Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Nyarlathotep » 23 Jan 2008, 06:24

jbg, nisma snob, ali sam teska lozana. kupicu i probacu svako sranje koje me privuce i mislim da mi treba. koliko mogu, naravno... mada, priznajem, apetiti mi se polako zadovoljavaju. jos po koja "sitnica" ukljucujuci i dobro pojacalo, mozda jos jedan sint, i sve ce da bude taman. ima istine u staroj "koliko para toliko muzike". izvesna muzicka oprema se ne bi odrzala na trzistu ako njen kvalitet ne parira ceni.

uglavnom ono sto je skuplje i bolje zvuci, medjutim, nekada je razlika u ceni nesrazmerna razlici u kvalitetu. ipak, onda se postavlja pitanje, da li je ta razlika u ceni takodje relativna? nekom je 300$ ko kuca, a nekom ne predstavlja nista.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by sinisake » 07 Jun 2008, 15:44

Umereni snob. :)
1) Imam predrasude(podgrejane nekim licnim iskustvima) o korejskim i kineskim gitarama, uvek bih pre pazario americku.
(Mislim da neke gitare s razlogom kostaju toliko koliko kostaju, mada slutim da dobar deo cene nosi i ime, jbg)
2) Mislim da niko živi ne može da odsvira ništa vredno pamćenja ako pritom ne koristi $$$ opremu (podrazumeva se i da ima dobre prste).
ponižava druge muzičare na osnovu njihovog nedostatka opreme
Mislim da ovo nikad nisam radio, ali poznajem neke ljude koji se bas upravo ovako ponasaju, pa i prema ljudima sa kojima sviraju u bendu. Kompleksi, sta cete... :(

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by vbraca » 08 Jun 2008, 13:53

Pa evo i ja da dam koju rec oko ove krajnje zanimljive teme.
2 ) misli da je kupovina opreme odgovor na sopstveno loše vladanje instrumentom;
2.Apsolutna glupost!
3 ) misli da niko živi ne može da odsvira ništa vredno pamcenja ako pritom ne koristi $$$ opremu;
3.Nikako se ne slazem sa ovim!
4 ) više pazi na to ko šta poseduje nego ko kako svira;
4.Ovo je smesno... :roll:

5 ) ponižava druge muzicare na osnovu njihovog nedostatka opreme, umesto na osnovu nedostatka talenta / posvecenosti muzici / muzickog ukusa / itd;
5. Nikada to nisam uradio i nikada necu,mada par ljudi je mene pokusalo da ponizi zato sto imam Ariu a nemam Fendera.

6 ) ima više opreme nego ideja;
6.Ideja imam dosta a oprema se skuplja...

7 ) ne shvata razliku izmedu "vlasnika instrumenta" i "instrumentaliste";
7.Naravno da ne!

8 ) ima cvrst stav na temu "ako ga ja nemam, onda je sr*nje";
8. Ne ( Vidi pod jedan!!! )

9 ) ne shvata da na svetu postoji "sjajna muzicka oprema", kao i "skupa muzicka oprema" - ali da jedno ne podrazumeva uvek ono drugo;
9. Ne! (Ja imam budzenu Ariu koja nije nesto skupa, ali ima super zvuk, dok mi malo ljudi veruje jer ne pise Fender nego Aria)

10 ) ne sluša muzicare na svirci, nego im odmerava opremu i kikoce se od zadovoljstva kada izracuna (do u evrocent!) koliko je njegova sopstvena oprema skuplja;
10. Ne, uvek slusam sta sviraju, a ne koliko skupu opremu imaju.

11 ) suocena sa dve identicne gitare koje zvuce i izgledaju potpuno isto - bira onu koja više košta;
11. Obicno bacanje para!

12 ) svoje (najcešce prezirno) mišljenje o kolegama muzicarima i(li) njihovoj opremi zasniva na drugacijim premisama od onih koje koriste profesionalni muzicari, to jest na premisama cene, brenda, trenda, pretpostavljenog kvaliteta, glasina, sopstvene tvrdoglavosti itd., a pritom zanemaruje razloge zasnovane na fizici, fizici zvuka, elektronici, elektrotehnici, akustici, logici i(li) rasprostranjenosti odredenog komada opreme.
12. Ne!!!

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by LazaRocker » 30 Jun 2008, 15:44

Ja definitivno nisam.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Kristijan » 31 Jul 2008, 17:09

Ako imam u vidu cinjenicu da je ovo meni hobi, i da dinara ne zaradjujem od muzike, onda jesam... Mada moram da priznam da povremeno imam osecaj krivice kada dajem pare na opremu. Tesi me samo to sto nemam nikakav bes od opreme, a inace nisam bas ubedjen da cu sa vise opreme da zvucim bolje.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Funkomat » 01 Aug 2008, 16:41

Ja po ovim stavkama nisam ni najmanje ali svejedno smatram sebe snobom opreme (bar kad dodje do efekata) ali ocigledno ne na nacin koji vi. :D
Drugim recima, veliku kolicinu paznje pridajem samoj boji zvuka onog sto izlazi kroz pojacalo sto naravno ne znaci da covek mora da ima najskuplju opremu da bi imao zvuk koji se njemu svidja. Dokaz je EHX SMM od 300nesto e u poredjenju sa Ibanez AD9 od 80... :D
To da nekom ''treba'' brdo pedala (pa cak i jedna) nije tacno ali mene to motivise i tera da uzmem gitaru i igram se sa svim tim mogucnostima, sto ne znaci da gitara sama po sebi nije dovoljna jer svakih par meseci iskljucim sve pedale i gurnem gitaru direktno u pojacalo, kako bih nakon par meseci opet svirao kroz pedale itd...
Par puta mi se desilo da uzmem da sviram, da mi se iz nekog razloga ne svidi zvuk (ne ono sto sviram, vec sama boja zvuka) i da me to odbije i ostavim gitaru na par dana, sviram akusticnu ili sta god... Verovatno zvuci glupo ali tako je jebiga.
Juce sam bas bio na svirci Tanje Jovicevic i njen gitarista je imao toliko dobar zvuk da nisam mogao da verujem i naravno da sam pogledao sta koristi da dobije taj neverovatan zvuk, ne da bih pomislio ne znam sta, vec jer me zanima. Sasvim normalna stvar. :)

User avatar
mixerlo
Posts: 34
Joined: 28 Oct 2008, 11:42

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by mixerlo » 30 Oct 2008, 00:43

ja se izvinjavam,ali bih zamolio sve ljude na forumu da pogledaju ovaj album

http://viewmorepics.myspace.com/index.c ... mId=945596

i ovaj

http://viewmorepics.myspace.com/index.c ... Id=1447929

lik je nash... nikad chuo za njega,ali sam zinuo (bukvalno) kad sam video ovo

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by mislim_stvarno » 30 Oct 2008, 09:35

Ali koliko para ima samo u gitarama... :P Sve ESP ni jedan LTD + jedan PRS :P (koliko skracenica :mrgreen: )
AAAAAAAAAAuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.........

ontopic :mrgreen: :
Test kaze da nisam snob, ali znam da jesam, znam...
And I'm proud of it...
:mrgreen:

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by KirilStipsa » 30 Oct 2008, 13:40

Nemam nista protiv onih koji se loze na skupe i eksluzivne instrumente... i ja se lozim. Nemam nista protiv onih koji imaju lovu za takve instrumente... i ja cu IMATI :P
Bitno je kako posmatras muziku... i zasto se lozis?!?!
I da li se lozis na zvuk gitare Johnny Ramona, koja je (a i danas nije mnogo skuplja) kostala 50$. I da li se lozis na gitaru Johna Lennona, koji je kupio RIckenbackera (koji danas kosta 2500 e?!?!) zato sto je to nesto najblize Stratocasteru sto moze da prisuti?!?!?!?! Paul McCartney je svirao Hofnera (koji takodje danas kosta 2500 e, takodje zato sto ga je on svirao) jer je to bio najjeftiniji bass, koji je za najmanje para mogao da se modifikuje u lefthanded.

Danas, ljudi koji poseduju najskuplje gitare u Beogradu(koje poznajem) se i ne bave muzikom... jedan UN prevodilac ima Rick-a skupog-boga-oca, zubar i advokat imaju FOdere (od 5000$), drugi zubar Alembic custom... to je sve LOZENJE...

... treba da postavis sebi samo jedno pitanje... ZASTO SE LOZIS???

Ako sebi mozes da priustis nesto na sta se lozis... kul... jos bolje ako to nesto ne moras mnogo da platis, a umes i da odrzavas.

Snobovi su shminkeri, i tretman prema njima se uci kroz iskustvo... i uglavnom nisu nikada nista uradili sa muzikom!

User avatar
Paprika
Posts: 217
Joined: 06 Oct 2008, 00:35
Location: 3rd rock from the sun

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Paprika » 03 Nov 2008, 09:15

mixerlo wrote:ja se izvinjavam,ali bih zamolio sve ljude na forumu da pogledaju ovaj album

http://viewmorepics.myspace.com/index.c ... mId=945596

i ovaj

http://viewmorepics.myspace.com/index.c ... Id=1447929

lik je nash... nikad chuo za njega,ali sam zinuo (bukvalno) kad sam video ovo
To je Kiki iz Yobo-a :]]] A ovo iza kutija su zidovi Orange-a :]

E to je lozzenje! Kad lik na svaku svoju pedalu ODMAH montira plavu diodu jer tako izgleda besnije! :] (a bilo je i slucajeva gde je po plavoj diodi usao u trag ukradenoj pedali, ali to je nus pojava...)
Ali, iako nije ne znam kako spektakularan i 'raznovrstan' gitarista (Machinehead, Machinehead, Machinehead...), decko zna da cuva i odrzzava opremu i to i radi vrlo predano!

Bottom line - Bez namere da uvredim ikoga, pogotovo drugara, on se ipak uklapa u ovu temu.
Ali moram da dodam i sledece: Da mi se mozze, sto se tice opreme, ne verujem da bih ja bio ista drugaciji :]]]

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by mislim_stvarno » 03 Nov 2008, 09:48

Paprika wrote:Da mi se mozze, sto se tice opreme, ne verujem da bih ja bio ista drugaciji :]]]
My Thoughts Exactly

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Nyarlathotep » 03 Nov 2008, 12:50

http://viewmorepics.myspace.com/index.c ... D=24172919

meni je to vec previse.
iskreno, jebbe mi se za to kako izgleda, bitno mi je samo kako zvuci. tu mogu mozda i da budem snob, ali sad kakav LED ima, zaista ne fermam 2%.

User avatar
Paprika
Posts: 217
Joined: 06 Oct 2008, 00:35
Location: 3rd rock from the sun

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Paprika » 03 Nov 2008, 15:20

Pa brate, i ja sam mislio uglavnom na gitare... ne na diode :]
A Kiki lik je skroz okej. :]

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Nyarlathotep » 03 Nov 2008, 21:04

naravno.
ne kazem da nije OK, zasto bih to tvrdio? ne poznajem coveka i nista lose ne mislim o njemu, naravno. to sto pljujem malmsteena ne znaci da cu zapljunem i svakog ko se pomene na forumu. :mrgreen:
nego samo kazem da mi je muzicki snobizam jasan gledano za zvuk, a da mi nije bitno koje je boje dioda na pedali i pojacalu, i slicne stvari.

User avatar
Paprika
Posts: 217
Joined: 06 Oct 2008, 00:35
Location: 3rd rock from the sun

Re: Snobovi Industrije Muzičke Opreme (Gear Snobs)

Post by Paprika » 04 Nov 2008, 08:26

Nyarlathotep wrote:to sto pljujem malmsteena ne znaci da cu zapljunem i svakog ko se pomene na forumu. :mrgreen:
:]]]
Nyarlathotep wrote:samo kazem da mi je muzicki snobizam jasan gledano za zvuk, a da mi nije bitno koje je boje dioda na pedali i pojacalu, i slicne stvari.
Poteru za sto boljim tonom ne smatram snobizmom.
Ali ovoliki potencijal u instrumentima - neiskoriscen... to vec jeste. I bez zamene dioda. :]

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest