Upis U Muzičku Školu

User avatar
Rockerka u dusi
Posts: 203
Joined: 14 Apr 2007, 19:21
Location: Smederevo

Post by Rockerka u dusi » 14 Jun 2007, 12:34

To i ja mislim pa zato pitam.Oticicu sutra obavezno, barem da se raspitam..........valjda ima jos sansi.....smrc

Par pitanja:
sto se tice ritmicke vezbice, da li tu treba da se zadato otpeva ili odsvira?

Kada pevamo notu po notu da li mozemo samo la, lA, la itd.

Da li bude i raspevavanja kroz note (dooo,reee,miiii.... :?: ).Na taj nacin je nasa nastavnica testirala za hor.

A sto se tice spremljene pesme, kog zanra bi trebalo da budu.Tipa starogradske.....i da li moraju domace ili mogu i strane?Daj mi neki primer...

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 14 Jun 2007, 14:05

1. odlupa ti ritmicku vezbicu rukom na klaviru i ti je na isti nacin ponovis :)

2. moze..vazno je samo da je ponovis tacno :)

3. upevanica je obavezna..to ti je deo ispita :)

4. najbolje bi bilo da su starogradske jer te najvise znaju, i najlakse ti cuju glas posto se to pevanje svodi na istu tehniku :)

najbolje je i da pitas u skoli kakav je prijemni..verujem da zavisi od profesora do profesora..

User avatar
mourning_nightingale
Posts: 3
Joined: 20 Sep 2007, 10:22
Contact:

Post by mourning_nightingale » 20 Sep 2007, 10:42

Slazem se sa Tenebrom.
Naime,ljudski glas je najsavrsheniji instrument,jer je jedinstven,te nikako ne moze da se stavi u isti kosh sa bubnjevima,buduci da se za bubnjeve,svidelo se tebi to ili ne,kaze da se oni "lupaju" a ne sviraju...nemoj me pogreshno shvatiti.
A sad ovako...
Ja sam zavrshila nizu muzichku pre dve godine,sada imam 16 godina, u medjuvremenu,tj,proshle godine sam pochela da pevam u shkolskom horu gde se zaista radi (Tenebra zna).
Glas mi se razvio,i takodje razmishljam da upishem solo pevanje,chim napravim neki bolji raspored sa vremenom.
Ako ni zbog chega drugog,onda zbog sebe,i neke svoje moralne satisfakcije...

User avatar
Ellasa
Posts: 47
Joined: 08 Apr 2007, 14:40
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Ellasa » 20 Sep 2007, 12:17

Tenebra wrote:1. odlupa ti ritmicku vezbicu rukom na klaviru i ti je na isti nacin ponovis :)

2. moze..vazno je samo da je ponovis tacno :)

3. upevanica je obavezna..to ti je deo ispita :)

4. najbolje bi bilo da su starogradske jer te najvise znaju, i najlakse ti cuju glas posto se to pevanje svodi na istu tehniku :)

najbolje je i da pitas u skoli kakav je prijemni..verujem da zavisi od profesora do profesora..
Hocu jaaaa :cry:
...but it's too late for me.... :hos:

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 20 Sep 2007, 12:41

aghm..pa sta sam ti ja rekla?!?!?!?!? :D

doci ces kod mene..ja imam klavir i ima da budes no. 1!!!!!! :D
pokazacu ti tehniku..vezbacemo zajedno.. ^^
a onda cemo da odemo do muzicke zajedno do moje Profesorice da vidimo da li moze sa nasim godinama da se upise ;) heheh :)

e da..zainteresovana si da pevas u horu? ;)

User avatar
Ellasa
Posts: 47
Joined: 08 Apr 2007, 14:40
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Ellasa » 20 Sep 2007, 13:24

Tenebra wrote: ...a onda cemo da odemo do muzicke zajedno do moje Profesorice da vidimo da li moze sa nasim godinama da se upise ;) heheh :)

e da..zainteresovana si da pevas u horu? ;)
Ko, ja?
Uvek :)

A upisala bih se u muzicku kada zavrsim fakultet :P
(a ko zna kada ce to biti :? , I'll be an old old las by then....)

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 20 Sep 2007, 13:50

E, onda te vodim na audiciju!!! :D to je hor u kojem ja pevam :P

nego, kako ti tako..kao matora koka ( x) :* ) planiras da upises pevanje, a? :D

ako hoces, radicu ja sa tobom tehniku ^^

User avatar
Ellasa
Posts: 47
Joined: 08 Apr 2007, 14:40
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Ellasa » 20 Sep 2007, 16:54

LOL, matora koka :P:P
Kako ti to tako meni, hum? Pa ti si samo mesec dana mladja od mene juuj... ti si pile onda :P
A znam da je gotovo za moju muzicku skolu, samo jos jedan od ciljeva zivotnih, jelte, koji cu morati da preformulisem. Ali zato teram ove mlade ljude da se upsuju dok mogu :)

I hocu hocu da vezbamo tehnikas zajedno, a ja cu tebe da naucim kako da pijes hladno pivo ponekad (ju, kako ovo ruzno zvuci :? ) a da ipak sacuvas glas ;)
Eto - deal?

User avatar
angel_of_light
Posts: 43
Joined: 26 Sep 2007, 20:56

Post by angel_of_light » 26 Sep 2007, 21:32

ja sam ove godine upisala nizu muzicku,odsek solo pevanje :) druga sam godina fakulteta i pevanje mi taman ne oduzima previse vremena,sve fino mogu da uskladim :) ako mene neko pita za savet,uvek cu mu preporuciti muzicku skolu...ipak tu naucis sve sto ti je potrebno :) niza zaista nije teska tako da to ne predstavlja nikakav problem,a da li ce neko kasnije nastaviti sa srednjom to je vec individualno...'84. sam godiste tako da nikad nije kasno :)

Mrs_Torture
Posts: 29
Joined: 03 Jan 2007, 15:17
Location: Beograd

Post by Mrs_Torture » 03 Oct 2007, 21:28

ne znam dal se secate mog smaranja pre nekih 6 meseci kako zelim da upisem solo pevanje :) e pa upisala sam ga jedina na ispitu u avgustu i ono kao strava je!!!!! e da i da se takodje zahvalim tenebri za savete i one iscrpne postove koje je pisala nekom liku o tehnici disanja jer mi je to dosta olaksalo vezbe disanja koje sad gotovo i ne moram da radim jer sam ih savladala jos pre samog upisa citajuci post :)))

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 03 Oct 2007, 23:18

awwwwww ^^ hwala :">

joj tako mi je drago da si upisala :D jesi li krenula da pevas pesme? :D

User avatar
angel_of_light
Posts: 43
Joined: 26 Sep 2007, 20:56

Post by angel_of_light » 04 Oct 2007, 00:10

ja sam skoro dosla na forum ali sam citala tenebrine vezbe za disanje i fenomenalne su :) meni je profesorka dala vec 2 vokalize- "sempli ceta tortorela..." i "la gioja verace..." i stare majstore "caro mio ben" i "la spreanza" :)

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 04 Oct 2007, 10:23

aaaaaaaah :D ja sam pevala tri (nisam onu prvu)

Gde si ti upisala muzicku? U NS-u ili u Bg-u? (ili negde drugde)? :)

User avatar
angel_of_light
Posts: 43
Joined: 26 Sep 2007, 20:56

Post by angel_of_light » 04 Oct 2007, 11:15

ja sam upisala u Beogradu,Davorin Jenko,klasa Smiljana Ruzic :)

Mrs_Torture
Posts: 29
Joined: 03 Jan 2007, 15:17
Location: Beograd

Post by Mrs_Torture » 04 Oct 2007, 21:11

pa da cim sam krenula profesorka mi je dala pesme"amor ch'attendi" i" cosi amor mi fai languir" jednu konkonu i jos nesto sto ne znam sta je :D sve u svemu bas sam srecna i zadovoljna pogotovo profesorkom koja je bukvalno najveselija zena koju sam ikada videla :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest