Kirk Hammett nema pojma

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

vukkk
Posts: 39
Joined: 26 Aug 2009, 15:08
Location: Cacak

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by vukkk » 25 May 2012, 21:24

majebenimarko wrote:
Sve je stvar ukusa. Npr, neki tamo Attack Attack su daleko bolji sviraci od Mjetalike, ali bi ja pre otisao na Mjetaliku, koja ne zna da svira i od koje volim 2 pesme, nego na neki queermjetal.

Svakako, ne znam sto se potresate, to je ipak muzika koja je pravljena za siroke narodne mase i nije joj poenta da bude sviracki prekaljena, vec da se ljudi loze na neznamnijasta.


not sure if trolling or just retarded

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Void » 26 May 2012, 00:58

vukkk wrote:
majebenimarko wrote:
Sve je stvar ukusa. Npr, neki tamo Attack Attack su daleko bolji sviraci od Mjetalike, ali bi ja pre otisao na Mjetaliku, koja ne zna da svira i od koje volim 2 pesme, nego na neki queermjetal.

Svakako, ne znam sto se potresate, to je ipak muzika koja je pravljena za siroke narodne mase i nije joj poenta da bude sviracki prekaljena, vec da se ljudi loze na neznamnijasta.


not sure if trolling or just retarded
:rlol:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Cortex » 26 May 2012, 10:23


nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by nenadnenad » 26 May 2012, 12:20



:mrgreen:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by komil » 26 May 2012, 13:54

Evo malo zabave za hejtere:

ahaha

Wagorth
Ex Cane
Posts: 75
Joined: 17 Feb 2009, 18:16

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Wagorth » 26 May 2012, 21:52

komil wrote:Evo malo zabave za hejtere:

ahaha
Ma ovo umixala neka budala, pa se sprda, nema sanse da ovako fejluje....

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by majebenimarko » 27 May 2012, 00:38

vukkk wrote:
majebenimarko wrote:
Sve je stvar ukusa. Npr, neki tamo Attack Attack su daleko bolji sviraci od Mjetalike, ali bi ja pre otisao na Mjetaliku, koja ne zna da svira i od koje volim 2 pesme, nego na neki queermjetal.

Svakako, ne znam sto se potresate, to je ipak muzika koja je pravljena za siroke narodne mase i nije joj poenta da bude sviracki prekaljena, vec da se ljudi loze na neznamnijasta.


not sure if trolling or just retarded
Image

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by MetalFunk » 27 May 2012, 02:21

troll vs. troll

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by majebenimarko » 27 May 2012, 03:43

Zahtevam od administratora da se otvori tema zasto je Attack attack bolji od Metalike!

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Kole man » 27 May 2012, 13:04


kako uvek riknjavam od ovoga :lol:

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by majebenimarko » 28 May 2012, 08:17

Kole man wrote:
kako uvek riknjavam od ovoga :lol:
:rlol:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by MIKI-DJORDJE » 05 Dec 2017, 17:49

To je malo oštro...Em je čovek imao tešku sudbinu, komšija mu je silovao kucu, i on ga je zatekao u tom činu...Potražie ne zezam se...Pitao Bih Vas da ste takvu surovost preživeli :cry:

Wah je komplikova pedala, i tu nema skiravanja, ona može unakaziti čoveka ako je ne zna koristiti...Ostale pedale uključiš i gotovo, a aovo je nešto sasvim drugo....

Za mene on ima i te kako pojma, svira u bendu za bend nije isntrumentalista....Što ne znači da nije u stanju da snimi album....
Čovek ima nekoliko hiljada velikih koncerata i normalno je svako nekad nema dan, i da će biti snici gde to zvuči ispod proseka...To se može naći za svakoh gitaristu koji tako aktivno radi...Za sve sline gitarske Heroje.

Ono što radi, penatatoniku, bluz skalu molsku dursku, tri ton, dimished 7 , phrygijan dominant i phrygijan je sasvim OK...Ima-o je brzinu i precitnost...
Ne može se od čoveka u 60+ očekivati da svira kao kada je imao 30...Na kraju on je milioner..Naravno da ima boljih gitarista...Sad to je sve stvar ličnog ukusa....

Za nekoga je bluz super jednostvan ( a obično ne zna da ga svira) za mene je to najkomplikovanija muzika- gitarski izraz. Za nekoga je šetanje po skalama wow, za mene je to sviranje vežbi...Tako da teško je potrefiti svakom ukus...
Čovek je učinio puno za svet gitare, kriv je za milione koje su počeli da sviraju....

IMHO problem sa mlađom generacijom je taj što se njima dopadaju snimci urađeni iz 50 puta, seckani, našminkani prpošteni kroz gomilu softwera i onda je to super...Meni nije...Navikao sam da slušam muziku i na izgrebanoj ploči, na kasetma presnimavanim, i tako imam tačniju predstavu kako neko svira..... Verujem da bi se mnogi našli u čudu kada bi čuli i one koje su pobeđivali na nekim YT takmičenjima, da uzmu aksutičnu u ruke ili da sviraju pred njima kroz pedale i amp....
Muzičar vredi ako ima svoj stil i prepoznatljiv zvuk. a vrhunskih kopija i likova koji sviraju tuđe ''chops'' ima na milone....
Kažem nije naj draži, ali iskreno voleo sam Crni labum i volim ga i danas, kao i neke pre njega...On nekako ne reaguje da li ga vređa meni draži Dave M iz ''mega smrti'' ili RB jer su Bivis i Bathed mučili lika koji nosi majcu njegovog benda....

Pitanje je koliko je neki instrumentalista od ovih daleko većih faza realno bolji, i da li je ta razlika baš drastična...i oni sviraju jednu te istu pesmu 1000+ puta i onda izađu na binu i ''razbiju'', lepo je to....samo bi bilo još lepše kada bi improvizovali...mada biće ono ''publika će negodovati'' ....
Tako da rade i jedni i drugi posao, to im je zanimanje, kao i Kirku...
ovo i je možda iz najboljeg perioda, nisu bili ni klinc a ni matorci...Otvorili jedan od najvećih Ro spektala u prošlom veku i otprašili samo tako, odlično je odsvirao ...malte ne pod konac....



tda se nisu seckale stvari, snimalo se u ''cugu'' u glavnom.....Kao Stonsi nekome to buranija, kit i ekpia ali oni su u stanju da otpraše u stidiju odjednom sve i to je to, tako su četo i radili, to je za mene znanje ....između ostalog....

sve na mestu, ritam bije kao sveti ilija, kuca kao sat..solo ama baš skroz OK..pa to je traš....



i ovaj Album im je super,,,Prvi sam voleo više nego ''leba'' da jem :XD:



Jel nabolji? nije...Neke ljude vole da mrze...njegov plus je taj da ponovim ima svoj stil, između milion gitarista znaš da je on....

nisu neki snimci, ali par solaža slušam baš je precizno odsivaro...Ne sviđa mi se njegov bending, ali iskreno ne mogu da je trapav...



1983 u povoju, volio bih da ćujem ove sinfo instrumenataliske u takvom klubu, u gužvi bez masera, 5 tonaca , kompresora, filtera, noise supresora, custom kablova, gitara itd.....

bend je legendaran, čovek je legenda....Sad možemo ga mrzeti li voleti tako je kako je.... Nije mi neki idol, ali ga poštujem i hvala mu za učinjeno u svetu gitare...
https://www.youtube.com/watch?v=fEMTKRKA4mM


howyesno
Posts: 73
Joined: 21 Mar 2012, 15:14

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by howyesno » 05 Dec 2017, 22:09

Image

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by MIKI-DJORDJE » 06 Dec 2017, 10:45

Image


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest