Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
mixerlo
Posts: 34
Joined: 28 Oct 2008, 11:42

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by mixerlo » 08 Nov 2008, 12:57

Paprika wrote:
mixerlo wrote:ja se izvinjavam,ali bih zamolio sve ljude na forumu da pogledaju ovaj album

http://viewmorepics.myspace.com/index.c ... mId=945596

i ovaj

http://viewmorepics.myspace.com/index.c ... Id=1447929

lik je nash... nikad chuo za njega,ali sam zinuo (bukvalno) kad sam video ovo
To je Kiki iz Yobo-a :]]] A ovo iza kutija su zidovi Orange-a :]

E to je lozzenje! Kad lik na svaku svoju pedalu ODMAH montira plavu diodu jer tako izgleda besnije! :] (a bilo je i slucajeva gde je po plavoj diodi usao u trag ukradenoj pedali, ali to je nus pojava...)
Ali, iako nije ne znam kako spektakularan i 'raznovrstan' gitarista (Machinehead, Machinehead, Machinehead...), decko zna da cuva i odrzzava opremu i to i radi vrlo predano!

Bottom line - Bez namere da uvredim ikoga, pogotovo drugara, on se ipak uklapa u ovu temu.
Ali moram da dodam i sledece: Da mi se mozze, sto se tice opreme, ne verujem da bih ja bio ista drugaciji :]]]
hmm,dobra mu fora sa plavim diodama, dje bih mogao da ih nabavim? ^^

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Sava » 08 Nov 2008, 19:21

mixerlo wrote: hmm,dobra mu fora sa plavim diodama, dje bih mogao da ih nabavim? ^^
Ima ih gde hoćeš, više vrsta u Radio klubu u Timočkoj ulici na primer. Uzmi one nejjeftinije (cca 20 din.) jer su se one skupe (cca 80 din.) pokazale slabije (sijaju slabije, ali ravnomernije). Ranije sam stavljao te plave, ali sam shvatio da je to za scenu loše jer toliko sijaju da ne vidiš da podesiš potenciometre. Zbog toga sam se vratio standardnim crvenim diodama (cca 6 din.) pa prepravio i neke pedale koje fabrički imale plavu diodu. A i crveno je nekako profesionalnije.

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Z*Z*Z » 10 Nov 2008, 19:30

Snob sam definitivno, nekontrolisano se obskrbljujem gitaram, pojacalima, pedalama godinama i nemogu da se izlecim, NEMOGU... :P

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by mislim_stvarno » 11 Nov 2008, 12:46

Priznanje je prvi korak ka izlechenju.... :mrgreen:
HAHAHA

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by nemanjavelimirovic » 11 Nov 2008, 13:18

1 ) provodi više vremena pateći za opremom koju još nema nego svirajući;

ne, ponekad kad svirash, mozes da patis za opremom (u isto vreme) :-) ali ne sva sreca...

2 ) misli da je kupovina opreme odgovor na sopstveno loše vladanje instrumentom;

ne, glupo je...

3 ) misli da niko živi ne može da odsvira ništa vredno pamćenja ako pritom ne koristi $$$ opremu;

pa slabo sta se moze odsvirati na sjebanoj gitari, mada sad ima za 100E da se nadje sasvim solidna gitara , tako da...nema logike

4 ) više pazi na to ko šta poseduje nego ko kako svira;

Pa naravno da je interesantno videti ko ima kakvu opremu, ali ako mi se ne svidja stil sviranja ili muzika, ja napustam koncert...

5 ) ponižava druge muzičare na osnovu njihovog nedostatka opreme, umesto na osnovu nedostatka talenta / posvećenosti muzici / muzičkog ukusa / itd;

To ko radi, stvarno je debil...

6 ) ima više opreme nego ideja;

Ova tvrdnja moze biti ispravna, jer poznajem nekolicinu ljudi koji su u tom fazonu, ali to se onda svodi na kolekcionarstvo

7 ) ne shvata razliku između "vlasnika instrumenta" i "instrumentaliste";

ovo se vezuje za predhodno...

8 ) ima čvrst stav na temu "ako ga ja nemam, onda je sr*nje";

nisam jos sreo takve...

9 ) ne shvata da na svetu postoji "sjajna muzička oprema", kao i "skupa muzička oprema" - ali da jedno ne podrazumeva uvek ono drugo;

pa da...vec sam rekao...moze se za 100E naci ok gitara...sta reci...moze i squier da zvuci bolje od nekih fendera...to sam se licno uverio..

10 ) ne sluša muzičare na svirci, nego im odmerava opremu i kikoće se od zadovoljstva kada izračuna (do u evrocent!) koliko je njegova sopstvena oprema skuplja;

Bezveze

11 ) suočena sa dve identične gitare koje zvuče i izgledaju potpuno isto - bira onu koja više košta;

Pa to je za one koji imaju da se razbacuju pa posle pricaju ostalima kako su se "izuli" za gitaru i to...

12 ) svoje (najčešće prezirno) mišljenje o kolegama muzičarima i(li) njihovoj opremi zasniva na drugačijim premisama od onih koje koriste profesionalni muzičari, to jest na premisama cene, brenda, trenda, pretpostavljenog kvaliteta, glasina, sopstvene tvrdoglavosti itd., a pritom zanemaruje razloge zasnovane na fizici, fizici zvuka, elektronici, elektrotehnici, akustici, logici i(li) rasprostranjenosti određenog komada opreme.

Pa verovatno ima i takvih...


Ja obozavam da kupujem opremu i gitare i da po tome mozda i jesam snob, ali svaki deo opreme koristim u svrhu za sta je kupljen, a kad vise nema svrhu, prodam. Tako da neznam...mozda da, a mozda i ne...kako ko gleda na stvari. 8)
I recimo non stop gledam oglase jer cesto naleti nesto povoljno ili interesantno...da li za mene ili za nekog od ortaka koji sviraju...od magneta do lampaskih pojacala i bubnjeva... :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest