Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Rocket Roll » 05 Jan 2008, 14:21

Zavirite iskreno u vaše srdašce, i popunite ovaj upitnik. Samo hrabro! Nikom ne morate da saopštite rezultate, ali vam garantujem da će biti poučnije od "testova ličnosti" po ženskim časopisima. Dakle, "da" ili "ne" na svako pitanje...

========================================================

Da li ste vi osoba koja:

1 ) provodi više vremena pateći za opremom koju još nema nego svirajući;

2 ) misli da je kupovina opreme odgovor na sopstveno loše vladanje instrumentom;

3 ) misli da niko živi ne može da odsvira ništa vredno pamćenja ako pritom ne koristi $$$ opremu;

4 ) više pazi na to ko šta poseduje nego ko kako svira;

5 ) ponižava druge muzičare na osnovu njihovog nedostatka opreme, umesto na osnovu nedostatka talenta / posvećenosti muzici / muzičkog ukusa / itd;

6 ) ima više opreme nego ideja;

7 ) ne shvata razliku između "vlasnika instrumenta" i "instrumentaliste";

8 ) ima čvrst stav na temu "ako ga ja nemam, onda je sr*nje";

9 ) ne shvata da na svetu postoji "sjajna muzička oprema", kao i "skupa muzička oprema" - ali da jedno ne podrazumeva uvek ono drugo;

10 ) ne sluša muzičare na svirci, nego im odmerava opremu i kikoće se od zadovoljstva kada izračuna (do u evrocent!) koliko je njegova sopstvena oprema skuplja;

11 ) suočena sa dve identične gitare koje zvuče i izgledaju potpuno isto - bira onu koja više košta;

12 ) svoje (najčešće prezirno) mišljenje o kolegama muzičarima i(li) njihovoj opremi zasniva na drugačijim premisama od onih koje koriste profesionalni muzičari, to jest na premisama cene, brenda, trenda, pretpostavljenog kvaliteta, glasina, sopstvene tvrdoglavosti itd., a pritom zanemaruje razloge zasnovane na fizici, fizici zvuka, elektronici, elektrotehnici, akustici, logici i(li) rasprostranjenosti određenog komada opreme.

========================================================

Ako imate više od - šta ja znam - 40tak % "da, jesam!" odgovora - onda vam čestitamo! U napaćenoj, siromašnoj, sankcionisanoj i od PayPala i eBayja maltretiranoj Srbiji, u kojoj preko pedeset posto ljudi ima prihode manje od 300 evra mesečno, vi se kvalifikujete da budete "dženjuin zerbiš snob industrije muzičke opreme"! :jeej:

Dozvolite da vam predstavim vaš grb:

Image

Ako pripadate onoj grupi sa manje od 40tak % "da, jesam!" odgovora, ne očajavajte! Još uvek postoje šanse da se kandidujete za "dženjuin zerbiš IMO snoba" - zapamtite, ovde ulogu ne igra vaše godište, pa čak ni vaše umeće sviranja! Prosto, pustite mozak na otavu i ignorišite upozorenja vaših najbližih... Možda će oni, vrišteći i plačući, pokušati da vam poture blede i nebitne argumente poput:

"Ali nama treba nov frižider / šporet / parket / tepih / kosilica za travu!"

"Zar nije krajnje vreme da ti se neke pare koje si uložio u muzičku opremu najzad i vrate?"

"Kako to da je, recimo, Duda Bezuha snimio sve one albume i napravio takvu karijeru sa jednom-dve gitare, jednim pojačalom, i tri-četiri gitarska gadžeta?"


Veselo ignorišite ovakve partibrejkere, te nastavite da sejete užas i nesreću po svojoj bližoj i daljoj familiji... sve dok vam ne oduzmu starateljstvo nad samim sobom.

Ostalima - koji su, naravno, u manjini, makar bili i u većini - i koji se gnušaju dženjuin zerbiš IMO snobova - toplo savetujem da razmotre sledeće životne činjenice:

IMO snobova ima svugde, baš kao invalida & bolesnika od AIDSa. Njihovo "stanje" (ako baš tvrdoglavo insistirate na takvoj karakterizaciji!) može biti za žaljenje, ali s njim se nije šaliti - svako ko se na ovaj ili onaj način bavi muzičkom opremom pre ili kasnije je osetio podmukle, prikradajuće simptome ovog (da, razumem vas) "stanja". To je, prosto, "u prirodi posla". Oni sa jakim imunitetom uspevaju da ne podlegnu baš uvek ovom (OK, ako baš insistirate) "oboljenju", ali moraju da priznaju da je ono kao herpes - kada ga jednom zaradite, dobili ste prijatelja za ceo život! "Infekcija" (da, da, dobro, klasifikovaćemo je kao bolest) ume da se pritaji i čeka - ponekad čak i decenijama... Ali pre ili kasnije će vam se desiti pad imuniteta, a tada - bam! Zaspite u groznici, u bunilu odšetate do najbliže muzičke prodavnice, i - sledeće što vidite je vaš nov "gadžet" u vašoj sobi, ekspresno preporučeno upozorenje iz banke da ste prekoračili vaš dozvoljeni minus (pretnje zatvorom i / ili sudskim procesom dodate na posebnom listu papira), optužujući pogledi vaših najbližih... a u grudima - ono idiotsko dobro raspoloženje koje u najtežim slučajevima može da potraje i par dana.

Za detalje ovog mehanizma infekcije možete da se obratite knjizi Viktora Peljevina, "Generacija P.", tako da neću dalje mučiti vaš siroti osetljivi stomak opisima ovog, žaljenja dostojnog (da, da shvatili smo vaš stav) "oboljenja".

Opaska za kraj: "dženjuin zerbiš IMO snobovi" su nekada bili mnogo rasprostranjeniji na ovim prostorima, ali je i njih (kao i Zastavine "Fiće", samoupravni socijalizam i vojna odmarališta) masakrirao Veliki raskol iz 1989, a zatim ih je desetkovalo Izbijanje euforije oko piramidalne štednje iz ranih devedesetih, te skoro potpuno istrebilo Nasilno uterivanje demokratije iz kasnih devedesetih. Stanje je trenutno malo bolje, te se možemo nadati uspešnom oporavku vrste u posebnim, klimatski pogodnim područjima poput Beograda, ali - spas te ugrožene vrste traži našu svesrdnu pomoć!

Za donacije u muzičkoj opremi kontaktirajte administratore ovog Foruma... Svaka pomoć je dobrodošla! Možda je vaš ujka negde u podrumu vaše zgrade, ispod pet metara vode, pronašao neku zarđalu staru kršinu za koju upućeni u tu oblast kažu da nisu sasvim sigurni, ali da bi to možda mogla da bude neka gitarska pedala? Odlično! Vi je samo prosledite nama, a mi ćemo njom (za par nedelja) produžiti život nekom ugroženom dženjuin zerbiš IMO snobu, koji će je sa toplinom priviti na grudi, a zatim danima pričati o tome kako, eto, takve stvari nigde više ne mogu da se nađu, a cena im u "Svetskom udruženju polu- do totalno ludih" (pardon, na eBayju) dostiže...

Posebno ćete lako obradovati neke od naših (takođe vrlo ugroženih!) analognih IMO snobova - njima je pre svega potrebno nešto ovakvo:

Image

Budite srećni ako možete da nam donirate nešto takvo, jer će možda uz pomoć ovakve sprave analogni IMO snobovi možda postići potpuno izlečenje, te shvatiti da im ostatak ovog Foruma (kao i ostatak interneta i industrije kompjuterske opreme) već odavno želi dobrodošlicu u 21. vek.

Ostavljam ovu temu vama! Možda ste negde primetili nekog dženjuin zerbiš IMO snoba kojeg još uvek nismo indeksirali u naš spisak ugroženih vrsta? Podelite tu informaciju sa nama! Možda ste ugroženi dženjuin zerbiš IMO snob koji je u krizi jer još petnaestak dana sebi neće moći da priušti novu igračku od $ 2 500? Napišite koji post, dozvolite nam da saosećamo sa vama! Naš Forum će vam u svakom trenutku pružiti dobrodošlicu, simpatije, a - kada vas na kraju pošalju na prinudno lečenje u Lazu, ili kada vas uhapse zbog dugova, ili kada vam neko zbog istih najzad prebije obe noge - pružićemo vam i organizovane posete po bolnicama / zatvorima, uz pričanje veselih priča iz normalnog muzičkog sveta.

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Fox IV » 05 Jan 2008, 16:55

Ne moram ni da rešavam test... već znam odgovor. Ćutke i ponizno ću prihvatiti grb i etiketu. Idem da je prišijem na čelo da bi me se ljudi lakše klonili a tako se klonili i nevolja. :oops: :oops: :oops: :? :? :?

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by zolideathmetal » 05 Jan 2008, 19:22

Uh...na pocetku sam mislio da jesam. Ali sve se dobro zavrsio :D
Officially nisam snob muzicke opreme!!

Mada mislim da sam u nekim trenutcima bio...i da cu jos i biti :)
Nadam se da necu zavrsiti kao FOX :P
(sala, ofkors)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by dejankuki » 05 Jan 2008, 21:07

Kao prvo, cestitam rollu na fenomenalno sastavljenom postu!!!
kao drugo... potrudio sam se da resim test i sada cu vam da ga preTstavim...sa sve odgovorima u malim i srednjim zagradama!!!



Elem, evvvvo rrrressssenja!!!! mog... molim ostale da ne prepisuju....

Pre Scriptum
Ako ovo kvari i ugrozava duh teme, SLOBODNO obrisite!!!!


Da li ste vi osoba koja:
1 ) provodi više vremena pateći za opremom koju još nema nego svirajući;
1. ???? ( Iako cesto balavim po prodavnicama i internet stranicama za opremom koju nikada necu imati podjednako i sviram tako da sam ovo ostavio kao "posle cu da odgovorim" i opet nisam mogao sam da presudim. )
2 ) misli da je kupovina opreme odgovor na sopstveno loše vladanje instrumentom;
2. Ne! ( "A u ruke Mandusica Vuka svaga djitra bice ubojita" )
3 ) misli da niko živi ne može da odsvira ništa vredno pamćenja ako pritom ne koristi $$$ opremu;
3. Ne!! [ 1000-ti put kazem, tolko mi je klinaca (< uslovno receno >) lupilo "samar" sa losom opremom i manjim znanjem a ipak odsvirase nesto sto ja nemogu, neznam, nisam umeo a zvucalo je bogovski. ]
4 ) više pazi na to ko šta poseduje nego ko kako svira;
4. Ne! ( Lepo je kad neko ima dobru opremu, ali je jos lepse ako tu opremu ZNA da koristi!!!)

5 ) ponižava druge muzičare na osnovu njihovog nedostatka opreme, umesto na osnovu nedostatka talenta / posvećenosti muzici / muzičkog ukusa / itd;
5. ne! ( Nikad, ali nikad ne ponizavam druge muzicare u bilo kom slucaju. )

6 ) ima više opreme nego ideja;
6. Ne! ( Uh...ideja k'o pleve, vremena malo, a oprema... pa dugo sam u ovome, glupo bi bilo da imam SAMO gitaru...)

7 ) ne shvata razliku između "vlasnika instrumenta" i "instrumentaliste";
7. ne! ( Imam ja i frule i gusle, a ipak neznam da ih sviram, ali zato gitaru sviruckam... jel to poJenta...uostalom ovde se nadovezujem se na odgovor pod 4. )

8 ) ima čvrst stav na temu "ako ga ja nemam, onda je sr*nje";
8. ne ( Vidi pod jedan!!! )

9 ) ne shvata da na svetu postoji "sjajna muzička oprema", kao i "skupa muzička oprema" - ali da jedno ne podrazumeva uvek ono drugo;
9. ne! ( Znaci shvatam razliku! Obe moje gitare su xxx BY xxx, znaci nije presudno bio brend vec kako lezi u mojoj ruci i da ima dobar ton i niza cena!!! Takodje znam sta bih kupio kad bih imao para...)

10 ) ne sluša muzičare na svirci, nego im odmerava opremu i kikoće se od zadovoljstva kada izračuna (do u evrocent!) koliko je njegova sopstvena oprema skuplja;
10. ne [ Nikad, uvek se ukopam u mestu i slusam muzicare a sutku primetim tek kad me neko od njih udari...a oprema... otprilike ovlas pogledam i procenim ODOKATIVNO sta da ocekujem od sviraca ( u smislu jazzer, shreder, klasicar...mada nije nuzno i obavezno, mozda je pozajmio instrument!!! ) a daleko da znam sve cene napamet... budibogsnama.. onda bih verovatno bio Rain Man. ]

11 ) suočena sa dve identične gitare koje zvuče i izgledaju potpuno isto - bira onu koja više košta;
11. ne dokazano!!! ( Bas sam na ovu temu razgovarao sa jednim od clanova foruma, u smislu da je XY gitara skuplja od mnogo drugih koje su isto tako dobre ... ako ne i bolje! )

12 ) svoje (najčešće prezirno) mišljenje o kolegama muzičarima i(li) njihovoj opremi zasniva na drugačijim premisama od onih koje koriste profesionalni muzičari, to jest na premisama cene, brenda, trenda, pretpostavljenog kvaliteta, glasina, sopstvene tvrdoglavosti itd., a pritom zanemaruje razloge zasnovane na fizici, fizici zvuka, elektronici, elektrotehnici, akustici, logici i(li) rasprostranjenosti određenog komada opreme.
12. ne!! ( Poglej pod 9. )


Posto izgleda da je sve namesteno i da sam sve odgovorio tako da pomislite kako nisam snob, na ovo prvo pitanje odgovorite VI umesto mene ;)



Post Scriptum
prihvaticu rezultat ma kako da vecina odluci!!!

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Doolio » 12 Jan 2008, 02:20

1 ) provodi više vremena pateći za opremom koju još nema nego svirajući;
ne, stavise, jako retko razmisljam o tome, mada ponekad da, recimo kad prelistavam neki muzicki casopis uspem malo da zabalavim:)
2 ) misli da je kupovina opreme odgovor na sopstveno loše vladanje instrumentom;
hm, ovde moze da se diskutuje, zavisi na koje faktore se misli. recimo, brzinu i tacnost mozes vezbati i na rastimovanoj gitari sa cetiri zice otprilike, ali npr, ako neko uspe da odsvira dva pinch harmonika zaredom na mojoj elektricnoj od pet dinara ima od mene deset gajbi piva. takodje, kad sam seo za ortakov fender, svirao sam tri puta brze (ne bukvalno, ali recimo da bi 'duplo' bilo blizu istini) i tacnije zbog dobrog 'vesanja zica', glatkog vrata itd itd...
3 ) misli da niko živi ne može da odsvira ništa vredno pamćenja ako pritom ne koristi $$$ opremu;
sa ovim se uopste ne slazem, stavise, neke revolucionarne stvari su nastale na krs opremi, takodje, neki izvodjaci prepuni para insistiraju na losoj opremi da bi dobili tr00 sound. primera ima jos.
4 ) više pazi na to ko šta poseduje nego ko kako svira;
opet, apsolutno ne. mada, volim da izanaliziram neciju opremo ako me kopka kako je proizveo nesto ili mi se svidja neciji zvuk, a ne mogu da ga postignem regularno (npr stivi rej von).
5 ) ponižava druge muzičare na osnovu njihovog nedostatka opreme, umesto na osnovu nedostatka talenta / posvećenosti muzici / muzičkog ukusa / itd;
ovo je skroz van pameti, nisam cuo da se neko ovako ponasa, tako da ne.
6 ) ima više opreme nego ideja;
nista dalje od istine, opreme prakticno nemam, a ideja imam vise nego mozga:)
7 ) ne shvata razliku između "vlasnika instrumenta" i "instrumentaliste";
par pitanja je malo deza vu:) znaci ne.
8 ) ima čvrst stav na temu "ako ga ja nemam, onda je sr*nje";
ne, ne vidim zdravorazumsko opravdanje za ovakav stav:)
9 ) ne shvata da na svetu postoji "sjajna muzička oprema", kao i "skupa muzička oprema" - ali da jedno ne podrazumeva uvek ono drugo;
ne podrazumeva uvek, ali u vecini slucajeva vazi maksima 'koliko para toliko muzike':) barem ja tako mislim. takodje, zavisi sta tebe zanima, kurt kobejn je koristio neka sranja od dzitri, njemu su bile bolje od skupih.
10 ) ne sluša muzičare na svirci, nego im odmerava opremu i kikoće se od zadovoljstva kada izračuna (do u evrocent!) koliko je njegova sopstvena oprema skuplja;
apsolutno neizvodljivo cak i kada bih bio u tom fazonu:)
11 ) suočena sa dve identične gitare koje zvuče i izgledaju potpuno isto - bira onu koja više košta;
kad bih imao para za takvo zongliranje (a nemam), mozda bih tako i uradio, pretpostavljam da postoji razlog zasto ta vise kosta, mozda bih se zajebo, a mozda i ne bih. ali ovako ne bih to uradio jer para nikad dosta, ostatak bi posluzio za nesto drugo.
12 ) svoje (najčešće prezirno) mišljenje o kolegama muzičarima i(li) njihovoj opremi zasniva na drugačijim premisama od onih koje koriste profesionalni muzičari, to jest na premisama cene, brenda, trenda, pretpostavljenog kvaliteta, glasina, sopstvene tvrdoglavosti itd., a pritom zanemaruje razloge zasnovane na fizici, fizici zvuka, elektronici, elektrotehnici, akustici, logici i(li) rasprostranjenosti određenog komada opreme.
hm, kako kad, u dosta stvari se ne razumem, pa se vodim stvarima kao sto su marka, zastupljenost, neciji savet itd.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Void » 13 Jan 2008, 19:32

U pocetku sam mislio da jesam SNOB, ali dobro je, nisam.....koje olaksanje....aaaaaaa.... :D :D :D :D :D :D

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Guitar_thrill » 13 Jan 2008, 21:56

Nisam,a evo i jednostavnog dokaza,imao sam da biram izmedju Ibanez Jema i Arie PE anniversary,i izabrao sam Ariu jer je gitara mnogo bolja za moj ukus(mada malo previse ukrasena)..... 8)

Sezax
Posts: 310
Joined: 23 Dec 2007, 15:18

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Sezax » 14 Jan 2008, 18:19

Ni ja nisam.Mada malo su pitanja previse ekstremna mislim da niko nece ispasti snob ovde...

User avatar
mr.flash
Posts: 194
Joined: 09 Jul 2007, 12:53
Location: Beograd
Contact:

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by mr.flash » 14 Jan 2008, 19:55

oce, oce, ako samokriticno odgovaras... koliko puta uhvatim sebe, a da nisam ni svestan kako se uklapam u svaku od gorepomeutih karakteristika ...

Sezax
Posts: 310
Joined: 23 Dec 2007, 15:18

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Sezax » 14 Jan 2008, 21:08

Bas svaku??? :shock: :shock:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Nyarlathotep » 15 Jan 2008, 06:30

u 99% pitanja se nisam pronasao, ali, uvek postoji taj 1%.
ja na muzicku opremu gledam kao na meni najdraze igracke, pored knjiga, naravno. iskreno, nekada je potrebna samo clean gitara za sve sto zelim, a nekada mi i ono ludilo sto imam nedovoljno. :lol:

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Sava » 15 Jan 2008, 09:38

Naravno da sam snob muzičke opreme, pa šta? Još da imam dovoljno love pa da ispunim sve svoje snobovske želje gde bi mi bio kraj! Davno sam naučio da je svaki hobi strahovito skup, a meni je ovo samo zabava i ništa drugo. Zato što mi je zabava ja sam snob i kada kupim Behringer pedalu od 20 E, jer mi to u principu nije neophodno i mogu da živim bez toga.

Ali tešim se. Gledam recimo aviomodelare, igraju se aviončićima, drže u rukama daljinske upravljače, a lica im smrtno ozbiljna. A nema iole kvalitetnijeg aviončića ispod 1000 E! Sve igračke su skupe.

Da li znate od koje grane Amerika ima ubedljivo najveći godišnji prihod? Mislite da je to industrija, zar ne? Ma jok, najveći prihod im je od zabave!

User avatar
mr.flash
Posts: 194
Joined: 09 Jul 2007, 12:53
Location: Beograd
Contact:

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by mr.flash » 15 Jan 2008, 11:41

Definitivno da je zabava i hoby nesto sto nas odrzava normalnima u vremenu kada vecina nas ima posao/faks kome posvecujue vreme i prilicno oskudna primanja. Cesto smo skloni iracionalnom trosenju novca na manje potrebne stvari, ali se neretko upustamo u megalomanske poduhvate tipa novo pojacalo, nova gitara (ili drugi istrument). Medjutim to nije nista cudno, cak sta vise normalno je za nase like-minded individuals "preko bare" ili u razvijenijim evropskim zemljama da svaki extra prihod trose na muzicku opremu. Prisustvovao sam kada je lik kupio Bower & Wilkins 800D koji necu spominjati koliko kosta zarad opsteg dobra, a kod kuce ima Gershman Avantgarde od preko $4000. Jednostavno zato sto je hteo da ga prikljuci na svog Musical Fidelity lampasa, i boga pitaj koje jos komponente i uziva u zvuku narednih 10ak dana razmisli da li da ga zadrzi i sta da "offload" u tom slucaju, a onda razmeni utiske sa "kolegama", stavi ga na oglas, pa iz pocetka. Dakle, ko ne bi voleo da ima mogucnosti da juri odredjenu opemu i kada naleti na nju na e-bay, amazonu ili bilo gde drugde da izvadi kreditnu karticu i priusti sebi to uzivanje ?
Mislite o tome...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Doolio » 15 Jan 2008, 12:19

au, zanimljivo da dosta ljudi razmislja tako...bas sam se iznenadio...ne znam, meni se tu malo gubi poenta, ali dobro, svakom svoje...

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Chord-Master » 16 Jan 2008, 04:34

Nesto ovde ne stima, bio sam ubedjen da sam snob :D

Pronasao sam se u prvoj, u smislu da, kako je vec spomenuto, umem da zabalavim gledajuci neku finu opremu, ali nisam u fazonu da kupujem stvari koje mi nisu potrebne, niti da dajem previse novca za nesto sto bi mi obavilo posao i za duplo manju cifru (istina, to i ne mogu ni da hocu), znaci trudim se da nadjem kompromisno resenje i da sve to, takoreci, svedem na minimum, sto mi u nedostatku novca i uspeva :D

I takodje sam se nasao delimicno u desetoj, tacnije ne da "odmeravam" opremu da bih se "kikotao od zadovoljstva kada izracunam koliko je moja oprema skuplja" (kako da ne :) )... nego cisto iz radoznalosti, zato sto me zanima kako je odredjeni muzicar dobio odredjeni zvuk koji mi se svidja.

To bi bilo to, u ostalim stavkama se uopste ne pronalazim, bar ne za veceras, pokusacu opet sutra :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest