Borko Mitic ili Bane Jelic

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Borko ili Bane?

Poll ended at 06 Dec 2010, 00:09

Borko
18
67%
Bane
9
33%
 
Total votes: 27

howyesno
Posts: 73
Joined: 21 Mar 2012, 15:14

Re: Borko Mitic ili Bane Jelic

Post by howyesno » 30 Jul 2012, 14:18

Razumljivo je da je svirao sa svakojakim likovima, što poznatim što nepoznatim. Tamo je, kreće se u tim krugovima i tehnika mu je pritom ok. Sve je tu jasno. :)

Pitanje je koliko je relevantan za muzičku scenu, čiji je on deo. Ta scena, gitarskih heroja, polako nestaje. Da li je to zato što je nastalo zasićenje za muziku tog tipa ili zato što se konstantno pronalazi topla voda? Ne bih znao, a i to je predmet neke druge diskusije.

Dobro kažeš, putuj igumane. Ako već ima neku svoju publiku i može da živi od toga, šta mu sve ovo treba? Ne, nego Đavo ne da mira, radi ego. Hoće čovek da bude poznat i priznat kod nas, da svi gledaju njega, mesiju, kako svira. Zamisli ti, kada je trebala da se svira klasika na električnoj gitari nisu se njega setili nego nekog tamo Vlatka. Velika nepravda, Kalimero stil.


Što se samog Vlatka tiče, nemam pozitivno mišljenje o njemu kao čoveku. Pominjanje metala kao antimuzike i nipodaštavanje metal gitarista nije za pohvalu, više je naznaka mentalne i muzičke ograničenosti.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Borko Mitic ili Bane Jelic

Post by nebojsak » 31 Jul 2012, 21:47

howyesno wrote: Što se samog Vlatka tiče, nemam pozitivno mišljenje o njemu kao čoveku. Pominjanje metala kao antimuzike i nipodaštavanje metal gitarista nije za pohvalu, više je naznaka mentalne i muzičke ograničenosti.
Kad je to rekao, imaš neki link? Čudno mi s obzirom da je još krajem osamdesetih dosta skrenuo u taj fazon, posle fjužn i new wave faze.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Borko Mitic ili Bane Jelic

Post by Cortex » 31 Jul 2012, 21:57

ja vido na nekom videou, reko choek.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Borko Mitic ili Bane Jelic

Post by Dushan S » 01 Aug 2012, 01:58

nebojsak wrote:
howyesno wrote: Što se samog Vlatka tiče, nemam pozitivno mišljenje o njemu kao čoveku. Pominjanje metala kao antimuzike i nipodaštavanje metal gitarista nije za pohvalu, više je naznaka mentalne i muzičke ograničenosti.
Kad je to rekao, imaš neki link? Čudno mi s obzirom da je još krajem osamdesetih dosta skrenuo u taj fazon, posle fjužn i new wave faze.
Ne znam da je išta rekao za metal kao stil. Pred koncert sa Milenkovićem je rekao da ono što rade neće biti u fazonu mešanja klasike i metala, pa je još i dodao neke epitete da je ta varijanta njemu bljak. Što zapravo i nije da se kompletno ne slažem, jer ni meni nije zanimljiva preterano.
A da ga boli, cenim da ga boli. Pokusavajuci da uskocim u njegovu kozu, vidim da ima tu necega. On jeste svetski priznat i poznat, uprkos sopstvenim i svetskim trendovima. Uprkos. Ne ide mu stosta na ruku, pa ni cinjenica da zivi u Kanadi, ali svet je jedno veliko selo, tako nas uce, pa kao nema veze ni gde zivis. Dosta toga je postigao, nema potrebe uopste on da ga tupi o tome, ima covek bre hard-evidence. Nema koga taj ne zna i da nije svirao, iz te neke branse gde on stilski obitava. Fora je sto je njegova borba u stvari stilska borba, ideoloska borba a te su najgrdje. Ideoloska koja cesto javno preraste u eticku gde se onda pominje jedan od najvecih makedonskih sinova koji tu nik luk jeo nit luk mirisao. A znam i tog makedonskog sina, dobrica covek, nicim to ne zasluzuje. I tako, tu je nastao ocito neki kurcslus koji cak ni ovi neki ljudi koji su mu blizi od mene ne mogu da dohakaju.
Znaš kako - scena koju interesuju šred gitaristi zapravo postoji itekako, pun ih youtube. I nije da nema bendova koji imaju štrikanje kad dođe solo. Da to želi, od toliko power metal bendova, našlo bi se mesto i za Borka. Ima i ovako, kad se radi o bedroom gitaristima ljudi koji su vrlo priznati na tom planu i koji na račun toga verovatno zarađuju ako ništa drugo, od davanja časova gitare, bolje nego Borko. Evo gledaj recimo ovaj Rusty Cooley.
Fabula je u tome, zašto neko ko svira kao Borko i verovatno i dalje intenzivno vežba i radi na svom gitarističkom umeću ne ode da kupi HD kamericu i snima youtube klipove, radi neke tablature, rastrči se malo da ubode bar dva tri gig-a godišnje i potrudi se da izdaje novi materijal malo češće, možda i sa nekim pevačem, kao njegovi idol Ingveta. Umesto toga on minimalno komunicira sa publikom, bar ovako preko interneta, čini se da ne svira nigde, a onda dođe i buni se što mu ne daju da izađe na Beerfest-u. Ne razumem šta on u stvari misli, šta bi se desilo nakon što bi nakon svog set-a sišao sa bine na Beerfest-u? Hteo bi da mu izađe fotka u Politici i Blic-u? Da bude u dvominutnom prilogu na RTS-u? Misli da bi nakon toga pljuštale ponude po Srbiji za turneju na kojoj bi hiljade i hiljade ljudi plaćale ulaznice da ga vide i čuju? Zašto on uopšte želi da izađe na Beerfest-u, pred publikom koju ne bi bilo briga za ono što svira? Umesto da želi da izađe pred nekim u Torontu ili Ontariju gde bi možda došlo 50 ljudi ali onih kojima je njegova svirka zaista zanimljiva. Ceo trip je strašno klinački. Naslov u novinama par rukovanja i tih par trenutaka slave u nekadašnjoj domovine ne znače da je neko velik ili da je napravio karijeru.

Što se tiče tvog poređenja, ti i on niste ni nalik. Ti imaš žal za domovinom ili nečim ovde koji je samo na emotivnom nivou, ali imaš svoju šljaku i život. Ne očekuješ da se ovde hiljade km daleko desi ne znam šta zbog tebe. Zamisli kad bi sad ti digao dreku što ti ETF nije ovde dao diplomu i status počasnog profesora fakulteta jer smatraš da si svojim dugogodišnjim programiranjem po americi zadužio domovinu.

Zato je nebulozno to što Borko priča, ne osujećuje njega u tome da postigne ne znam šta ni Vlatko niti neki Beerfest organizatori, već on hebe sam sebe.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Borko Mitic ili Bane Jelic

Post by sinisake » 01 Aug 2012, 02:02

Što se tiče tvog poređenja, ti i on niste ni nalik. Ti imaš žal za domovinom ili nečim ovde koji je samo na emotivnom nivou, ali imaš svoju šljaku i život. Ne očekuješ da se ovde hiljade km daleko desi ne znam šta zbog tebe. Zamisli kad bi sad ti digao dreku što ti ETF nije ovde dao diplomu i status počasnog profesora fakulteta jer smatraš da si svojim dugogodišnjim programiranjem po americi zadužio domovinu.
Hm... :?:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Borko Mitic ili Bane Jelic

Post by Dushan S » 01 Aug 2012, 02:04

sinisake wrote:
Što se tiče tvog poređenja, ti i on niste ni nalik. Ti imaš žal za domovinom ili nečim ovde koji je samo na emotivnom nivou, ali imaš svoju šljaku i život. Ne očekuješ da se ovde hiljade km daleko desi ne znam šta zbog tebe. Zamisli kad bi sad ti digao dreku što ti ETF nije ovde dao diplomu i status počasnog profesora fakulteta jer smatraš da si svojim dugogodišnjim programiranjem po americi zadužio domovinu.
Hm... :?:
a?

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Borko Mitic ili Bane Jelic

Post by sinisake » 01 Aug 2012, 02:06

Pa ne znam... ucinilo mi se da Djed suvise dobro razume onog jadnika? :bambi:

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Borko Mitic ili Bane Jelic

Post by Kill surf city » 01 Aug 2012, 02:09

iksde

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Borko Mitic ili Bane Jelic

Post by Dushan S » 01 Aug 2012, 02:15

sinisake wrote:Pa ne znam... ucinilo mi se da Djed suvise dobro razume onog jadnika? :bambi:
Pa znaš kako, ja znam Nebojšu pa se njemu obraćam u post-u, ti pričaš o Dersu Uzali sa foruma. Možda nekome nešto izgleda ovako ili onako, ali više pričam iz ugla žive osobe sa kojom sam pričao nego njegovih post-ova kad mu dođe da popije koje vopi i piše svašta po forumu. A pošto i on zna Borka drugačije od mene koji ga, je li, ne znam, može i da ima malo uzdržaniji stav od nekog ovde ko Borka nikada nije sreo ili ga bar ne zna kao osobu van onoga što radi i napiše na Facebook-u. Može i da ga brani malo zbog toga.

A ne bih rekao da je Dersuov motiv da se dokazuje ovde, teško da se iko može "dokazati" na internet forumu, ako na to ciljaš, kao sličnost sa Borkom. Ako još uvek niste skapirali Dersuov motiv da pametuje ovde, jbg.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Borko Mitic ili Bane Jelic

Post by Dersu Uzala » 01 Aug 2012, 04:34

Cortex wrote:ja vido na nekom videou, reko choek.
Ma, reko jednom i u afektu, a opet izvuceno iz konteksta. Ja postujem HM isto koliko i on verovatno. Znaci vrlo malo. Jer pored 10-20 sjajnih bendova unazad 40 godina recimo, nakotilo se 3000-4000 smaraca i copycata i sve te fore kako to uredno biva. Tako da ja u principu ne slusam metal vec par decenija, a kad slusam, slusam brate ono staro, ono sto vrijedi (tko leti, vrijedi).

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Borko Mitic ili Bane Jelic

Post by Dersu Uzala » 01 Aug 2012, 04:54

Dushan S wrote:...Zamisli kad bi sad ti digao dreku što ti ETF nije ovde dao diplomu i status počasnog profesora fakulteta jer smatraš da si svojim dugogodišnjim programiranjem po americi zadužio domovinu. ...
Hmmm, there's an idea.

S druge strane, kapiram sta hoces da kazes (i kako rezonujes) ali se ne slazem punih 100% sto cu i obrazloziti kad cirnem (tojes' kad se vrnem kuci). :bambi:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Borko Mitic ili Bane Jelic

Post by Dersu Uzala » 01 Aug 2012, 09:53

Malo sam bolje razmislio, pa cu ovde da presecem. Mislim da sam ti objasnio svoje misljenje, to je dovoljno.

Ai na sta to lici da tracarimo ljude koji nisu ni prisutni odje. :ziveli:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Borko Mitic ili Bane Jelic

Post by Doolio » 01 Aug 2012, 10:30

Ai na sta to lici da tracarimo ljude koji nisu ni prisutni odje.
На форум?:)

howyesno
Posts: 73
Joined: 21 Mar 2012, 15:14

Re: Borko Mitic ili Bane Jelic

Post by howyesno » 01 Aug 2012, 15:10

Ne znam da je išta rekao za metal kao stil...
Pre par godina u nekom intervju. Pitaj Boga gde, ne sećam se. Nije bukvalno rečeno, više u nekom kontekstu: sve što je "jače" od roka je sranje. Baš pomislih, eeeeeeeee, moj Vlatko.

Iskreno, meni takođe klasika & elektrika mix zna da bude nezanimljiv. Iz prostog razloga što je električna gitara ograničena dinamički i onda ne može da parira drugim instrumentima kako treba.

Jer pored 10-20 sjajnih bendova unazad 40 godina recimo, nakotilo se 3000-4000 smaraca i copycata i sve te fore kako to uredno biva. Tako da ja u principu ne slusam metal vec par decenija, a kad slusam, slusam brate ono staro, ono sto vrijedi (tko leti, vrijedi).
Tih 10,20 bendova i jesu hevi metal. Nisu onih sto hiljada smarača koji rade copy paste. Što bi Marfi rekao, 99% svega je sranje.

Hmmm, there's an idea.
Kada bi video na šta danas liči taj etf i ko sve izlazi sa njega, verovatno bi ritualno digao u vazduh pola kvarta. Ma šta kvarta, svih fakulteta. Preko privatnih da se preore brazda i da se nabije glogov kolac. A ovi državni da se zidaju ponovo. Ali digresiram... :mrgreen:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Borko Mitic ili Bane Jelic

Post by Dushan S » 01 Aug 2012, 15:17

Dersu Uzala wrote:Malo sam bolje razmislio, pa cu ovde da presecem. Mislim da sam ti objasnio svoje misljenje, to je dovoljno.

Ai na sta to lici da tracarimo ljude koji nisu ni prisutni odje. :ziveli:
:ziveli: Ma opušteno, nego... Meni nekako nije tu bitan Borko u celoj priči, koliko reagujem na to što ljudi ovde vole da se bune a da nemaju pojma u stvari o čemu pričaju i zašto se bune, mislim na ove ljude koji komentarišu i podržavaju ga. Vlatko je čovek popularan jer je imao bend i to bend sa hitovima. Nije on na beer fest-u samo zato što je dobar gitaroš, nego zato što je imao "Kao kakao" i neke druge pesme. Nije njegova verzija Jovano jovanke popularna jer je on svirao strašan šred u njoj, nego zato što može da se zapamti i odzviždi. U celoj priči, mogao je Borko da se buni i zašto na Beerfest-u sviraju Hladno Pivo i Yu Grupa kad on ima bolju tehniku od gitarista oba benda.

Pravo pitanje i ono o čemu je Nocturne mogao da objavi nešto je zašto u srbiji generalno uvek isti bendovi sviraju u krug na svakom od tih festivala i da li zaista npr Van Gogh moraju da budu hedlajneri u svakom selu gde se organizuje neka fešta. Zato i pametujem tamo na TMM stranici sa člancima, jer mislim da ovde često nema ispravne dijagnoze problema, kao i da se gnevom često manipuliše, da se usmerava u pogrešnom smeru.

Borko nije nikakav pravi problem, jer on i ne treba da svira na Beerfest-u, ne pripada na to mesto, kao što ne bi pripadao ni Ingvi himself. A Borko umesto što gubi vreme na netu, da nađe lepo pevača, ono kastrato tenor, kožne pantalone na šniranje i to, da zna da piše tekstove o vitezovima i zmajevima, onda lepo snimi album, osam pesama sa pevanjem tri instrumentala, power metal sa neoklasičnim elementima. Snimi jeVtin video, ortak sa Canonom 550 polije i izmontira u kompu, pa pravac turneja 10 datuma po nemačkoj i skandinaviji. I bog da ga vidi. A ne što glumi online žrtvu, krajnje neproduktivno. :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest