Goran Bregovic

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Goran Bregovic

Post by Bozha » 11 May 2010, 19:34

Jad i cemer... Nije Balkan sto je nekad bio... Serifovicka, pa onaj debeli, pa sad ovo... Ode nam reputacija i turisticki potencijal mesta gde su muskarci-muskarci, a zene-zene!

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Goran Bregovic

Post by kide » 11 May 2010, 20:27

Bozha wrote:Jad i cemer... Nije Balkan sto je nekad bio... Serifovicka, pa onaj debeli, pa sad ovo... Ode nam reputacija i turisticki potencijal mesta gde su muskarci-muskarci, a zene-zene!
pa jeste, ali naš cilj je članstvo u EU pa moramo da pokažemo sve te različitosti gejevi Romi debeli kosmati, sve je to deo državne strategije. znam da bi ti obožavao da nas na evrosongu predstavljaju Vlado Kalember i Izolda Barudžija sa remixom hita Ciao Amore, ali ta vremena su davno prošla. A što se tiče turističke ponude, ostaje nam ono najvažnije što nas definiše a to je da smo veseli i kolektivno ludi.

dobro bre Božo, moram li sve da ti crtam? ccc...

DushanBg
Posts: 1
Joined: 08 Feb 2010, 16:50

Re: Goran Bregovic

Post by DushanBg » 31 May 2010, 22:25

Organizatori su od takmicenja za Eurosong napravili 'Bregoviziju', pa tako me i ne cudi sto smo dobili to sto smo dobili- malog gay-like napudranka Stankovica.Samo mi nije jasno odakle je dolazila onilika kolicina entuzijazma i zelje da momak dodje do finala. Iskreno, svi su znali da je pjesme idiotska i da je za-prst-u-grlo-staviti-i-povratiti. Ali to je nasa nacionalna megalomanija podignuta na entu, uvijek kad se pojavimo na nekom takmicenju. Nisam gledao Eurosong i ne znam kako je 'nasa' pjesma prosla....Ali Bregovic...Nije Bregovic toliko problem, koliko ljudi koji ga slusaju...On i Bijelo Dugme, glavni su krivci, po mom misljenju, sto se pojavio bosanski 'novi primitivizam' i turbo-folk, jer je Bregovic posle rada na solidnom albumu USPAVANKA ZA RADMILU M. i prekida saradnje sa Bebekom uplovio u folk vode. Tako da od pustanja pjesme A I TI ME IZNEVJERI u etar, sve ostalo je islo nekim svojim naopakim tokom. Jednom je Vlatko Stefanovski rekao kako Bregovica vidi 'kao dirigenta koji voli da se igra', i tako on meni izgleda. Postojala je on legenda kako je Dzoni Stulic njemu rekao da bi zelio da zaradi toliko para, da okupi ogroman polu-rock polu-symho i polu-etno grupu, i da 'kao sultan sa svojom svitom, u bijelom odijelu, svira okolo'. Naravno, Stulic se zezao, ali je Bregovic bio taj koji je stvar shvatio kranje ozbiljno, i tako da danas imamo ORKESTAR ZA SVADBE I SAHRANE. Taj njegov orekstar za svadbe i sahrane, em je bez smisla em je kontra svemu onome sto bi to trebalo da da predstavlja. Cijela ta koncepcija je toliko odurna, da bi i najveselijem mladozenji ogadila svadbu, a svakom ucveljenom rodjaku omrznula sahrane, vo vjeke vjekova. Ono sto mi je kod Bregovica 'cudno', je sto je on solidan gitarista. Meni se svidjaju njegove izvedbe uvoda STA BI DAO DA SI NA MOM MJESTU, uzivo izvedene solaze pjesme ZABORAVI AKO MOZES sa albuma GVOZDJE, MRAMOR I ZELJEZO i 'repetitio' matrice sa STA IMA NOVO KOD TEBE. Ali, Bregovic uvijek ide linijom manjeg otpora, on je svastar koji 'lijepi' i sakuplja sve sto nadje, i od toga pravi razne buckurise. Jedan od njegovih poslednjih buckurisa je i ovo biranje njega za 'selektora' pjesme za Eurosong. Brakus, sa B92, uradio je odlicnu stvar time sto je recitovanjem takmicarskih pjesama, ogolio i prikazao njihovu nepatvorenu imbecilnost. Bregovic je dakako pokazao da nas sve i dalje smatra nista drugo nego 'pucinom kao grdnom stokom'. Jos jednom.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Goran Bregovic

Post by Bluesko » 01 Jun 2010, 20:25

Ajd Brijega, nego sto su ovi na EUviziji svi isti, k`o ovce, mamu im njinu.... Mislim da od ovog moz` da bude gora samo sledeca Evrovizija... ili sledeca... :mrgreen:

DushanBg
Posts: 1
Joined: 08 Feb 2010, 16:50

Re: Goran Bregovic

Post by DushanBg » 02 Jun 2010, 21:31

Da, skroz si u pravu ,ali Bregovic je uvijek pravio jedino i samo kich stvari. A kako koja godina ide to moze postati samo jos gore, gore i gore...Bolje ni po cemu. Pogledaj samo tekst pobjednike pjesme SATELIT! To je nesto najgore sto sam u zivotu mogao da procitam i cujem....

Kafanski svirač
Posts: 6
Joined: 12 Nov 2011, 22:12

Re: Goran Bregovic

Post by Kafanski svirač » 13 Nov 2011, 23:53



Ja ne sumnjam nimalo u ovu pricu...

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Goran Bregovic

Post by mislim_stvarno » 14 Nov 2011, 08:04

hahah ne verujem :lol: :lol:

Wagorth
Ex Cane
Posts: 75
Joined: 17 Feb 2009, 18:16

Re: Goran Bregovic

Post by Wagorth » 12 Dec 2011, 17:39

Za medalju... sledeci put kad se narokam u nekoj kavani, ovo prica mora da mi bude deo obaveznog filozofskog osvrta na muziku uopšte.
Naravno uvek postoji fakat, da možda orator balavi i pravi se pametan, u svakom slučaju nisam skoro nešto tako moćno čuo...
:bambi: :bambi: :bambi: :bambi: :bambi: :bambi: :bambi: :bambi: :bambi: :bambi: :bambi: :bambi: :bambi: :bambi:

pollux
Posts: 0
Joined: 02 Dec 2012, 22:33

Re: Goran Bregovic

Post by pollux » 02 Dec 2012, 23:28

Nikada ga nisam voleo niti u periodu Bijelog Dugmeta a sada pogotovo ne.Zamerit će mi mnogi njegovi fanovi,ali njegova muzika je plagijat svega i svačega.Možda,da nisam slušao Britanske bendove,ali ovako...
Izvucite jedan album BD i preslušajte ga.U jednom albumu čućete Roling stonse,Nazarete,Svitovce pa čak i Cepeline.Kao džuboks na vašaru.Meni, još gore je, što se uz sve ove navedene zvuke provlači narodna muzika ali uvek na pogrešnom mestu.poštujem to, ali mi ne ide nekako.
Jednom sam čuo termin za njihovu muziku- Pastirski Rok.Taj naziv mu leži .Nikada nisam mogao svariti njegovu muziku.Evo,uporedite njega i RM Točka ili Stefanovskog.Naizgled sličnu ideju imaju ali krajnji proizvod je različit.
Neko će reći da je on prvi roker na ovim prostorima.Potouna glupost i nepoznavanje muzičke scene u ex Jugoslaviji.On je upropastitelj muzike zajedno sa Kornelijem Kovačom.Opet će me neko osporiti podsećajući me na nekakav doprinos popularnosti u svetu muzike sa ovih prostora.I to je u redu,ali on je ipak plagijator i folirant.Sposoban je da materijalizuje muziku u novac,i tu mu svaka čast.Ali sama vrednost "njegove"muzike je minorna.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Goran Bregovic

Post by nebojsak » 02 Dec 2012, 23:47

Image

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Goran Bregovic

Post by Kill surf city » 03 Dec 2012, 00:08

Image

User avatar
Cakana
Posts: 104
Joined: 01 Aug 2011, 16:45

Re: Goran Bregovic

Post by Cakana » 05 Feb 2013, 22:26

Seljak.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Goran Bregovic

Post by Void » 11 Feb 2013, 01:52

ау Цакана, како само воздижеш ове (релативно) некро теме, чудо е! :mrgreen:

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Goran Bregovic

Post by zwelj » 29 Mar 2017, 12:46


User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Goran Bregovic

Post by komil » 29 Mar 2017, 13:00

... što možda ima malo veze i sa tim što je Bregović u poslednje vreme izjavljivao da mu je "Aleksandar Vučić simpatičan".

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest