Jelena Karleuša VS Seka Aleksić

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Jelena Karleuša VS Seka Aleksić

Post by ssmc » 03 Aug 2010, 22:13

:1:

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Jelena Karleuša VS Seka Aleksić

Post by ZigiZelig » 04 Aug 2010, 00:17

:) Pa ima li inspirativnije teme od ove? 8) . Uhvatio bih se i "cvetka-zanovetka" ali se plasim da me ne pojede mrak, znam da onaj sedi negde sa Hendriksom i Dzenis i tera ih da mu sviraju narodnjake :) . U "onoj" majici...

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Jelena Karleuša VS Seka Aleksić

Post by MetalFunk » 04 Aug 2010, 00:28

[youtube]g3sJB2tcoJY&feature=related[/youtube]

kasper
Posts: 0
Joined: 19 Apr 2010, 13:56

Re: Jelena Karleuša VS Seka Aleksić

Post by kasper » 17 Aug 2010, 13:57

Ne postoji kategorija u koju bi mogli da smestimo sav taj turbo- folk sljam.Zalosno je sto deca u obdanistu pevaju njihova govna od pesama.A kada je o izgledu rec,svaki dan vidim na ulici bar deset mnogo boljih riba(u svakom smislu)! :metal:

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: Jelena Karleuša VS Seka Aleksić

Post by teodorica » 23 Feb 2011, 19:26

Jecu u fetish kategoriju.Bar je to jasno ko dan,za Seku neznam

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Jelena Karleuša VS Seka Aleksić

Post by doyle777 » 23 Feb 2011, 19:38

Ja bih "Jecu" stavio na neko groblje... Meni nije bitno koje, samo da je mrtva. :!:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Jelena Karleuša VS Seka Aleksić

Post by ssmc » 23 Feb 2011, 20:02

Žalim draga, ispalo je sranje.....

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Jelena Karleuša VS Seka Aleksić

Post by malisha » 20 Mar 2011, 01:31

doyle777 wrote:Ja bih "Jecu" stavio na neko groblje... Meni nije bitno koje, samo da je mrtva. :!:
E, al kad je zakopaš, da mi javiš gde je... imam neki posao... :hide:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Jelena Karleuša VS Seka Aleksić

Post by Doolio » 20 Mar 2011, 03:13

digli ste temu iz mrtvih. vidim da nisam odgovorio stalkeru na opasku o jecinoj religioznosti.

dakle, dragi stalkeru, ja zaista ne vidim zasto bismo religioznost uzimali kao argument u raspravi o tome koji je od dva umetnika kvalitetniji. stavise, ne vidim ni kakve veze religioznost per se ima sa tim ko je bolja osoba od njih dve. vi mozda znate zasto ste to napisali, ali meni promice vaznost toga u ovoj diskusiji, te bih molio da mi priblizite vas nacin razmisljanja jednim kratkim elaboratom na temu "jeca je kvalitetnija od seke jer je religioznija".
cinjenica je da, pored boljih vokalnih sposobnosti, kao i mekoce glasa, seka ima i daleko kompleksnije tekstove refleksivne prirode (ako zelite, ovo cu taksativno obrazloziti!). naravno, meni je to sasvim prirodno, jer smatram da seka, kao psiholoski slobodnija individua od jece (upravo zbog visokog stepena jecine religioznosti - sto doprinosi kanonizovanom nacinu razmisljanja) ima pristup dubljim duhovno-mentalnim sferama i smatram da daleko uspesnije moze da se sluzi arhetipskim konstruktima koji, naravno, pozitivno uticu na stepen komunikacije izmedju umetnika i publike. tako da o prednosti religije u umetnickom pogledu nema govora kada se radi o ove dve estradne umetnice.
mozda ste mislili na sveukupni utisak, punocu pojave, fundamentalni i globalni prikaz umetnika kao entiteta koji se ne sastoji samo od svoje umetnicke prezentacije, vec ga sagledavamo kao licnost u celini. u tom slucaju mogu vam samo ukazati na to da jeca nicim ne pokazuje svoju religioznost, naprotiv. potezi, akcije i sveukupno ponasanje doticne umetnice apsolutno nikada ne ukazuju na njene kvalitete kao vernika i religiozne osobe. spreman sam da tvrdim kako je jecina navodna religioznost samo vest marketinski potez, plasiran usled nedovoljnog prisustva muzickih, a i ostalih kvaliteta.

ja sam spreman da vas saslusam, ali za sada, ja i dalje ne vidim kako jeca moze u bilo kom aspektu biti bolja od seke, kao i kakve veze ima to sto je jeca religiozna sa njenim muzickim kvalitetima.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Jelena Karleuša VS Seka Aleksić

Post by cccira » 20 Mar 2011, 04:30

:lol:

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Jelena Karleuša VS Seka Aleksić

Post by Randy » 20 Mar 2011, 09:19

“Ja da sam htela da budem novinarka, ja bih to bila! Mislim, prvo bi morala da naučiš da pišeš, brate, svih šest padeža!” izjavila je Jelena u emisiji Exkluziv na Prvoj. Za neupućene, JK je prvom rečenicom imitirala Cecu Ražnatović, a drugom rečenicom je pokušala da joj objasni zašto ona ne bi mogla da bude novinarka!

ceo tekst http://www.crvenitepih.com/tag/padezi/

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Jelena Karleuša VS Seka Aleksić

Post by Stalker » 20 Mar 2011, 09:53

i dalje se sećam aprila, jedne ptice slomljenih krila..od australije do amerike..

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Jelena Karleuša VS Seka Aleksić

Post by Doolio » 20 Mar 2011, 11:39

Randy wrote:“Ja da sam htela da budem novinarka, ja bih to bila! Mislim, prvo bi morala da naučiš da pišeš, brate, svih šest padeža!” izjavila je Jelena u emisiji Exkluziv na Prvoj. Za neupućene, JK je prvom rečenicom imitirala Cecu Ražnatović, a drugom rečenicom je pokušala da joj objasni zašto ona ne bi mogla da bude novinarka!

ceo tekst http://www.crvenitepih.com/tag/padezi/
eto!

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Jelena Karleuša VS Seka Aleksić

Post by Randy » 20 Mar 2011, 12:01

sta ce biti sa mnom.ja znam samo 7 padeza :(

User avatar
the bassman
Posts: 297
Joined: 19 Jan 2010, 09:15

Re: Jelena Karleuša VS Seka Aleksić

Post by the bassman » 20 Mar 2011, 12:08

Randy wrote:sta ce biti sa mnom.ja znam samo 7 padeza :(
Cuvaces ovce :XD:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest