Jedno pitanjce za metalce

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Duane » 14 Nov 2008, 20:25

Doolio wrote:
Moj stav je da takve tekstove pisu likovi koji znaju da je koketerija sa satanizmom vrlo isplativa, jer tamo negde napolju ima milijarda povrsnih klinaca koji su nadrkani zbog ovoga i onoga. Tvrdis li ti mozda suprotno?
naravno da ne, pa u tome i jeste poenta, zato i pricam da niko od njih ne kolje koze nego drnda patku u tom smeru jer ce to prihvatiti gomila lozana, KAO I emo sa svojim tuzan sam i poseban ili pank sa svojim jebimo sistem anarhija ***** palac, ili rok sa svojim ne slusajmo matorce.
everyone has his way...

Dimebog
Posts: 9
Joined: 11 Nov 2008, 18:06
Location: Požarevac

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Dimebog » 16 Nov 2008, 13:15

Black Sabbath, After Forever:
Could it be you're afraid of what your friends might say
If they knew you believe in God above?
They should realize before they criticize
that God is the only way to love.
Perhaps you'll think before you say that God is dead and gone
Open your eyes, just realize that he's the one
The only one who can save you now from all this sin and hate.
Or will you still jeer at all you hear? Yes - I think it's too late.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Duane » 16 Nov 2008, 14:52

pa toni iomi je sam rekao da su oni samo hteli da prave strasnu muziku a ne da prinose zrtvu mracnom princu tame ;)

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Nyarlathotep » 16 Nov 2008, 18:48

naravno, inspirisani naglim rastom popularnosti okultizma, palp filmovima i zanrovskom literaturom... naravno, imali su i sjajne tekstove o drustvu, ratu, drogama, problemima savremenog doba.

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Kole man » 18 Nov 2008, 00:44

Bluesko wrote:
ALI STVAR JE U KONCEPTU CELOG PRAVCA...... Ako na 80% omota albuma vidim krv,bodlje,pentagram,maceve,kosache,leseve,ako 70% tekstova govori o smrti,paklu,tami,sadizmu,ako se u najekstremnijim slucajevima (Slayer,Menson,Corpsi,Sepultura,Dimmu Borgir,Mayhem,Venom,Death,Maideni) sve te stvari i previse potenciraju,onda......tu nesto nije OK... :grummel_2:
E matori ovde si se stvarno nalupao za sve pare i jasno je da ti ne razmisljas objektivno u vezi doticne podkulture,
1.Menson nije metalac,on je neki gotik tehno :wink:
2.Death ima neverovatno pametne i filozofske teme u tekstovima da si se malo raspitao i procitao provalio bi,i na albumima nema ni jedna slika lesha niti krvi niti pentagrama ili djavola...
3.Jao gde ubaci mejdene tu oni likovi nemaju veze sa satanizmom niti bilo cime slicnom,to si stvarno kraljevski lupio

User avatar
Kirkmet
MF veteran
Posts: 104
Joined: 14 Oct 2007, 22:46
Location: Zemun

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Kirkmet » 18 Nov 2008, 02:04

Majkemi, e, de mejdene stavi tu?

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by friedman » 18 Nov 2008, 10:39

Tipicna predrasuda i nista drugo. Care, prvo preslusaj, pa onda diskutuj o tome.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by mislim_stvarno » 18 Nov 2008, 11:03

Ne bih da potpaljujem ponovo ovu raspravu, ali Eddie je tehnicki lesh... :mrgreen:
Image

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by friedman » 18 Nov 2008, 11:22

To jes, ali im tekstovi, nemaju nikakve veze sa okultizmom, satanizmom i ostalim metal kliseima.
Eddie je les, jer su u to vreme bili kod mladih popularni horor filmovi, pa su hteli necim da privuku paznju.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by mislim_stvarno » 18 Nov 2008, 11:27

Ne moras meni da pricas... Ja slusam Maiden-e i znam o cemu pevaju, ali cisto kazem da im je on na omotima...
Samo sam se malo pravio pametan

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by dejankuki » 18 Nov 2008, 11:56

Meni Eddie vise lici na Savremenika Metuzalema samo sto Metuzalem prerano umro a Eddie nastavio da zivi.. i zato je u stanju kakvom je danas, star, smezuran i bez mesa... Znaci meni je Eddie ziv, samo jaaaaaaaako star..

friedman wrote:nemaju nikakve veze sa okultizmom, satanizmom i ostalim metal kliseima.
Hmm bas naprotiv, imaju... ne sa satanizmom, ali okultizam je itekako zastupljen u pJesma Maidena, igre svesti, ludilo, vidovnjastvo.. toga ima, ali satanizma nema...



dodatak... Maideni mogu u mnoooogo drugih klisea da se svrstaju.. mnoogo, ali u Satanisticke bendove.. to ne!

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Nyarlathotep » 18 Nov 2008, 14:01

dejankuki wrote:Meni Eddie vise lici na Savremenika Metuzalema samo sto Metuzalem prerano umro a Eddie nastavio da zivi.. i zato je u stanju kakvom je danas, star, smezuran i bez mesa... Znaci meni je Eddie ziv, samo jaaaaaaaako star..

friedman wrote:nemaju nikakve veze sa okultizmom, satanizmom i ostalim metal kliseima.
Hmm bas naprotiv, imaju... ne sa satanizmom, ali okultizam je itekako zastupljen u pJesma Maidena, igre svesti, ludilo, vidovnjastvo.. toga ima, ali satanizma nema...
Torches blazed and sacred chants were phrased
as they start to cry hands held to the sky
In the night the fires are burning bright
the ritual has begun Satan's work is done
6-6-6 the Number of the Beast
Sacrifice is going on tonight
hehehe.
:mrgreen:

svejedno.
genijalno je!

User avatar
daemon's_smile
Posts: 29
Joined: 13 Oct 2008, 22:57

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by daemon's_smile » 18 Nov 2008, 15:37

@Bluesko
Bunt je kad kazes :"FUCK THE SYSTEM,`CAUSE SYSTEM IS WRONG",jer znas da nesto fali u rukovodstvu tvoje zemlje,jer potices iz siromasne kuce,a siromasna je bas zbog tog SISTEMA... siromasna je bas zbog toga sto vlada,ministarstva i te seme ogreznu u korupciju,nepotizam,nesposobnost,sebicnost,pa ti onda nemas para ni za burek.... E onda kazes:"ma jebes ga,ne moze tako!!!" i onda radis pravu stvar,rusis sistem,ili bar probas da ga pobedis
pa `ajde onda da palicom puknem ja neku ribu na ulici....to je sloboda,jel` da,ja to gotivim,meni je to OK,vau,rusimo tabue... `ae sad malo vise da bijem ribe po ulicama,necu da postujem ustaljene kvazi-vrednosti u civilizovanom drustvu,sta me briga.... ponedeljak,5,6 cura,TRAS palajom po faci,boli me uvo,meni lepo...utorak-10...sreda-15....cetvrtak-20......etc,etc....
e ovo mi dosadilo,ae malo da stavim eksere na palicu.....sta me boli uvo....ponedeljak,utorak,sreda,cetvrtak.....
e,ovo smara,ae da uzmem utoku,bolja fora,sta me briga.......u,posle 2 meseca sam roknuo 25 riba u svom malom veselom gradicu..jeeeee,sreca,sreca,radost.....
Mislim da si totalno kontradiktoran.
Kad pricas o Punk-u onda je sve ok, bunt je opravdan, pesme su u sluzbi bunta i to je OK.
Dok kad pricas o Metal-u onda se odma to sve svodi na ubijanje, masakriranje.
Znaci na jednom mestu ima simbolike a na drugom nema.
Kad bi se to tako gledalo onda bi pankeri trebalo da idu po firmama i da ubijaju direktore i menadzere, da streljaju predsednike, da ubijaju postare koji im donose uplatnice za poreske obaveze. Ja koliko znam ni jedan panker nije premlatio postara. Cak sta vise, znam dosta pankera koji placaju porez, pretplatu za RTS i td....
Znaci cemu to mesanje umetnosti i umetnickog izrazavanja sa stvarnim zivotom?
Jel ja sad treba da smatram da bi svi ljubitelji pikasove umetnosti voleli da ljudi imaju zgnjecene face?

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by Bluesko » 25 Nov 2008, 17:15

@ kuki

a sta sa pesmom The number of the beast??

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Jedno pitanjce za metalce

Post by friedman » 25 Nov 2008, 17:23

Vau jebote koji satanizam, tekst te pesme je cisto sirenje zla.

Aj zatvarajte ovu temu, totalno je pointless.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest