Kirk Hammett nema pojma

"Techno je bolji od jazz-a, a Mira Skoric od Bruce Dickinson-a" i slicna prepucavanja mogu SAMO OVDE

Moderators: Critical, Trooper

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by MetalFunk » 25 May 2012, 13:11

E, time su se bavili moji preci više od 2k godina, al ništa nisu skontali. Ja mislim da je u broju četres dva. :ziveli:

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by majebenimarko » 25 May 2012, 13:22

Ja mislim da je Kirk zapravo Bog, i on nas iskusava da pljujemo po njemu zato ima sve te kurve, alkohol i pare, a lose svira.

howyesno
Posts: 73
Joined: 21 Mar 2012, 15:14

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by howyesno » 25 May 2012, 13:50

Problem i sa ovom temom i sa Kirkom je to što se uopšte neko bavi njime. To je bend koji je BIO vanredno sjajan, i od tog kredita živi već 20 godina. Dok je taj bend bio najsjajniji a to je kao što reče neko od 84 - 89, taj Kirk je zapravo ulagao energiju da odsvira nešto smisleno, u granicama svojih nevelikih sposobnosti. Znači mogao je bolje, čulo se- Kod njega nije fora što ne zna da svira - uostalom što mora, mnogo njih su postali poznati gitaroši a veze nemaju, sve zbog uspeha matičnog benda. Kod njega je fora što on kao prvo jednostavno zvuči loše po bilo kojoj kategoriji, znači nit su dobre fraze, nit ima tehniku, nit ima neku dojajnu energiju, najbolje što može je uz muku da iskompnuje jednostavan melodičan solo. A plus je pomalo zastrašujuće da čovek ne oseća da je dužnost i deo bavljenja muzikom da svira valjano. To meni odaje onako jako ružan utisak, kad neko lošije svira nego pre 20 godina. Šta to tačno treba da znači, "I don't care"? A posebna je ta besmislica "on je uneo sebe u zvuk Metalike". Naravno, da su štunuli njega i doveli nekog pristojnog gitaroša sa ukusom, bend bi zvučao bolje. Dakle naravno da bend duguje onom ko je kupio ulaznicu kvalitetan perfomans, a sa obzirom da oni ništa pod milim bogom nemaju da rade u životu osim da razmišljaju kako i na šta da troše ogromne pare i da sviraju svoje instrumente, razumem da nekog nervira da dođe na cert i onda sluša brljavljenje.

U suštini sve se to svodi samo na to koliko nekome smeta činjenica da će publika uvek slaviti one ljude koji su popularni a ne one koji su kvalitetni - jer da se razumemo, čitaoci tih raznih magazina koji njega izglasavaju konstantno u top najboljih gitaroša imaju uglavnom mentalni nivo čitaoca srpskog turbo folk trač magazina.
Amin. Saglasan 100%.
sviram akustaru svega 2 meseca, a elektricnu sam kupio pre 4 dana, i juce sam naucio da koristim elektricni stimer. I da! Mogu da "skinem" neka proseravanja od gorepomenutog gospodina
Verovantno sa St. Angera. :wink:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Dushan S » 25 May 2012, 13:57

majebenimarko wrote:
Sve je stvar ukusa. Npr, neki tamo Attack Attack su daleko bolji sviraci od Mjetalike, ali bi ja pre otisao na Mjetaliku, koja ne zna da svira i od koje volim 2 pesme, nego na neki queermjetal.

Svakako, ne znam sto se potresate, to je ipak muzika koja je pravljena za siroke narodne mase i nije joj poenta da bude sviracki prekaljena, vec da se ljudi loze na neznamnijasta.
Uopšte nije stvar ukusa, nisi pročitao šta sam pisao. On ne svira ništa što ne bi odsvirao bilo ko drugi, ne svira lepo, ne svira sa preterano ukusa, i za to zapravo - postoje jasna merila. I kakve veze ima sa njegovim sviranjem da li bi ti otišao na njegov bend, kad on tu niti je autor pesama niti je ono što prvo ljudi vole. Mogao bi i Džejms da izađe sam sa muzičarima najamnicima i bila bi jednako ako ne i bolja svirka. To ko šta voli nema nikakve veze sa time da li on zlostavlja svoj instrument.
Btw, ako tebi Attack Attack predstavljaju primere dobrih muzičara, onda imaš malo čudne parametre.
Pa vidi, zbog nečega ljudi slušaju to što on svira, on IMA fanove pa i jako velike fanove. Dakle, ili nije tačno baš ovo sve što ovde kažeš tj. preeeviše si subjektivan, ili su baš svi fanovi idioti kad slušaju to.. Pre će biti ovo prvo, jer toliko potcenjivanje publike koje sugerišeš ne pali ni u mnogo plićim žanrovima..
Nisam nimalo subjektivan, subjektivni su fanovi, jer vole taj bend pa vole i njega. Ili zna da svira ili en zna, ništa tu nije subjektivno. Niti ti ova tvrdnja ima neku logiku, ispada da svako ko voli Metaliku misli automatski da je Kirk bogom dan. A što je kako rekoh bitno, jasno je svakom ko ima mozak veći od oraha, da čovek sedi i vežba sat vremena dnevno, SAMO sat vremena dnevno sve ove godine, bio bi mnooooogooo ozbiljniji svirač. Rok muzika je specifična po tome što je publika spremna da pojede govno jer je to od njihovog omiljenog benda. Da li bi neko otišao na pozorišnu predstavu gde glumci zaboravljaju kako ide tekst svakih malo? Da gledaju operu u kojoj se falšira? Bili zadovoljni da plate kartu za film koji svakih malo ima tehnike probleme, i loše rezove? Dečko je započeo temu jer mu je smetalo što ovaj brljavi na koncertu za koji je platio kartu. Tema nije "volite li metaliku" nego njegovo sviranje, nezavisno od benda - koje nije najsjajnije. Njihova dužnost bi trebalo da bude da svoju muziku odsviraju valjano, jer su ljudi to platili, a njegova dužnost je da zna da svira pristojno i da ne brljavi.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by Dushan S » 25 May 2012, 14:01

Verovantno sa St. Angera. :wink:
Hehehe. A šteta za taj album - da su ga radili normalnim postupkom, a ne u nameri da zvuči šašavo, ne bi uopšte bio tako loš. St. Anger je zapravo jedna od njihovih boljih pesama, kad se radi o post black album karijeri, ali ono stvarno boli da se sluša, prvo zbog produkcije.

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by majebenimarko » 25 May 2012, 14:15

Dushan S wrote:
majebenimarko wrote:
Sve je stvar ukusa. Npr, neki tamo Attack Attack su daleko bolji sviraci od Mjetalike, ali bi ja pre otisao na Mjetaliku, koja ne zna da svira i od koje volim 2 pesme, nego na neki queermjetal.

Svakako, ne znam sto se potresate, to je ipak muzika koja je pravljena za siroke narodne mase i nije joj poenta da bude sviracki prekaljena, vec da se ljudi loze na neznamnijasta.
Uopšte nije stvar ukusa, nisi pročitao šta sam pisao. On ne svira ništa što ne bi odsvirao bilo ko drugi, ne svira lepo, ne svira sa preterano ukusa, i za to zapravo - postoje jasna merila. I kakve veze ima sa njegovim sviranjem da li bi ti otišao na njegov bend, kad on tu niti je autor pesama niti je ono što prvo ljudi vole. Mogao bi i Džejms da izađe sam sa muzičarima najamnicima i bila bi jednako ako ne i bolja svirka. To ko šta voli nema nikakve veze sa time da li on zlostavlja svoj instrument.
Btw, ako tebi Attack Attack predstavljaju primere dobrih muzičara, onda imaš malo čudne parametre.
Opet se vracamo na stvar ukusa. Taj isti attack attack izvodi neka sranja od pesama koja po meni izgledaju komplikovanije od metalike. Takodje bring me the horizon, in flejms, soilvork i ostali gej bendovi tsunamija novog talasa "metala" sa gej vokalima po meni zvuce dosta komplikovanije za izvedbu od metalike. Imas gomilu dece koja se loze na to przenje, koje meni zaista ne prija, prvenstveno zbog lazne emocije.

Moras da mi nacrtas tvoj sistem merila sviranja neceg sto ne bi odsvirao bilo ko drugi, lepog sviranja i sviranja sa ukusom, posto su to vrlo relativne stvari, a ti tvrdis da si ih jasno definisao. Ja jedino jasno mogu da definisem laznu poruku, ili laznu emociju.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by komil » 25 May 2012, 14:22

majebenimarko wrote:Decko, vidim da u tvoj kraj jos uvek nije stigao sarkazam. Pokusao sam da se nasalim.

A sto se tice mojih gitarskih sposobnosti, sviram akustaru svega 2 meseca, a elektricnu sam kupio pre 4 dana, i juce sam naucio da koristim elektricni stimer. I da! Mogu da "skinem" neka proseravanja od gorepomenutog gospodina bez tablatura, sto nema veze sa gitarskim sposobnostima, vec sa sluhom i sa mozgom.
..
Pa ono jes, malo sa zapostavio taj tvoj sarkazam.. A izvini ako je zvučalo malo kao lični napad, tvoj sled komentara me je na trenutak malo nasmejao i to je sve :cao:
Zvučalo je otprilike kao "ja sam čuo za struju pre 2 dana, a saćudavam kažem da Nikola Tesla nema pojma"... :metal:
majebenimarko wrote:Gitarista sa kojim pevam se kune u Metalike, Slipknote, Kornove, itd. sa svoje 34 godine. Ja se sa svoje 23 godine kunem u saundgardene, ubyk-e, dejvida bovija, king krimsone, itd.
Ne kontam. Ja sa svoje 34 i dalje prilično cenim rok bendove koje sam slušao sa 18. Mislim, od tada sam čuo mnogo razne dobre muzike, ali nemam razloga da se odričem mnogih "starih" bendova. Kontam da sam ipak bio prilično zreo i sa 18 da slušam nešto što ipak ima neke vrednosti koja neće proći sa prvim sledećim letom ili šta li...
Last edited by komil on 25 May 2012, 14:30, edited 1 time in total.

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by majebenimarko » 25 May 2012, 14:25

Znam, ali kako mozes da napusis lika koji pita gde imaju da se skinu tablature? :D

No hard filingz :*

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by MetalFunk » 25 May 2012, 14:28

Tako što mu daš jahu umesto gugla.

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by majebenimarko » 25 May 2012, 14:31

MetalFunk wrote:Tako što mu daš jahu umesto gugla.
Knock Knock

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by komil » 25 May 2012, 14:32

majebenimarko wrote:Znam, ali kako mozes da napusis lika koji pita gde imaju da se skinu tablature? :D

No hard filingz :*
Ako je upućeno meni, nisam teo majkemi! Tako ispalo! :) Izvini! Meni je samo bio smešan splet okolnosti i to je sve...

User avatar
majebenimarko
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2009, 19:41

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by majebenimarko » 25 May 2012, 14:58

komil wrote:
majebenimarko wrote:Znam, ali kako mozes da napusis lika koji pita gde imaju da se skinu tablature? :D

No hard filingz :*
Ako je upućeno meni, nisam teo majkemi! Tako ispalo! :) Izvini! Meni je samo bio smešan splet okolnosti i to je sve...
Ma verujem, poenta je i bila da bude smesno :) Nego, povredio si moju sujetu i moje dvomesecno iskustvo u gitarskom svetu :D

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by komil » 25 May 2012, 15:10

Dushan S wrote:Nisam nimalo subjektivan, subjektivni su fanovi, jer vole taj bend pa vole i njega. Ili zna da svira ili en zna, ništa tu nije subjektivno. Niti ti ova tvrdnja ima neku logiku, ispada da svako ko voli Metaliku misli automatski da je Kirk bogom dan. A što je kako rekoh bitno, jasno je svakom ko ima mozak veći od oraha, da čovek sedi i vežba sat vremena dnevno, SAMO sat vremena dnevno sve ove godine, bio bi mnooooogooo ozbiljniji svirač. Rok muzika je specifična po tome što je publika spremna da pojede govno jer je to od njihovog omiljenog benda. Da li bi neko otišao na pozorišnu predstavu gde glumci zaboravljaju kako ide tekst svakih malo? Da gledaju operu u kojoj se falšira? Bili zadovoljni da plate kartu za film koji svakih malo ima tehnike probleme, i loše rezove? Dečko je započeo temu jer mu je smetalo što ovaj brljavi na koncertu za koji je platio kartu. Tema nije "volite li metaliku" nego njegovo sviranje, nezavisno od benda - koje nije najsjajnije. Njihova dužnost bi trebalo da bude da svoju muziku odsviraju valjano, jer su ljudi to platili, a njegova dužnost je da zna da svira pristojno i da ne brljavi.
Ok, u pravu si da nisam obratio pažnju da (izgleda) postoje fanovi benda koji ne vole Kirka. Iskreno, ja nijednog takvog nisam lično upoznao pa sam smetnuo s uma. A sad opet, ne kontam čemu nipodaštavanje njegovog umeća i kompotovanja. Nije da se branim ili njega branim, nego naprosto UOPŠTE ne razumem šta se ovde napada. Evo, uzmemo neku njegovu bilo koju solažu, ma bilo koju, pa da me neko prosvetli, pokaže šta je tu za kritiku. Evo ako ja moram da predložim onda Enter Sandman solaža, recimo da je to jedna za koju mislim da Dule ne voli. Evo kaži šta je tu falično (namerno sam izabrao nešto što većina ne bi, da ne bi reko da je to neki mali procenat koji je on "ubo")...

Ti komentari za brljavljenje na koncertima su mi bzvz, zato što u nekom proseku oni ne "brljave" sigurno više od ostalih rok bendova, ali, sigurno... Ni u jednom momentu nisam imao utisak da tu nešto nije "pristojno" - ali nikako. Čak mi je na ovom koncertu i zasmetalo koliko su se jako držali verzija sa albuma... Ako je to bilo brljavljenje onda su recimo Peppersi nepostojeći bend, jedan Eddie Van Halen je onda kesa, Brian May nekad ima smešne "izlete"... Stonsi? Pa koliko se tek za Keith Richardsa priča da za tolike godine nije naučio ništa... Iron Maiden, koncert u Londonu... paaaa... ako je nekom do "grešaka" mogao ih je izbrojati puno... itd. itd.

Hoću reći, moja teza je ipak da se tu više radi o ukusima nego o brljavljenju, tehnici i slično.

p.s. Da ne bude zabune ako bih nabrajao omiljene bendove onda recimo: Pink Floyd, rock 60-ih i 70-ih....

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by komil » 25 May 2012, 15:24

majebenimarko wrote:Nego, povredio si moju sujetu i moje dvomesecno iskustvo u gitarskom svetu :D
Sorry :) Samo zato što si poslednji postovao pa sam te nagazio, baš sam zloća :twisted: Izvini, stvarno.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Kirk Hammett nema pojma

Post by nebojsak » 25 May 2012, 17:23

komil wrote:
Dushan S wrote:Evo, uzmemo neku njegovu bilo koju solažu, ma bilo koju, pa da me neko prosvetli, pokaže šta je tu za kritiku.
Evo ja jednu, ne za kritiku no za hail. Bem ti propise, pola klipova jebe sa pravima, jedva sam našao studio varijantu koju oće da pušća


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest