Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Stefaneka
Posts: 3
Joined: 27 Jul 2009, 03:51

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by Stefaneka » 01 Apr 2010, 00:35

Pozz ljudi !!!
Ovako: Imam 19 godina. Kada sam bio drugi razred osnovne krenuo sam u nizu muzicku skolu i prestao da je pohadjam sredinom sestog razreda. Isao sam u muzicku skolu Petar Konjovic ( u Grcica Milenka kod Sumica ) i svirao sam harmoniku. Nikada mi nece biti jasno zasto sam prestao jer mi je sve islo savrseno. Mada, iako sam bio najbolji u klasi, harmoniku nikada nisam nesto voleo. Hteo sam da sviram klavir ali nismo imali para... Jos tada sam uvek pevao u horu i kad god je trebalo da neko bude solista, to bih bio ja. Cak sam u petom razredu osvojio drugo mesto na Zlatnoj sireni.Tada su mi rekli u muzickoj da je za solo pevanje rano jer mora prvo da mi mutira glas pa tek onda...
E, sad... Glas mi je jos odavno mutirao, ali kada pevam, i dalje imam visok glas. Dakle, glas kojim govorim mogu da kazem da je dublji nego prosecan muski glas, ali kad zapevam, to zvuci kao kad sam imao deset godina...
Ja kad sam isao u muzicku, znam da je niza trajala 6 godina... Ne znam na koju foru sada traje dve i da li mislimo na istu stvar...
Muzika je moja velika ljubav, ali nisam znao da cenim to sto imam kad sam bio mali i zato se sada kajem.
Ne znam da li je sada malo kasno za sve...

NiNo9798
Posts: 1
Joined: 19 Apr 2010, 23:05

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by NiNo9798 » 19 Apr 2010, 23:09

da li jos uvek mogu da dobijem savet od nekog na ovom forumu?Veoma mi je hitno :P

Blesava mala
Posts: 35
Joined: 05 May 2010, 00:23

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by Blesava mala » 08 Nov 2011, 23:08

Ljudi, jedno pitanje - da li je skupo dati 25e za jedan čas pevanja? I drugo - koliko često ste išli na časove, ako ste išli?

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by djomla » 09 Nov 2011, 11:03

Blesava mala wrote:Ljudi, jedno pitanje - da li je skupo dati 25e za jedan čas pevanja? I drugo - koliko često ste išli na časove, ako ste išli?
Zavisi kome dajes pare :) Kod svih ovih 'poznatih' faca se ne isplati ... zaheban izbor ali imas stvarno par jako dobrih ...

Stefan_91_
Posts: 13
Joined: 26 Feb 2008, 22:15

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by Stefan_91_ » 19 Nov 2011, 05:34

djomla wrote:
Blesava mala wrote:Ljudi, jedno pitanje - da li je skupo dati 25e za jedan čas pevanja? I drugo - koliko često ste išli na časove, ako ste išli?
Zavisi kome dajes pare :) Kod svih ovih 'poznatih' faca se ne isplati ... zaheban izbor ali imas stvarno par jako dobrih ...
PREMNOGO. Ni slucajno nemoj da das 25e na jedan cas!

7-8 evra u vrh glave, ali 25... Pa ja ne znam da li njujorski Vilijam Rajli toliko naplacuje. :P

Blesava mala
Posts: 35
Joined: 05 May 2010, 00:23

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by Blesava mala » 20 Nov 2011, 22:19

Heheh :)) Blago tebi kad ideš u muzičku :))
Dakle, da tražim još malo...bankrotirala bih ovako za mesec dana :D

Djurdjaaa
Posts: 2
Joined: 25 Feb 2012, 20:26

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by Djurdjaaa » 25 Feb 2012, 20:39

Trenutno sam prva godina gimnazije. Imam dva razreda nize muzicke skole (prekinuto skolovanje zbog selidbe). Upisala bih srednju muzicku ali pretpostavljam da ne mogu bez zavrsene nize muzicke. Volela bih da upisem odsek solo pevanja,a u nizoj sam svirala violinu. Molim za savet:
1. da li je bolje i lakse zavrsiti violinu ili solo pevanje u nizoj muzickoj (imam sluha i dobar glas)?
2. Koji ispitni rokovi postoje za polaganje nize muzicke skole?
3.Gde sve postoji (u kojim gradovima) odsek solo pevanja u nizim muzickim skolama? Ja zivim u Jagodini
4. Kako izgleda prijemni za srednju muzicku i sta je sve potrebno?

Blesava mala
Posts: 35
Joined: 05 May 2010, 00:23

Re: Kuda dalje? Solo pevanje i casovi?

Post by Blesava mala » 19 Jul 2012, 21:50

10.put isto pitanje-imate li preporuku za nekog dobrog profesora? Please!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest