Dobar pevač vs dobar glas

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Dobar pevač vs dobar glas

Post by dejankuki » 16 May 2010, 21:06

hmmm nije 8 oktava, ali da peva visoko - peva..


Bass apprentice
Posts: 32
Joined: 23 Sep 2009, 11:24
Location: Duvaniste, Nis, Srbija

Re: Dobar pevač vs dobar glas

Post by Bass apprentice » 16 May 2010, 21:14

Funkomat wrote:Nije poenta samo u rasponu a sto se primera tice, mozda nije najbolji ali objasnjava ono sto sam postavio prvim pitanjem... Izvlaci te visoke tonove ali mu glas ne zvuci ni na sta. Bar kad nije u falsetu.
Nemoj mi reci da bi ti, da cujes njega da peva bez tih visokih tonova rekao da ima dobar glas. Nije ni bitno... ja sigurno ne bih.
Pa to varira. Mene recimo, nervira Canetova boja glasa, dok ga mnogi vole. Ovaj lik peva tonove precizno i sa dosta emocija i kad ne peva u falsetu, tj ne mozes da kazes da ne zna da peva. E sa, sto se tebi ne svidja njegova boja glasa, to je druga stvar
dejankuki wrote:hmmm nije 8 oktava, ali da peva visoko - peva..

hahaha ovaj lik je van konkurencije vidis kakve gay stage moves ima moguce da je kastriran il tako nesto :D

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Dobar pevač vs dobar glas

Post by Funkomat » 16 May 2010, 21:24

Bass apprentice wrote:. Ovaj lik peva tonove precizno i sa dosta emocija i kad ne peva u falsetu, tj ne mozes da kazes da ne zna da peva. E sa, sto se tebi ne svidja njegova boja glasa, to je druga stvar
Pa upravo to je poenta teme. Da li ljudi vise vole dobar glas ili dobrog pevaca...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Dobar pevač vs dobar glas

Post by dejankuki » 16 May 2010, 21:27

dopis: odgovor dat bass uceniku, al mi uleteo funkic u sesnajes.... :ziveli: :ziveli: :ziveli:

Maa jooook, zove se Majkl Matijevic... iliti Miljenko Matijevic znaci balkanac... to znaci na nije bas u libelu.... dakle u pravu si. nije u koMkurenciji

Elem... poslusajte jos njihovih pJesama... covek ubija kako peva...

inace, u temi... razmisljao sam... onaj iz Pogues nema pojma sa pevanjem... i ima raspon glasa ko slepo kuce.. a i kisna glista kad se davi... ali uvek cemo ga prepoznati kad on peva... znaci karakteristicnost je :1: a tehnika - narodu... i operskim arijama...


mada i operski pevaci su osobeni zbog njihovog izvodjenja neke numere.... 'bem li ga! valjda























disclaimer:.. Gorepomenutog lika veoma postujem i nemam nikakve insinuacije na pol, nacionalnost, veroispovest i ostale ljuCke osobine zbog kojih se neko moze naci uvredjeT!

dogfighter13
Posts: 127
Joined: 27 Jan 2010, 22:04
Location: Opstina Pirot

Re: Dobar pevač vs dobar glas

Post by dogfighter13 » 17 May 2010, 13:39

theTrooper wrote:
dogfighter13 wrote:prvo ne verujem da je teoretski moguce ispevati 8 oktava.... pa cak i Pavaroti je pevao u 6( ne punih) ,drugo boja glasa se dobija po rodjenju ali i sa vezbanjem tako da bi pevac koji bi mogao da peva 5-6 oktava trebao da ima neverovatnu boju glasa... ali na primer pevaci sa dusom(kako ste ih nazivali) nekako bolje prolaze kod publike...
sve u svemu mora da se voli^^ ne moze mehanicki^^

Zar nije jedno vreme po novinama isla prca da Rab Halford ima raspon glasa od 8 oktava?
u pravu si...
isla je samo prica...

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Dobar pevač vs dobar glas

Post by KirilStipsa » 17 May 2010, 14:03

Ako je pevac samo izvodjac, bitnija je dobra tehnika... a ako je kantautor, vaznija je poruka i emocija/boja. Idealno je da se funkcije objedine u jednoj osobi... Postoji gomila ljudi koji smatraju da Bitlsi nisu umeli da pevaju, i da je glas John-a Lennon-a nesto izmedju blejanja i kreketanja... definitivno Bob Marley nije imao neku dikciju, a Bob Dylan raspon, ili ne daj boze "lep glas"... a opet su ti glasovi uticali na milione ljudi, i dan danas se na taj glas mnogi "tope".
Uzmimo za primer Joe Strummera i Freddie Mercurya, i zamenimo im bendove - not a good idea?! slazem se :grummel_2:
Ne mozemo reci da je Strummer izvanredan pevac, ali ne mozemo reci ni da Freddie nema karakter... so whats the point?! Mislim da je "dobar glas" presudan, dzaba klavirski raspon kad mozes da ga koristis samo u cirkusu ili nekom rijalitiju. Bitna je pesma, izvedba, emocija... dobra tehnika moze samo da pomogne.
Danas je pevacki talenat demistifikovan, i mnogi vredni i voljni ljudi uspevaju da od prosecnog glasa izvuku puno... ali i dalje ostaje taj jedan faktor X od kog ti se zavrti u glavi, i stegne ti se srce kad cujes nekoga kako peva! Dal' je to talenat, dar, ili "ton dushe"... zvacemo ga KARAKTER, i to je ono sto izdvaja "velike" iz mase "dobrih". Jak "karakter" nadoknadjuje mnoge tehnicke nedostatke... i uz dobru poruku ostaje zapamcen u istoriji.

User avatar
sevastokrator
Posts: 204
Joined: 26 Oct 2008, 00:00

Re: Dobar pevač vs dobar glas

Post by sevastokrator » 28 May 2010, 18:42

KirilStipsa wrote:Jak "karakter" nadoknadjuje mnoge tehnicke nedostatke... i uz dobru poruku ostaje zapamcen u istoriji.
:1:

Merryweather
Posts: 7
Joined: 24 May 2010, 16:29

Re: Dobar pevač vs dobar glas

Post by Merryweather » 01 Jun 2010, 21:05

Zapravo - sve jedno je.. :D Jer se i jedno i drugo moze nauciti!
A i muzika ima dosta udela u svakom pevackom izvodjenju...Ali ako neko uspe da vas "dirne" bez ikakve muzicke pratnje (bilo visokim tonovima ili nacinom izvodjenja) e TO je onda PEVAC! :) Ali jedno je sigurno, pevac nije pevac ako nije muzikalan..
Uostalom ko moze biti dovoljno kompetentan da kaze da li su "ovi" (svrstani u prvu grupu) ili "oni" (svrstani u drugu grupu) bolji...Dakle ukusi se razlikuju, neki pevac ili grupa mogu da vam se svide iz razlicitih razloga. :)

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Dobar pevač vs dobar glas

Post by vasko » 01 Jun 2010, 22:44

da me dirne visokim tonovima? :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dobar pevač vs dobar glas

Post by Duane » 02 Jun 2010, 00:07

TRI RECHI ZA VAS - KRIS KORNEL L

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Dobar pevač vs dobar glas

Post by faks » 02 Jun 2010, 00:30

mene iskreno malo iritiraju ti savršeni vokali. sve precizno bez greške... nekako mi je ko plavusa sa silikonima,pametna i još ima dobar miraz :)

više volim dirty vokale :metal:
mada pre bi pristao čak i na neko spontano džemovamje u kom bi (čak ja koji nikad nisam zapev'o :mrgreen: ) vokal bio totalna beton liga.
zapravo samo mi je bitno da pesma (akt) ima svoju magiju..
:ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dobar pevač vs dobar glas

Post by Duane » 02 Jun 2010, 00:37

evo npr sabljar

[youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/6nHQw7A71IY&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/6nHQw7A71IY&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Dobar pevač vs dobar glas

Post by faks » 02 Jun 2010, 00:45

dobar primer :)

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Dobar pevač vs dobar glas

Post by Santana » 05 Jul 2010, 21:58

Oba


User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dobar pevač vs dobar glas

Post by Duane » 05 Jul 2010, 23:45

lako reći oba... daj neki konkretan primer

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest