviti u zivotu ali imam jaku zelju da skolujem glas makar malo

posto sve ovo pitam amaterski, koju skolu u bg mi preporucujete da se raspitam i probam? da li je moguce zavrsavati nizu vanredno, sta prijemni podrazumeva i kako se spremati za njega :roll:
hvala puno

User avatar
angel_of_light
Posts: 43
Joined: 26 Sep 2007, 20:56

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by angel_of_light » 16 Nov 2008, 23:34

naravno da s emoze postici :) ja sam na filoloskom fakultetu i evo trenutno sam drugi nize u muzickoj :) niza muzicka ti ne oduzima toliko vremena koliko srednja ;) sto se prijemnog tice,nista strasno :) odsviraju ti skalu,ti pratis na neki vokal,uglavnom a :) zatim ti odsviraju akord a tvoje je da ponovis jedan ton-najbolje bi bilo kada bi otpevala srednji :) zatim ti daju neki ritam,uglavnom odlupaju dlanovima pa ti ponovis,i na kraju otpevas neku pesmu po svom izboru :) valjdanista nisam zaboravila :) naravno da je moguce zavrsiti nizu vanrdno,ali je moja preporuka da je zavrsis redovno ;) ja sam u Beogradu u "Davorin Jenku",mozes tu pokusati,mozes u "Stankovicu","Mokranjcu"...srecno :)

Ash
Posts: 2
Joined: 25 Nov 2008, 17:15

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by Ash » 25 Nov 2008, 17:22

Ja, takodje imam pitanje. :)

Zanima me da li je kasno da upisem muzicku skolu, pevanje, takodje me zanima kako se upisuje, tj. kako sve to ide.
Imam 17 godina, nisam nikada upisao muzicku skolu. Nemam iskustva u pevanju (uzivo solo ili hor). Takodje ne znam nista vezano za teoriju muzike. :)

Koje je vase misljenje, odakle bih trebao da pocnem? I sve vezano za to. :)
Hvala :)

User avatar
angel_of_light
Posts: 43
Joined: 26 Sep 2007, 20:56

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by angel_of_light » 28 Nov 2008, 12:13

naravno da nije kasno ;) sve sto bi trebalo da uradis je da izadjes na prijemni ;) raspitaj se gde ima dobar profesor/ka,otidji da te cuje i oni ce ti najbolje reci sta i kako ;) na prijemnom ti daju vezbicu upevavanja po skali na neki vokal,najcesce na a,rukama ti odlupaju ritam da ponovis,odsviraju ti akord a ti bi trebalo da ponovis onaj ton koji si cuo,idealno bi bilo da bude srednji i naravno,pesma po izboru ;) mada,meni su preporucili da pesma bude stargogradska ;) zato ti kazem,otidji prvo kod nekog profesora da te cuje ;)

Ash
Posts: 2
Joined: 25 Nov 2008, 17:15

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by Ash » 28 Nov 2008, 17:07

Ok, hvala ti mnogo na odgovoru. ;)

Takodje imam pitanje, koju skolu trebas da imas zavrsenu da bi upisao Muzicku akademiju i kako to uopste ide? :)

User avatar
angel_of_light
Posts: 43
Joined: 26 Sep 2007, 20:56

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by angel_of_light » 28 Nov 2008, 22:37

nema na cemu ;) za akademiju ti je potrebno da zavrsis nizu i srednju muzicku ;)

Oliwera
Posts: 4
Joined: 07 Dec 2008, 20:28

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by Oliwera » 07 Dec 2008, 20:40

Cao svima! zanima me da li neko moze da mi preporuci neku muzicku skolu u NS-u, interesuje me solo pevanje, volim da pevam i bas bih volela da poboljsam svoju "tehniku", ako se tako moze nazvati. Please ako neko nesto zna neka javi.


TNX unapred!!!

User avatar
angel_of_light
Posts: 43
Joined: 26 Sep 2007, 20:56

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by angel_of_light » 07 Dec 2008, 20:55

probaj u muzickoj skoli "Isidor Bajic" ;) adresa je Njegoseva 9 ;) srecno :)

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by Tenebra » 07 Dec 2008, 21:19

o je jedina skola u NS-u u kojoj mozes uciti solopevanje! ;)

Oliwera
Posts: 4
Joined: 07 Dec 2008, 20:28

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by Oliwera » 08 Dec 2008, 12:31

Hvala puno na informaciji. Bas ste me ohrabrili diskusijom na ovu temu! :D Imam 19 godina, i mislila sam da je kasno da pocinjem, ali sad vidim da ima ljudi koje muci slicna nedoumica kao i mene. :D

User avatar
angel_of_light
Posts: 43
Joined: 26 Sep 2007, 20:56

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by angel_of_light » 08 Dec 2008, 19:45

ma nema na cemu :) samo napred i javi sta si uradila :)

Oliwera
Posts: 4
Joined: 07 Dec 2008, 20:28

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by Oliwera » 09 Dec 2008, 17:31

E pa ovako, prijemni je u Aprilu, tako da sad nestrpljivo odbrojavam, i to je to... :)

User avatar
angel_of_light
Posts: 43
Joined: 26 Sep 2007, 20:56

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by angel_of_light » 09 Dec 2008, 19:36

u aprilu?super,meni je bio u junu :) drzim ti palceve :)

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by musiclover » 13 Dec 2008, 20:49

Angel, kod koje si profesorke u Jenku?

kwi
Posts: 10
Joined: 16 Nov 2008, 22:16

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by kwi » 15 Dec 2008, 23:57

ovako isla sam u skolu Slavenski na Vracaru i pitala za upis i za problem mojih godina posto sam '88
fina zena mi je objasnila da za nizu muzicku nema starosne granice ali za srednju ima i to je 21. godina.
i rekla mi je da mogu ili da sad u aprilu upisem nizu ( al 2009 punim 21 godinu) ili da polazem diferencijalne predmete i odmah u srednju .
Ali ja zelim u nizu muzicku a i zbog faxa ne bih znala kako da uklopim srednju :(
e sad nije mi jasno vidim da ovde ljudi i sa 23 mogu da upisu srednju? zasto je ona meni rekla da striktno posle 21. ne mogu u srednju :(
ne znam sta da radim :/

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest