trema i drhtanje glasa!!!pomoc!!!

Angie15
Posts: 2
Joined: 16 Sep 2009, 07:59

trema i drhtanje glasa!!!pomoc!!!

Post by Angie15 » 16 Sep 2009, 08:04

Ljudi imam veeeliki problem!U nedejlu idem na audiciju kod Aleksandre Kovac i znam da ce biti puuuno ljudi u sali i sve,a kad me uhvati trema meni mnooogo drhti glas i pevam 10000 puta ruznije nego kad sam sama i vreovatno necu dobro otpevati i samo zbog glupe treme necu uci u skolu!jel ima neko neki savet da mi da,da bi mi manje drhtao i vibrirao glas- da bih lepshe pevala???:(((

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: trema i drhtanje glasa!!!pomoc!!!

Post by dejankuki » 16 Sep 2009, 08:31

Opusti se.. zamisljaj da si kuci... i nemoj da podlegnes situaciji...
kazi sebi, ne moram da budem najbolja... samo dovoljno dobra...

Trema je nzgodna stvar, ali moras da naucis da je pobedis... razmisljaj ovako... "niko me nece streljati.. to je samo pevanje.."

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: trema i drhtanje glasa!!!pomoc!!!

Post by Kole man » 16 Sep 2009, 09:05

uuu mogu da zamislim kako je pevacima sa tremom,prvi u liniji paljbe. :lol:
Zamisli publiku u gacama,meni je to uspevalo

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: trema i drhtanje glasa!!!pomoc!!!

Post by La Divina » 16 Sep 2009, 10:08

Angie15 wrote:Ljudi imam veeeliki problem!U nedejlu idem na audiciju kod Aleksandre Kovac i znam da ce biti puuuno ljudi u sali i sve,a kad me uhvati trema meni mnooogo drhti glas i pevam 10000 puta ruznije nego kad sam sama i vreovatno necu dobro otpevati i samo zbog glupe treme necu uci u skolu!jel ima neko neki savet da mi da,da bi mi manje drhtao i vibrirao glas- da bih lepshe pevala???:(((
Ja bih ti preporučila da ne gledaš u publiku, nego iznad njihovih glava... Možda čak u neku sliku ili tako nešto...i potpuno se skoncentriši na pesmu! Nema razloga da brineš, jer oni znaju da trema postoji, tako da je na tebi samo da je ublažiš koliko možeš! ;)

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: trema i drhtanje glasa!!!pomoc!!!

Post by million dollar baby » 16 Sep 2009, 14:11

zazmuri i ne razmisljaj da su oni tamo i koncentrisi se na pesmu .... Mislim, meni to pomaze kad mi je frka, nije mi bitno da li cu izgledati kao budala, bitno mi je da otpevam kako treba :) :mrgreen:

Drzim ti palceve ^^

User avatar
musiclover
Posts: 51
Joined: 30 Jul 2008, 17:45

Re: trema i drhtanje glasa!!!pomoc!!!

Post by musiclover » 16 Sep 2009, 17:01

Ne bih nikog da uvredim, ali zmureti dok pevas je skroz neprofesionalno, tako da ti to ne bih preporucila. Normalno je da imas tremu i to svi znaju, pogotovu ako pevas prvi put pred vecom publikom. Trema se savladjuje samo sa sto vecim brojem nastupa i u odredjenom trenutku skoro nestaje, ali nikad potpuno. Ko god kaze da uopste nema tremu ili laze ili nije covek, samo sa vremenom naucis da tremu pretvoris u nesto pozitivno, sto te tera da bolje pevas. Moja preporuka ti je da pokusas da se opustis koliko mozes i da se skoncentrises iskljucivo na ono sto pevas, a ne na publiku, to je jedini nacin. Srecno.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: trema i drhtanje glasa!!!pomoc!!!

Post by nemanjavelimirovic » 16 Sep 2009, 17:13

Ma shvati da su svi ti ljudi oko tebe isto od krvi i mesa i da te nece pojest ako ne odradish kako treba, samo stalozeno polako i stavi se u poziciju iznad njih tj. budi sigurna u sebe i to je to... :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: trema i drhtanje glasa!!!pomoc!!!

Post by sinisake » 16 Sep 2009, 17:18

Ne bih nikog da uvredim, ali zmureti dok pevas je skroz neprofesionalno, tako da ti to ne bih preporucila.
Ma nemoj?
Ovaj nije dovoljno profesionalan?
Image

Doduse, nema diplomu, ali ipak... :mrgreen:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: trema i drhtanje glasa!!!pomoc!!!

Post by Critical » 16 Sep 2009, 17:56

Ne bih nikog da uvredim, ali zmureti dok pevas je skroz neprofesionalno
Jebote, pa ici ce u tu skolu da bi postala profesionalna, a i od kada je zmurenje zabranjeno aka neprofesionalno, ko da pevaci nemaju emocije i ne smeju da ih izrazavaju.... kao kad bi meni neko rekao, nemoj da skaces ako te ponese riff.... mislim odakle ti ideja da je to neprofesionalno (nisam pohadjao neke skole o profesionalizmu ali jednostavno mi se kosi sa zdravim razumom doticna izjava) :krstise:
No hard feelings :ziveli:

A za angie15, samo zaboravi da hoces da upises tu skolu i nemoj o tome razmisljati, izadji tamo i pevaj kao kad pevas sama za sebe neku omiljenu pesmu, dobro pazi da ne zazmuris :mrgreen: :mrgreen:

Srecno!Kada prodjes, castis pivo :D

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: trema i drhtanje glasa!!!pomoc!!!

Post by frkadela » 16 Sep 2009, 22:08

sinisake wrote:Doduse, nema diplomu, ali ipak... :mrgreen:
Nema diplomu ali ima tremu. Da ima diplomu ne bi imao tremu i držao bi otvorene oči.

Ima li Hetfild diplomu? :?

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: trema i drhtanje glasa!!!pomoc!!!

Post by muki17 » 16 Sep 2009, 22:11

Ima li Hetfild diplomu?
nema,ali ima cirozu

facebook
Posts: 9
Joined: 29 Aug 2009, 19:35

Re: trema i drhtanje glasa!!!pomoc!!!

Post by facebook » 16 Sep 2009, 23:41

muki17 wrote:
Ima li Hetfild diplomu?
nema,ali ima cirozu
xD


angie izaci ces na youtube kao nebojsa brankovic

bices slavna :bambi:

Storm
Posts: 108
Joined: 28 Apr 2009, 14:53

Re: trema i drhtanje glasa!!!pomoc!!!

Post by Storm » 17 Sep 2009, 22:02

8) be cool,samo opusteno i hladnokrvno udji tamo,ne gledaj u nista i ne razmisljaj o nicemu osim o pesmi i sve ce biti OK. btw dobro je imati i malo treme,one pozitivne,to ce ti isto puno pomoci :wink:

Angie15
Posts: 2
Joined: 16 Sep 2009, 07:59

Re: trema i drhtanje glasa!!!pomoc!!!

Post by Angie15 » 19 Sep 2009, 23:53

e ljudi hvala vam punooo na savetima...plUsoShacu vas kolko mogu,osim ako se ne onesvestim tamo..:D...salim se..:D..sAd sam videla dA jE audicIja tek u Sledecu nEdelju...obavesticU vas o tome sHta sAm uraDila....hvaLa vam... :D

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: trema i drhtanje glasa!!!pomoc!!!

Post by Tiga » 23 Sep 2009, 20:16

Ja imam tu manu da bitne audicije zeznem baš zbog treme i drhtanja glasa! :cry: Na prijemnom za muzičku bukvalno nisam mogla da počnem pesmu koju sam odlično spremila, a ako je početak loše otpevan - cela pesma je. ::ranting::

Nekako moram da se izborim sa tim problemom, koji je uzeo maha.
Ono što može da pomogne- što ću i praktikovati ubuduće do ne steknem samopouzdanje je čašica alkohola.

Naravno, ne mislim na preterivanje, da pevam pijana k'o majka! :shock:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest