Ko je mr. right ( trazilo se da se promeni naziv teme)

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Locked
Shady
Posts: 65
Joined: 24 Aug 2009, 21:05

Ko je mr. right ( trazilo se da se promeni naziv teme)

Post by Shady » 21 May 2010, 04:38

Pozdrav svima na forumu
Ja se zovem Edo, živim u Novom Pazaru i vlasnik sam izloga "Shady Instruments" na Kupujem-Prodajem portalu. Ovo je moja slika (klik). Javljam se zbog nekorektnog pisanja nicka DJ_MY_SOUL koji o meni piše da sam prevarant (iako nigdje ne navodi argumentovano koga sam i kada ja prevario. Ja nisam prevario nikada nikoga. Niti njega, niti IKADA IKOGA!

Ujedno skrećem pažnju i administraciji foruma na ovakvo pisanje o meni, uz molbu da se ova tema ne briše (neka sve ostane jer je bačena ljaga na moj račun i ja želim da se odbranim od ove osobe).

Ostali, ako pratite ovu tematiku nastavite čitati, zanima me vaše mišljenje.
Ako vas ovo ne zanima, preskočite post. :mrgreen:
DJ_MY_SOUL wrote:Sada je Shady zvao mene pretio koje kakvim tuzbama. Kako sve ovo nije istina sto sam napisao ovde.
Ovako V.,
Kao prvo, ne piše se odvojeno ''koje kakvim'', nego zajedno: kojekakvim. No, pismenost nije ovdje tema. Naravno da nije istina mnogo toga što si gore o meni pisao, npr. da sam ja nekoga PREVARIO? Gdje su tvoji argumenti da sam nekoga prevario? Iznesi ih ovdje. U ovom postu si iznio nekoliko neistina (npr. da sam ja nekog momka iz vršca prevario u vezi nekog klarineta, što je najgnusnija laž) no, na to ću se osvrnuti naknadno, u posebnom postu. Temeljito ću osporiti svaku tvoju napisanu neistinu. A sada ću replicirati samo na tvoj zadnji post. Dakle...

Prije svega, nije istina da sam ja tebi išta prijetio, kao što tu kažeš, nego sam te večeras pozvao telefonom, lijepo te pozdravio i zamolio da mi daš svog oca, koji je mojih godina. I onda sam razgovarao sa njim (a ne sa tobom). Razgovarali smo veoma korektno i bez ikakvih prijetnji. Posebno nisam prijetio tužbama (ni njemu ni tebi) i to je jednostavno neistina. Ja jesam rekao tvom ocu da sa tvojim ponašanjem možeš dovesti sebe u nezgodnu situaciju. Ali to nije bila prijetnja nego savjet! Tvoje godine ja sam davno preživeo, imam sina nešto mlađeg od tebe (upoznao si ga ako se ne varam) i znam da klinci zbog ''dugog jezika'' često upadnu u nevolje. Ako tvoj otac smatra da sam ja prema njemu bio nekorektan u razgovoru, ili ako ti to smatraš, napiši ovdje šta sam mu ružno rekao? A naravno da jesam rekao tvom ocu da se osjećam uvrijeđenim zbog tvojeg nekorektnog pisanja o meni kao prevarantu. Inače, ja sam i htio da razgovaram sa tvojim ocem, a ne sa tobom, jer ti i ja nismo ni približno sličnih godina.

Uglavnom tvoj otac se meni izvinio, kada sam mu rekao šta sve pišeš o meni, nazvao je tvoje pisanje nezrelim i savjetovao mi je da ti to odbijem "na godinama". Rekao je: Ma dobro, mladi svašta baljezgaju u tim godinama... Obećao mi je da više nećeš o meni pisati takve grozne stvari u javnosti. Međutim, ti si opet nastavio da pišeš. I sada kažeš:
DJ_MY_SOUL wrote:Ja sa njim nemam nikakav kontakt. Jednostavno tog coveka vise nikad necu da spomenem sta god znao o njemu.
Ti možeš uvijek o meni pisati, V., ali ne možeš pisati neistinito. Lijepo si bio ugošćen u mojoj kući, nije ti ništa falilo, dobio si kolač i piće.. kao i tvoj prijatelj sa kojim si došao. i ono najvažnije - ničim nisi bio prevaren, niti oštećen od moje strane! Ako jesi, napiši ovdje čime si prevaren od moje strane. Ako nisi, onda se izvini za svoje riječi. Ja te na to ne prisiljavam, već bi to trebao da uradiš po vlastitoj savjesti. Ako smatraš da nemaš zašta, onda ok... nemoj!

Sada ću samo ukratko predstavim kako je tekla naša konverzacija (zbog onih koji prate temu). Za sve ovo imam dokaze u vidu emajl prepiski koje se skladište u mom g-mail inboxu i mogu ih poslati na uvid svakome. Naime, u trampu za ovog stratocastera, ti si meni nudio svoj klarinet "buffet e-11" i doplatu (evo slike tog klarineta). Najprije si cijenio svoj klarinet 800 eura (i nudio doplatu 200 e.), pa 700, pa 600... i tako si spuštao njegovu vrijednost sve dok na kraju nisi prepolovio vrijednost klarineta na 400 eura u kešu, tj. 500 u trampi. Taj klarinet nije ''dihtovao'' dobro, tj. "propušta" vazduh na sastavima, zbog čega bi se svirač na njemu zamarao. Ovakvu procjenu klarineta je obavio moj brat od amidže, kojeg si spomenuo na prethodnim stranicama (Dž. Pučić), koji je završio akademiju i predaje klarinet i klavir u muzičkoj školi u Novom Pazaru; inače vrstan pjevač ("Balada za kraj" je njegova pjesma, ima je na tom linku). Uglavnom, on kao stručnjak je procjenio da tvoj klarinet ne vrijedi toliko koliko tražiš za njega, jer je ''razlokan''. I ja zbog toga nisam želio platiti taj klarinet po tvojim očekivanjima i bio sam spreman da ga uvažim na 300 eura. Možda si ti ljut zbog te procjene, jer možda smatraš da je klarinet bio dobar. No ja sam njemu kao stručnjaku ipak više vjerovao nego tebi.

Znači da rezimiram: ti si mi za Stratocastera (kojeg si svirao više od sat vremena i debelo s ga nahvalio, jel tako?) nudio 500 eura doplate + tvoj klarinet ja nisam htio da prihvatim tu ponudu. Uljudno sam te pozdravio i rastali smo se u najboljem redu. Vratio si se kući i ja sada doista ne znam čime se ti osjećaš prevarenim od mene?

Osim toga, ti i ja se nismo dogovarali da dođeš ovamo, niti smo dogovorili da ćemo obaviti trampu. Još prije tvog dolaska, telefonom sam ti rekao da za stratocastera tražim 600 eura doplate (uz klarinet) jer sam mogao da ga prodam svega 300 eura. Ti si svakako bio u proputovanju, zbog drugog posla (tj. trgovina rasvjetom za poslovne prostore) i samo si iznenada najavio da dolaziš. Ja sam te fer primio u kuću, nakon viđenja nisam htio tvoj klarinet sa doplatom koju nudiš. fer sam te primio u kuću i ispratio nazad. I gdje je tu prevara? Image

Još ću se javiti u vezi onog tvog dužeg prethodnog posta, u kojem ima niz drugih neistina. Za sada samo toliko. A ti ako smatraš da nešto nije istina u ovom što sam napisao, napiši ovdje.

Pozdrav svim formašima

p.s. i još jednom: molim administraciju da ovu konverzaciju ne briše dok se ovo ne riješi, jer sam veoma uvrijeđen time što sam ovdje predstavljen kao nekakva lopuža. Želim da se to rasčisti u jednom uljudnom i civiliziranom tonu.

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by Stanko » 21 May 2010, 09:35

Procitao sam prvi post, dalje me zamaralo...
Samo da kazem da ono nije stratocaster :ziveli: :mrgreen:

progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by progg » 21 May 2010, 09:39

dugo sam plakao citajuci postove ovog coveka... velika nepravda je nanesena... ne znam... ovaj zivot vise nema smisla... :( :( :(

:ma bravo: :ma bravo: :ma bravo:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by ssmc » 21 May 2010, 09:40

Stanko wrote:Procitao sam prvi post, dalje me zamaralo...
Samo da kazem da ono nije stratocaster :ziveli: :mrgreen:
Ne to je stratomaster :mrgreen:

progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by progg » 21 May 2010, 09:51

a sad ozbiljno...

u februaru 2009. godine moja bolja polovina je obolela od leukemije... u svoj onoj panici i frci (koju su nam mnogo vise naneli lekari nego sto je bilo potrebno), mislio sam da ce trebati mnogo vise love (nego sto sam imao), pa sam krenuo da prodajem dosta opreme (sto studijske, nesto gitarske), ma nije ni bitno...
imao sam bukvalno novo Fender Frontman 15G, pojacalo koje sam pazario dva meseca ranije... kako je to pojacalo tada placeno nekih 90-ak eura (u prodavnici, u Nisu), stavio sam oglas sa cifrom od 50 eura... javio se Shady (doduse kao "Tolerancija" na jednom drugom forumu) i poceo da se cenjka sa mnom oko pojacala... kaze, ima sina koji bi da uci, pa on ne bi bash da placa nesto skupo opremu za klinca, blablabla... (iako sam mu odmah rekao razlog prodaje celokupne opreme)... ja popustim (kazem, ono i ja sam bio dete i hteo mnogo toga, jebesh 10 eura) i prodam mu pojacalo za 40 eura...
sutradan on meni javlja kako je pojacalo stiglo, kako je sve ok, puno pozdrava, svako dobro itd... tog istog dana, u vecernjim satima, na njegovom nalogu, ja nalazim oglas sa ti istim pojacalom ali po ceni od 70 eura...

ja se ne osecam prevarenim... niti ga optuzujem za prevaru... niti bilo sta drugo...svako bira nacin na koji ce da zaradi... samo se pitam u kakvom ovo jebenom svetu zivim... i sve ovo ne bi bilo bitno, da je moja ljubav prezivela i izdrzala borbu sa opakom bolescu...

aj, dosta sam smorio...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by Funkomat » 21 May 2010, 09:52

Stanko wrote: Samo da kazem da ono nije stratocaster :ziveli: :mrgreen:
:mrgreen:

Nije.

User avatar
jangitar
Posts: 9
Joined: 25 Dec 2007, 09:42

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by jangitar » 21 May 2010, 10:37

Predlažem,
Da se organizujemo pri formiranju liste oglasa sa istim artiklima koje prodaje dotični.
I da se na svim oglasima pojavimo gde i on, i pokažemo da borba za pravednost nije prestala.



VIKING

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by Kristijan » 21 May 2010, 11:02

progg wrote:ja se ne osecam prevarenim... niti ga optuzujem za prevaru... niti bilo sta drugo...svako bira nacin na koji ce da zaradi...
E to je najbolja ilustracija situacije. U najvećem broju slučajeva, tehnički gledano, ne može da se priča o prevari, a svi znaju da to samo tako može da se zove. Ja sve imam utisak da preprodavci više i ne planiraju ništa, to u sastav DNK uđe da kroje priču na licu mesta kako god im je zgodno, i kako god može više kinte da se izvuče. Da se raspravljaš sa njima ne vredi. Baždareni da se na priču provlače, najokorelijeg sreskog parničara kome je uža specijalnost da se pred sudom nateže oko međa i nasleđa bi oduvali dok kažeš "gibson". I ključna stvar - obraz kao đon.

S druge strane, znam i kako omladinci umeju da budu drčni i samouvereni, pa bi mi bilo zabavno da čujem kako se izjašnjava o ovom slučaju sa klarinetom DJ_MY_SOUL sada kada se oglasila i druga strana. Budući da pratim oglase vrlo redovno, smatram da Shady ima nadimak koji mu savršeno pasuje, pa ovo nije nikakav prilog njemu u odbranu, ali bih voleo da znam da li je mladac stvarno toliko toga prećutao u svom iznošenju situacije, i da li je stvarno u nekim stvarima toliko preterao. Da se razumemo, ako se ovde bavimo utvrđivanjem činjenica o tome ko je trgovac od poverenja, a ko nije, vrlo je uputno da se svi drže činjenica po svaku cenu. Kada nekome ko je očigledno shady dude daš manevarskog prostora da te "peca" na neprecizno prepričanu situaciju, to nije pametno.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by Funkomat » 21 May 2010, 11:05

progg wrote:a sad ozbiljno...

u februaru 2009. godine moja bolja polovina je obolela od leukemije... u svoj onoj panici i frci (koju su nam mnogo vise naneli lekari nego sto je bilo potrebno), mislio sam da ce trebati mnogo vise love (nego sto sam imao), pa sam krenuo da prodajem dosta opreme (sto studijske, nesto gitarske), ma nije ni bitno...
imao sam bukvalno novo Fender Frontman 15G, pojacalo koje sam pazario dva meseca ranije... kako je to pojacalo tada placeno nekih 90-ak eura (u prodavnici, u Nisu), stavio sam oglas sa cifrom od 50 eura... javio se Shady (doduse kao "Tolerancija" na jednom drugom forumu) i poceo da se cenjka sa mnom oko pojacala... kaze, ima sina koji bi da uci, pa on ne bi bash da placa nesto skupo opremu za klinca, blablabla... (iako sam mu odmah rekao razlog prodaje celokupne opreme)... ja popustim (kazem, ono i ja sam bio dete i hteo mnogo toga, jebesh 10 eura) i prodam mu pojacalo za 40 eura...
sutradan on meni javlja kako je pojacalo stiglo, kako je sve ok, puno pozdrava, svako dobro itd... tog istog dana, u vecernjim satima, na njegovom nalogu, ja nalazim oglas sa ti istim pojacalom ali po ceni od 70 eura...

ja se ne osecam prevarenim... niti ga optuzujem za prevaru... niti bilo sta drugo...svako bira nacin na koji ce da zaradi... samo se pitam u kakvom ovo jebenom svetu zivim... i sve ovo ne bi bilo bitno, da je moja ljubav prezivela i izdrzala borbu sa opakom bolescu...

aj, dosta sam smorio...
To se i meni desilo par puta.
Jeste da nisi prevaren ali jebo mamu kakav je to covek?? :grummel_2:
I jos kad preprodavac laze zasto kupuje, cenjka se i slicno... Mislim ako je na takve stvari spreman, zasluzio je da zaradi na meni ali ne razumem kako neko moze takve stvari da radi.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by Kristijan » 21 May 2010, 11:25

Meni je "omiljena" priča kad mi se javio na moj oglas lik koji po svoj prilici preprodaje opremu, i ubeđuje me da treba da mu prodam robu isključivo upola cene u odnosu na trenutnu cenu u prodavnici, jer i on uvek tako radi. Mislim, sad je za mene obavezujuća situacija to što on navodno nešto radi na određeni način... Kakav car! Sreća moja da nisam bio nevoljom pritisnut da prodajem, pa mi se nije žurilo, i kasnije sam u trampi prošao vanredno dobro, bezmalo duplo bolje nego da sam pristao na ponuđeno cenkanje.

I posle se ljudi čude kad neko stavi u oglasima veću cenu od one kojoj se zapravo nadaju u finalnoj transakciji. Pa mora tako, jer sa muzičarima najčešće sve ide na zamenu, a pare nude preprodavci, i obično hoće besramno da spuste cenu.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by Funkomat » 21 May 2010, 11:29

Kristijan wrote:Pa mora tako, jer sa muzičarima najčešće sve ide na zamenu, a pare nude preprodavci, i obično hoće besramno da spuste cenu.
Tacno.

User avatar
Born_Dead
Posts: 1041
Joined: 06 Mar 2010, 20:04

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by Born_Dead » 21 May 2010, 13:35

jedino mi nikako ne ulazi u glavu ako ja nekom prodam pojacalo a 40e,kako on uspe da ga proda za 70e,i ako ljudi znaju da je on prepodavac? ::ranting::

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by nenadnenad » 21 May 2010, 13:37

zato sto ce neko da ga proda za 100 :mrgreen:

User avatar
DJ_MY_SOUL
Posts: 324
Joined: 09 Jun 2009, 00:21
Location: Mladenovac

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by DJ_MY_SOUL » 21 May 2010, 14:11

Ja nemam sta da se raspravljam sa covekom koji ima toliko bolesnu mastu da ovoliko umislja i izvrne pricu. Jasno stojim iza svega sto sam rekao i nemam uopste razloga da ovde sirim neke lazi. Ja dobro znam koliki je bio dogvor i ne bih bez razloga ovde pisao nesto toliko krupno da nemam argumenata. A imali ste srece sto ste, ali na prevaru opet, dobili mog caleta, coveka koji je nedavno doziveo dva infarkta, nasli ste da ga uzbudjete nekim neuspelim trampama od pre godinu dana. I pricama kako ja ovde napadam ljude bez razloga. Stvarno cestitam vam. Vi mene vas zivot i sta radite niti kakav sud nisam doneo o ovama vec sam samo detaljno naveo moje iskustvo, koje je vise nego negativno. Sada tek ste se predstavili u prvom svetlu. A sad cudno je sto sto ste se toliko uplasili mog post-a, kad ste toliko posteni. Ja dalju diskusiju u ovoj temi nemam nameru da nastavljam, neka on prica sam sa sobom kad je toliko mastovit. Ja vam kao tgrovcu zelim sve najbolje i sve moguce uspehe, ali ja sigurno vise necu nista raditi sa vama niti bih preporucio bilo kome.


Re: Kontakt u vezi oglasa

No label []
Edib Musovic sent it to me on Sep 30, 2009, 12:35 AM

Što se tiče bijelog strata, danas sam razgovarao sa ovom porodicom, možda bih mogao od njih izvući da plate 600 eura, no to još nije sigurno. Oni će me zvati sutra po svoj prilici. No, čak i da oni pristanu na ovu cijenu, meni se ne isplati da tražim manje od 500 eura, jer 1000 već dobijam za nju. No, sa njima još nisam ništa dogovorio,. Ako se sa njima dogovorim za cineu 600, onda ću vama tražiti 500. Inače, za sada ostajem na poztražnji od 550 eura doplate (ako dajem kofer).

A ako kod vas bude nekih izmjena, javite mi. Isto vidjećemo možda nađem neku mogućnost za ovaj drugi stratocaster.

Srdačan pozdrav
Edib, Novi Pazar


Poslednji email pre nego sto sam krenuo i kako smo se dogovorili. Pa vi presudite. Vrlo rado bih postavio svaki email.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Preprodavci, kupci, polovna oprema, histerija

Post by Baba Slim » 21 May 2010, 14:32

:kokice:

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest