Goran Bregovic

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Goran Bregovic

Post by Duane » 18 Mar 2010, 13:57

mnogo ste nesto ljudi anti svi...

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Goran Bregovic

Post by faks » 20 Mar 2010, 11:18

Doolio wrote: - sto me ne sprecava da se sevdasim uz bijelo dugme dostizuci sasvim strejt stanja o kojima cesto sanjaju ljudi posle tri slicice.
bratorix ae priznaj da si se malkitze prowalio :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Goran Bregovic

Post by Doolio » 20 Mar 2010, 11:30

ne brate torimax tonibrax(ton):)

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Goran Bregovic

Post by Bozha » 02 May 2010, 11:14

Ko jos obraca paznju na njegove tekstove?

:bambi:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Goran Bregovic

Post by Stalker » 02 May 2010, 12:10

nisu to njegovi tekstovi, to je marina tucaković pisala.

moram se 100% složiti sa Kristom ovde oko Timotija Dž. Bajforda, tvorca Nevena i mnogih drugijeh kulturnih TV začkoljica. čovek je ogroman dobitak bio za celu jugu tad, a tek sam sad od krista saznao ovo o njemu i prosto se iznervirao, naročito uz činjenicu da je bregović počasni građanin srbije. m'daj. i lepo mu je rekao kusturica.

dogfighter13
Posts: 127
Joined: 27 Jan 2010, 22:04
Location: Opstina Pirot

Re: Goran Bregovic

Post by dogfighter13 » 02 May 2010, 22:21

ne znam... mene je u svakom slucaju razocarao posle ovog...
ali to je samo licni stav...

User avatar
DJ_MY_SOUL
Posts: 324
Joined: 09 Jun 2009, 00:21
Location: Mladenovac

Re: Goran Bregovic

Post by DJ_MY_SOUL » 03 May 2010, 04:18

http://www.novosti.rs/code/navigate.php ... est=177851

No comment!

Suvise volim muziku da bih slusao ove njegove "komercijalne turbo-etno trube" koje je nazalost opet ukrao kao i 90% njegovog kompozitorskog rada. Koji normalan kompozitor bi za pesmu evrovizije (nesto sa tradicijom, dogadjaj gde je otkrivena abba pa i celine dion :S ) iskomponovao one 3 pesme i jos cela drzava se ponosi sa njima?! On je najveca sramota koja postoji u celom svetu muzike. Ajde postavite pitanje sebi ko je Goran Bregovic? Svi ce kazati aa to je onaj iz bjelog dugmeta, i sad ljudima je taj bend ostao u odlicnom secanju pa misle da sve sto on potpise je vise nego dobro. Nek se nose zajedno on i njegov gay drugar sto pokusava da iskopira Paul Simona.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Goran Bregovic

Post by Stalker » 03 May 2010, 10:33

joj, pa eurovizija je odavno izgubila tu titulu festivala kvalitetne muzike..

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Goran Bregovic

Post by Sava » 04 May 2010, 11:56

nebojsak wrote:
Sava wrote:Mi smo jedan mnogo gadan narod - nikad i nikome ne praštamo uspeh!
Kakva frazetina.

Kristijan je sve objasnio.
To je frazetina samo za one kojima istorija počinje 90-tih, oni koji duže pamte znaju da je on načinio preokret u rock svetu Jugoslavije isti kakav je Fišer načinio u šahovskom svetu. Od tada naovamo rock muzičari su postali mnogo cenjeniji, a mogli su i da žive od rock muzike, a ne samo amaterski da sviraju. Da, svi njegovi kritičari i "kritičari" mogu samo da puknu od muke - on je uspeo!

Što se muzičkog dela tiče smatram da tkzv. "Sarajevska škola" nikada nije ni postojala i to je izmišljen termin, a naravno da ima časnih izuzetaka kao što su "Indexi" na primer. Postojao je avangardni rock u Sloveniji, pretežno pop u Hrvatskoj, pretežno rock u Srbiji i meki rock protkan etno-jazz motivima u Makedoniji. Sarajevo nije dalo ništa novo u muzičkom smislu. Zato je valjda Goran i izmislio tkzv. "pastirski rock" i pogodio pastire pravo u glavu. Tako je nas 70.000 došlo do Hajdučke česme, a 100.000 ljudi kupilo njehgov album što je i apsolutni rekord tadašnje YU produkcije.

Što se tiče plagijata toga sigurno ima, namewrno ili nenamerno. Beatlesi su svojevremeno prozivani zbog plagiranja klasične muzike, pa prisećam se i Željka Joksimovića sa onom pesmom koja je prošla na Evroviziji... bilo je toga mnogo u muzičkoj istoriji, a eto ti "plagijati" se i dan danas izvode na scenama širom sveta...
DJ_MY_SOUL wrote: Koji normalan kompozitor bi za pesmu evrovizije (nesto sa tradicijom, dogadjaj gde je otkrivena abba pa i celine dion :S ) iskomponovao one 3 pesme i jos cela drzava se ponosi sa njima?!
Znam dosta njih koji bi dupe dali da su mogli da budu na njegovom mestu u ovom slučaju jer priča se da je za to dobio 1.000.000,00 evra (jedan milion!!!).

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Goran Bregovic

Post by Bluesko » 04 May 2010, 12:09

pogodio pastire pravo u glavu
ja mu to zameram, sto je radio za pastire i evo danas opet napravio pastirsku pesmu, za Jurovizhn...
choban.... :mrgreen:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Goran Bregovic

Post by parker » 04 May 2010, 13:08

seljacina koji je poseljacio rock... da ne kazem, priblizio ostalim seljacinama.

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Goran Bregovic

Post by vasko » 04 May 2010, 20:42

evrovizija je freak show...

KARTEL BEND ART CREW NIJE SPAM BEND JE MNOGO DOBAR IMAJU ŠTA DA KAŽU VAU

hahaha xD

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Goran Bregovic

Post by ssmc » 04 May 2010, 23:30

Sava wrote: To je frazetina samo za one kojima istorija počinje 90-tih, oni koji duže pamte znaju da je on načinio preokret u rock svetu Jugoslavije isti kakav je Fišer načinio u šahovskom svetu. Od tada naovamo rock muzičari su postali mnogo cenjeniji, a mogli su i da žive od rock muzike, a ne samo amaterski da sviraju. Da, svi njegovi kritičari i "kritičari" mogu samo da puknu od muke - on je uspeo!
Svakako je uspeo da svede rock na turbo-folk,da se hvali da je on otac tog "zvuka".Mislim čoveku nemam šta da oprostim,nije mi ubio nikog bližnjeg ni daljeg prijatelja/rođaka,a i poznata je ona narodna "ko peva zlo ne misli",pa eto tako ni on,nije zlo mislio.
Sava wrote:
DJ_MY_SOUL wrote: Koji normalan kompozitor bi za pesmu evrovizije (nesto sa tradicijom, dogadjaj gde je otkrivena abba pa i celine dion :S ) iskomponovao one 3 pesme i jos cela drzava se ponosi sa njima?!
Znam dosta njih koji bi dupe dali da su mogli da budu na njegovom mestu u ovom slučaju jer priča se da je za to dobio 1.000.000,00 evra (jedan milion!!!).
Ako je Goran toliko dobio za onakve pesme,koliko li koštaju tek one što valjaju?
Kuku majko,ali dobro,kapiram da mora da plati legalizaciju onoga što je podigao na Dedinju (ovo je čak bilo u novinama).
Sava wrote: Što se muzičkog dela tiče smatram da tkzv. "Sarajevska škola" nikada nije ni postojala i to je izmišljen termin, a naravno da ima časnih izuzetaka kao što su "Indexi" na primer. Postojao je avangardni rock u Sloveniji, pretežno pop u Hrvatskoj, pretežno rock u Srbiji i meki rock protkan etno-jazz motivima u Makedoniji. Sarajevo nije dalo ništa novo u muzičkom smislu. Zato je valjda Goran i izmislio tkzv. "pastirski rock" i pogodio pastire pravo u glavu. Tako je nas 70.000 došlo do Hajdučke česme, a 100.000 ljudi kupilo njehgov album što je i apsolutni rekord tadašnje YU produkcije.
Bilo nekad.Davne 70-e.A čak ni taj period nije za poređenje sa onim što je posle radio.Što je vreme više odmicalo,sve je više seljačio,da bi to kulminiralo 90-ih i mutiralo u ono što je danas.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Goran Bregovic

Post by parker » 04 May 2010, 23:36

hehe, cuvaj se brkatih zena i bosanskog rokenrola...

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Goran Bregovic

Post by kide » 11 May 2010, 17:02

parker wrote:seljacina koji je poseljacio rock... da ne kazem, priblizio ostalim seljacinama.
pa ko je izvorno svirao rock, upper class bela amerika ili crna braća s juga, šljakeri polupismeni ubrzali blues do boogie woogia, mislim ne ovog forumskog nego ubrzanih 6/8. no dobro, sve zavisi šta je kome cilj u životu, ako oćeš da sviraš rokenrol van engl govornog područja i oćeš da živiš od toga pa normalno da treba da približiš lokalnoj kulturi. Brega je to učinio na jedan način, Točak na drugi, Džoni Štulić na treći, dr. Milić na četvrti, Vlatko na peti, Nervozni poštar na šesti, Pero deformero na sedmi, itd, ali u tome jeste poenta.

nego jel neko čuo verziju Ovo je Balkan na španskom tj. Hey Balcaneros? zvuči do jaja, mnogo bolje nego na srp. jer se ne čuje onaj krš od teksta Marine Tuc. a i nekako španski kao takav lepo leži uz karakter pesme. jebote, kad bi mogli da nastupe s ovom verzijom cenim da bi pobedili, ne znam jel to protiv pravila, ili može svako na kom oće jeziku. čak i da ne može mogla bi da bude mega hit na španskom govornom, a ovaj mali gejša bi ladno mogo biti novi Riki Martin, ako je pametan njegov menadžment mogu čudo da naprave od njega. evo uverite se sami da stvar rašiva ovako:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest