Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Koi je Pink Floyd - Roger Waters ili David Guilmour

Post by Duane » 28 Jul 2008, 02:43

i gilmor je bio svo vreme u bendu, samo 2 godine nije al koga bole *****... wright je kralj jer je ostao sa gilmourom, mason je truba jer ono kao glumi neko ludilo.... a waters je govnar koji sam sebe hvali jer je genije... jeste genije al je kao covek nula... ne bi ga ni u kafanu poveo...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Koi je Pink Floyd - Roger Waters ili David Guilmour

Post by Duane » 24 Oct 2008, 19:03

Duane wrote:i gilmor je bio svo vreme u bendu, samo 2 godine nije al koga bole *****... wright je kralj jer je ostao sa gilmourom, mason je truba jer ono kao glumi neko ludilo.... a waters je govnar koji sam sebe hvali jer je genije... jeste genije al je kao covek nula... ne bi ga ni u kafanu poveo...
ja nemogu da verujem da sam ja ovo napisao... boze mili... izvinjavam se niku i votersu... xD
aj kovach evo ti teme, da ne pocinjes novu, udri vamo komentar xD

ps. vidim da se vamo waters najvise ceni, al ne bih se slozio da je on sam pink floyd, evo meni je dejv omiljeni za dlaku, a posle njega rick(rip man), stvarno sam ga obozavao, pa da neispadne kao da sam subjektivan, ali waters bez ricka ne bi ni prismrdeo nekoj komplikovanijoj iliti melodicno-as-shine on you crazy diamonds progresiji... sve u svemu, ne svodi se to na Gilmour vs Waters nego na Gilmour Wright Waters Mason i naravno BARETT... 5 ljudi koji su kao celina stvorili neverovatne kompozicije i definitivno mogu da kazem da su kao PETORKA usli, bar za mene, kao najbolji muzicari ikad(ovako kao skupina, jednostavno kad se svi delici slagalice sklope tako mi ispadne... pink floyd, jea...) xD

i da... mislim da se gilmoru i rajtu mnogo mnogo mnogo manje udela u stvaranju pesama flojda pripisuje...

User avatar
kovach
Posts: 17
Joined: 23 Oct 2008, 16:34

Re: Koi je Pink Floyd - Roger Waters ili David Guilmour

Post by kovach » 24 Oct 2008, 23:33

Pa evo i ja da kazem nesto o njima. Prvo potpuno se slazem sa duana da Pink Floyd ne bih mogao biti ono sto je sad bez iko od ova petorka. Ja licno pink floyda najvishe volim u njihovi pocetci dok je jos uvjek bio tu Barett i u P.F. dominirao onaj psihodelican utisak koi je Syd ostavio u bendu. Piper At The Gates Of Dawn je veoma dobar album i je jedan od mojih omileni albuma. A za Syd Baretta mogu rec mada je on bio veoma kratko vreme u bendu je ostavio veliki utisak na svetu i na samom bendu. Spored mene P.F. je nastavio sa psihodelicnim pesmama jos dugo vremena sve do Dark Side Of The Moon. Od tog perioda omiljena mi je One Of These Days pa i Arnold Lane i See Emily Play.
A na pitanje ko je Pink Floyd, recicu da su obojica. Jer ja stvarno cenim i Waters i Gilmour, jer bend ne moze bez njih dvoje. Kad je Waters otisao bend vise nije ono sto je bio, a s druge strane ja ne mogu zamisliti pink floyd bez Gilmourove solaze. Kako bi zvucila Comfortably numb bez onako dobro solo(mislim na koncertnu verzii) tako da Pink Floyd nije jedan covek vec je pravi bend genijalnih muzicara.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by Duane » 25 Oct 2008, 08:42

stoji to samo sto ja gilmoru ne bi pripisao samo odlicne solaze, imao je on veliki udeo u pisanju shklompozicija... ali ono sto me smara je to sto se ricku wrightu nedaje 5% credita za ono sto je on uradio... a to su rekli i gilmor i mejson i voters... imate na wikipediji govore koje su posvetili pokojnom riku... eh... stvarno sam ga voleo i kao muzicara i kao coveka... jbg... rip rick... rip syd(i sida sam obozavao)...

davidgilmour
Posts: 80
Joined: 03 May 2008, 14:33

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by davidgilmour » 15 Nov 2008, 11:25

ja sam gledao kad oni pricaju , mislim da je Vrajt rekao "Ja i Dejv pisemo pesmu, a onda dodje Rodzer i kaze , "aha, nosim ovo kuci i napisacu neki tekst"" :) i sutra dodje sa tekstom ...kao da je uglavnom bilo tako :) a wish you were here su napisali kao Voters mu dao tekst, a ovaj rekao "aha, sad pisem muziku" (gilmor) :)


nisam dugo bio na ovom forumu .... nemam net u bg-u ... hehe :) glupe studije.... al gitara napreduje :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by Duane » 15 Nov 2008, 17:32

DEJVE JESI TO TI? ZNAS I SRPSKI? ;)

care to za wish you were here je i tvoj imenjak rekao da je gosn rodzher Vode napisao, a zatim je tvoj imenjak zajedno sa rikom napisao.... pa... samo ostatak :)

User avatar
alegra
Posts: 94
Joined: 16 Dec 2008, 12:14
Location: sarajevo

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by alegra » 22 Dec 2008, 14:14

Kao što sam već negdje pomenula,stvarno ne volim ta poredjenja,obojica su ostavila trag i nema tu puno filozofije.
Inače,Floydi su mi jedan od omiljenih,ako ne i omiljeni bend...mislim toliko su bili ispred i iznad svog vremena.
Revolucionaran bend...Dark side of the moon je vjerovatno jedan od najboljih albuma i pjesme sa njega mi imaju status kultnih. :music-smiley6:

davidgilmour
Posts: 80
Joined: 03 May 2008, 14:33

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by davidgilmour » 04 Jan 2009, 11:59

E Duane ... bas gledah neki klip na jutubu, kako gilmor prica(tj. ja, ali sam bio pijan da se secam) :) o wish you were here ....

kaze kao, zezao se sa onim G akordom, i onim rifom, i kao cuo ga gosp. Vode i rekao kao "joj, sta je to, moramo odmah na da radimo na tome" :) cek da vidim da nadjem taj klip ....

http://www.youtube.com/watch?v=fKMS9tmQj0I :)


i da, Dark Side of The Moon , najbolji album ikada .... kao da je danas sniman, produkcija + muzika :)

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by kurtrose » 16 Jan 2009, 14:03

Meni je svejedno, jako me smaraju obojica... Kontam da su legende i sve to ali ipak...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by Duane » 16 Jan 2009, 22:15

kurtrose wrote:Meni je svejedno, jako me smaraju obojica... Kontam da su legende i sve to ali ipak...
mozda ih nisi najbolje razumeo?

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by kurtrose » 16 Jan 2009, 23:55

Vrlo, vrlo moguce... :lol: Nikada se nisam ni trudio... Znam, ljudi mi se cude kada im kazem da ih ne gotivim, ali jbg... Ajde reci mi 3 najbolje pesme pa cu probati da ih skontam? Ko zna, mozda postanem i fan :lol: :lol:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by Duane » 17 Jan 2009, 02:00

kurtrose wrote:Vrlo, vrlo moguce... :lol: Nikada se nisam ni trudio... Znam, ljudi mi se cude kada im kazem da ih ne gotivim, ali jbg... Ajde reci mi 3 najbolje pesme pa cu probati da ih skontam? Ko zna, mozda postanem i fan :lol: :lol:
nemos preko 3 pesme skontati nista... ozbiljno... ako ces tako nekog da preslusavas onda nemoj bolje nikako... jbg uzmes lepo skines nznm tri albuma... i onda pustis pa nek se vrte, a ako te nesmara skines celu diskografiju i pustis da svira... pa kad preslusas sto i jednu pesmu shvatis: jebote, kako je ovo predobro! :D ozbiljno... a tri pesme nema sanse da ti predlozim, jer toliko je toga sto je pink floyd da je to strasno... na milijarde pesama i stvari :)

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by dweezil » 17 Jan 2009, 15:46

"Look Mummy, there's an airplane up in the sky"? :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by Duane » 17 Jan 2009, 21:34

dweezil wrote:"Look Mummy, there's an airplane up in the sky"? :)
did did did did you see the falling bombs???

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: Ko je Pink Floyd - Roger Waters ili David Gilmour?

Post by luka000 » 29 Mar 2009, 00:32

Duane wrote:
kurtrose wrote:Vrlo, vrlo moguce... :lol: Nikada se nisam ni trudio... Znam, ljudi mi se cude kada im kazem da ih ne gotivim, ali jbg... Ajde reci mi 3 najbolje pesme pa cu probati da ih skontam? Ko zna, mozda postanem i fan :lol: :lol:
nemos preko 3 pesme skontati nista... ozbiljno... ako ces tako nekog da preslusavas onda nemoj bolje nikako... jbg uzmes lepo skines nznm tri albuma... i onda pustis pa nek se vrte, a ako te nesmara skines celu diskografiju i pustis da svira... pa kad preslusas sto i jednu pesmu shvatis: jebote, kako je ovo predobro! :D ozbiljno... a tri pesme nema sanse da ti predlozim, jer toliko je toga sto je pink floyd da je to strasno... na milijarde pesama i stvari :)
Bilo bi pogresno uzeti samo par pesama od njih uzmes Dark side of the moon i The wall i pustis album od pocetka do kraja(nemoj prevrtati redosled pesama)-njih dozivljavam kroz album(kao jednu celinu) a ne kroz jednu pesmu(kao celinu). :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest