Bendovi koji su vam posebno značajni

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
the bassman
Posts: 297
Joined: 19 Jan 2010, 09:15

Re: Bendovi koji su vam posebno značajni

Post by the bassman » 10 Feb 2010, 14:23

Pihhhhhhhhhh...moj neki muzicki ukus je definitivno formirao RAMBO AMADEUS ! Na BASS me navuko JOHN PAUL JONES a sve to iskristalizovao onaj lik sto je jedini covek koji moze da sjebe supermena :bow: JOHN FRANCIS PASTORIUS - JACO :bow:
Njegovu ulogu je donekle VICTOR preuzeo, i svakodnevno se trudi da ta kristalizacija ne prestane.
Inace skoro svi ovi bendovi i muzicari koje ste naveli su manje vise protutnjali kroz moje gramofone, kasetofone,cd playere...a narocito TOOL i ALICE IN CHAINS.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Bendovi koji su vam posebno značajni

Post by doyle777 » 21 Feb 2010, 21:09

Bendovi koji su mi posebno znacajni...
Pfff, pa bendovi sa kojima sam poceo da slusam metal... Metallica, Nightwish, kasnije i System Of A Down...
Za sad na mene imaju (od ovih bendova) uticaj samo Nightwish i S.O.A.D.
MegadetH mi najvise znaci... Jedno vreme sam ih slusao 6 meseci (samo njih :D ), danas znam svaku njihovu pesmu... I ponosim se tim, najbolji bend ikada...
KoRn isto veliki uticaj, kao i Godsmack, Drowning Pool, Disturbed, Posionblack, Alice In Chains, Brian Head Welch(ex-gitarista KoRn-a), mozda malo Slipknot...
U poslednje vreme SOiL, Machine Head, Pantera...
Dosta bendova je imalo uticaj na mene, inace jedini pop pevac koji je na mene imao uticaj, James Blunt, svaka mu cast... :D
To bi bilo to. :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Bendovi koji su vam posebno značajni

Post by Duane » 21 Feb 2010, 22:54

Grand Funk Railroad

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Bendovi koji su vam posebno značajni

Post by nebojsak » 21 Feb 2010, 23:14

Grandž Punk Snailboard.

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: Bendovi koji su vam posebno značajni

Post by nemirkv » 03 May 2010, 01:25

I niko da pomene Joy Division :D

DushanBg
Posts: 1
Joined: 08 Feb 2010, 16:50

Re: Bendovi koji su vam posebno značajni

Post by DushanBg » 31 May 2010, 22:09

1. PINK FLOYD
2. LED ZEPPELIN
3. TOOL
4. JIMI HENDRIX EXPIRIENCE
5. LEB I SOL ( do 1991)
6. AZRA ( do 1984)
7. SMAK ( do 1986/ izuzetak 1999. i album EGREGOR)
8. ANASTASIA ( znacajan album MELOURGIJA)
9. PARTIBREJKERS ( do albuma GRAMZIVOST I POHLEPA)
10. MIZAR ( prva dva albuma vrlo znacajna i inovativna, pretposlednji album KOBNA UBAVINA, van svog vremena, po svemu.)
11. RIBLJA CORBA ( period sa Rajkom Kojicem)
12. OBOJENI PROGRAM ( pocetak i sredina devedesetih, dalje ne)
13. DISCIPLINA KICME ( znacajni albumi SVI ZA MNOM, ZELENI ZUB NA PLANETI DOSADE, sountrack KAKO JE PROPAO, i 'engleski' album I SEE MYSELF....)
14. EKV ( znajcani albumi S VETROM U LICE, LJUBAV, ZAJEDNO)
15. HAUSTOR ( BOLERO)
16. R.A.T.M. ( bilo je lijepo dok je trajalo, najbolji album prvi RAGE AGAINST...)
17. JOY DIVISION
18. NEIL YOUNG ( posebno drage stvari sa zivog albuma YEAR OF THE HORSE)
19. IGRA STAKLENIH PERLI ( neponovljivi cosmo-rokeri)

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Bendovi koji su vam posebno značajni

Post by L4t3r4lu5 » 17 Dec 2012, 13:13

Ajron Mejden!

Ni jedan drugi bend mi ne znači niti je na mene imao toliko uticaja. Dobro se sećam kako sam sa 5-6 godina preturao po ćalovim pločama i kako su se The Number of The Beast i Piece of Mind (To su dve Mejdenove ploše koje moj ćaća ima, omoti su sad okačeni na zidu u mojoj sobi.:) ) nekako razlikovale od ostalih. (Dat Artwork <3) Tad još nisam slušao muziku, crtanje mi je bilo the thing to do pa su mi slike sa tih albuma bile više nego zanimljive, dok mi matori jednom nije stavio slušalice na uši i pustio jedan od njih, i tako je to začeto. Kasnije mi je buraz doneo narezane diskografije Queen-a, Ranbow-a, Deep Purple-a, Whitesnake-a i Mejden-a na DvD-u, i iako su svi ovi bendovi i +Joe Satriani imali ogroman uticaj na moj današnji muzički ukus, nekako su posle par pesama sa svakog albuma svi postali meh, a Mejdeni nikad nisu dosadili, i praktično ih od tad do sad slušam non stop (i verovatno ću ih slušati do kraja). Apsolutno sve mi se sviđa u vezi Mejdena, čak i ono što im drugi zameraju, od Brusovih vokala, repetitivnosti, itd. meni ih čini onim što jesu. And i wouldn't want 'em any other way!
Meni najdraži i za mene najbolji bend koji je postojao i koji postoji, volim ih više nego što volim da dišem.

Moram da spomenem još Tul i Madvejn, grupe koje relativno kratko vreme slušam (zadnje 2-3godine) ali koje su svakako promenile način na koji sagledam muziku.

Eto toliko. Odlična tema! Šteta što dugo niko nije postavljao odgovore. :ziveli:

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Bendovi koji su vam posebno značajni

Post by Kill surf city » 17 Dec 2012, 16:37

L4t3r4lu5 wrote: Odlična tema! Šteta što dugo niko nije postavljao odgovore. :ziveli:
Spoiler:
Image

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Bendovi koji su vam posebno značajni

Post by Stalker » 18 Dec 2012, 03:48

DESODORANCE

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Bendovi koji su vam posebno značajni

Post by Cicmila!! » 19 Dec 2012, 10:42

Stalker wrote:DESODORANCE
+ dentist

User avatar
Gitaroholicar
Posts: 237
Joined: 30 Nov 2012, 22:02
Location: Novo Milosevo - Novi Sad

Re: Bendovi koji su vam posebno značajni

Post by Gitaroholicar » 23 Feb 2013, 13:20

Sto se tice samog mog sviranja u poslednjih par godina, definitivno Vlatko i Leb i Sol. Oma iza njih je Smak.

A ovako, generalno, sto se tice muzickog sazrevanja, Pink Floyd bez konkurencije. Ja njih slusam ili ceo album ili nista. Imao sam period kad sam bas bio zaludjen sa njima, i to se Animals, The Wall i Dark Side vrte po ceo dan. Sad sam resio malo da odahnem, pa cu tamo pred Waters-a da se zdam opet :D

U sustini ta 3 benda su mi ovako najznacajnija, iako dosta uticaja ima i jazz fusion :)

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Bendovi koji su vam posebno značajni

Post by Kauto Labs » 15 May 2013, 02:23





ova zenica ima jeben groove... ostale pesme joj nisam slusao, ovo kida

ne mogu da nadjem temu o neafirmisanim bendovima


ovo je originalni miks, nije telo da embeduje


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest