Kirk Hammett nema pojma

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by parker » 14 May 2012, 13:19

sta ste bre napali dekaru :D
ne daj se matori :D

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Dersu Uzala » 14 May 2012, 20:03

Cek da im zabendujem jednu ljutu i slozim facu....da vidis odma rispekta. :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Duane » 14 May 2012, 20:49

kalifornija nad kalifima

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by majebenimarko » 24 May 2012, 16:31

Oprostite, da li mozda neko zna gde mogu da se skinu tablature za metaliku?

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by MetalFunk » 24 May 2012, 17:07

Probaj na yahoo-u, imaju do jaja pretraživač.

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by majebenimarko » 24 May 2012, 19:29

MetalFunk wrote:Probaj na yahoo-u, imaju do jaja pretraživač.

Image

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by MetalFunk » 25 May 2012, 00:24

Oćeš da kažeš da je gugl bolji?

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Dushan S » 25 May 2012, 01:19

Problem i sa ovom temom i sa Kirkom je to što se uopšte neko bavi njime. To je bend koji je BIO vanredno sjajan, i od tog kredita živi već 20 godina. Dok je taj bend bio najsjajniji a to je kao što reče neko od 84 - 89, taj Kirk je zapravo ulagao energiju da odsvira nešto smisleno, u granicama svojih nevelikih sposobnosti. Znači mogao je bolje, čulo se- Kod njega nije fora što ne zna da svira - uostalom što mora, mnogo njih su postali poznati gitaroši a veze nemaju, sve zbog uspeha matičnog benda. Kod njega je fora što on kao prvo jednostavno zvuči loše po bilo kojoj kategoriji, znači nit su dobre fraze, nit ima tehniku, nit ima neku dojajnu energiju, najbolje što može je uz muku da iskompnuje jednostavan melodičan solo. A plus je pomalo zastrašujuće da čovek ne oseća da je dužnost i deo bavljenja muzikom da svira valjano. To meni odaje onako jako ružan utisak, kad neko lošije svira nego pre 20 godina. Šta to tačno treba da znači, "I don't care"? A posebna je ta besmislica "on je uneo sebe u zvuk Metalike". Naravno, da su štunuli njega i doveli nekog pristojnog gitaroša sa ukusom, bend bi zvučao bolje. Dakle naravno da bend duguje onom ko je kupio ulaznicu kvalitetan perfomans, a sa obzirom da oni ništa pod milim bogom nemaju da rade u životu osim da razmišljaju kako i na šta da troše ogromne pare i da sviraju svoje instrumente, razumem da nekog nervira da dođe na cert i onda sluša brljavljenje.

U suštini sve se to svodi samo na to koliko nekome smeta činjenica da će publika uvek slaviti one ljude koji su popularni a ne one koji su kvalitetni - jer da se razumemo, čitaoci tih raznih magazina koji njega izglasavaju konstantno u top najboljih gitaroša imaju uglavnom mentalni nivo čitaoca srpskog turbo folk trač magazina.

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by majebenimarko » 25 May 2012, 09:19

MetalFunk wrote:Oćeš da kažeš da je gugl bolji?
Za trazenje tablatura za metaliku, sigurno jeste!

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by majebenimarko » 25 May 2012, 09:26

Dushan S wrote:Problem i sa ovom temom i sa Kirkom je to što se uopšte neko bavi njime. To je bend koji je BIO vanredno sjajan, i od tog kredita živi već 20 godina. Dok je taj bend bio najsjajniji a to je kao što reče neko od 84 - 89, taj Kirk je zapravo ulagao energiju da odsvira nešto smisleno, u granicama svojih nevelikih sposobnosti. Znači mogao je bolje, čulo se- Kod njega nije fora što ne zna da svira - uostalom što mora, mnogo njih su postali poznati gitaroši a veze nemaju, sve zbog uspeha matičnog benda. Kod njega je fora što on kao prvo jednostavno zvuči loše po bilo kojoj kategoriji, znači nit su dobre fraze, nit ima tehniku, nit ima neku dojajnu energiju, najbolje što može je uz muku da iskompnuje jednostavan melodičan solo. A plus je pomalo zastrašujuće da čovek ne oseća da je dužnost i deo bavljenja muzikom da svira valjano. To meni odaje onako jako ružan utisak, kad neko lošije svira nego pre 20 godina. Šta to tačno treba da znači, "I don't care"? A posebna je ta besmislica "on je uneo sebe u zvuk Metalike". Naravno, da su štunuli njega i doveli nekog pristojnog gitaroša sa ukusom, bend bi zvučao bolje. Dakle naravno da bend duguje onom ko je kupio ulaznicu kvalitetan perfomans, a sa obzirom da oni ništa pod milim bogom nemaju da rade u životu osim da razmišljaju kako i na šta da troše ogromne pare i da sviraju svoje instrumente, razumem da nekog nervira da dođe na cert i onda sluša brljavljenje.

U suštini sve se to svodi samo na to koliko nekome smeta činjenica da će publika uvek slaviti one ljude koji su popularni a ne one koji su kvalitetni - jer da se razumemo, čitaoci tih raznih magazina koji njega izglasavaju konstantno u top najboljih gitaroša imaju uglavnom mentalni nivo čitaoca srpskog turbo folk trač magazina.


Sve je stvar ukusa. Npr, neki tamo Attack Attack su daleko bolji sviraci od Mjetalike, ali bi ja pre otisao na Mjetaliku, koja ne zna da svira i od koje volim 2 pesme, nego na neki queermjetal.

Svakako, ne znam sto se potresate, to je ipak muzika koja je pravljena za siroke narodne mase i nije joj poenta da bude sviracki prekaljena, vec da se ljudi loze na neznamnijasta.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by komil » 25 May 2012, 10:33

Dushan S wrote:....znači nit su dobre fraze, nit ima tehniku, nit ima neku dojajnu energiju, najbolje što može je uz muku da iskompnuje jednostavan melodičan solo....
Pa vidi, zbog nečega ljudi slušaju to što on svira, on IMA fanove pa i jako velike fanove. Dakle, ili nije tačno baš ovo sve što ovde kažeš tj. preeeviše si subjektivan, ili su baš svi fanovi idioti kad slušaju to.. Pre će biti ovo prvo, jer toliko potcenjivanje publike koje sugerišeš ne pali ni u mnogo plićim žanrovima..
majebenimarko wrote:Svakako, ne znam sto se potresate, to je ipak muzika koja je pravljena za siroke narodne mase i nije joj poenta da bude sviracki prekaljena, vec da se ljudi loze na neznamnijasta.
"Ne znaju da sviraju", "svirka nije prekaljena" a kukaš gore da nađeš nacrtano-de-bi-koji-prst-išo-jer-pojma-nemam tablature jer ne možeš sam takvu svirku da skineš... misim, kontradiktoran si malo, sam sebe uspešno disklafikuješ za komentare o komplikovanosti svirke...

p.s.
Znate šta, ja menjam mišljenje, sad tvrdim da Kirk Wahammett ima najbolju tehniku i ostalo moguće :cao:

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by majebenimarko » 25 May 2012, 10:59

komil wrote: "Ne znaju da sviraju", "svirka nije prekaljena" a kukaš gore da nađeš nacrtano-de-bi-koji-prst-išo-jer-pojma-nemam tablature jer ne možeš sam takvu svirku da skineš... misim, kontradiktoran si malo, sam sebe uspešno disklafikuješ za komentare o komplikovanosti svirke...

Decko, vidim da u tvoj kraj jos uvek nije stigao sarkazam. Pokusao sam da se nasalim.

A sto se tice mojih gitarskih sposobnosti, sviram akustaru svega 2 meseca, a elektricnu sam kupio pre 4 dana, i juce sam naucio da koristim elektricni stimer. I da! Mogu da "skinem" neka proseravanja od gorepomenutog gospodina bez tablatura, sto nema veze sa gitarskim sposobnostima, vec sa sluhom i sa mozgom.

Svakako, ako ljudi vole da jedu govna, neka jedu govna. Njima ce to govno biti najukusniji obrok na svetu, a meni ce to govno biti odvratno, ali mi to ne daje za pravo da im uskratim srecu, zato sto je i moja hrana za nih govno.

Gitarista sa kojim pevam se kune u Metalike, Slipknote, Kornove, itd. sa svoje 34 godine. Ja se sa svoje 23 godine kunem u saundgardene, ubyk-e, dejvida bovija, king krimsone, itd.

Muziku koju koju on slusa, ja sam slusao sa svojih 7- 8 -9 -10 -11 godina. Ja se ne pronalazim vise u toj emociji i meni je to lazna emocija, on se pronalazi i njemu je to "kul", i tu je kraj rasprave.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by mislim_stvarno » 25 May 2012, 11:07

komil wrote:Pa vidi, zbog nečega ljudi slušaju to što on svira, on IMA fanove pa i jako velike fanove. Dakle, ili nije tačno baš ovo sve što ovde kažeš tj. preeeviše si subjektivan, ili su baš svi fanovi idioti kad slušaju to.. Pre će biti ovo prvo, jer toliko potcenjivanje publike koje sugerišeš ne pali ni u mnogo plićim žanrovima..
Argument popularnosti nikad nije dovoljan kad se prica o opipljivim stvarima. Ljudi su ovce i progutace sve sto im se servira...

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by MetalFunk » 25 May 2012, 12:26

majebenimarko wrote:
MetalFunk wrote:Oćeš da kažeš da je gugl bolji?
Za trazenje tablatura za metaliku, sigurno jeste!
Možda je gugl kupio metaliku i autorska prava na istu... Saću potražit na jahuu. Fala za preporuku :ziveli:

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by majebenimarko » 25 May 2012, 13:06

MetalFunk wrote:
majebenimarko wrote:
MetalFunk wrote:Oćeš da kažeš da je gugl bolji?
Za trazenje tablatura za metaliku, sigurno jeste!
Možda je gugl kupio metaliku i autorska prava na istu... Saću potražit na jahuu. Fala za preporuku :ziveli:
WHERE IS YOUR GOD NOW?!

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest