Najgori vokal?

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Najgori vokal?

Post by doyle777 » 13 Jan 2010, 12:07

Ko je po vama pevac (solo ili u nekom bendu) koji je uspeo da sagradi pevacku karijeru, a nema pojma da peva.
Po mom misljenju to je pevac RHCP, Anthony Kiedis. Odlican bend, ali Anthony nema pojma da peva.

Anthony Kiedis :grummel_2:

Da cujem vase misljenje?

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Najgori vokal?

Post by nenadnenad » 13 Jan 2010, 12:28

Cedric Bixler Zavala iliti at the drive in\ mars volta
Studijski je super ima cak i genijalnih delova al uzivo ne moze da izvuce bas.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Najgori vokal?

Post by Cortex » 13 Jan 2010, 12:32

Ne znam da li zna da peva ili ne zna, tj verovatno zna, ali ja kad chujem glas Jelene Rozge, chitavo telo mi se najezhi i dobijem instant urge to kill. Sve shto sam ja se pobuni i krene da besni i da se raspada u okviru kozhnate navlake u kojoj obitavamo, samo, ako joj na sekund chujem glas. ***** ti sve.

jes mali offtopic al nisam mogao dizdrzhim :)

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Najgori vokal?

Post by doyle777 » 13 Jan 2010, 12:34

Cortex wrote:Ne znam da li zna da peva ili ne zna, tj verovatno zna, ali ja kad chujem glas Jelene Rozge, chitavo telo mi se najezhi i dobijem instant urge to kill. Sve shto sam ja se pobuni i krene da besni i da se raspada u okviru kozhnate navlake u kojoj obitavamo, samo, ako joj na sekund chujem glas. ***** ti sve.

jes mali offtopic al nisam mogao dizdrzhim :)
:D :rlol:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Najgori vokal?

Post by mislim_stvarno » 13 Jan 2010, 15:04

prvo :ma bravo: za temu

da ne bude kompletan off

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Najgori vokal?

Post by LazaRocker » 13 Jan 2010, 16:38

brate sto ti entoni skrivio, msm jest da nekad zafLEsira na koncertima, al covek ima sasvim solidan prepoznatljiv glas. nije da je u top 50 pevaca sveta, ali nije za potcenjivanje.
meni se nekako od ozzija uvek govna prijedu. volim ja sabbath, al mi ozzy ima mlogo iritirajuci glas. ne kazem da ne zna da peva, samo me cini nervoznim (sto je mozda i poenta, jelte).

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Najgori vokal?

Post by Tiga » 13 Jan 2010, 16:46

Cortex wrote:Ne znam da li zna da peva ili ne zna, tj verovatno zna, ali ja kad chujem glas Jelene Rozge, chitavo telo mi se najezhi i dobijem instant urge to kill. Sve shto sam ja se pobuni i krene da besni i da se raspada u okviru kozhnate navlake u kojoj obitavamo, samo, ako joj na sekund chujem glas. ***** ti sve.

jes mali offtopic al nisam mogao dizdrzhim :)
Moja mama ne može da smisli Rozgu...Kaže da je nervira to koliko se napreže da bi pevala, kao da joj je jako teško da peva.
To je zbog njenog glasa, koji je prirodno visok, a soprane je nekada baš teško slušati.

Kad smo već kod toga, ja sam alergiča na to preterano forsiranje visokih (ali i dubokih, takođe) tonova. Jelena Tomašević ima divan glas, ali kad se zaleti i zavrišti... :grummel_2: Ne znam kako niko sem mene to ne primećuje. :krstise:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Najgori vokal?

Post by doyle777 » 13 Jan 2010, 19:53

LazaRocker wrote:brate sto ti entoni skrivio, msm jest da nekad zafLEsira na koncertima, al covek ima sasvim solidan prepoznatljiv glas. nije da je u top 50 pevaca sveta, ali nije za potcenjivanje.
meni se nekako od ozzija uvek govna prijedu. volim ja sabbath, al mi ozzy ima mlogo iritirajuci glas. ne kazem da ne zna da peva, samo me cini nervoznim (sto je mozda i poenta, jelte).
Anthony nema pojma da peva, poslusaj kako je otpevao Coffee Shop. Meni se ta pesma bas svidja, ali je on nije odradio kako je trebao, to ce ti reci skoro svako ko ima imalo pojma o "pravilnom" pevanju. Treba da poslusas jedno njegovo raspevavanje :grummel_2: , to je sramota, da jedan tako kvalitetan bend ima tako jadan vokal.
Pa i Dave Mustaine je imao jadan vokal na pocetku karijere, ali se trudio i poboljsao ga, bitno.
Mogao bi Anthony da dodje kod mene na jedan cas pevanja :D

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Najgori vokal?

Post by sinisake » 13 Jan 2010, 20:04

to ce ti reci skoro svako ko ima imalo pojma o "pravilnom" pevanju.
Entoni ima vrlo prijatnu i karakteristicnu boju glasa i ocajnu dikciju koju je pretvorio u simpatican manir. Malo ga hebe intonacija, ali to nije nista sto jedno dobro pitch correction spravo ne bi moglo da sredi. :mrgreen:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Najgori vokal?

Post by Kristijan » 13 Jan 2010, 20:14

I to što on peva savršeno upada u kompletan zvuk benda. Ne kažem da je genija za pevanje, ali sad zamislite da mora da se nađe zamena za njega... Ko bi to bio, a da zvuči kao pevač Peppersa? Meni niko ne pada na pamet. Naravno da kad zapeva bez pratnje benda da ima 100 njih koji će da ga prepišaju u svakom pogledu, ali to nije poenta, zvuk benda je ipak bitniji od toga, a on tom zvuku doprinosi. Ja nisam fan Peppersa, nemam nikakav razlog da sad advokatišem bilo kom članu benda, ali ne bih ni da opljunem ako nemam posebnog razloga. Mislim da ovde nema razloga da se pljucka. Osim toga, neko ko baš ne zna da peva ne može da izvede onakav stakato, pa da se naglavačke postavi.

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Najgori vokal?

Post by nenadnenad » 13 Jan 2010, 20:22

Koji pepersi?
Gitarista je otisao a bubnjar je na turneji sa drugim bendom nakon objavljenog obustava rada :mrgreen:
da ne pricam o zadnjem ili zadnja 2-3 albuma :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Najgori vokal?

Post by Kristijan » 13 Jan 2010, 20:43

Ja kao neko ko nije fan ne mogu da se bavim s time koji su to pravoverni Peppersi, a koji su jeretici Peppersi. Neka se sami razvrstavaju kako hoće, i neka se fanovi kolju kako im drago. Samo kažem da im vokal nikad nije bio najslabja strana, i da mi nikad nije štrčao. Pevačko umeće nije uvek merilo u popularnoj muzici. Hajde dovedi onog što peva u "Legendama" da bude pevač Peppersa. A čovek završio akademiju, solo pevač, zna da peva, i kada bi samo to bilo merodavno, on bi bio idealna zamena, zar ne? Samo svi znamo da to zapravo ne šljaka tako. Koja zaludna tema...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Najgori vokal?

Post by sinisake » 13 Jan 2010, 20:49

Image vs. Image



Vi's , dobro si me podsetio, taj iz Legendi je iritantan, gotovo koliko i ta muzika. :mrgreen:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Najgori vokal?

Post by doyle777 » 13 Jan 2010, 20:54

Ljudi, tema nije o Peppersima, nego o najgorem vokalu, po mom misljenju, to je Anthony, i misljenje, verovatno, necu da promenim.

Dajte vi svoje predloge, pa ako nadjem goreg, a uspesnijeg...

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Najgori vokal?

Post by DrGreenthumb » 13 Jan 2010, 21:15


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest