Megadeth vs Metallica

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Void » 02 Oct 2012, 05:22

јел' има неко ко готиви тај Металикин прелазни период у виду Лоуда и РиЛоуда?


сложио бих се са Мазијем што се песме Аннејмд Филинг тиче. Мене та песма вози скроз, да је бАбАњ зеру боље одрађен, била би и више него одлична ствар.


лол, једина добра ствар у Мегадету је био Фридмен, а и он се сморио кад је сконтао колико је Мустара пглу лик.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Duane » 02 Oct 2012, 09:34

Void wrote:јел' има неко ко готиви тај Металикин прелазни период у виду Лоу Рида и Рид Лоуа?
:1:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Trooper » 02 Oct 2012, 09:39

Meni je Fjul sa Riloada jedna od njihovih najjacih sttvari ikad

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Cortex » 02 Oct 2012, 09:58

Ja volim i Megadeth i Metaliku, chak mi je Megadeth idejno blizhi ali nazhalost oni ne umeju da naprave hit, a Metallica ima i taj sheer power element i hitichnost pa makar se radilo i o sumornim heavy pesmama tipa The thing That Should Not be ili Wherever I May Roam koja je mrachna pesma za nekoga ko slusha Scorpions-e ali i dalje veoma hitichna. Ma ne znam...po meni je Annihilator jedno 10 puta bitniji bend od Megadetha pa opet o njemu govori tek po neko. Shteta..

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Megadeth vs Metallica

Post by MUzzY » 02 Oct 2012, 10:05

Void wrote:јел' има неко ко готиви тај Металикин прелазни период у виду Лоуда и РиЛоуда?


сложио бих се са Мазијем што се песме Аннејмд Филинг тиче. Мене та песма вози скроз, да је бАбАњ зеру боље одрађен, била би и више него одлична ствар.


лол, једина добра ствар у Мегадету је био Фридмен, а и он се сморио кад је сконтао колико је Мустара пглу лик.
Volim oba albuma. Reload mi je bio prvi oriDjiDji CD u zivotu :)
Uti it sleeps, Outlaw Torn, Hero of the day, Mama said, Aint my Bitch, King Nothing, Unforgiven 2 (cak je i radje slusam od keca), Where the Wild Things Are, Low Man's Lyric (mozda jedna od najomiljenijih sa oba albuma)... sve su to odlicne pesme koje zaista nemaju veze sa vremenom u kom im je Cliff pisao muziku. Nekome to nije 'tallica a meni je to samo dobra muzika.

@Dersu:
E znas sta, sve sto si do sad pametno i inspirativno pisao po forumu i svaki citat zbog kojih te postujem kao individu pada u vodu nakon izjave da Dave fucking Mustane peva bolje od JameZ-a... znam da te boli dupe za to, al' stvarno - over and out...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Cortex » 02 Oct 2012, 10:18

ma vish da se zajebava...

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Megadeth vs Metallica

Post by L4t3r4lu5 » 02 Oct 2012, 11:37

Ovo pređe u apklous end prsenl.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Boogie Woogie » 02 Oct 2012, 12:56

jebote pa metalika ima i prelazni period..
hahaha ovo je prajsles

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Dushan S » 02 Oct 2012, 17:38

MUzzY wrote:Vidi, nisam nigde rekao da je St.Anger remek delo :) Meni se prosto svidja zvucna ideja koja stoji iza njega. Umetnicki to im je drugi najslabiji album posle DM-a. Par pesma kao sto je Unnamed Feeling i Some Kind Of Monster imaju tu neku sirovu energiju, klasicnu za JameZov stil i to me "radi". Ostatak ... bolje da nisu ni snimali.
Da se vratim na produkciski momenat - potpisujem da bi retko ko znao da to napravi sa "losom" opremom ;) Sve sto zvuci ko kanta - namerno zvuci kao kanta. Mozda se ja previse tripujem ali znam da mi se instantno dopalo ono sto cujem kad sam prvi put ubacio CD u player.
Licno se nikad ne bih setio da tako nesto uradim. Znas i sam da prvo moras da dodjes do toga da napravis "Black" album pa onda da se zezas sa zvukom ala St.Anger.

Sto se 'Tallice tice, ovo im je poslednja pesma u kojoj su pokazali da znaju da napisu brutalno dobru muziku
(mislim post - Cliff Burton era):


Ovo mi je toliko ispred svega sto su pisali da nemam reci (ponavalam: period posle Cliff-ove smrti)... Steta sto nemaju vise ovakvih ideja.
Nije to loša pesma, sama po sebi ali mi je malo kriza identiteta varijanta, mogli su isto ovako od početka do kraja da je odsviraju Alice in Chains i niko ne bi skapirao da to nije AIC pesma.

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Megadeth vs Metallica

Post by MUzzY » 02 Oct 2012, 20:11

Moguce. Verovatno mi se zato i svidja :D
Al' kad cujes njegov glas... nema greske. I Lars je ovde vec debelo zagazio u svoj "random hits" stil tako da nema prevelike dileme ko je u pitanju. Opet, ovaj album je nesto sto sam slusao kao jako, jako mlad pa mozda nisam bas subjektivan.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Megadeth vs Metallica

Post by dweezil » 02 Oct 2012, 21:24

Megadeth ...band koji je zeleo da bude Metallica :bambi:

zena bez imena
Posts: 6
Joined: 02 Oct 2012, 16:35

Re: Megadeth vs Metallica

Post by zena bez imena » 02 Oct 2012, 21:27

mijetalika je trebala da se raspadne posle black albuma

jes da su posle te 91-e naboli jos cirka 2-3 pesme za sledecih 10 godina, al to nije neki rezultat za ponos

na tim loadima/reloadima/angerima moze da se cuje prelep zvuk mese sa krupnim zrnom, ali u totalno nakaradnom kontekstu, taj zvuk njima je pristajao kao zelena najlonska trenerka bobanu zdravkovicu. Jednostavno nije to taj trip i niko ne zeli da cuje metaliku koja lici na korn ili ratm ili bilo sta. Dovoljno govori da im je te albume producirao fred durst iz limp bizkita, mislim_stvarno

i trebao je neko da im kaze da ne postoji tako nesto kao "glasna pesma od 8 minuta"

inace na svim internet diskusijama se provlaci kao main strim misljenje da je black najbolje producirani album ikada, i ja sam sklona da se slozim sa tim

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Boogie Woogie » 02 Oct 2012, 21:47

šta je to najbolje producirani album? translation needed

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Cortex » 02 Oct 2012, 21:47

Vasko'd.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Megadeth vs Metallica

Post by Kill surf city » 02 Oct 2012, 22:29

Cortex wrote:Vasko'd.
+1, iksde

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest