Megadeth vs Metallica

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Bojjan96 » 12 Sep 2012, 20:20

Precenjen ili ne. I pored "shut up and give me my wah" gitariste.

METALLICA - :1:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Void » 12 Sep 2012, 20:24

Мастејн је пакшу, био и остао, али мислим да су много бољи музичари прошли и оставили свој печат у Мегадету.

...ал' свеједно више готивим Металику.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Megadeth vs Metallica

Post by doyle777 » 13 Sep 2012, 05:14

Bojjan96 wrote:Precenjen ili ne. I pored "shut up and give me my wah" gitariste.

METALLICA - :1:
Јеси послушао ти Мегадет? Мени се чини не.
Ова композиција има више муда, него све Таликине:

А да не причамо о томе да су у последње време Мегадетови албуми много бољи, чист пример је Д Систем Хез Фејлд, један од најбољих Мегадетових албума, а издат је годину дана после Металикиног ужасног Светог Беса.

Последња албуми оба бенда су благи ужас, али ипак предност Мегадету, јер оно што је Металика урадила са Лоу Ридом је... ај ем д тејбл.
Само објективно сагледавши ствари, Мегадет се није музички изгубио, као што је то Металика урадила, по мом мишљењу, Металика се још није снашла после Светог Беса и не зна шта да ради од себе, хтели би да ураде нешто ново (покушали - испљувани x2), али не смеју због фанова. Мегадет је остао поприлично конзистентан у својој музици, а ипак је на сваком албуму мењао свој звук и направио свој стил који је, барем мени, препознатљив и јединствен. Иако су ми готивни, Мегадетова последња три албума су поприлично статична, да не кажем иста (може се рећи да су направили 3 Јунајтед Абоминејшнса у року од 5година, и сваке године губили на квалитету). Мислим да и они губе инспирацију, али то ћемо видети већ на следећем албуму, можда њихова последња шанса да се покажу у добром светлу, иначе их очекује судбина Металике.

А то да је Дејв пакшу је општепозната чињеница. Ипак, мора му се одати поштовање, јер званично изражава свој став и противи се систему:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Megadeth vs Metallica

Post by nebojsak » 13 Sep 2012, 09:14

Kukavna baba koju su morali da ubace u veliku četvorku treš metala da bi makar delimično prebolela šutiranje iz benda, premda ničim nije zaslužila da se nađe pored 1 Metalike, 1 Slejera i 1 Antraksa. Poligon za ego trip jednog čoveka i pratećih ekipa koje se menjaju.

Srećom, Metalika se brzo snašla posle Kill Em All, te čađave zaostavštine kukavne babe, i već sledeći album je bio jedinstveno remek delo.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Void » 13 Sep 2012, 12:45

али реално је Тестамент заслужио више од њих да се нађе у биг 4.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Megadeth vs Metallica

Post by nebojsak » 13 Sep 2012, 12:51

Ako već mora da bude paran broj, ja bih pre Exodus, ali, po meni, poenta bi bila da se tu nađu oni koji su pomerili neke granice. Metallica kao bend koji je izmislio moderni metal i uveo tu E F G D rifažu na kojoj mjetal danas počiva, Slayer koji je pomerio granice ekstrema, i Anthrax sa svojim mjetal hip hop HC fuzijama. Bend kukavne babe realno nema tu šta da traži, a ni ostali iz treš ekipe, ma koliko bolji bili od Megadetha, što i nije teško.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Cortex » 13 Sep 2012, 12:51

Overkill?

Kreator?

Uvek Kreator.

Dodushe ovo sad shto rade je zhali bozhe. Megadeth sam gotivio dosta, npr ceo album Countdown to Extinction mi je super, i i dalje ga pushtam povremeno. Ma imaju oni pregrsht dobrih pesama dovoljno da se napravi vrhunski koncert, ali realno su klasa ispod nabrojanih bendova.

Najpotcenjeniji thrash metal bend svih vremena je verovatno Believer. Ima ih josh naravno, ali kontam ovde prichate o onima koji kontinuirano izdaju albume dvadesetak godina i vishe..

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Kill surf city » 13 Sep 2012, 12:52



:zjev:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Void » 13 Sep 2012, 13:01

неам појма, искрено нисам толико слушао Егзодус колико сам слушао Тестамент, а и чини ми се да су Тестамент један од ретких "маторих" бендова чији албуми су све бољи и бољи, од '99 па до '12 све што су издали аперкатом изува из ципела.

Али да, можда је ту могао Креатор да се угура, не би било незаслужено.

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Bojjan96 » 13 Sep 2012, 17:17

doyle777 wrote:
Bojjan96 wrote:Precenjen ili ne. I pored "shut up and give me my wah" gitariste.

METALLICA - :1:
Јеси послушао ти Мегадет? Мени се чини не.
Ова композиција има више муда, него све Таликине...
Naravno da jesam,da nisam ne bih komentarisao.

Jeste da i nemam neko iskustvo preterano u muzici i nemam neki slušački staž al sam prestao da da delim muziku po tome koja ima više muda,koja je bolje tehnički potkovana ili kvalitetnija. Jednostavno sta mi više/lepše uđe u uši to je za mene lepše/bolje. Jer na kraju tu muziku slusam ja i mislim da ne bih trebao slušati bilo šta drugo zbog toga što je tuđe mišljenje da je to kvalitenije ili bolje (bez uvrede tuđih mišljenja).
Mislim da je na kraju to i najbolja kategorizacija meni.
Slažemo se za poslednje albume,da su ubili malo sebe..ali u mojoj glavi to nije ubilo Metallicu i ono što su uradili ranije,opet kažem SUBJEKTIVNO mišljenje.

Eto,meni Megadeth nikad nije ušao u uši više nego Metallica i zato sam svoj glas (za koji sam,nadam se,imao pravo..valjda smo ovde zbog toga svi :D ) dao Metallici :D


Ako te je moj izbor na neki način "pogodio" il lošije rečeno "uvredio" nije bila namera.

Nisam Quote-ovao ceo tvoj post jer bi sve zajedno zauzelo malo mnogo prostora :D

Poz. ;) :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Megadeth vs Metallica

Post by nebojsak » 13 Sep 2012, 18:45

Ja Metaliku i ne slušam (niti sam ikad) posle ...And Justice for All. Tri albuma su mi sasvim dovoljna, tu je sve rečeno, i nijedno sranje posle toga to ne može da poništi.

Jednostavno, u nekim slučajevima ne može biti reči o ličnim ukusima :boogie: :kokice: fakat je da je Metalika pokrenula čitav novi talas u jednom žanru. Što će reći, Purple kvari, Metalika popravlja, dokle može. Zato i jesu značajni, ma šta snimali u poslednjih 20 godina.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Megadeth vs Metallica

Post by doyle777 » 13 Sep 2012, 22:57

Bojjan96 wrote:Ako te je moj izbor na neki način "pogodio" il lošije rečeno "uvredio" nije bila namera.
Није ме увредио, него си ти једини који није прокоментарисао Мегадет, већ само Металику, па сам онда укапирао да ниси слушао Мегадет. Опуштено, бруда, можда је изгледало надрндано, јер сам био уморан, па сам писао пост без смајлија. :mrgreen: :ziveli:
И да, мудо је карактерна особина, у овом случају. :mrgreen:

@nebojsak
Можда теби изгледа ово што си рекао океј, али не можеш тек тако да кажеш: "Све после '89. - пуј пике не важи. Метлица је боља."
Не хејтујем ја Талику, због њих сам почео да слушам метал, али је Мегадет, барем за мене, 10пута оригиналнији бенд од Металике, прошли су кроз толико промена у свом звуку, а да ниједном нису направили грешку. Једино су са Риском мало оманули, али и тај албум је поприлично добар, и не знам зашто је исхејтован.
То да су значајни нико и не пориче, али је у врсис темама јасно питање - ко је бољи?
А када све сабереш, одузмеш, помножиш, поделиш и пократиш, јасно је да је решење једначине Мегадет, барем ја то тако капирам у својој глави, али свако има другачији музички укус, то је као да сад убеђујем глем рокера да је дет метал бољи, никада му то нећу доказати.
И превише хејтујеш Мегадет, а не капирам зашто. :P

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Bojjan96 » 13 Sep 2012, 23:04

Ma opušteno,nije izgledalo nadrndano meni :ziveli:

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Megadeth vs Metallica

Post by L4t3r4lu5 » 13 Sep 2012, 23:24

doyle777 wrote:Не хејтујем ја Талику, због њих сам почео да слушам метал, али је Мегадет, барем за мене, 10пута оригиналнији бенд од Металике, прошли су кроз толико промена у свом звуку, а да ниједном нису направили грешку. Једино су са Риском мало оманули, али и тај албум је поприлично добар, и не знам зашто је исхејтован.
То да су значајни нико и не пориче, али је у врсис темама јасно питање - ко је бољи?
А када све сабереш, одузмеш, помножиш, поделиш и пократиш, јасно је да је решење једначине Мегадет, барем ја то тако капирам у својој глави, али свако има другачији музички укус, то је као да сад убеђујем глем рокера да је дет метал бољи, никада му то нећу доказати.
И превише хејтујеш Мегадет, а не капирам зашто. :P
Veliki plus jedan tebi čiko! :ziveli: Kudnt hev put it betr.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Dushan S » 14 Sep 2012, 02:32

doyle777 wrote: Можда теби изгледа ово што си рекао океј, али не можеш тек тако да кажеш: "Све после '89. - пуј пике не важи. Метлица је боља."
Не хејтујем ја Талику, због њих сам почео да слушам метал, али је Мегадет, барем за мене, 10пута оригиналнији бенд од Металике, прошли су кроз толико промена у свом звуку, а да ниједном нису направили грешку. Једино су са Риском мало оманули, али и тај албум је поприлично добар, и не знам зашто је исхејтован.
То да су значајни нико и не пориче, али је у врсис темама јасно питање - ко је бољи?
А када све сабереш, одузмеш, помножиш, поделиш и пократиш, јасно је да је решење једначине Мегадет, барем ја то тако капирам у својој глави, али свако има другачији музички укус, то је као да сад убеђујем глем рокера да је дет метал бољи, никада му то нећу доказати.
И превише хејтујеш Мегадет, а не капирам зашто. :P
Postoje dva sastava Metalika, zato mnogi dele njihovu karijeru do Black albuma i posle. Teško je inače pričati o njihovoj muzici jer ne postoji isuviše dodirnih tačaka između Kill 'em All i Load-a. Jedna metalika je (za ono vreme) ekstremni metal bend, koji je tada pomerio granice žanra kako muzički tako i po pitanju toga šta sve u metalu može biti komercijalno uspešno. Druga Metalika je stadionski Hard Rock band, ukorenjen u tradiciju tvrdog zvuka, muzika koja komunicira i sa prosečnim šoferom u americi. Nije sad bitno šta ko doživljava kao muzički kvalitetnije od te dve inkarnacije benda. Samo hoću da kažem da je prilično nemoguće upoređivati bilo koji bend sa njima ako nije jasno o kome Metalikinom periodu se priča. Megadeth nije evoluirao kao Metalika, oni su malo prišli tom hard rock američkom mainstream-u a onda skapirali da tu nemaju šta da traže na duže staze i vratili se korenima. Ako su oba benda i krenula iz istog okruženja putevi su im se nepovratno razdvojili. Ne postoji bolje il igore u njihovom slučaju jer 1) Jasno je da je Thrash metal Metalika važniji bend u svakom smislu od Megadeth-a, i po autorskom uratku i po tome koliko je promenio muziku 2) Ova druga Metalika ima jako malo dodirnih tačaka sa Megadeth-om i onda opet nema mesta upoređivanju. Jabuke i naradže.
Btw za mene je kod Megadeth-a važila ista priča kao i za Metaliku, tu kad je tokom devedesetih Dave rešio da treba da bude u košuljici i isfeniran izgubio sam interesovanje.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest