Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Post by viden » 10 Jan 2007, 01:18

Postoje dva osnovna razloga zašto svakako trebate pratiti GRAND scenu:
1.upoznajete se sa dostignućima estetske hirurgije kod nas i u okolini
2.zadovoljavate svoju sujetu zato što možete sebi reći: "ja OVO ne slušam i meni je odvratno"
Šalu na stranu, u svoj toj koncentraciji neukusa koji prelazi u patologiju, jedna stvar mi je ostala upečatljiva. Naime, većina tih "zvezda" o sebi ne govori kao o umetnicima nego pričaju o POSLU.
Zašto su oni postali "zvezde" i čije su zvezde je posebna priča koju bi trebalo da ispričaju sociolozi i psiholozi (a čini mi se i psihijatri) ali je glavno pitanje šta učiniti da se ova POJAVA suzbije na neku razumnu meru.
Interesantna je jedna stvar. Kada su stare zvezde novokomponovane muzike (Cune, Lepa, Toma, Tozovac...) bile na vrhuncu slave znalo se da njih slušaju uglavnom starije osobe dok su mladi bili ortodoksni rokeri. Kako je vreme prolazilo, a rokeri sticali određeni broj godina i nekakvo životno iskustvo i stavove polako su prelazili u narodnjake. Hoću da kažem da su mladi slušali i pratili agresivniju i angažovanu (tj.buntovničku) muziku.
Danas, međutim, devojčice od 3 god. već imitiraju "zvezde" GRAND-a, a tinejdžerke izgledaju kao da su pobegle iz nekog GRAND spota, a što je najgore, tako se i ponašaju.
Znači ne radi se samo o muzici. To je čitav jedan stil života (neukusa, površnosti i bizarnosti) i to najviše treba da zabrine.

User avatar
Vercundus
Urednik
Posts: 185
Joined: 30 May 2006, 12:12
Location: Beograd

Post by Vercundus » 10 Jan 2007, 10:54

Prvo, to sto se naziva narodnom muzikom nije to u sovjoj sustini vec budjavi turbo folk. On se stravicno razvio u vreme sankcija, u vreme najgore bede, kada su ljudi prihvatali bilo kakav spas i beg od realnosti. Kako znamo kakva nam je zemlja i ljudi u njoj (ne generalizujem ali mislim na vecinu) ovakva "vrsta muzike" je nasla plodno tle za svoj "razvoj". Kako je ovo tradicionalna zemlja i mnoge stvari se tesko menjaju, turbo folk ostaje ukorenjen u svesti mnogih mladih. Ono sto sam primetio, jeste da turbo folk uglavnom slusaju neobrazovaniji slojevi omladine. Znaci osnovna, srednja... Mozda gresim, ali kod mene na faxu ima jako malo onih koji ovo slusaju.

Definitivno preovladava misljenje da vecina ljudi ovo ni ne slusa zbog muzike. Sto bi jedan moj ortak rekao "devojkama je lakse da tresu sise uz narodnjake, a muskarcima da ih muvaju" Koliko ima istine, procenite sami.

I onda da se zapitamo zasto na koncert Deep Purple dodje 15 hiljada, a na koncert Cece 150 hiljada...

Tuga...

Lottie
Posts: 39
Joined: 21 Dec 2006, 02:25

......

Post by Lottie » 14 Jan 2007, 17:13

Sramota!
Ja ne znam.... Uvek sam bila potpuno beskompromisna sto se narodnjaka tice, ali znam bar nekoliko textova napamet zbog ekskurzija i tako tih stvari.... Nikad u zivotu nisam to mogla da shvatim. To moj mozak prosto ne moze da podnese...
Ovog leta mi je bio tu kum iz Kanade, koji je proveo celo leto ovde na splavovima i na narodnjacima, zna sve textove, peva, veseli se... Izasla sam 1 sa njim jer nije fora da ne izadjem sa njim kad je dosao iz daleka, ali on nigde drugde nije hteo da ide... Osecala sam se toliko glupo tamo, da to recima ne moze da se opise!
I to mi je najzalije, sto od svega sto Beograd ima da ponudi, svi koji dodju ovde znaju samo za splavove, za tu sramotu od narodnjaka i ni za sta drugo... U novinama nekim stranim, ne znam sad tacno koje su u pitanju, ali neke jako poznate u svakom slucaju, pise o provodu u Srbiji i u Beogradu, i pogodite??? Pise samo o splavovima i narodnjacima! Sramota za nas, velika sramota! Da nas i po tom zlu poznaju u svetu! Hvala bogu pa imamo exit! Blazen bio i jos dugo, dugo trajao!!!
On nije bre otisao da obidje Kalemegdan, da obidje muzeje, da ode u pozoriste, da ode na neku drugu zurku ako vec toliko hoce da izlazi.... Pa cak i u Azerbejdzan da odem da zivim ne bih slusala to.... Meni je stvarno muka od tih narodnjaka, od tog polu sveta, cetvrt sveta, ne znam ni sta je....

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Post by toza » 15 Jan 2007, 01:39

tinejdžerke izgledaju kao da su pobegle iz nekog GRAND spota, a što je najgore, tako se i ponašaju.
U da, za to si potpuno u pravu. Nego aj to sto su razgolicene, ali
ponasanje....no comment...
Kao sto ste rekli, GRAND je posao i nista drugo....
KnightOfDoom wrote:"treba ih pobiti"
:D :D :D :D :D

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Post by viden » 15 Jan 2007, 09:31

Ajde da ne budemo preoštri. Na kraju krajeva naši narodnjaci nisu ništa gori od američkih (čak šta više) a oni u SAD imaju najviše publike. Obratite pažnju na velike svetske pop zvezde. U njihovim pesmama dominiraju orjentalni ritmovi ali nam to kod njih ne smeta.
POP, ROCK, METAL, TECHNO-šta je to? Umetnost? Ima li gluposti u njihovim tekstovima? Naravno.
Da ne ispadne da branim GRAND (daleko bilo) ali oni koji dođu sa strane radije odu u Guču i na splavove nego na EXIT jer ono što se vidi na EXIT-u imaju i kod kuće.
Ma kako strašno zvučalo, jedina popularna muzika koja može da se probije napolje sa ovih prostora su narodnjaci.

User avatar
Zackson
Posts: 20
Joined: 11 Dec 2006, 21:44
Location: prijepolje

Post by Zackson » 15 Jan 2007, 16:15

Pa ako cemo iskreno narodnjaci su satanisti koliko i Slayer, Venom, Marduk i da ne nabrajam Cradle i sl. Ali je najgore sto su oni "normalni" a mi svi ostali ne nrmalni. I najgore je kada donese lik Jackson koji nije ni prikljucen i sav nasmejan mlati po njemu si smeska se u kamer. JEBAO IM PAS MATER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!666

User avatar
Zackson
Posts: 20
Joined: 11 Dec 2006, 21:44
Location: prijepolje

Post by Zackson » 15 Jan 2007, 16:19

Jebote toliko sam se uneo da sam pravio pravopisne greske. Ja imam plan. Kada odem na faks prvo cu da ukradem gitare pederima iz granda. Kazu nije greh ukrasti knjigu. Pa nije ni greh ukrasti gitaru od njih. :twisted: :evil: 666

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 15 Jan 2007, 16:47

Molim bez psovanja i vredjanja!!!

Ocigledno da niko ovde ne voli "narodnjake", ali vredjanje na ovakav nacin je skroz bespotrebno!!! -------> pravilnik


Hvala!!!

P.S. Ako ste zaboravili nesto da dodate u svoj post, nemojte praviti (pisati) novi!!! U desnom uglu vaseg posta postoji opcija "izmeni" kojom mozete dodati nesto novo, izbrisati staro..ispraviti gramaticke greske!

Milky
Posts: 154
Joined: 12 Jan 2007, 14:19
Location: Mirijevo/BG/Srbija

Post by Milky » 15 Jan 2007, 17:26

Moram da se nadovezem...
Da ne ispadne da branim GRAND (daleko bilo) ali oni koji dođu sa strane radije odu u Guču i na splavove nego na EXIT jer ono što se vidi na EXIT-u imaju i kod kuće.
Guchu nikada ne bih poistovetio sa Grandom, cak nikada nisam stavio Gucu i Grand u istu recenicu(well, sad jesam). Gucha je nesto drugo, to su trube, to je staro srpsko veselje, muzika sa dushom, nadam se da cu je ove godine posetiti... Dok je Grand jedna sprdnja, sramota za ljudsku rasu, ali ne zato shto oni to vole, vec zato shto u takvom tekstu lezhi kinta...

Zorica Markovic (Konj, kako je nazivaju u narodu) odgovara na pitanje zashto ima takvih tekstova, kao: Austrija, moje novo selo... Srbija u dusi... "Znate kako, ljudi u inostranstvu, gastarbajteri vole da cuju takve pesme, nema veze sto je tako sirovo"(dobro, malo sam izmishljao, ali poenta je ista) I eto Zorici 10,000 evra za par dana svirke i pevke... I ona ima decu koju treba da hrani(zlatnim polugama)

U svakom slucaju, to nije moj izbor, samo neka nastave tako, i ovom napacenom narodu treba neka razonoda, ili to, ili satanizam :lol

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 16 Jan 2007, 00:21

Zackson wrote:Pa ako cemo iskreno narodnjaci su satanisti koliko i Slayer, Venom, Marduk i da ne nabrajam Cradle i sl. Ali je najgore sto su oni "normalni" a mi svi ostali ne nrmalni. I najgore je kada donese lik Jackson koji nije ni prikljucen i sav nasmejan mlati po njemu si smeska se u kamer. JEBAO IM PAS MATER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!666
Na mestu je da te opomenemo zbog psovanja. Bices banovan, ako nastavis ovako.

A sto se tice NEukljucenih gitara - brate...taj lik zaradjuje jako puno, a nista ne radi. Mozda nezna ni da svira, opet zaradjuje. I ja bih se smeskao :)
levo desno i 200e za jedno vece. ti se ne bi smeskao?

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 16 Jan 2007, 00:26

Mislim da je cifra mnogo veća od 200 jura al dobro sad...

Inače imaju još metoda zavaravanja mase a to je držanje kabla gitare u zadnje džepu (da izgleda kako je uključena) ili u novije vreme neki nadrkan Shure wireless system tj. antena koja viri iz rupe (fora "gledaj šta ja imam").

Eh da... možemo samo da im zavidimo... na lovi... a na manjku mozga nikako.

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Post by toza » 16 Jan 2007, 00:27

I ja bih se smeskao levo desno i 200e za jedno vece
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Gde su pare?
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Post by viden » 16 Jan 2007, 00:36

Ajde da malo batalimo narodnjake i idemo da sviramo (nešto drugo).
Čitajući ovu diskusiju neko će pomisliti da smo ljubomorni.

Milky
Posts: 154
Joined: 12 Jan 2007, 14:19
Location: Mirijevo/BG/Srbija

Post by Milky » 16 Jan 2007, 00:38

Ej, znate li shta radi Dzej? Dodje na romaljsku svadbu, peva(a to je ono shto voli), sedne, jede, pije, peva, tako dva dana i ode kuci sa 5-10,000 evra u dzepu, a bash i nije neki lepotan

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 16 Jan 2007, 10:01

TO ti kazem :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest