Dosije „Srpski metalac“

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Dushan S » 28 Jun 2009, 06:15

ognjen93 wrote:
Wolf wrote:@ ognjen93: take a chill pill ;)
@ doolio: e vala ti je svaka na mestu... samo zato sto neko ne slusa neki muzicki pravac ne treba da ga pljuje (ne vazi za narodnjake :lol:)
Evo sad, malo bezimo od teme.....
Aj sad svi kazemo da je nesto lose a nekazemo zasto.....
Da obrazlozim zasto bi spalio sve koji pipnu elektronsku muziku, haus,techno..... muzika bez harmonije koja ima bit ili kako se to vec kaze od 10 sekundi koji se vrti kroz pesmu???? sta je tu muzika, neki kreten seo za komp i napakovao nesto tuc tuc tuc ..... i tako u nedogled...........
Sto se tice narodnjaka, Sabanu kao pevacu jako malo bilo ko moze sta da zameri jer ima neverovatan raspon.... e sad njegov fazon zavijanja tokom pevanja je prica za sebe i to je ono sto vecinu ljudi uzasava..... cela ta stara ekipa Hanka Paldum, Merima Njegomir, Toma Zdravkovic zasluzuje respekt....
Kad neko pljuje narodnjake verovatno misli na Tanje, Lemie, Lukase i ostale, zasto? Pa sto je cela pesma C, Am, F sa nekom solazom na harmonici od 2-3 tona....... dovoljno, a pritom su tekstovi tipa-moje gacice aaaaaaaaaa , su jos kod tebe aaaaaaa sa mnogo falsiranja.....
Ne postoji direktan znak jednakosti između hausa i tehno muzike i elektronske muzike. To su podžanrovi, pravci, razvojni put, ovo ono. Drugo, ono što većina slušalaca rock muzike ne kapira je da muzika ne mora da služi da te zabavlja - ona može da služi i tome da te dovede u određeno stanje. Recimo repeticija kod elektronske muzike, otvaranje filtera lagano, build up. Ne možeš to da skapiraš tako što slušaš to kao da je rif na gitari. Mora da te radi muzika, da se opustiš a ne da je analiziraš. Inače postaješ nalik nekome ko je celog života slušao samo klasiku i kad čuje rock muziku ne kapira kako mogu da vrte jedno te isto, tri akorda a pevač nešto promuklo kao peva a u stvari recituje u tri tona visine. Ne ocenjuje se AC DC kriterijumima kojima se meri Rahmanjinov, i ne meri se ne znam šta od elektronike kao da je u pitanju neki Dž Dž. Pa da kažeš "Vidi kako su dosadni, umesto da završe "rif" posle 4 kruga a oni ga puste 16 krugova - dosadno.

A inače SERE mi se od te varijante "Rispekt za prave narodnjake". To je brate "Novokomponovana" muzika i nema veze sa pravom narodnom muzikom. To što je otišlo od zla nagore pa sad ispada da je to sušta kultura u odnosu na ove govnarije sada, to je nešto drugo. kad sam ja bio klinac - ako je neko slušao Merimu ili Miroslava iz Mrčajevaca, taj je bio čoban i gotova stvar - nema priče. Sad odjednom ispade da je Miroslav postao evergreen, domaći Sinatra. Da sam znao da će dotle doći, spakovao bih kofere dok je bilo vreme, pa bi vam sad lepo pričao šta valja a šta ne valja sa ip adrese iz nekog belog sveta. Kakav bre crni Toma Zdravković. Ta priča, oko "dobre, fine" novokomponovane muzike, to ima svoje ime i zove se "Helsinški sindrom". To je kad vas otmu trojca iz Al Kaide, pa su dvojca u fazonu da pišaju po tebi, slome ti tri rebra i odseku prst, a treći ti da da piješ vode i ponudi te cigarom pa pošto je u kontrastu u odnosu na ona prva dva manje loš, onda se isprojektuješ kako je on dobar čovek i stvori se kao neka emotivna veza. E tako je i sad Miroslav Ilić super. Brate, to je isto primitivizam samo upakovan u sivo odelo. To sve zajedno sa onom pričom kako svako voli da kad se napije malo peva narodnjake i kako je to nama u krvi. Nije u krvi, kakva crna krv. Nikad nisam osetio potrebu da lomim čaše, čak ni uz Slazer a kamoli uz Miroslava Ilića. ili Tomu.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by nebojsak » 28 Jun 2009, 06:24

Jbg, to je onaj princip manjeg zla, kome živ čovek neminovno podlegne pre ili kasnije.

Sećam se kako mi je Korn bio odvratan tamo sredinom devedesetih, kad su se pojavili. A sad, posle silnih Slipknotova, Killswitch Engagea i raznoraznih nu metal klonova, prosto mi deluju kao Isus lično. Bez obzira što ih nikad ne bih pustio na gajbi.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Kristijan » 28 Jun 2009, 06:47

Dushan S wrote:A inače SERE mi se od te varijante "Rispekt za prave narodnjake". To je brate "Novokomponovana" muzika i nema veze sa pravom narodnom muzikom. To što je otišlo od zla nagore pa sad ispada da je to sušta kultura u odnosu na ove govnarije sada, to je nešto drugo. kad sam ja bio klinac - ako je neko slušao Merimu ili Miroslava iz Mrčajevaca, taj je bio čoban i gotova stvar - nema priče. Sad odjednom ispade da je Miroslav postao evergreen, domaći Sinatra. Da sam znao da će dotle doći, spakovao bih kofere dok je bilo vreme, pa bi vam sad lepo pričao šta valja a šta ne valja sa ip adrese iz nekog belog sveta. Kakav bre crni Toma Zdravković. Ta priča, oko "dobre, fine" novokomponovane muzike, to ima svoje ime i zove se "Helsinški sindrom". To je kad vas otmu trojca iz Al Kaide, pa su dvojca u fazonu da pišaju po tebi, slome ti tri rebra i odseku prst, a treći ti da da piješ vode i ponudi te cigarom pa pošto je u kontrastu u odnosu na ona prva dva manje loš, onda se isprojektuješ kako je on dobar čovek i stvori se kao neka emotivna veza. E tako je i sad Miroslav Ilić super. Brate, to je isto primitivizam samo upakovan u sivo odelo. To sve zajedno sa onom pričom kako svako voli da kad se napije malo peva narodnjake i kako je to nama u krvi. Nije u krvi, kakva crna krv. Nikad nisam osetio potrebu da lomim čaše, čak ni uz Slazer a kamoli uz Miroslava Ilića. ili Tomu.
Sušta istina.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by Dushan S » 28 Jun 2009, 06:50

Jbg, to je onaj princip manjeg zla, kome živ čovek neminovno podlegne pre ili kasnije.

Sećam se kako mi je Korn bio odvratan tamo sredinom devedesetih, kad su se pojavili. A sad, posle silnih Slipknotova, Killswitch Engagea i raznoraznih nu metal klonova, prosto mi deluju kao Isus lično. Bez obzira što ih nikad ne bih pustio na gajbi.
Sad kad pominješ Korn, meni su reakcije "pravih metalaca" na Korn uvek bile zagonetka. Kao "sram ih bilo to nije pravi metal". Kao da sad pustim na lepom plavom dunavu i kažem - ovo je sranje - ne zvuči kao Geršvin. Ne razumem, kritikovanje neke muzike jer to nije ono što ja volim onako kako volim. Kao da su imali veliku nalepnicu na albumima "Pravi metal" pa se sad neko zajebao i greškom kupio misleći da je to novi album Dia, i siroma eto - prevaren :lol: Ne kažem da li je to bio tvoj razlog - ne znam, nego ono, uopšteno.

A inače ne mogu se sa tobom sasvim složiti - jer opet ne vidim zašto je kad gomila evropskih bendova svira nešto tipa getenborgška škola, e to je u redu, a kad ameri krenu nešto na tu temu e to su onda nu metal klonovi? Nikom nije smetalo kad su finci smarali sa raznim šablonskim metal gotičarima ili kad svaki drugi bend iz švedske svira death sa melodičnim refrenom, ali ako to pređe baru, e onda sramota! Ili misliš ono, sram ih bilo prodali su previše ploča pa su "komercijala"? Malo su ljudi postali u fazonu da pljuju sve što je iz amerike osim ako nije ljuta alternativa. Uopšte nemam utisak da je evropa iole bolja kad se podvuče crta, niti da je "pravoverna metal scena" iole kvalitetna poslednjih godina, tek je to precrtavanje i reciklaža, za prosečan "pravi" metal bend, Killswitch su dom kulture, a to kažem ja koji nešto ne volim taj fazon "besan i ljut na strofi, slomljeno srce na refrenu". Današnji metal je sam po sebi prilično iscrpljen, i hiperprodukcija i copy and paste mi je sa obe strane bare i u svim žanrovima.

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by nenadnenad » 28 Jun 2009, 11:00

Evo sad, malo bezimo od teme.....
Aj sad svi kazemo da je nesto lose a nekazemo zasto.....
Da obrazlozim zasto bi spalio sve koji pipnu elektronsku muziku, haus,techno..... muzika bez harmonije koja ima bit ili kako se to vec kaze od 10 sekundi koji se vrti kroz pesmu???? sta je tu muzika, neki kreten seo za komp i napakovao nesto tuc tuc tuc ..... i tako u nedogled...........
Nemas ti pojma o cemu pricas :mrgreen: .... Izgleda da ne znas sta se sve svrstava pod elektroniku i izgleda da ne znas ni sta su harmonije ni sta je house i techno jer oba pravca, vec kad si tako detaljno precizirao, koriste harmonije iliti akorde.
Poznanik radi pesme sa po 20 kanala u vecini kojih se nesto uvek menja tokom pesme...ko da radi sa orkestrom...meni je to za postovanje za trud i talenat, ja ne mogu da se izborim sa jednim kanalom - gitarom. :mrgreen: I , elektronika\ djing sta vec je isto umece ko i sviranje bilo kog drugog instrumenta u bilo kom drugom zanru.Takodje, isto kao sto se treba , na primer,udubiti malo u klasiku, prouciti je, tako treba i sa elektronskom muzikom da bi je mogao vise ceniti \ razumeti, sta vec.

@Dushan S - Ne bi se slozio da je otislo sa zla na gore, al dobro ti ne volis ni prave ni krive narodnjake.
Pomalo mi licis na Ognjena samo sto si elokventniji u svojoj iskljucivoj ogorcenosti.


Inace, tekst je super.Meni je zao sto nema nekoga da pise o tim intelektualcima sa pop boksa :mrgreen: nije da slusam jarbole per say al mogao bi se uglaviti u tu neku indie anti herojsko kvazi intelektualnu scenu alternativnih alternativaca.
Meni je bilo podjednako zanimljivo da citam ovakve tekstove na racun zanrova\bendova koje slusam kao i citanje o metalu, cock rocku, hip hopu itd zato mi je zao sto nema vec duze vreme novih tekstova na "your band sucks"

http://www.somethingawful.com/d/your-band-sucks/

Evo, Ognjene samo za tebe

http://www.somethingawful.com/d/your-ba ... /metal.php

pripremicemo sedative ako ti pozli :mrgreen:

p.s.
Citam sad ponovo tekst, suze mi idu na oci , moram ovo da citiram
Stop tainting our discussions. When the grown-ups are talking about real music, stay the fuck out of it. If we’re talking about our favorite singers, we don’t care about how low your Christ-slaughtering Norwegian boyfriend can croak. If we’re talking about our favorite guitarists, zip up your stupid fucking mouth, because nobody gives a shit how fast your favorite metal guitar-secretary can type gibberish on a fretboard.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by dejankuki » 28 Jun 2009, 11:39

Izvinite al' moram da se umesam...

Dusane, Kristijane, Doolio... svaka vam dala..

Vrlo cesto se desi da isto razmisljamo, ali vi bre umete to da slozite lepo. Dakle apsolutno vas podrzavam, u smislu kazete isto sto bihj i ja rekao... al' il' ne umem, ili mi je IQ ovih dana malo pao... (depresivno vreme, sta li je??) dakle.. zamislite post koji je napisan i kojim hocu da kazem isto ovo sto su ovo troje ljudi rekli..

Kristijanov post o virtuelno-realnoj kombinaciji... bravo.. pun pogodak! Stvarno je tako. Danasnji mladi ljudi (namerno necu da kazem deca. da ne ispadne da vredjam..) dakle, danasnji mladi ljudi koliko imaju "privilegiju" toliko imaju i nevolju.. Dok se u realnoj situaciji ljudi uce SOCIJALIZACIJI i uce da razmisljaju i upijaju iskustva drugih pritom stvarajuci sopstveno iskustvo, i nalaze time svoje mesto u svom okruzenju, i naravno OBLIKUJU se kao jedinke u nekoj grupi, ova virtuelna komunikacija moze da stvori lazni privid da ljudi, ovo mladi ljudi mogu da na istoj ravni razgovaraju sa nekim drugim, pri tome ne znajuci njegove/njene godine, iskustvo zivotno, znanje, preferencije i naravno emocije, koje u pisanoj reci ne postoje onako kao sto bi to neko primetio kada se razgovara UZIVO... dakle ljudi, mladi stari... devojke, zene, muski, izadjite napolje i DRUZITE SE... a forume i internet.. koristite da se razmenjuju iskustva, i bez ogranicenosti.. UVAZAVANJE je kljucna rec!

Doolio.. rece da je svako okruzen svojim svetom i svojim okruzenjem, jel tako, ne mozemo mi, da odredjujemo muzicki ukus ostatka sveta koji ni ne poznajemo... ja barem. nikada, ali nikada nisam rekao da je nesto ...nje i da treba dase slusa obavezno ovo ili ono.. priznajem, rekao sam da mi se nesto NE svidja.. ali nikoga nisam ubedjivao da je "MOJE, ONO STO PRICAM GOLA ISTINA I JEDINI PRAVI PUT..

Dusan... Malo reci.. (hmm ponekad i malo vise, al' ne smeta... ) ali mnogo kaze. Dakle.. muziku pod jedan moras da razumes.. roker razume rock muziku.. najbolje, techno man - naravno techno, klasicar - klasiku...ali uvek treba biti spreman i dovoljno otvoren i prihvatiti da je muzika uopste razlicita i da licne preferencije veoma uticu na sam sud o muzici i na vrstu muzike koja se slusa.. ali ne treba biti iskljucen i samo furati svoje. Live and let die.. sto bi rekli Beatlesi..
O tekstu.. htedoh i ja da napisem da je tekst napisan da objasni "pojavu srpskog metalca u okruzenju i situaciji kojoj je ... nazalost" ali odustadoh jer mi reci i moja pisanija nije bila lepo srocena... samo zatvorih tab i nastavih dalje. Dakle tekst je po meni, jednostavno objasnio da Srpski metalac ne moze drugacije jer za drugacije nazalost ne zna, ne moze, ne ume, nema na koga da se ugleda... nema inicijativu... tako nekako sam ja shvatio. Mozda i ja gresim..

A apropo M.I. M.NJ. SaPketa, Tozovca, Tome... Pa i Cuneta... i mnogih ostalih... i tu je Dusan S foockin' right. Dakle u "nase" vreme su slusaoci i postovaoci njihovih dela.. bili peasant, i to na kub!!.. Eto, kad ja kazem narodna muzika, mislim na Narodnu muziku kojoj se ni tekstopisci ni kompozitori ne znaju... a sve od trenutka kada je PGP RTS poceo da trazi mlade kompozitore, pevace, izvodjace. to je kao sto rece Dusan.. NOVOKOMPONOVANA NARODNA MUZIKA... a ovo novo, zovite kako hocete: turbo folk, nerodni dens.. techno folk, novi narodnjaci.. uglavnom Ceca, Veki, Zmeki, Viki, Koki... Baje, Grandovci.. Pinkovci... ma kako hocete.. ali opet i ta muzika ima svoju publiku.. i ne moze se prenebegnuti cinjenica da su trenutno najpopularniji... a kvalitet.. paaaa pustimo da o tome sudi neka muzicka istorija.. ako nesto vredi ostace za pokolenja... ako ne vredi... nestace!.. i sta sad.. (BTW, 10000 puta sam rekao, muziku jos i mogu da svarim, ne varim tekstove i filozofiju koju ta muzika nosi, no... never mind..)...

Dakle.. malo sire obrazovanje.. zivotno iskustvo, muvanje sa drugovima i raznim likovima UZIVO... i jedno ogromno postovanje za sve na ovom svetu.. i covek postaje bogatiji u duhovnom smislu.. jebes pare... pare dodju i odu.. zato su i stvorene..

BTW opet, da li treba da pobijemo sve indijance.. (native american tribes) zato sto u sustini imaju bit i tucu ga do besvesti dok izvode kisni ples.. umesto da pevaju lepo i melodicno kao nase dodole..


I da, informisanje, u smislu kapiranja i obogacenja pod obavezno...

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by ognjen93 » 28 Jun 2009, 11:43

Da, ali muzika je umetnost.......
Njena svrha nije samo po meni da te zabavi, vec da probudi ono nesto u tebi.....
Ok muzika kao i ceo svet ide napred..... Ali dokle ce to dovesti.....
U medicini da se masovno prave klonovi, dolazice do strasnih poremecaja.... I muzika ce sama sebe upropastiti ako nastavi ovako.......
Ok kako vi hocete slobodno...
Ali te price ako je neko cistac ulice on super cisti ulicu i on je na istom stepenu u drustvenoj lestvici kao i profesor na fakultetu???? To sto neko utripuje i kaze sebi ja sam super i najbolji, i okolina to prihvati nije normalno, Platon i Sokrat su imali pravi pristup svemu, prvo mesto u drustvenoj lestvici pripada najpametijima..... Opet banalno poredjenje...
Ali isto tako moze da se poredi blacsabath sa rahmanjinom ali su jednostavno pored njega sabani........

Klasika jednostavno mora da bude krem muzike, isto kao sto bi najobrazovaniji ljudi trebalo da cine eltitu, a ne neki sabani sa 7 kajli i 3 padeza......
Muzika nije igrica da sluzi samo za zabavu....... Kome sluzi samo za to onda je on mnoooogo plitak.........

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by dweezil » 28 Jun 2009, 11:51

a mislim ovakav tendenciozan tekst bi mogao da se napise i na temu Dosije "Srpski blueser" ili Dosije "Srpski alternativac" etc etc.

A takodje mi je smeshno da se sve sto je kod nas rock and roll stavlja u granice urbanog dok je sve ostalo shund, ono po meni je veci choban i antisluhista i seljak neko ko slusa recimo Van Gogh i kao to ga radi, nego recimo ko slsua Tomu Zdravkovica. Mislim ono kao Tomu makar mozes da slsuas dok cirkas i ima lepe ljubavne pesme. Uz Van Gogh moza samo da ti pozli. Dobra pesma je dobra bez obzira na zanr. I stvarno mi nije jasno da neko ko je nabio u dupe tri banke i vise kao ide neznam na koncert Van Gogh ili lupam, Riblje Corbe ili sl, Zabr pusenje, i tamo mashe kao ruchicama, i kao to mu je do j. Brate bolje odes na splav sednes i gledas reku, narucis vino il neam pojma, i vise ce ti prijati Toma Zdravkovic.

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by ognjen93 » 28 Jun 2009, 11:59

dweezil wrote:a mislim ovakav tendenciozan tekst bi mogao da se napise i na temu Dosije "Srpski blueser" ili Dosije "Srpski alternativac" etc etc.

A takodje mi je smeshno da se sve sto je kod nas rock and roll stavlja u granice urbanog dok je sve ostalo shund, ono po meni je veci choban i antisluhista i seljak neko ko slusa recimo Van Gogh i kao to ga radi, nego recimo ko slsua Tomu Zdravkovica. Mislim ono kao Tomu makar mozes da slsuas dok cirkas i ima lepe ljubavne pesme. Uz Van Gogh moza samo da ti pozli. Dobra pesma je dobra bez obzira na zanr. I stvarno mi nije jasno da neko ko je nabio u dupe tri banke i vise kao ide neznam na koncert Van Gogh ili lupam, Riblje Corbe ili sl, Zabr pusenje, i tamo mashe kao ruchicama, i kao to mu je do j. Brate bolje odes na splav sednes i gledas reku, narucis vino il neam pojma, i vise ce ti prijati Toma Zdravkovic.

Upravu si skroz, dobro corba se i nakako trudila da nesto uradi ove sve ostale treba izopstiti iz muzicke scene......
A meni se licno kod tome svidja neka setna emocija koju mi prenese kad slusas recimo tuzno leto.....

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by dejankuki » 28 Jun 2009, 12:04

ognjen93 wrote:Da, ali muzika je umetnost.......
Njena svrha nije samo po meni da te zabavi, vec da probudi ono nesto u tebi.....
Tu si u pravu... ali ipak i Grandovci bude nesto u ljudima, neke emocije, ali ne mozemo mi kao jedinke da popravljamo ljude... a inace... i klasika je muzika za zabavu... al' iz XIV, XV, XVI veka.. zabavljala je kraljeve, tadasnju elitu, crkvene velikodostojnike.. i dvorske lude...
ognjen93 wrote:Ok muzika kao i ceo svet ide napred..... Ali dokle ce to dovesti.....
who knows??
ognjen93 wrote:U medicini da se masovno prave klonovi, dolazice do strasnih poremecaja.... I muzika ce sama sebe upropastiti ako nastavi ovako.......
Kao sto rece Arhimed... ili bese neko drugi.. "Ipak se okrece" sta da se radi...

ognjen93 wrote:Ali te price ako je neko cistac ulice on super cisti ulicu i on je na istom stepenu u drustvenoj lestvici kao i profesor na fakultetu?
Pa i nusu, kao profesije... ali mozda je neki cistac dovoljno obrazovan i moze da parira profesoru na fakultetu...
Sa druge strane mozda je profesor resio da se bavi ciscenjem ulice jer su ostali profesori veoma ograniceni. Kao takvom profesoru, njemu je lepse u drustvu cistaca ulica... nego da bude u drustvu kvaziprofesora.. (kako se danas zavrsavaju fakulteti.. sve je moguce.. ) a uostalom, sta fali poslu cistaca ulice. Cistac se stara da grad u kome ja, ti ostali zivimo, izgleda lepo, uredno i nasmejano..

Dakle, sve zavisi od toga kako gledas na stvari..
ognjen93 wrote: Klasika jednostavno mora da bude krem muzike, isto kao sto bi najobrazovaniji ljudi trebalo da cine eltitu, a ne neki sabani sa 7 kajli i 3 padeza......
Muzika nije igrica da sluzi samo za zabavu.......
Zasto mora... nekoliko puta smo ovde "utvrdili" da je i u klasicnoj muzici bilo niskih emocija, fušarenja, podilazenja masama.. dakle ni klasicna nije izuzeta od zabave za siroke narodne mase.
ognjen93 wrote:. Kome sluzi samo za to onda je on mnoooogo plitak
.

Opet.. pod jedan, to je njegov izbor
pod dva, on se nalazi u tome..
pod tri, mozda ne zeli da se otvori i pusti nesto drugo ... like you.. :wink:
pod cetiri ________ saznaj sam..

Kontas principe?

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by dweezil » 28 Jun 2009, 12:06

ognjen93 wrote:.....A meni se licno kod tome svidja neka setna emocija koju mi prenese kad slusas recimo tuzno leto.....
pa sad si sve rekao, to je to. :) setna emocija - prava rec

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by dejankuki » 28 Jun 2009, 12:46

Hmmm. stvarno nezelim da vredjam ili podjebavam. ali nesto sedim i razmisljam... pa eto nekako moram da napisem ovo..


Dakle kada sam imao 16-17... pa tu negde do 20-22 godine.. Bio sam prilicno slican tebi. Obracam se inace Ognjenu, nadam se da mu je to i pravo ime.. dakle, vrrrrlo vrlo slican..
Ono heavu metal is the laav. Die all of you punks, Italo dancers.. Pop divas... and etc and etc. Dakle nisam mrzeo al' sam bio u tom fazonu...

A onda u nekom trenutku.. pogodjen nekim emocijama.. (raskid, los odnos sa rotiteljima.. sa drugovima ili suprotno.. sreca, nova devojka, dobra ocena u skoli... nije bitno...dakle emocija) cujem neku pesmu... i zasvidja mi se.. ono, prija uhu.. al' i dalje cutim i ne pricam o tome..
Zafrsim skolu i onako, drustvo se malo raseje, sto po vojsci, sto po belom svetu, whateva'.. gledam TiVi.. i pocnem da se zanimam za druge muzicke forme. POP, Blues.. jazz, klasiku... nase pojanje... experimentalnu muziku... bla bla bla...

oda pocinjem da shvatam neke stvari vezane za neku odredjenu muziku...tj. formu.. pa mi onda ispadne i prilika da sviruckam narodnjake.. (jbga kriv sam).. opaaaaa jedno novo iskustvo.. drugaciji nacin razmisljanja.. drugacije postavke vec poznatih akorada... ali C-dur je i u narodnjacima C-dur...

onda.. malo po malo stvarno skontam... muzika ne moze da se podeli na zanrove u smislu ovo je ok, ovo je uzas... npr... Sting... Euritmics.. ne znam.. Yazoo.. dr. Scatchman.. i poznem da uzivam u MUZICI.. i pocnem da delim muziku na:
dobru-losu... vise na fazonu lepa pesmica.. i deja vu nisam odusevljen...
lepo sklopljenu - klasicno sklopljenu..
isproduciranu - odradjenu..
ubaceni zanimljivi instrumenti - klasika guitar, keyboerd, drums voice..
i tako dalje...
a posebno mi je godila nasa "ambijentalna muzika".. jer ima tu nesto.. pevanje u cetri-pet glasa... atmosfera... radosnice, slavljenicke... ne znam, slusao sam znaci i to.. svidjalo mi se. I danas poslusam po nesto.
U jednom trenutku.. shvatam da su nase bake bile reperi do koske.. posebno narikace. Znaci imale su jedan melodijski sklpo na koji su lepile reci i vrrrlo cesto reci koje su smisljale u trenutku... nase bake reperi wedings&funeral entertaiment in vivo... ma ludilo..

Sta hocu reci... nemoj brate da si iskljuciv. Prosetaj po muzici... mozda nadjes jos nesto sto ce te ispuniti. Postujem i podrzavam to sto si ti metalac... eto ja sam rocker.. na primer.. al' to nije razlog da se koljemo...



E da... i molim te, ostani covek ma sta da slusas...
politika i rock muzika... to ne ide zajedno..
politika i zdrav razum.. to ne ide zajedno...
politika i cist obraz... to ne ide zajedno...

Politika sucks.. mmmkej..?

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by sinisake » 28 Jun 2009, 12:49

politika i rock muzika... to ne ide zajedno..
politika i zdrav razum.. to ne ide zajedno...
politika i cist obraz... to ne ide zajedno...

Politika sucks.. mmmkej..?
Eh, kako sad to? Pa zar nije rokenrula otvoreno bacanje rukavice u lice (politickom) establismentu? :mrgreen: :ziveli:
A mjetal bi trebalo da je zesca kritika i ispitivanje postojecih politickih, religioznih i inih vrednosti? :mrgreen: :ziveli:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by dweezil » 28 Jun 2009, 12:54

ja mislim da tema ne bi trebalo da ima veze sa zanrom, kao i da je pisanje pesama zanat, ili si dobar ili nisi, tako da petljanje politike u muziku ne bi trebalo da utice na njen kvalitet ako je ona sama po sebi kvalitetna. Ono jezim se kao politicki svesnih umetnosti. To ne postoji.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Dosije „Srpski metalac“

Post by dejankuki » 28 Jun 2009, 12:54

Hmm ..... zezas ili...? Image


P.S. upuceto Sinisake-u





Aha skont'o....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest