Normalni narodnjaci?!

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by ness » 30 Jul 2009, 17:51

Jes', pa da otkljucas sunn O))) temu!
  • :lol: :lol: :lol: :ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by nemanjavelimirovic » 30 Jul 2009, 17:53

Pa shta, i SunnO su normalni narodnjaci... :XD:

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Bluesko » 30 Jul 2009, 18:15

Kristijane,moj point u celom ovom postu je da POSTOJI RAZLIKA IZMEDJU TIH NARODNJAKA KOJE SI TI SLUSAO NA SHABANSKOJ SVADBI I NECEG DRUGOG... a tom necem drugom je ponekad i jako odrediti zanr.... Znaci,ti na toj shabanskoj svadbi,medju pesmama za starojka,kumu,prijatelje i kolege za posla sigurno nisi cuo starogradski krosover ili tipicnu starogradsku stvar o kojoj ja pricam.... to sigurno.. To sto si cuo verovatno su dvojkace klasicne,znaci ni priblizno ONOM DRUGOM :ziveli:
Ne znam sto sam od svih pizdarija kao "kolateralna steta" dobio warn,kad je bilo i vecih proseravanja na ovoj temi od mojih,al ajd :wink:

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by bokicasa » 30 Jul 2009, 20:00

opet kazete...recite sta hocete..pricajte sta god vam padne na pamet...seljanija,nije seljanija...ja volim da se zabodem uz harisa i tomu i DZEJA,pogotovo kad raskinem sa lepsom polovinom,a inace slusam hard rock!jbg..znas kako kaze jedan dziber SAM BIRAS KAKO ZIVIS!i uopste necu da se stidim sto je to mozda sabanija,bas mi cvile levo jaje sto je to nekada bila sabanija,pa sta!?sada su pankeri svima sabani,pa jesam li rekao nekome,e batice,a sto ti slusas pank!?sve u svemu je poenta,folk i narodno nije isto,gledajuci nasu zemlju..ovaj turbo folk ima svega i svacega ali umetnosti i muzike nema,a starogradske,boemske i one prave narodne imaju bar malo necega,sto moze da se slusa..
da li ti mozes ovo (http://www.youtube.com/watch?v=RKi3upYE ... re=related) da poredis sa ovim http://www.youtube.com/watch?v=ublFo1gRUDc?
daj brate...exkulirajte me sa takvim komentarima..

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Doolio » 30 Jul 2009, 20:19

i matoru cecu si zaboravio!

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Critical » 30 Jul 2009, 20:26

SuperMaja01 (vor 1 Tag)
volim jelenu i uzivam u njenim pjesmama mnogi je slusaju al nece da priznaju a potajno uzivaju u njenim pjesmama i izgledu
hahhaha, morao sam da stavim,jedan od komentara ::ranting::

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Wolf » 31 Jul 2009, 02:50

KnightOfDoom wrote:...ali jbg eno i wolf dobio otvarajuci temu u sve i svasta inpirisanu ovom temom. Jedan warn ko ni jedan...
pa jedan k'o nijedan, al' ja imam dva... sad moram da cutim i da zabodem njusku u neki cosak 90 dana, da ne dobijem slucajno i treci... :cry:
ima d'umrem dotle :?

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by bokicasa » 31 Jul 2009, 10:29

Critical wrote:
SuperMaja01 (vor 1 Tag)
volim jelenu i uzivam u njenim pjesmama mnogi je slusaju al nece da priznaju a potajno uzivaju u njenim pjesmama i izgledu
hahhaha, morao sam da stavim,jedan od komentara ::ranting::
to je koment sa onog klipa sto sam ja stavio,e,iako ne znate ili ne zelite to da prihvatite,situacija je takva da je bar cetvrtini devojaka u BG-u Karleusa uzor...A kojoj normalnoj osobi moze ona spodoba da bude uzor!?

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by bokicasa » 31 Jul 2009, 11:15

.

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Stanko » 31 Jul 2009, 11:42

Stanko wrote:Ne volem narodnjake u bilo kom obliku, starom pakovanju ili novokomponovanom... I nikada i necu... :D
Ali da se nadovezem ko se vise pije/drogira, jednoom muzickom cestitkom :D :D :D
Mala ispravka, sj**o sam link kad sam postovao prvi put :)
uzivajte!

EDIT:
Bluesko wrote:Na kraju ce neko da me ubedi da je zemlja jaje.... tja... :ma bravo:
Zapravo je geoid :) :) :) :XD: :XD: :ziveli: :hide:

User avatar
Blackbolt
Posts: 43
Joined: 02 Mar 2008, 22:54
Location: Ripanj

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Blackbolt » 31 Jul 2009, 19:34

nemanjavelimirovic wrote:Normalni naeodnjaci su oni koje stoje paralelno sa podom ili recimo zidom, a nenormalni narodnjaci su oni koji stoje koso sa zidom, podom ili nekim drugim predmetom. Kvadrat Normalnog narodnjaka jednak je zbiru njegovih kate(tera)ta....
Ne znam ko je od vas to chuo ,ali normalno je pod uglom od +- 90 stepeni... a kada je neshto paralelno onda je pod uglom od 0 stepeni....
Normalno je kontrast paralelnom... kao crno i belo...

Isto ko i oni likovi shto se okrenu za 360stepeni i vrate tamo odakle su poshli....

.....EPIC FAIL.....

POslushajte Bojana, chovek zna shta govori !!! ;)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Doolio » 31 Jul 2009, 19:37

pa kad su paralelni sa podom onda su normalni u odnosu na zid i obrnuto:)

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by bokicasa » 04 Aug 2009, 11:42

e eto vam malo sabana!!

kad ste takvi...

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by Santana » 11 Aug 2009, 11:18

Credidisti mihi mulier unicata ?
Credidisti mihi, ignovisti tu ?
Cum tibi adveni totaliter fessus
Credidisti mihi ego solus fui ?

Pogadjajte koja pesma pocinje ovako! :idea:

limfa
Posts: 9
Joined: 20 Dec 2007, 19:14
Location: lazarevac

Re: Normalni narodnjaci?!

Post by limfa » 26 Aug 2009, 21:04

E ovako po meni narodnjaci se dele na:


1.Evergreen(starogradske i evergreen su mozda i isto)

2.Starogradske(npr.Sedela sam za masinom sila sam,lepa janja,visnjicica rod rodila.....pesme iz ove vrste su uglavnom vojvodjanske)

3.Turbo folk(klasican turbo folk zahteva sledece instrumente:dobra riba(sa min odecena sebi),kvazi metalac(izajnik metala za vrecu novca koji svira gitaru ili klavijature) i gomila kokaina i extasy tableta!

4.Klasicni narodnjaci(pevani uglavnom od naroda sa sela),

5.Svadbarski narodnjaci(danas majko zenis svoga sina i ostale pesme u toj kategoriji),

6.Trubadurski narodnjaci(dodana truba kao instrument),

7.Ciganski narodnjaci(pevani od strane roma)

8.Kafanski narodnjaci(rasprostranjeni su po svim kafanama u srbiji pevaju ih i ljudi sa sela i ljudi iz grada reci su tipa "sve sam case polomio i rujno sam vino pio")

9.Crnogorski narodnjaci(instrument gusla i crnogorac sa sajkacom i brkovima do poda su neophodni za preformisanje ove muzike)


PC.Ako neko zna jos neki pravac neka me dopuni ili ako misli da je nesto pogresno neka me ispravi pa da se ovaj post lepo stavi kao edukativni post!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest