Fenseri vs Metalci

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Kill surf city » 03 Dec 2010, 01:29

Hipsteri u Srbiji? :roll:

...

http://www.latfh.com/

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Doolio » 03 Dec 2010, 03:55

ko sto rekoh, to je nov izraz za skup starih tripova, dakle, 'hipsteri' u srbiji postoje odavno, kao i svuda u svetu. urban sam, alternativan, ne jedem meso, blabla...dovodjenje neceg u zizu javnosti ne znaci da to nije prisutno sve vreme, takodje ne znaci da je intenzivirano u poslednje vreme, samo da je interesantno trenutno medijima, internetu, ljudima. 80% klinaca koji slusaju placebo ili obojeni program (slusam ih i ja, al nije to bitno) i loze se na kulturolosko-socijalne akcije koje idu uz to ce nepogresivo biti okarakterisani kao hipsteri. u sustini oni to i jesu ako povadimo neke definicije hipstera (koje su prilicno vague kad smo kod toga), ali to je savrseno nebitno. kao da sad nazovemo zgrade 'gurbeljevcima' i odjednom svi pricaju o nekakvim gurbeljevcima i kako ne znamo sta cemo od silnih gurbeljevaca, a niko da kaze 'ljudi, to su zgrade, vekovima su prisutne u drustvu'.

i hipsteri i emosi su isti ***** ko i sve ostalo, samo je fazon interpretacije i prezentacije i kljukanja. jel pomenuo neko emose poslednjih pola godine? jako retko. sta bi sa njima? nista. jel se nesto promenilo kad su bili van zize javnosti, kad su bili u zizi javnosti i kad su opet izasli van? ne. isti slucaj i sa hipsterima ili bilo cim tog tipa. smatram da je bilo kakva vrsta reakcije na forsiranje stvari tog tipa, osim ravnodusnosti, ulazenje u taj medijski merry-go-round i paljenje na nesto sto zapravo ne utice ni na sta,

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Cortex » 03 Dec 2010, 07:59

Pa samim tim shto su doshli u zhizhu javnosti, i to je uticalo da se namnozhe i postanu najiritantnija gamad koja je ikada hodala Zemljom.
Sedam puta mi je drazhe kada vidim sejo kalach shabana, od goddamn hipstera.

Slazhem se da odavno postoje skupine ljudi koje se uklapaju u obrazac onoga shto danas nazivamo hipsterajem, ali daleko od toga da su ikada izgledali ovako struktuirano i mobilisano. Napast se shiri i uskoro ce zahtevati svoju paradu.
Zanimljivo mi je da je moda posebno bitna stvar u hipstera, a po meni tu dostizhu potpuni intergalaktichki fail. Nije to samo retro oblachenje i funk modernog doba, vec potpuni neukus sastavljen od po malo i ukusa. To mi je kao kad pod a) imash gomilu parchitja fecesa razlichitih zhivotinja i to spojish i skuvash gulash od toga i to bude najodvratnija stvar na svetu [npr kako se neki "splavari" po meni odevaju] ili kao kad b) smuckash u sokovnik 7 najdivnijih pomorandzhi, 15 kivija, i 398 limuna, i onda dodash kashichicu machjeg izmeta, i cela smesha postane nezamisliva, neshto shto smeta umu i chulima kao takvim [hipsteri].

Tako da za mene, hipsteri nesvesno u svojoj kulotji izvrcu ruglu sve ono shto je kul, ili , paradoxalno, omnikul, hip.

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Mrav » 03 Dec 2010, 10:43

AAAaaa sad mi je jasno... to su one drkadžije :XD:

Slušaju nešto ovako:


podržavaju gay prava, jer je to kul i napredno (a ne zato što ih zanima ravnopravnost), sa druge strane lako se nalaze u terminu "beofašista" npr. Često imaju "master", "advanced course", "certificate" i sl. gde veći doživljaj hipsteraja pružaju strane diplome i serfitikati, samo za razliku od onih preko gde uglavnom imaju nešto vezano za umetnost, kod nas prevagu nose ekonomske nauke i menadžmenti, human resource i PR, često svraćaju u prodavnice zdrave hrane i ostalog semenja za ptice, jako im je bitno kako se oblače i iako furaju retro i sl. zapravo užasno obraćaju pažnju na glupe detalje kao što su narukvice, cvikeri, furaju neke asimetrične frizure i tako to...

Mislim, stvar je kod svih tih "podkultura" pokušaj da se bude "kul". Statistike kažu npr. da 4 od 5 amerikanaca misle da su kul, i sad je to najbitnije biti "kul", a biti svoj, razmišljati svojom glavom, to je sporedno. Naravno da ne mogu svi da budu kul, ali svi masovno misle što je najgore "trude se" da budu kul. Ako tako treba da se bude kul, izvinite me ali ja neću biti nikad kul :roll: .

Da, slažem se ovi "emosi" su mi simpatičniji od hipstera onda, uglavnom i ne srećem mnogo emosa, to je uglavnom trend sada kod malo mladje populacije, ali hipstera na svakom koraku.

Radije bih da me gledaju kao nedovoljno "cool" i geek-a što jesam po prirodi. :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Fenseri vs Metalci

Post by nebojsak » 03 Dec 2010, 11:32

Gde se mogu naći ti hipsteri? Zanimljivo deluje.

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Stanko » 03 Dec 2010, 11:38

nebojsak wrote:Gde se mogu naći ti hipsteri? Zanimljivo deluje.
Tebe videh jednom u KC Grad, zna tamo da ih bude :mrgreen: :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Cortex » 03 Dec 2010, 11:42

nebojsak wrote:Gde se mogu naći ti hipsteri? Zanimljivo deluje.
Kod nas KC Grad, Francuska Sobarica, Batler.

Odesh i chekash da ti serviraju sve.
I kazhesh kako je to do jaja, ali pomalo ironichno.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Fenseri vs Metalci

Post by nebojsak » 03 Dec 2010, 11:53

Ma jasno je meni o čemu pričate, nego preterujete.

Takvo je doba, jbg. Ekspanzija mass kultura i pokreta do maksimuma. Sad može da se razmišlja šta je bolje, ono iz moje srednje škole, gde sam bio jedini raspad u odeljenju (i još 3-4 u celoj gimnaziji ukupno), pa su me gledali kao vi hipstere/votevr sad, ili ovo danas, gde je sve dozvoljeno i sve postoji.

Nego, druga stvar mi nije jasna. Niko nije u obavezi da se druži sa tim ljudima, da izlazi tamo gde oni izlaze, i -u krajnjoj liniji- da ih uopšte primećuje. Nisu nasilni i ne diktiraju kulturu života, tako da bih ja mogao da kažem da predmet elaboracije pre može da bude ova debilna omladina sa Dušan Basta frizurama, predimenzioniranim jaknama sa velikom krznenom kapuljačom, crnom trenerkom koja odaje sportske čarape i špicastim patikama, koja se krsti kad prođe pored hrama.

edit: Što se tiče KCG, Sobarice i Batlera, to je uslovno i zavisi od večeri. Npr, bilo je mnogo dobrih certova u njima, u Sobarici/Batleru obezbeđenje je sastavljeno od stare skin ekipe iz devedesetih, a česta su i klijentela. Samo izaberete nehipstersko veče za izlazak tamo, osim ako vas baš ne privlači da bi posle moglo da se forumaši o tome :)

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Stalker » 03 Dec 2010, 12:02

Image
Image

ne znam baš pravila o kodeksu oblačenja jednog hipstera, ali ovo izgleda užasno (ovakve likove hvala bogu nisam video)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Fenseri vs Metalci

Post by mislim_stvarno » 03 Dec 2010, 12:31

Mrav wrote:Mislim, stvar je kod svih tih "podkultura" pokušaj da se bude "kul". Statistike kažu npr. da 4 od 5 amerikanaca misle da su kul, i sad je to najbitnije biti "kul", a biti svoj, razmišljati svojom glavom, to je sporedno. Naravno da ne mogu svi da budu kul, ali svi masovno misle što je najgore "trude se" da budu kul. Ako tako treba da se bude kul, izvinite me ali ja neću biti nikad kul :roll: .
Meni se cini da svako ko misli da "misli svojom glavom", istovremeno misli da je kul :mrgreen: i iznad ostalih (sto se uklapa u taj neki propovednicki/hipster/pseudo filozofski/pseudo humani trip), a u stvari ima izuzetno drkadzijski stav. Npr postoje ljudi koji idu tom logikom da ih boli patka sta drugi misle o njima, oni su zadovoljni sobom, i to ih ne dotice, i zato su kul, pa se prema svima ponasaju kao da su totalni idioti i nedostojni njihovog drustva, a nisu ni hip ni fensi ni metal.... Nemoj da pomislis da ovo pricam za tebe, samo sam se nadovezao jer znam neke takve ljude. :ziveli:

Sa druge strane, svi smo manje vise takvi, vecina bar na neku grupu ljudi gleda sa visine. Metalci na fensere i emose, fenseri na metalce, skinsi na cigane, pankere, pedere, jevreje (...) ldp-ovci na sve ne-ldp-ovce... Fakultetlije na one koji nisu zavrsili... Vecina gaji neke predrasude, naravno, ne svi iz cele grupacije (izuzev skinsa, oni svi diskriminisu :mrgreen: )... Evo i ovde koliko hejta prema celoj grupi ljudi... :mrgreen:

Slazem se sa nebojsom, malo je smesno svako hejtovanje cele subkulture, metalci/fenseri/punkeri/emosi/hipsteri svi obuhvataju iste tipove ljudi koji su potpali pod razlicit uticaj. Zbog toga mozes naci izuzetno kul i fensere i hipstere i emosse i pedere, a isto tako teske sabancine, jedina razlika je sto ce fensi saban da nosi kajlu, vice br'te i trudi se da popljuje svakoga ko ne misli da treba da se ode puskama na kosovo, metalac shaban ce da smara sve zive o npr filozofiji i muzici i kako je sranje sve sto nema rectumfrier na snimku (eventualno marshall ili engl :mrgreen: ), a hipster saban ce da pljuje, lupam, one koji jedu pljeske, i sve koji misle da ne treba priznati nezavisnost shiptarima i td...

Mislim, na isti ovakav nacin mozemo pljuvati i metalca koji gradom ide u martinkama koznim pantalonama, koznom kaputu, corps shminkom (ili kako se to vec zove) i narukvicom sa bodljama, i lika koji na faks (koji studira) dolazi u odelu i sa kravatom, i lika sa trenerkom vezanom iznad zgloba da se vide carape i maxerice, a cinjenica je da na svakom faksu mozes naci svakog pripadnika bilo koje subkulture, samo je pitanje kakav je covek...

Ako je samo izgled u pitanju, onda svakome mozemo naci nesto zbog cega cemo mu se smejati...
Mrav wrote:Da, slažem se ovi "emosi" su mi simpatičniji od hipstera onda, uglavnom i ne srećem mnogo emosa, to je uglavnom trend sada kod malo mladje populacije, ali hipstera na svakom koraku.
Mi mjetaleri smo istrebili emose, uterali smo im stra' u kosti, pa su morali da shape-shiftuju u hipstere :metal: Poslednjeg emosa sam vid'o pre par godina :lol: Sad mi zao, nema vise ni emo djevojcica :(

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Kill surf city » 03 Dec 2010, 13:40

nebojsak wrote:Nego, druga stvar mi nije jasna. Niko nije u obavezi da se druži sa tim ljudima, da izlazi tamo gde oni izlaze, i -u krajnjoj liniji- da ih uopšte primećuje.
Upravo to i mene zbunjuje. :kokice:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Fenseri vs Metalci

Post by Trooper » 03 Dec 2010, 13:43

I da, bitna stavka, hipsteri u 90% slucajeva koriste Mac xd. Zato kazem, kill em all :twisted:

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Fenseri vs Metalci

Post by sl0e » 03 Dec 2010, 13:52

Znaci, nebojsak je hipster :mrgreen:
A iam i ja na starom kompu os x za pc. :bravo: :mrgreen:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Fenseri vs Metalci

Post by sinisake » 03 Dec 2010, 13:54

Sigurno, uklapa se:
with interests in non-mainstream fashion and culture, particularly alternative music, indie rock, independent film,
:lol:

Mislim, ne znam ja za te hipstere... u moje vreme valjda nisu postojali (tad su postojali mjetalci, sminkeri, pankeri, poceli da dizu obrijane glave oni skinsi, i tako to)? :bambi:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Fenseri vs Metalci

Post by nebojsak » 03 Dec 2010, 14:12

sl0e wrote:Znaci, nebojsak je hipster :mrgreen:
A iam i ja na starom kompu os x za pc. :bravo: :mrgreen:
Izvaljen :(

Ok, mogu ja da otvorim sledeću temu? Recimo, Zvonimir Đukić vs Kečap.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest