Kirk Hammett nema pojma

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Kirk Hammett nema pojma

Post by bancika » 09 May 2012, 10:49

<rant>
znam da ne vazi za nekog virtuoza, al koji god status da ima, precenjen je. Na svakom dvd koncertu koji sam slusao, pa i juce u Bg, je max stisan da se ne cuje sta mrljavi. Krije se iza gomile waha i kao nesto brzo svira jer ne zna sta pametno da odsvira. Zapravo, nije odsvirao dve note sa ukusom sinoc, samo gomilu random nota prljavo odsviranih. Skroz mi se nekako cini nepotrebnim u bendu, s vremena na vreme ubaci neki audio efekat u mix, i to je to od njega :)
</rant>

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Kole man » 09 May 2012, 10:57

Ja bi otisao korak dalje i rekao da je cela Metalika postepeno regresovala poslednjih 20 godina ne samo sa kvalitetom albuma vec i sa samim sviranjem.Naravno sa izuzetkom basista koji su uvek bili odlicni.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Cortex » 09 May 2012, 11:01

to shto si napisao je generalno utisak ljudi, ali ja mislim da su njegove solazhe na albumima savrshene tj savrsheno legnu u muziku benda Metallica, i teshko je da bi neki drugi lik doprineo vishe njihovoj muzici.
uzhivo - da, loshe svira i to nije tajna. james la brie nema pojma da peva uzhivo pa su fanovi DT-a pomireni sa tim :D valjda se tako i sa kirkovim sviranjem mire i metallica fanovi...ali ne verujem da je namerno stishan da se ne chuje shta brlja mislim come ooon hahah :ziveli:

@Kole
znachi Truhiljo ti je neki basista?

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Kole man » 09 May 2012, 11:10

Truhilja obozavam zbog proslih radova npr:
[youtube]1bum3R23sWo&feature=related[/youtube]

40021297
Posts: 5
Joined: 11 Oct 2011, 17:39

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by 40021297 » 09 May 2012, 11:21

bancika wrote:<rant>
znam da ne vazi za nekog virtuoza, al koji god status da ima, precenjen je. Na svakom dvd koncertu koji sam slusao, pa i juce u Bg, je max stisan da se ne cuje sta mrljavi. Krije se iza gomile waha i kao nesto brzo svira jer ne zna sta pametno da odsvira. Zapravo, nije odsvirao dve note sa ukusom sinoc, samo gomilu random nota prljavo odsviranih. Skroz mi se nekako cini nepotrebnim u bendu, s vremena na vreme ubaci neki audio efekat u mix, i to je to od njega :)
</rant>
Posto mozes bolje,posalji menadzmentu Metallice da si ti najbolji i odma da te prime u bend...
Kad ti budes 30godina na stejdzu i da ti je svaka svirka pre 20 000 ljudi minimum javi se...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Cortex » 09 May 2012, 11:30

izvini ali to je komentar iz udzhbenika koji apsolutno nikakve veze ni sa chim nema.

dalje, bancika shta kazhesh na Larsov performans? chovek je svirao shta god je hteo, lupa gluposti sve vreme i onda se vrati u pesmu kad mu se cefne. toliko je puta ispadao da je to strashno. ja volim prljavije i opushteno sviranje, to daje organski vibe bilo kom bendu, ali chovek preteruje. opet, on se dobro zabavlja i ko smo mi da mu to zabranimo :)
ja sam koncertom zadovoljan, vrlo. gitare su zvuchale odvratno dodushe. Amplitube ili Axe FX, zasigurno. valjda su svirali preko amlitube-a i proshli put, 2004-e.
moram da pohvalim MAchine Head, izuzetno ubedljiv nastup. bend koji ne slusham i ne cenim, imali su veoma profesionalan nastup i prepun energije i groove-a. samo da im je songwriting bolji...a ovako riff geterburshke shkole death metala pa Nu riff, pa power metal solazhice, pa emo refrenchic, pa dimebag darrel solazhica, pa opet na pochetak. svejedno, zvuchali su sjajno!

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by bancika » 09 May 2012, 11:45

meni bio extra koncert. Nisam znao da su presli na digitalne s(t)imulacije, al svidjalo mi se kako je zvucalo, i sama gitara (JH) i mix. Mislim, nije ton koji bi ja jurio, ali je skroz primeren muzici i leg'o je odlicno u mix. Nisam mnogo obracao paznju na Larsa, osim sto mi je bass bubanj razio kamene u bubrezima :) Malo je lame ono sto pljuje po ljudima, al to nema veze sa svirkom.

MH su bili dobri, ne znam bas nista od njih, al muzika mi bila ok. Pevanje onako ne gotivim mnogo, al je prasenje dobro.

Preskocili smo namerno gojiru jer bi se previse umorio da stojim za 3 grupe, a ovako smo to vreme ubili trseci krilca u KFC :)

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Stanko » 09 May 2012, 11:47

Cortex wrote: dalje, bancika shta kazhesh na Larsov performans? chovek je svirao shta god je hteo, lupa gluposti sve vreme i onda se vrati u pesmu kad mu se cefne. toliko je puta ispadao da je to strashno. ja volim prljavije i opushteno sviranje, to daje organski vibe bilo kom bendu, ali chovek preteruje. opet, on se dobro zabavlja i ko smo mi da mu to zabranimo :)
Word. :)

Ispadao je toliko da smo se i mi zabavljali, kako to da mu oduzmemo :D
A K'rk ko i uvek, mulja, mulja :) sve u svemu vidi se da su matori i sve to, al celokupni utisak mi je dobar, masinerija, profesionalni zabavljaci, koji rade svoj posao na nivou :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Cortex » 09 May 2012, 11:51

:ziveli:
s tim shto ja ne bih rekao da se vidi da su matori, ocu i ja da mi se tako vidi da sam mator :D

40021297
Posts: 5
Joined: 11 Oct 2011, 17:39

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by 40021297 » 09 May 2012, 12:16

Nema to veze da li si mator ili ne...
Ako radis posao kako treba svi srecni :)
Najbitnije je da koncert NIJE odradjen tezgaroski kao sto znaju neki da urade kad dodju ovde .

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by doyle777 » 09 May 2012, 12:25

40021297 wrote:Posto mozes bolje,posalji menadzmentu Metallice da si ti najbolji i odma da te prime u bend...
Kad ti budes 30godina na stejdzu i da ti je svaka svirka pre 20 000 ljudi minimum javi se...
Овакве коментаре сам давао у 2.разреду основне.
"Кад будеш трчао 14секунди на 100метара - јави се."
-.-'

И Цеца је 30година на стејџу, па је ти и даље хејтујеш. :grummel_2:

И да - Кирк Хемет, заиста, нема појма. :ziveli:

40021297
Posts: 5
Joined: 11 Oct 2011, 17:39

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by 40021297 » 09 May 2012, 12:37

doyle777 wrote:
40021297 wrote:Posto mozes bolje,posalji menadzmentu Metallice da si ti najbolji i odma da te prime u bend...
Kad ti budes 30godina na stejdzu i da ti je svaka svirka pre 20 000 ljudi minimum javi se...
Овакве коментаре сам давао у 2.разреду основне.
"Кад будеш трчао 14секунди на 100метара - јави се."
-.-'

И Цеца је 30година на стејџу, па је ти и даље хејтујеш. :grummel_2:

И да - Кирк Хемет, заиста, нема појма. :ziveli:
Ipak ste vi forumasi najpametniji :)

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Trooper » 09 May 2012, 12:46

A ono, bio je kul koncert, mada posle stvari koje su nam pokazali Acdc/mejdeni/dzudas priest, ovo je bilo do jaja aljkavo. I svirka, i ozvucenje, i zvuk generalno. Ono, pevanje je bilo do jaja, i Trujilo. Ovo ostalo... Ispod proseka. E, da, i Machine HEad je pokidao, samo im fali dedicated pevac koji u stvari ume da peva. Jebiga, ja se lozim na panteru i to, al ipak ovakvo pevanje ne mogu da svarim

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Duane » 09 May 2012, 12:53

ljudi - Mettallica - Cunning Stunts - Live in Texas 1997

de bre neznaju da sviraju nemojte jesti govna, ljudi su od struje odvojeni, cela 2 sata pržačine!

gled'o ih sinoć, bilo mi sranje, al moja krivica, nisam se ništa ni organizovao, uzeo juče karte, došao tamo u 8-9, imao sranje mesta, nije moglo da se prodje napred, nisam binu skoro ni video... užas... smešno je kako su organizovali prostor, po sredini prazno, pa dva reda veceova i opet praznina.. i onda se publika razbežala u neki čudan oblik, vamo po krilima, koja su nastala zbog wcova jer nemože kroz njih da se vidi jelte, je bilo šou, ono na nekoj nizbrdici, daleko od bine, sa strane... tuga

svirka, 'nako(bukvalno nemam šta da rantujem ili bogznašta da ih hvalim), samo zamišljam u glavi kako sledi Sleep za tri dana i STS/TOTS u bgu i kao "e to je svirka", tako da mi je to bio reper :mrgreen:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Trooper » 09 May 2012, 14:12

De bre Sleep O.O?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest