Rock & Foll Lektira

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Rock & Foll Lektira

Post by sinisake » 22 Mar 2009, 12:59

Eto @sinisake posto me vuces za jezik, po meni mnogo isfoliraniji i dosadniji domaci band su Blockout, koje ti gotivis, a oni su bash primer kvaziumetnosti.
A, pa ko je rekao da mi se svidjaju njihovi tekstovi? Tacno, i to je zesce foliranje, proseravanje i na silu ''zabrinutos' nad svetom''. Al' muzika ih izvlaci... :mrgreen:

urbani su hehe, namrstenih pogleda hehe, shvataju se ozbiljno hehe, sve je to o heroinu hehe
Pa sta ce ti bolja analiza i interpretacija od te? :mrgreen:
Uzgred, ova napomena o heroinu nije sluzila za umanjivanje vrednosti dela, vec zarad lakse spoznaje konteksta, koja je neophodna za razumevanje samog teksta. Slazes se? :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Rock & Foll Lektira

Post by sinisake » 22 Mar 2009, 13:22

***** ti, sad sam napisao malu studiju, al' mi isteklo vreme za editovanje!!!
Nemam sad zivaca da ponovo pisem, jbg...
Ko zna zasto je to dobro. :mrgreen: :ziveli:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Rock & Foll Lektira

Post by Doolio » 22 Mar 2009, 13:30

da, al mislim da preterujes, u smislu da je heroin neophodan za spoznaju, mislim, meni je kod njihovih tekstova bas lepo sto se mogu kontati na sasvim regularan nacin, lupam, pustim anesteziju i smorim se, znaci da je dobar tekst jer kad se smoris od smorenog teksta, on je kvalitetan:) i ne tripujem neke heroine nego neku ribu koja me smorila. a ti sve stavljas u taj kontekst narkomanije.
takodje, sta je dobar tekst? o tome sam piskarao malo i na onom drugom topicu o muzici&tekstu.

sto se tice blokauta, meni se i njihovi tekstovi svidjaju, ima recimo puno onih panclajnova i uanlajnera koji su dobri za skenj. opet, ja znam da je nikola predrndani alternativac koji se toliko proserava u svakom aspektu svog zivota, ali kakve to ima veze, meni su to opet dobri tekstovi.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Rock & Foll Lektira

Post by Doolio » 22 Mar 2009, 13:33

Pa sta ce ti bolja analiza i interpretacija od te?
ali to je analiza autora, a ne teksta. zanima me sta bi bilo da su ti pustili pesmu ili otkucali tekst, a da ne znas ciji je. da li bi dosao do takvih zakljucaka samo na osnovu pesme? bi sutra malo.

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Rock & Foll Lektira

Post by frkadela » 22 Mar 2009, 13:35

Rocket Roll wrote:To je ogroman problem, ni danas mu se ne vidi kraj. Uzmimo za primer forsiranje Matije Bećkovića kao poete laureata! Aleksandar Jerkov je jednom lepo primetio: "Kad po Matiji nema bolje stvari od Rovaca i crnogorske etike, zašto živi u centru Beograda? Zašto ne ode nazad u Rovce? Zašto meni u Beogradu govori kako ovde ništa ne valja a kako je samo u Rovcima život?"
Da pokušam da se stavim u odbranu svog imenjaka i zemljaka. :)
Da je više pjesnika kao što je Bećković, Balkan bi bio ljepše mjesto za život. Naravno, ovde mislim na njegov prednacionalistički i pre-'velikosrpski' period. Vrijeme dok je pisao najlepše ljubavne pjesme. ;)

sinisake wrote:
Eto @sinisake posto me vuces za jezik, po meni mnogo isfoliraniji i dosadniji domaci band su Blockout, koje ti gotivis, a oni su bash primer kvaziumetnosti.
A, pa ko je rekao da mi se svidjaju njihovi tekstovi? Tacno, i to je zesce foliranje, proseravanje i na silu ''zabrinutos' nad svetom''. Al' muzika ih izvlaci... :mrgreen:
I ovim tvrdiš da EKV nema dobru muziku koja bi ih "izvukla"?! :shock:

A šta je sa Nikolinim tekstovima sa pevod albuma, dok još nisu bili doom (ili šta već sad sviraju) vengo roken rol? :ziveli:

@Doolio
Čuo sam za Nikolu da je psihički... olabavio? :| Je li to istina?

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Rock & Foll Lektira

Post by Doolio » 22 Mar 2009, 13:40

ne znam pravo da ti kazem, al mogu da se raspitam:)
zavisi kakvi su ti kriterijumi, ja bih reko da da, ali to bih rekao i pre pet godina isto:)

mislim, covekkojiovakopisesmsporukeiznekogsvogmetafizickogtripadanecedakoristirazmakeiinterpunkcijunijebascistpomojojknjizi:)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Rock & Foll Lektira

Post by Duane » 22 Mar 2009, 13:48

thing is EKV(G?) je prilicno jednostavan bend... kako god okrenete, nema tu neke super vrhunske "sta je pesnik hteo da kaze poetike /roger waters/" a nema ni neke super vrhunske improvizacije i muzikalnosti... ali definitivno ako su nesto imali to je kreativnost i jedinstvenost... ideje su im fenomenalne... i to ih cini... dakle coveku koji poznaje 3 akorda jako je tesko da napise vrhunsku pesmu, dok je npr nekom meklaflinu tako nesto boza... i zato su mi oni fenomenalni, zapravo jedini clan benda koji je poznavao teoriju muzike jes' bila margita, koja ipak nije bila kapetan, jes' bila tu na palubi, quartermaster or samtin, al ipak je milan bio taj koji je steerovao kormilom :mrgreen: i zato mi je kraljevski, jer takva muzika potapa one mnogo zajebane muzicare koji dodju u neko kulturno zdanje tipa dom sindakalaca i sviraju 2 sata bez prestanka, demonstriraju skale ili slicno...
nesvidzha mi se ta preterana obskurnost benda, al eto pustis npr Zemlju i shvatis da koliko god to jednostavno bilo niko nije prisao ni blizu tome...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Rock & Foll Lektira

Post by sinisake » 22 Mar 2009, 13:51

Ljudi, sad sam rucao meso i glodao kosti dobrih zivotinja, pa nisam raspolozen vise za intelektualne aktivnosti... :mrgreen:

Samo da (jos jednom) pojasnim, NE smatram da je konzumiranje heroina neophodno da bi se razumeli EKG tekstovi, ALI smatram da svest o tome da je MM bio narkoman MOZE POMOCI pri recepciji njegovog dela.
I ovim tvrdiš da EKV nema dobru muziku koja bi ih "izvukla"?!
Ne, ima i EKV lepih pesama, ali ovde govorimo o rok-poeziji, zar ne? :P

Da ne gresim dusu, Milan je dobro svirao gitaru, fino je pevao i katkad vrlo lepo skladao i aranzirao, ALI on NIJE rok-pesnik (urbani ili neurbani!), po mom misljenju.
Ko 'oce pravu rok-poeziju, neka preslusa Haustor/Rundeka i Lacni Franc (jbg, tu jezicka barijera smeta, ali moze se stosta razumeti).
zanima me sta bi bilo da su ti pustili pesmu ili otkucali tekst, a da ne znas ciji je. da li bi dosao do takvih zakljucaka samo na osnovu pesme?
Odlicno pitanje! Da ne znam da su ozbiljni, zreli ljudi u pitanju, pomislio bih da je to ''poezija'' nekog srednjoskolca, relativno talentovanog, koji ce biti ''pesnik'' do one carobne granice od 25 godina (Vladan Desnica TM), a koji ce se onda okrenuti ozbiljnijim stvarima u zivotu... :mrgreen: :ziveli:


E, da, a glede Nikole, moj drug iz benda ga je upoznao, kaze da je fin, neposredan covek, pecaros, i to... Ovo sto doolio kaze me je malko iznenadilo... :(

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Rock & Foll Lektira

Post by Zlo » 22 Mar 2009, 13:58

Hej drugari.Pisite sta god zelite u ovoj,odavno promasenoj, temi ali mi ne dirajte Block Out.

I lepo bi bilo kad bi ,umesto da pisemo sta ne volimo, poceli da pisemo o onom sto nam se dopada.

Sinsake, matori dezurni pljuvacu :idea: :lol: ne diraj mi Block Out da ja ne pocnem da pljujem po tvojoj Ceci i Jeleni Karleusi. c :lol: c :lol:
Last edited by Zlo on 22 Mar 2009, 14:14, edited 1 time in total.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Rock & Foll Lektira

Post by Duane » 22 Mar 2009, 14:00

a da poredimo dylana i rundeka? ili milana i dimbega... ja mislim licno da dime ima bolji vibrato :mrgreen:

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Rock & Foll Lektira

Post by frkadela » 22 Mar 2009, 14:01

sinisake wrote: Ne, ima i EKV lepih pesama, ali ovde govorimo o rok-poeziji, zar ne? :P
Da, ali ti braniš Blok Aut nekim sumnjivim argumentima, pa samo kažem... :)
sinisake wrote: Ko 'oce pravu rok-poeziju, neka preslusa Haustor/Rundeka i Lacni Franc (jbg, tu jezicka barijera smeta, ali moze se stosta razumeti).
Ja sam već negdje rekao da je za mene Rundek najbolji muzičar i jedan od najboljih tekstopisaca na Balkanu.
A što se tiče Lačnog Franca, oni su ok. Pažljivo sam ih preslušavao i imaju prilično dobre tekstove, ali po mojim kriterijumima nisu vrhunski (dobro, par pjesama da, ali ne većina).

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Rock & Foll Lektira

Post by Doolio » 22 Mar 2009, 14:15

E, da, a glede Nikole, moj drug iz benda ga je upoznao, kaze da je fin, neposredan covek, pecaros, i to... Ovo sto doolio kaze me je malko iznenadilo...
pa ne, verovatno je i to sto on kaze istina, sigurno ne ide nidza okolo u kisnoj kabanici sa testerom i propoveda kraj sveta. on je covek pametan, inteligentan, sigurno i sarmantan i interesantan. sto nema veze sa tim nekim kompulsivnim tripovima:) mislim, ne znam ga licno, ali znam jednu ribu koja samo o njemu prica, ide na SVE svirke, ima njegov mob i zna gomile ljudi koji ga okruzuju, opsednuta je njim.

sto se tice ekv, kazes srednjoskolski. eto, a meni je bas to do jaja, zato sto ih onda lakse razumes i tekstovi su dosta arhetipni sto utice na percepciju slusaoca, tj moze direktnije da ih primi. pogledaj balasevica, on kaze 'sta je tuga za dmol' i ja idem da se besim momentalno zato sto je taj stih vrlo arhetipan i bombastican i jezgrovit i mozes da se pronadjes u njemu pa ne znam ko da si. i mislim da je ta vrsta kvaliteta i te kako bitna. isto tako kad slusas panteru i ritam nereda ti oces da gazis neke ljude, oces da razbijes nekom glavu, oces da skaces itd. a to je uspesna pesma jer je toj pesmi to i cilj. bio bi problem da ti kad cujes neku lirsku ljubavnu pesmu sporog ritma oces da lomis glave, to znaci da pesnik nije uspeo. ali ekv mene svojim pesmama pogadja (pretpostavljam) onako kako su i oni sami zeleli.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Rock & Foll Lektira

Post by cccira » 22 Mar 2009, 14:19

Meni se trenutno od ljubavnih pesama razbijaju lobanje i ostale zanimacije, ali to ne znaci da je pesnik promasio vec da sam ja pukao. Eto, od mene samo jos jedan aspekt sagledavanja uspesnosti pesme :P

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Rock & Foll Lektira

Post by Doolio » 22 Mar 2009, 14:22

znao sam da ce neko da dodje sa ovim argumentom:) ali dobro, svejedno, znas sta sam hteo da kazem:) to sto ti se razbijaju glave to nije objektivno do pesme vec do tvog stanja. govorim o tome da ti lepo dodjes 'cist kao ruza sa suncem u ocima' i puste ti panteru i ti odes i razbijes nekom glavu. e to je uspesna pesma, nije uspesno kad si ti ispizdeo, pa razbijes nekom glavu, onda ti ne treba pantera, mozes i sam:)

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Rock & Foll Lektira

Post by dweezil » 22 Mar 2009, 14:34

sinisake wrote: Samo da (jos jednom) pojasnim, NE smatram da je konzumiranje heroina neophodno da bi se razumeli EKG tekstovi, ALI smatram da svest o tome da je MM bio narkoman MOZE POMOCI pri recepciji njegovog dela.
mislim ruzno je da ovako tendenciozno vredjash, a koliko sam ja provalio Ekatarinu najbolje kapiraju mladi i straight ljudi, normalni i neisfolirani.

I mislim da time sto dalje srljash u neobjektivno kritikovanje necega samo sebe srozavash u ochima drugih, al ajd, svako ima nekih problema.

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest