Fenseri vs Metalci

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Mrav » 03 Dec 2010, 14:19

Ma korišćenje Mac-a i nije toliko hip, ali iPhone je obavezan xD

Ja ih srećem dosta, i znaju umereno da me nerviraju sa svojim forama. Ja volim da ne komplikujem ono što nije komplikovano, ne volim nikoga da nipodaštavam, što se često čuje od takvih likova (i ovih hipstera, i metalaca emosa i svih redom). Problem je što se nekada toliko prave pametni da mi zvuče glupo :XD: . To me nervira, taj "trud" da se "ispadne" (a pod tim mislim da im je bitnije činiti se takvim nego biti) pametni, napredni, obrazovani i sl... a često ne znaju ni sami gde su šuplji. Nervira me lažna tolerancija, dok sa jedne strane znaju da eto npr. šatro brane ne znam... prava žena, prava ovoga onoga, sa druge strane znaju neretko da kažu, ove seljake treba pobiti, mrš ovi ili oni iz beograda i tome slično. Po meni je tolerancija univerzalna stvar, pa je tako i treba primenjivati a ne selektivno. Nije tako retko da npr. seljanke iz provincije prihvate taj "hipster" fazon a onda gledaju tebe koji si ovde odrastao npr. kao nedovoljno kul, hip i autsajdera ili "nezaslužnog" na neki način.

Meni je svo takvo ponašanje koja god da je grupacija u pitanju bezveze. Ne gledam ni na koga sa visine, uvek se trudim da shvatim svačije stanovište, ali me nerviraju licemerje, umišljenost, uobraženost, odakle god da dolazi.

Na neki način onaj koji misli svojom glavom jeste "kul" jer je takav kakav jeste, neko ko misli svojom glavom neće biti puka kopija nekog drugog ili "trenda". Po meni nije kul svako ko se trudi da bude kul, radi na tome jer ne znam šta, prihvatiće ga bolje društvo ili grupacija koja ga zanima i sl. Mislim dolazimo na paradoks da često onaj ko pokušava da bude kul to nije, a onaj ko se ne trudi nego je takav kakav jeste jeste "kul". To je poenta onoga što sam pričao. Problem su ljudi koji se opterećuju time da budu kul (mada mi se ne sviđa ova reč, inače na romskom znači govno :bambi: ) i ima ih u svim grupacijama. Ja samo mislim da ljudi treba malo da 'olade i da se ponašaju prirodno, ali to nećemo dočekati :roll: .

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Fenseri vs Metalci

Post by DrGreenthumb » 03 Dec 2010, 14:25

sl0e wrote:Znaci, nebojsak je hipster :mrgreen:
Aha, onda je i Cortex? Misi, neguje fine mutton chops-e, elokvenciju i sklonost ka alternativnoj, kortikalnoj leksici, a i inZistira da je z+h=ž :mrgreen:
:P

Image

Ps(t). Muzzy ima i Mac-a i mac OS na PC-u - doublehipster? ::ranting::

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Doolio » 03 Dec 2010, 15:15

ja i dalje kazem da je to tresla se gora rodio se mis...
a nisam bas ni video tu njihovu napadnost i brojnost u praksi, isto ko i sa emosima, emo ovo emo ono, a video sam dvaes komada u zivotu i to blejeci na takvim mestima...stavise, ovo je jos manje napadno jerbo hipsteri uglavnom nisu u fazonu da su hipsteri...trla baba lan...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Cortex » 03 Dec 2010, 18:17

Kill surf city wrote:
nebojsak wrote:Nego, druga stvar mi nije jasna. Niko nije u obavezi da se druži sa tim ljudima, da izlazi tamo gde oni izlaze, i -u krajnjoj liniji- da ih uopšte primećuje.
Upravo to i mene zbunjuje. :kokice:
Pa znam ali *****, ne mozhe svaka pljuvachka diskusija da se sabotira ovim opshtim mestom :D Ne mooooooorash, ne moooooram, ko te tera da ti njih ovo ko te prisiljava da ti s njima ono. Batalite me s tim. Tako mozhemo svaku hejtersku diskusiju [koje su same po sebi potpuno idiotske i lishene smisla, i slushe samo za benigno ispoljavanje agresije i eventualno malo sivog humora] zavrshiti smesta.

Ja sam prvi pacifista zaista, i veoma sam tolerantan, i kad kazhem da ne mogu da smislim hipstera naravno da se tu radi o strashnom preuvelichavanju, no izvesno unutarnje zagrevanje osecam kad iste vidim ili chujem :mrgreen: Ne nerviraju me na nachin koji bi uchinio da ih na razgovoru za posao odbijem za svoju firmu, ili bilo koji nachin diskriminishem, vec eto, konglomerat onoga shto sam ja, lichno, kao individua, uzevshi u obzir karakterne, socio-kulturne, i sve druge osobenosti, prosto ima otpor prema "tim" ljudima pri chemu se implicitno podrazumeva da je nemoguce toliko ih precizno izdvojiti iz drushtva i reci da su oni - "ti". Umesto toga, u internet diskusijama se svako slovce uzima kao uklesano u kamenu, no i ne treba kriviti, ipak iz sviju nas u virtuelnoj komunikaciji stoji samo -


- novi svetski lexikografski poredak....BUahahahahha...

Izvinjavam se zbog patetichnog paranoja zavrshetka, mali tribute Leslie Nilsen-u preminulom "komicharu" koji mi je ipak, bio zanimljiv kao chovek koji izgovara najvece nebuloze sa legendarnom ozbiljnoshtju.

@Dr.Greenthumb
Ne, ja sam kritichar crnogorac, neko ko se konstantno zhali, a ni u kom sluchaju ne predlazhe reshenje problema :mrgreen: Goddamn hipsters.

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Mrav » 03 Dec 2010, 19:09

Cortex wrote:Goddamn hipsters.
Tako je! Goddamn hipsters!

Image

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Cortex » 03 Dec 2010, 19:45

Hocu da mi moderatori promene ovo Necromancer u Supreme Slayer of Hipsters, ako to ne mozhe onda Hipster Slayer :mrgreen:

Image

Image

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Wook » 05 Dec 2010, 23:33


User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Santana » 06 Dec 2010, 18:07

Ista deca vole da se dele na dve grupe
1. Ja sam skroz normalan ( Jer mislim i funkcionisem kao njih 30000) jer smo, fala bogu, zdravi u mozak. A ne kao oni tamo narkomani.
2. Ja sam skroz poseban ( Jer mislim i funkcionisem kao njih 30000) jer smo, fala bogu, zdravi u mozak. A ne kao oni tamo ljaljani.

Obe grupe se same negiraju.
Last edited by Santana on 06 Dec 2010, 18:21, edited 4 times in total.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Duane » 06 Dec 2010, 18:10

a kako se dele kad igraju fudbala?

mi filozofi se delimo na ontologe i kosmologe... šta da kažem, mi ontolozi ih uvek pokidamo...

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Santana » 06 Dec 2010, 18:12

Upravo sam obrisao shvativsi da sam se israo svetski al jebiga, ti dezuras na temi... :)
Sad moram da ga ponovo kucam.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Duane » 06 Dec 2010, 18:20

ko? ovi imaginarni hipsteri...

to su neki kvantni hipsteri izgleda... svi pricaju o njima a nigde ih nema...

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Fenseri vs Metalci

Post by mislim_stvarno » 06 Dec 2010, 18:45

Meni se danas ucinilo da mi jedan od najboljih ortaka polako pada u tu rupu hipstera! Nosi karirani sal, neki kaput je kupio, voli da bude skroz alternativan, cak je danas na zelenjaku gledao sta prodaju u prodavnici zdrave hrane... :?

Cortexe, jel' treba da reagujem? :mrgreen:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Doolio » 06 Dec 2010, 19:25

meni je samo strasno to lejbelovanje od strane ljudi koji imaju sto godina i trebalo bi da nemaju vise toliko nasiljenu percepciju za vatanje tih sranja...jos ce mi neko reci na ulici da sam hipster, emo, panker, hoper ili sta sve ne...neka fala, ja sam dule i mator sam za te akcije, pa makar nosio i martinke, pantalone sa dzepovima, kaput, sal i ostale odevne predmete koje, gle cuda, nosim jer su odevni predmeti!

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Cortex » 06 Dec 2010, 20:31

Dobro bre Doolio da ne kazhem kojtikuuuuuuuraTZ :mrgreen: pa znamo se sa foruma trista godina, jasno je da ti nisi hipster shto se bre toliko branish :ziveli:
i to aj da se branish, za chim razume se nema ni najmanje potrebe, nego vadish the oldest trick in the book, "ne sudi o knjizi po njenim koricama"...





Boooooooring!

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Duane » 06 Dec 2010, 21:14

ček zašto bi se neko branio ako je "hipster"? mada ja i dalje cenim da je to samo kvantna fizika, jer u srbiji dosad niko nije zapravo uocio pravog pravcatog linearnog non-probabilistic hipstera...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest