Grand Production ili zašto nas Bog zaboravi

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by sinisake » 31 Jul 2008, 19:34

Kristijane, da ne tupimo mnogo...
Ne govorim ni o kakvim teorijama zavere i kontroli masa, nisam raspolozen danas za kvazifilozofiju... :wink:

U Hrvatskoj je turbo-folk zabranjen i na drzavnoj, a bogami, koliko vidim, i na drugim televizijama, i proteran u underground, gde mu je i mesto (da slusa se i tamo, da vole ga, jer je zabranjeno voce!), a mejnstrim je lepo Dzibroni, sto je sasvim zadovoljavajuce.

O tome govorim. To je drzavna politika.
Kao sto deca ne uce u skoli da je Kemis bolji od Mocarta, tako i turbo-folk ne moze da bude mejnstrim, sto ovde jeste.

Kad bi basista na svojoj televiziji cesce pustao komercijalan, a dobar pop (Bitlsi, npr.) umesto onog sto pusta, sta mislis da li bi curice i djecaci zvizdukali to ili zamamne melodije koje trenutno zvizducu?

Ako bismo isli logikom "Treba UVEK dati ljudima SAMO ono sto traze" ne bismo daleko stigli, jbg.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Kristijan » 31 Jul 2008, 20:20

sinisake wrote:da ne tupimo mnogo...nisam raspolozen danas za kvazifilozofiju... :wink:
Ako svako misljenje koje nije unisono sa tvojim nazivas kvazifilozofija, onda imas ozbiljan komunikacijski problem. Vrlo je problematican stav to sto je razgovor po tebi tupljenje :roll:
sinisake wrote:U Hrvatskoj je turbo-folk zabranjen i na drzavnoj, a bogami, koliko vidim, i na drugim televizijama, i proteran u underground, gde mu je i mesto (da slusa se i tamo, da vole ga, jer je zabranjeno voce!), a mejnstrim je lepo Dzibroni, sto je sasvim zadovoljavajuce.
Time su samo napravili laznu sliku o tome sta tamo ljudi slusaju, a problem nisu resili. To je kao kad pometes sobu, a prasinu gurnes pod tepih, i dalje je tu samo se ne vidi. Bas mi je drago da ti je Giboni zadovoljavajuci. Blago tebi.
sinisake wrote:O tome govorim. To je drzavna politika.
Kao sto deca ne uce u skoli da je Kemis bolji od Mocarta, tako i turbo-folk ne moze da bude mejnstrim, sto ovde jeste.
Ko ceka da mu decu vaspitava drzava, mediji, pa i skola... zakasnio je... To se radi od prvog dana. Pojedinac uvek moze da bude efikasniji od institucije, i zato ne sme da ceka da institucija pokaze malo inicijative nego mora da deluje.

S druge strane, drzava moze da uradi dosta toga. Na primer, moze da udesi da poslodavci postuju radno vreme, da su ljudi zadovoljniji prihodima, da se ne osecaju na radnom mestu kao stoka... i onda kad se neko vrati kuci s posla najkasnije u 18 h, a ne u 21, onda ima i snage i vremena da malo razmisli o muzici koju slusa. Kad smlavljen covek bez kinte dodje kuci, samo bi da se "razmagnetise" od svega sto ga je snaslo. Vidis, ti bi da lecis posledice, umesto da mislis o uzroku.
sinisake wrote:Kad bi basista na svojoj televiziji cesce pustao komercijalan, a dobar pop (Bitlsi, npr.) umesto onog sto pusta, sta mislis da li bi curice i djecaci zvizdukali to ili zamamne melodije koje trenutno zvizducu?
OK, ja sam fan Bitlsa od kad pamtim muziku, i ja to volim. A zamisli kakav bi bio smor da se sve ove godine vrte samo ti Bitlsi jer je komisijski utvrdjeno da je to dobar pop? To je teror, nezavisno od toga da li se meni svidja ili ne. I opet zaboravljas onu najbitniju cinjenicu - ima mnogo tv programa, niko ne mora da gleda Pink, to ljudi rade jer su tako sami odabrali, jer im se tako svidja, a imali su i druge opcije koje ih nisu zainteresovale. OK?
sinisake wrote:Ako bismo isli logikom "Treba UVEK dati ljudima SAMO ono sto traze" ne bismo daleko stigli, jbg.
Nisam to rekao, to SAMO, UVEK, JEDINO... ja izbegavam te reci jer znam da nisam uvek u pravu. Ali isto ne smatram da smemo da zabranimo ono sto traze, jer ne traze dozvolu da ubijaju i da ne odgovaraju pred sudom, nego hoce da slusaju tamo neku muziku koja meni nije po volji, ali niko mene ne tera da slusam istu tu muziku. Ti imas te apsolutisticke ideje, ne ja, pa nemoj da mi ih poturas.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by sinisake » 31 Jul 2008, 20:33

1) Ma vidi, izraz tupljenje se (vise) odnosi na ono sto sam ja napisao (malko doduse i na ono sto ces ti tek napisati u odgovoru na koji ja sad odgovaram :mrgreen: ).

2) Gibonni je ĆAĆA za sve nedotupavne srpske pokusaje mejnstrima, muzike za celu porodicu(javlja mi se nesto Bajaga, 'ba ga ja) :mrgreen:
Ko ceka da mu decu vaspitava drzava, mediji, pa i skola... zakasnio je... To se radi od prvog dana. Pojedinac uvek moze da bude efikasniji od institucije, i zato ne sme da ceka da institucija pokaze malo inicijative nego mora da deluje.
3) Tako je, zato tvoja deca, a ni moje dete bogami, nece slusati to djubre. Ali, drzava moze da ''pripomogne'' formiranju ukusa pojedinca (koji ce onda lakse da vaspitava svoju decu), pre svega informacijom o postojanju izvesne vrednosti.

Nije to apsolutizam, otkad je osnovno obrazovanje, na moju veliku zalost, stvar drzave, u vecini zemalja sveta, onda ocekujem od te drzave da afirmise svetle primere ljudskog stvaralastva i ''gurne pod tepih'' ono sto nije lepo.
Jbg, mora malo tako. :mrgreen:

vidis, sad sam ukapirao da sam, ipak, ma koliko se trudio da budem cinik, zapravo naivni idealista, koji jos uvek veruje u neke od osnovnih postulata prosvetiteljstva... :mrgreen:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Kristijan » 31 Jul 2008, 21:09

sinisake wrote: 2) Gibonni je ĆAĆA za sve nedotupavne srpske pokusaje mejnstrima, muzike za celu porodicu(javlja mi se nesto Bajaga, 'ba ga ja) :mrgreen:
Arghhh, pomenuo si coveka ciji nadimak pocinje sa B...

Potkacio sam ga ja dobro bas na ovom forumu... tu se slazemo...

Predpostavljam da razlika u stavovima proistice iz toga sto ja smatram da je drzava uglavnom batina, i da je kao takva uglavnom potrebna samo nesavesnim ljudima koji bez te "batine" nisu funkcionalni. Jednostavno ne verujem u drzavu kao instituciju. Mislim da je to naprosto deo mog zivotnog iskustva.

User avatar
dovlabj
Posts: 388
Joined: 03 Jan 2008, 02:33
Location: Backi Jarak

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by dovlabj » 09 Aug 2008, 01:58

Ja taj grand kad cujem povraca mi se...
Covece ja ne znam sta je cilj toga...oni pevaci (mislim "pevaci") nista ne rade, a zive kao kraljevi...
Em ne pisu sami svoje textove (vec to drugi rade za njih...) em su vecno na plejbeku... (brate odes na koncert da slusas jebeni plejbek, zar to isto nisi mogao da slusas i kod kuce?!) i jos svake 2-3 nedelje izdaju nove albume jer one stare posle nedelju dana svi zaborave... (pogledajte ove normalne muzicke grupe...izdaju album svake 2-3-4 godine i kolko god da ih slusamo nikad nam ne dosade...evo primer Bad Copy (to mi je prvo palo na pamet..oni koji slusaju BC znaju...) izdali su 2 albuma prvi 2003. godine, a drugi 2007. (ako se ne varam) i kolko god da ih slusam nikad da mi dosade...a po ceo dan ih slusam)... A textovi su toliko jadni..da ja nemam reci... U tom grandu svaki kreten moze da bude "uspesan"... I, zanima me, kako neko moze to da slusa, ljudi sta zanimljivo vidite u tome?!?!?! To bre treba zabraniti!!!

(koliko zagrada u jednom postu, covece :D)

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Orgasmatron » 09 Aug 2008, 09:13

Dakle cilj granda je svodjenje slushaoca koji slusha izvodjzche te izdavachke kutje na demoralisanog degenerika praznog pogleda, ogranichenih shvatanja i svodjenja koeficijenta inteligencije na minimum (IQ reda cipele). Sve u svemu meni se zaista zheludac prevrne kad ih cujem a tek kad vidim zene koje su majke vec odrasle dece kako se razbacuju sisama i celulitom a o ovim buducim mamicama da ne pricham. Stavite se za trenutak na mesto sina neke od tih demoralisanih jadnica, i sad vama dodje najbolji ortak iz shkole i kazhe E VIDEO SAM SINOTJ NOVI SPOT TVOJE KEVE I DO JAJA SAM GA IZDRKAO!!! Dakle sve u svemu svrha toga je objashnjena, a sad zashto postoji to se zna, money machine, i nemojte da se zavaravate da je to mainstream, jer se mainstream diskovi ne prodaju po trafikama za 100 dinara u kartonskom pakovanju kao da je u pitanju demo ili promo pakovanje i mainstream izvodjachi ne prave koncerte po diskotekicama koje primaju 300-400 ljudi !!!!

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Doolio » 09 Aug 2008, 13:34

a sta je onda mejnstrim, ko kod nas pravi velike koncerte? da se razumemo, po tim diskotekama se tezgari i to oni rade tipa triput nedeljno verovatno, ne mozes da pravis koncerte tako cesto, ali mozes da mlatis pare po diskotekama:)
a evo, dodje ceca i dodje joj milijardu ljudi na koncert, meni je to dovoljno da bude mejnstrim:)

ozzy
Posts: 11
Joined: 19 Jul 2008, 12:07

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by ozzy » 09 Aug 2008, 16:20

ma zesce sranje,ne mogu da ih podnesem,jos ih plus namecu na medijima na onom mrtvom pinku,a textovi su katastrofa
"napravi mi sina pod svetlima kazina"hahahahahaha

iggy pop
Posts: 9
Joined: 09 Aug 2008, 15:18
Location: Lopare - RS

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by iggy pop » 10 Aug 2008, 13:09

ne pipaj mi karleusu...hahaha
ne salim se ovako..kad sam vec kod nje...pa ona ima glupe tekstove...to stoji...ali za razliku od ostalih ''LJAKSI'', njena muzika vjerovali ili ne, ide dobro u kombinaciji sa house muzikom....bar u ovoj diskoteci gdje ja radim....e sada sta reci za ostale....pa mislim da ne treba trositi rijeci, mislim ono, djeca sijeku vene uz njih....neki se bas pronalaze u tim pjesmama...a za sve je kriva po meni ''reklama''...tj zastupljenost tih seljaka na tv...i td...

ja ih nikad ne bi ni pokusao da slusam....jer ih ne podnosim....ali

i da kao zavrsetak...treba ih sve..... znate i sami..

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by Doolio » 10 Aug 2008, 13:12

pa karleusa dosta veliki procenat matrica deknjava od grka i turaka, zato je toliko rejv:)

iggy pop
Posts: 9
Joined: 09 Aug 2008, 15:18
Location: Lopare - RS

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by iggy pop » 10 Aug 2008, 13:17

haha...pa dobro ne kazem...ali je razlika od ostalih seljaka....
e da i nemoj da vi sada pomislite...kako je ona meni gotivna...i ta sranja....
haha

User avatar
jolana
Posts: 147
Joined: 09 Jan 2008, 01:58
Contact:

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by jolana » 11 Aug 2008, 12:18

jolana wrote:ne znam za vas filozofe hahah ali ja bi licno na sve manifestacije tipa grand i ostale parade podelio besplatan sok i pivo sa jakim lsd-em , pa onda kad pocnu da gube razum,pustio unutra one zarazene iz filma 28 weeks hahahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
hahah ovaj citat samog sebe ne spada u normalnu konverzaciju,i mozda ce neko reci "offtopic" ali ovo je spitfest i ovo je moja shlajmara za pomodare


User avatar
dovlabj
Posts: 388
Joined: 03 Jan 2008, 02:33
Location: Backi Jarak

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by dovlabj » 11 Aug 2008, 23:14

Dosla nova zvezda granda na koncert i sad otpeva on pesmu a publika trazi bis...otpeva on o5 pesmu publika o5 hoce bis...i tako 4-5 puta i ovaj popizdi i pita..pa dobro dokle vise,kolko puta hocete jednu pesmu da vam pevam...a publika ce: "DOK NE NAUCIS DA PEVAS!!!" :D

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Grand Production ili zasto nas Bog zaboravi

Post by nemanjavelimirovic » 23 Sep 2008, 03:48

Ja neverujem u boga, ali mislim da je problem u tome sto su nasi narodi iz cele EX YU mnogo polagali u to kako smo inteligentni, kako je nas skolski sistem najkompleksniji i daje najvise znanja i da mi izvozimo mozgove...ma da...to pricajte nekom drugom...mi smo ti bre postali najgori sljam. Nema nas dovoljno da proteramo kretene odavde, znaci da su kreteni ti koji su pametniji. Pa kako uopste objasniti fenomen turbo folka, dizelasha iliti sadasnjih fensera...pa kad bih naleteo na bilo koga od njih samo bih ukljucio brisace na kolima da sklonim krv sa sajbe...Mi mnogo pricamo a malo delujemo...treba napraviti nesto, neke demonstracije neznam ni sam...u shitu smo ceo zivot, pogotovo generacije od 1980tog pa navishe i sto je cudno svi kao mrze taj fazon, i tako do nekog doba, kad nas pojede svakodnevnica racuni, porodica, deca i sve to sto ide i onda se polako predajemo i mirimo i zatvaramo u svoje male svetove, okruzimo se malim brojem ljudi i slusamo nasu muziku i uzivamo, ali da li je to resenje? Izolacija (ja ne gledam TV preko 8 godina i neznam nista iskreno...ni sport ni politiku ni tu nasu muziku, cak ni kakvo je vreme niti kakvo ce biti)...? Sta raditi? Forumi su ok za povezivanje istomisljenika, ali sta dalje? Samo pricati? Kuckati u svojim toplim domovima uz pratnju neke nama drage muzike...Predlozi? Pristalica sam misljenja da je muzika definicija licnosti...Prvo pitam sta covek slusa pa kako se zove...A kako mi je u glavi, zbog zivota ovde, to samo ja znam...Deca na demonstracijama pevaju turbo hitove, prati ih hor baba i deda sa promuklim polu tercama, dok su im roditelji na bini i govore kako ce Srbija uskoro u Evropsku uniju...a pre odlaska u grad su gledali spanske serije i plakali za osobom koja ne postoji,procitali u Blic zeni o popularnim zenama koje su ustvari kao i sve ostale, kupili namirnice u velikom supermarketu jer nije svejedno, postali korisnici moderne mreze koja im nudi i 3G, pozvali sve svoje prijatelje ispricali im o vremenu i receptima za JUN, i da taj Zeljko Joksimovic je bas lep mlad i talentovan decko, on je znas muzicku skolu zavrsio, a Seka se preudala, a Tarot mi je rekao da ce krava zatrudneti ako joj dovedem crnog bika ili braon bika u cizmama....AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaa. Pa jel ima kraja? OMANJA NUKLEARNA BOMBA?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest