Megadeth vs Metallica

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Megadeth vs Metallica

Post by MUzzY » 30 Sep 2012, 21:22

+ za 'Tallicu naravno. Megasmrt i onaj ridjokosi krestavac su zaista smesni. Kad god ga cujem kako peva pomislim da se namerno zajebava.

Najbolje sto je 'tallica uradila je Garage dayz...
Ah, dobro staro vreme kad je svaki album donosio neki novi zvuk...

I bas bih voleo da se Bob Rock vrati u pricu. Ovaj poslednji album je nesto najsmehotresnije sto sam u zivotu cuo. Gomila neiskontrolisanog baljezganja po instrumentima a kao slag na tortu najgori mastering evar. Covek je hteo da zvuci crunch-y te je toliko spalio trake da je neslusljivo. Ne secam se kad sam prekinuo slusanje albuma nakon pola prve pesme. Shift+delete! Oni bez Bob-a ne umeju da realizuju dobru plocu, kraj price.

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Megadeth vs Metallica

Post by L4t3r4lu5 » 30 Sep 2012, 21:32

MUzzY wrote:I bas bih voleo da se Bob Rock vrati u pricu. Ovaj poslednji album je nesto najsmehotresnije sto sam u zivotu cuo. Gomila neiskontrolisanog baljezganja po instrumentima a kao slag na tortu najgori mastering evar. Covek je hteo da zvuci crunch-y te je toliko spalio trake da je neslusljivo. Ne secam se kad sam prekinuo slusanje albuma nakon pola prve pesme. Shift+delete! Oni bez Bob-a ne umeju da realizuju dobru plocu, kraj price.
lol, Ne.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Dushan S » 30 Sep 2012, 21:38

Pa zapravo, više da nego ne. Samo se ne bih sasvim složio sa Muzzy-jem vezano za produkciju, jer je Bob ipak odgovoran za St. Anger koji je takođe zločin protiv čovečnosti, a Rubin u poslednje vreme generalno ne izbacuje baš fenomenalne produkcije, znači nije samo stvar do benda. Meni je poslednji album jednostavno autorski jako slab, bio bi ispodprosečan čak i da je dobra produkcija. Ostaje stvar za diskusiju da li je delimično razlog za to Rubin i filozofija pristupa albumu "Vraćamo se korenima", jer Load i Reload nisu bili loši. Ne vredi raditi stvari na silu, verovatno zato i album zvuči kako zvuči.

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Megadeth vs Metallica

Post by MUzzY » 30 Sep 2012, 22:49

Meni je recimo St.Anger tacno ubo ono sto je bend zamislio kad je rekao "garage sound, like a band getting together for the first time". Treba da se uzme u obzir da su oni usli bez apsolutno ni jedne ideje za pesmu! Ej? ... Nisu oni bas toliko kreativni. Tj. svaka pesma koja valja je prosla kroz ogromno poliranje od strane B.Rock-a. Ali se on NIKAD nije mesao u songwriting i ja i dan danas ne kapiram zasto ga vecina optuzuje da je "unistio" 'tallicu?? Kretenizam. Ljudi su hteli nesto drugacije da urade. Oni su njega izabrali kao nekoga ko je imao dobru ideju kako treba da zazvuce i napravise nesto sto je uslo u anale. Mislim...

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Dushan S » 01 Oct 2012, 15:06

Pa pazi, teško da je čovek "uništio" neki bend, ako je taj bend sa njim uradio tri uspešna albuma i jedan manje uspešan, to mi je bezveze kao primedba, definitivno poštujem Bobov uradak.

Što se tiče garažnog zvuka, oni su to već imali na garage inc. i to je bilo ok, ali St. Anger je suštinski, po svojoj ideologiji fake. Ako imaš band koji se trudi da zvuči onako kako ne zvuči inače, namerno loše, kao da su im pojačala pokvarena a bubanj koštao 50$ to nije garažni zvuk. Teoretski, idealno, produkcija treba da ili zabeleži bend kao organizam u nekom svom trenutku razvoja, onakav kakav jeste ili da ga predstavi na najbolji mogući način, tj poboljša, tako da muzika najviše moguće prija slušaocu. St. Anger je u odnosu na to bespotrebna, rekao bih čak i pomodna, dekadencija, kao da se solidno dobra riba namerno našminka da izgleda kao što ružnija, stavi veštački nos da bi izgledalo da ima surletinu i stegne sise da izgleda ravna kao daska - sve jer je to kao super fora. Šatro, estetika ružnoće. Dakle nije mi problem u zvuku samom po sebi, možda bih i prihvatio priču da je to prvi album nekog benda koji nema leba da jede i snimio je to kod drugara u garaži, već mi je problem u ideologiji, u tome što je takav pristup snimanju albuma nameran i lažan jednako ako ne i više nego da su aututone-ovali sve vokale i isckali svaki sekund zvuka da sve bude ultratight. St. Anger bi bio iskren "garažni" album da su uvežbali pesme a onda postavili samo majkove i otprašili. Lupam, evo u neku ruku ovaj Foo Fighters zadnji mi pada na pamet kao ta neka, sad ćemo biti siroviji varijanta. St Anger - teško. A mislim i da im je taj album strašno slab po pitanju songwriting-a, inače bih ga vrteo uprkos produkciji. Gledao sam onaj njihov video, sve je na silu.

Ne kažem da tebi lično taj album ne može da prija i da te ubode u neku žicu, pa čak i da ti prija takva produkcija, ali zar nije uopšte takav pristup muzici i umetnosti u suprotnosti sa onim što ti radiš i šta ceniš? Što bi dobri bendovi snimali dobre albuma a ti provodio vreme učeći The Art of Audio Engineering and Production? Brate, svi lepo radio shack mikrofone na bubanj behringer mikrofone na digitalnog marshalla od 15w i to je to, iskrenost, sirovost :D Nije mi fora, niti je "garažno", jednostavno je glupo i na silu. Ono, smoreni milioneri koji u pauzama psihoterapije tripuju garažnu iskrenost.

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Megadeth vs Metallica

Post by MUzzY » 01 Oct 2012, 15:51

Vidi, nisam nigde rekao da je St.Anger remek delo :) Meni se prosto svidja zvucna ideja koja stoji iza njega. Umetnicki to im je drugi najslabiji album posle DM-a. Par pesma kao sto je Unnamed Feeling i Some Kind Of Monster imaju tu neku sirovu energiju, klasicnu za JameZov stil i to me "radi". Ostatak ... bolje da nisu ni snimali.
Da se vratim na produkciski momenat - potpisujem da bi retko ko znao da to napravi sa "losom" opremom ;) Sve sto zvuci ko kanta - namerno zvuci kao kanta. Mozda se ja previse tripujem ali znam da mi se instantno dopalo ono sto cujem kad sam prvi put ubacio CD u player.
Licno se nikad ne bih setio da tako nesto uradim. Znas i sam da prvo moras da dodjes do toga da napravis "Black" album pa onda da se zezas sa zvukom ala St.Anger.

Sto se 'Tallice tice, ovo im je poslednja pesma u kojoj su pokazali da znaju da napisu brutalno dobru muziku
(mislim post - Cliff Burton era):


Ovo mi je toliko ispred svega sto su pisali da nemam reci (ponavalam: period posle Cliff-ove smrti)... Steta sto nemaju vise ovakvih ideja.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Boogie Woogie » 01 Oct 2012, 18:31

red flendžer, red wah, red molsko razvučena gnjavaža, na sve to dodaj bubnjara koji jede samo ljuto..i to je "brutalno dobra muzika" ?

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Megadeth vs Metallica

Post by MUzzY » 01 Oct 2012, 22:48

Jbg. da mi je da mogu da skinem majicu i prasim strata ko ti ... mozda bi shvatio kolika je ovo glupost.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Duane » 02 Oct 2012, 00:34

šta fali sad sviranju strata?

oštre gitare su sranje

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Megadeth vs Metallica

Post by MUzzY » 02 Oct 2012, 00:54

Gde si ti ovde video prozivku strata da mi je znati...

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Megadeth vs Metallica

Post by mislim_stvarno » 02 Oct 2012, 01:04

pa, napisao si strat u prethodnom postu :P :mrgreen:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Stalker » 02 Oct 2012, 01:20

Мегадет је срање
Металика је срање

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Dersu Uzala » 02 Oct 2012, 02:02

MUzzY wrote: Najbolje sto je 'tallica uradila je Garage dayz...
Ah, dobro staro vreme kad je svaki album donosio neki novi zvuk...
Sarkazam neki, sta li?

To je onaj album(cic) da ne kazem EP gde nijedna stvar nije njihova?

Metallica bez Mustaine-a i Burtona nije Metallica, vec Hetfield-Ulrich school project. I zato od Cliffove smrti i zvuce debilno, kao svaki skolski bend. Licno ne slusam nista posle AJFA (zato sto su to tada jos uvek Cliffovi uradci i aranzmani as well as kompozicije kao deo benda, jedino sto nit su znali kako bi on to ocviro nit sta treba da se ocvira na basu pa su isti iskljucili iz mixa sto vam sve govori)...i slazem se se Makinovim, objasnio decko jos na prvoj stranici.

Dave peva neuporedivo bolje u celini od Dzemsa. Obojica su manje vise iritantni gledajuci opus iz poslednjih 30-tak godina, ali Dzejms se folira. Tough guy wannabe, u stvari odrastao kao ona ekipa iz E.T.-ja, u suburb-iji, bubuljice, no pussy i te fore pa je isfrustriran. Mustaine is a tough guy, ali i major ass to boot, so no love lost there either.

Micim, ako ti je ortak sutno dzukca u dupe jer mu je isti isprljo auto, sutni i ti ortaka u dupe a ne iz benda. Dzejms je whiner neopevani, samo se vesto krije, sto i nije tesko jer su unajmili Bambija ne bi li se Dzejmsov imidz surovog baje nekako iskristaliso.

Predajem stafetu, BW ispruzi rucicu. :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Duane » 02 Oct 2012, 02:24

MUzzY wrote:Gde si ti ovde video prozivku strata da mi je znati...
obvious troll is obvious

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Megadeth vs Metallica

Post by doyle777 » 02 Oct 2012, 02:26

Дерсу је појаснио! :bow: :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest